Syn (11) ma problemove chovani ( v ppp podezreni a aspergera, ceka nas klinicky psych.) ucitelka ho samozrejme nema rada. Hodi se, aby ji nesl nejaky darek ke konci roku?
Nedávej dárky nikomu, pokud to tak necítíš.
Prijde mi to takovy zvlastni dotaz,. To musis citit ty jestli chces darek dat ci ne. Mozna ma na to nazor i syn.
Osobně bych koupila kytku (jako se to nosívalo dřív), ze slušnosti, když nic jiného.
To by záleželo na tom, jak by to bylo s tím, že ho nemá ráda. Jestli třeba jen není její oblíbenec, protože s ním má starosti navíc, ale snaží se. Případně je na něj až moc náročná, ale třeba v dobré víře. A tak dále. Pokud jako ho fakt nemá ráda jakože mu to dává najevo a pomoct se mu nesnaží, tak jenom v tom případě bych zvážila nedat nic. A přiznám se, že bych to zvažovala hodně, jestli třeba i tak nedat jen ze slušnosti nějakou drobnost, už třeba proto, aby syn nevyčníval a necítil se proto nepříjemně. Případně by mohlo být kontraproduktivní takto upozornit na vyhrocenější vztahy. No, hodně bych to zvážila. Z dětství si pamatuji, že jsem kolikrát upřímný postoj od rodičů dost špatně nesla.
Jeden rok jsem opravdu nedala nic. Teda syn nesl ruzi ze zahradky, ale dal ji spoluzacce.
Ted to ctu jeste jednou jestli dite k ucitelce nema pekny vztah koupila bych jen malou kyticku. Tak zalezi..
Bud je ucitelka 🐮 a pak je POTREBA ji dat aspon malou pozornost, aby se vztahy jeste nezhorsili,
nebo neni 🐮, a v takovem pripade si tu pozornost v ramci aktualnich kulturnich zvyku zaslouzi.
Nevidim nic k reseni, investuj 70 korun do bonboniery nebo do karafiatu.
Osobne ten zvyk obdarovavat ucitele na konci roku moc nemusim, ale kdyz uz existuje, tak nedodrzet ho je jako nepozdravit, nic se vlastne nestane, ale vysilas tim extremne silnou zpravu. Napjate vztahy tim nevyresis, muzes je jenom zhorsit. Nemuzes to brat jako dysko za dobrou obsluhu v restauraci, zvlaste pokud nejde od zari jinam.
Pokud ji dite bude mit i dalsi rok, malou kytku bych donesla, pokud nebude, nenesla bych nic.
Dala bych a dám jen malou kytku, ze slušnosti
Dcera už třídní mít příští rok nebude a potom co mě neustále prudí a dceru nazvala spratkem ji nedáme vůbec nic. Jen asistence a druzinarce
Kvůli dítěti bych kytičku koupila, ostatní děti ve třídě ji mít budou a mohl by se cítit hloupě.
Dárky se mají dávat, protože chceš udělat radost. Pokud to syn vidí jako že chce, tak něco dejte. Pokud ne, dala bych maximálně kytku
Dávám podle toho jestli chce dát syn, přeci jen to předává on. Vojta loni třídní učitelce nedal nic, měl s ní rozepře. Letos je to dobré, tak něco dát chce.
nedávala jsem dárky učitelce která způsobila utrpení mého syna v kolektivu
Já bych asi dala něco v tom smyslu, že se omlouvá za své chování, ale že to ještě neumí ovládat. Řešíme to samé, jen s tím rozdílem, že synova třídní se snaží dělat vše pro to, aby mu pomohla a potřebuje papír z PPP, aby měl "úlevy". Budeme dávat jedlý balíček a syn chce ještě vytvořit přáníčko právě s "omluvou" za své chování. Vlastně jen díky třídní, která ví, že mu mozek funguje lehce jinak, nemá syn ředitelskou důtku.