icon

Hezký večer , jen takový povzdech všem co mají vánoční úklid a vše hotové závidím děti nemocné, nic nestíhám a vánoční úklid už vůbec ne , tak hold letos to nebude tak dokonalé 🙈

avatar

Já letos žádný úklid nedělám. Jakože vůbec. Jediný úklid je ten běžný provozní. Jsem ráda, že přežiju do konce roku 🙏

15. pro 2022
avatar

Kdo uklízí po celý rok běžně ,tak se nemusí teď stresovat úklidem. Nám paní umyla okna a tím velký úklid začal i skončil. Starostí mám až nad hlavu a chci mít aspoň trochu pohodové svátky.

15. pro 2022
avatar

Nechapu tradici vanocniho uklidu

15. pro 2022
avatar

Nikdy! Nikdy nedělám vánoční úklid! A nikdy ho dělat nebudu. Celý rok průběžně uklízíme, nevidím důvod a ani smysl v tom, teď honem vyhazovat věci ze skříní a leštit okna a kachličky v koupelně🥴

15. pro 2022
avatar

Takový klišé jo, ale víš, že Vánoce nestojí na uklizení. Já už leta uklízím tak, jako po celý rok. Prostě srovnám stůl, konferenční stolek, poklidím drobnosti, vyluxuju a vytřu a nazdar.

15. pro 2022
avatar

@malenka3
@dandaa
@zelenaesmolda
@mimco holky děkuji u nás to bylo vždycky že na Vánoce byl velký úklid a kolikrát táta týden před Vánoci i maloval uklízím průběžně celý rok

15. pro 2022
avatar

Nechapu vanocni uklidy. Na co. Nejde prece o naklizenej byt, ale o rodinnou pohodu. Neuklizim nikdy a nikdy nebudu.

15. pro 2022
avatar

@fouskovi buď ráda, že týden před. Můj tchán prý maloval tradičně na Štědrý den ráno.

15. pro 2022
avatar

Nebude dokonalé? Snad budeš z stromečku s tvými milovanými, co by mělo být dokonalejšího?🍀

15. pro 2022
avatar

Jediný můj vánoční úklid bude vysát ,vytřít a umýt koupelnu a to je všechno

15. pro 2022
avatar

@fouskovi Uklízím po celý rok a gruntování u mě začíná na jaře. Takže klid. Vše je to o tom jak to máš nastavené Ty. Důležité je jak píšou holky -pohoda a s rodinou u stromečku.

15. pro 2022
avatar

@martinka0209 ja vymenim koupelnu za zachod😀😀

15. pro 2022
avatar

Smarja!Nesnasela jsem vanocni uklid,myti sklenek,ktere byly jen na oko,skladani hracek a ukazovani kominku jeziskovi... Proto to nedelam.Uklizim tak nak furt a stejne tak bude uklizeno i na Stedry den

15. pro 2022
avatar

Ja si doted pamatuju na Stedry den jak mama myla koupelnu a hajzl, na ten krasny slavnostni den jak ham byla shrbena a jeste rychle tohle umyt 😕 To je tak 15 let, ted uz to nastesti nedela, uz z toho “vyrostla” 😄

15. pro 2022
avatar

Já mám teprve těsto na perníčky, doufám, že budou měkké. Přes víkend udělám linecké a dva další druhy. Ze školní výrobny mám koupené pusinky a výborné minilaskonky, které naplníme krémem. Úklid průběžný. A to u nás bude tchyně, mezi svátky naši a švagr. Důležitější je pro mě, že chceme být spolu. V práci toho mám strašně moc, ale musím to zvládnout, tak se nebudu ještě ničit představou, že nemám katalogové vánoce. Vánoce jsou o něčem jiném.

15. pro 2022
avatar

Všem mockrát děkuji , to jsem potřebovala slyšet, je toho prostě moc jedná nemoc se střídá s další a já už začínám být strašně vyčerpaná

15. pro 2022
avatar

Vrchol mého vánočního úklidu je vysát a vytřít po zdobení stromku, protože jsou třpytky všude.😅

15. pro 2022
avatar

Ja prave ted premyslela, kde vlastne budeme veceret, protoze stul nejak pod vecma neni videt 🙂 Aneb jedeme v nemocech uz dva mesice…

15. pro 2022
avatar

Nestíhám nic 🙈

15. pro 2022
avatar

@fouskovi prubezne neuklizim minimalne posledni mesic, 22.12. Holt maknem celej den, aby aspon se nikde nic nevalelo a nebyly kupy prachu a bordelu. V tydnu v praci, o vikendech nonstop venku po trhach, aby byla aspon nejaka koruna a par zakazek, do toho jsme ted vsichni nemocny, pozitri musime byt aspon ja s chlapem schopny zas vyjet😅 Pernicky mam upeceny, zejtra snad jeste aspon linecky a třeba kokosky. To je zatim veskera priprava na vanoce😅
Jinak tedy u nas byl vzdy hektickej uklid pred odjezdem na dovolenou, aby se sem sousedka nebala vkrocit zalejt kytky(a aby je vubec nasla🤣 ) a pred stedrym dnem, aby bylo kam dat stromek

15. pro 2022
avatar

Přijď k nám. Puberťáci oba nemocní, já do 22.12. v práci. Co nebude, nebude. Navíc mám trauma z dětství. Ještě 23.12 se museli čistit koberce!

16. pro 2022
avatar

Bilance úklidu - mamka mi přišla umýt okna - když postavila kýbl s vodou na zem, mládě do něj hodilo rok starý tablet a utopilo ho. Následně začalo sněžit a cestáři nám okna parádně obhodili tou břečkou, takže horší, než před umytím (máme 3 velká okna primo u hlavní silnice, dělí nás jen chodník).. Dále - nikdy nepecu - perníčky letos dopadly tak na trojku, vychvalovane derby mi nechutnaji vůbec, do dalšího se nepouštím 😂 když vytřu v kuchyni, druhý den je to tam jak v maštali (kuchyň máme společnou s 80letou babičkou).. V podstatě uklidím jen povrchový bordel a to jen proto, kdyby někdo přišel, aby ho netrefilo hned ve dveřích

16. pro 2022
avatar

Buď v klidu! My jsme s malým v nemocnici. A doma na Vánoce nic nachystano. Teď budu ráda, když budeme na Vánoce všichni spolu doma a hlavně zdravi! ❤️🙂

16. pro 2022
avatar

Teď myslím jen na to, abych nějak stihla zabalit dárečky, aby měli děti radost!

16. pro 2022
avatar

Já byla s malým tři týdny v lázních, pak jsme si dali oba zánět dutin, včera jsem se vrátila z nemocnice, kde jsem byla hospitalizovaná kvůli komplikacím v těhotenství, na 27.12. mám naplánovány předčasný CS. Kdybych sem dala fotku, jak to u nás vypadá, tak některým prdne cévka 😂.
A je mi to jedno, já jen doufám, že na nový rok budeme už všichni spolu 🙏🏻. A venku tak nádherně sněží ❄️🤩.

16. pro 2022