Várka na jeden plech
140g hl. mouka
40g mouckovy cukr
70g máslo
30g sádlo
50g mleté mandle/ořechy
žloutek
Já dělám tyto 🙂
https://vikendovepeceni.cz/2015/12/vanilkove-ro...
📌 s dovolením ☺️
Jestli můžu doporučit, tak určitě tyto. Dělala jsem je a jsou krásně křehký a moc dobrý.
Recept moji babicky
Můj oblíbený 🙂
U nás v rodině jen tento: 250 g hl.mouky, 200 g másla, 100 g mletých mandlí, 70 g moučkového cukru. Dle táty nejlepší na světě 😊
Rohlíčky
370g hl.mouky
270g másla
150g mandlí
2 žloutky
150g cukru
Podle Vanka
Jak bych si mohla tohle vlakno ulozit?
Delam Videnske vanilkove rohlicky z Albert kucharky. Ale jsou i na jejich strankach
Ivi, mám pocit, že jsi psala že děláš podle Vaňka (já taky, proto se mi něco takového vybavuje)
@stratford já si to taky trošku myslím, ale jistá si tím vůbec nejsem 🙈
@roseofnight přesně. Já na to každý rok zapomenu a zas to dělám podle ní a zas nadávám 😇😇😁
Já dělám podle Kuchařky pro dceru.
Moooc děkuji, holky ❤️❤️❤️




Dneska jsem dělala podle kuchařky pro dceru, Jsou výborné, ale tak mega křehké, že se mi půlka rozlámala. Takže tenhle recept za mě uplně neee 😀 Ráda se nechám inspirovat.