icon
1 / 1
avatar

Mám dvě děti,skoro 15 a skoro 12 a glukózový test jsem nezažila,nedělal se standartně. Za mého těhotenství na něj chodily pouze maminky s vyšším rizikem a nebo ty,kterým vyskočil cukr v moči.....

22. říj 2016
avatar

Proč tam není injekce ve 28. Týdnu pro Rh negativní ženy? Už se zase nedává?

22. říj 2016
avatar

@vilibalda dává. Sepisovala jsem jen vyšetření.

22. říj 2016
avatar

@etinka ano dřív se nedělal. Teď se i nově zpřísnily hodnoty glykemie. ..

22. říj 2016
avatar

@janyshka a kdyz bych ho čisté teoreticky odmítla ? Bude se ke me přistupovat jako k "pozitivni " ? Me to prijde zbytecne ....

22. říj 2016
avatar

@janyshka Díky a je ještě něco, s čím se může těhotná u gynekologa setkat a je to doporučeno?

22. říj 2016
avatar

@kristynakris ,,pozitivní '' ženy se odesílají k diabetologovi ,takže jako pozitivní automaticky braná nebudete. ...odmítnout samozřejmě můžete, ale nedoporučuji to 😉

22. říj 2016
avatar

@vilibalda budete pravděpodobně poslána na vyšetření k zubaři a na EKG a kontroly u gynekologa budou cca každé 4 týdny (moč, tlak, puls, hmotnost, zevní pohmat dělohy a kontrola vitality plodu)

22. říj 2016
avatar
Komentář byl odstraněný
avatar

@janyshka,před 40lety zjistili jedné mamky známé dvojčata až na porodním sále🙂

22. říj 2016
avatar

U nas OGTT je proste spatne. Na lacno mi nikdy hodnotu nezmerili. Vzali krev, dali vypit, jdi se projit, za hodinu znova krev a jdi se projit, za hodinu znova krev a cau, za tyden si jdi k dr pro vysledky. Krev tam celou dobu lezi a az odpoledne ji posilaji nekam do laborky, takze hodnotu nalacno jsem se nikdy nedozvedela...

22. říj 2016
avatar

@miskuli tak to je úplně špatně ☹

22. říj 2016
avatar

Teď to tady ukazuji mamce a shodly jsme se na tom, že kdybych to psala v době jejího těhotenství, tak bych měla prázdnou tabulku  😀

22. říj 2016
avatar

@janyshka jj vim, proto jsem si par dni merila cukr glukometrem pred jidlem a po jidle. Nastesti dobry. Kdyz jsem na to upozornila, byla jsem za straaasne chytrou, krera zas nekde neco vycetla a bude je poucovat. No comment

22. říj 2016
avatar

Probůh, to je děs! A pak aby těhule nebyla pořád v nervech, zda vyjdou testy v pořádku. Vyškrtla bych Tripple testy a OGTT - testy, co nevycházejí vždy správně..

22. říj 2016
avatar

Děkuji 🙂

22. říj 2016
avatar

Proč se 2x testuje HIV, syfilis? Které testy lze odmítnout? Děkuji a těším se na blog 🙂

22. říj 2016
avatar

@vilibalda Injekce se uz nedava (resp.pokud dava, jde o zastaraly postup). Hlidaji se jen protilatky v tele a injekce se dava snad az po porodu preventivne. Jsem negativni a toti mi rekl doktor.

22. říj 2016
avatar

Takže hned po cukrovce je další odběr? No doprcic to nezvládnu.. nesnáším to..:(

22. říj 2016
avatar

@lasicek Odmítnout se může úplně vše. Já osobně při druhém těhotenství počet kontrol nejspíš snížím 😀

@vilibalda
@melanny S injekcí kvůli Rh - to závisí právě na gynekologovi. Mě s tím "prudili" před i po porodu. Při druhém tu injekci před už odmítnu (což jsem zvažovala i tenkrát, i když jsem to odmítnutí nakonec nevyužila).

23. říj 2016
avatar

Injekce anti-D ve 28.t.t. je stále součástí doporučených postupů. Po porodu se dává anti-D pouze u žen, které porodily Rh pozitivní miminko. Krevní skupina mimča se určuje z krve nabrané z pupečníku po porodu.

23. říj 2016
avatar

@lasicek podruhé se nabírají jen výběrově, záleží na gynekologovi. ..

23. říj 2016
avatar

@melanny Zastaralých je víc postupů nicméně udávám zde postupy, které doporučuje České gynekologicko-porodnická spolecnost. ... bez mého osobního názoru zda je to stále aktuální či ne 😉

23. říj 2016
avatar

Ano máte právo odmítnout úplně všechno...

23. říj 2016
avatar

Já teď byla na kontrole v 21. týdnu a o OGTT jsem od paní doktorky nic neslyšela.. Příště jdu ve 26. týdnu a o odběrech taky nemluvila... Tak nevím 😁 ale chápu, že u každého doktora je to jinak.. Moje doktorka bere odběry nalačno už ve 12. tt a druhý doktor v ordinaci dělá odběry dvoje - protilátky, skupina a za 4 týdny nalačno.. Ale tabulka super 😉

23. říj 2016
avatar

@veruzou ano to jsou ty 1.tehotenske odběry do 14. týdne. Kdy přesně se udělají a jestli to bude najednou nebo rozdělené záleží na lékaři. ..Já preferuji odebrat vse najednou. ...a ušetřit mamince jedno pichnuti. ...

23. říj 2016
avatar

@janyshka jojo, tomu já rozumím 🙂 spíš hrozně moc lidí kolem mě: A tobě nedělali to a tamto? To je na zblbnuti, spousta lidi nechápe, ze 1000 lékařů, 1000 postupů🙂

23. říj 2016
avatar

@veruzou Právě proto jsou udělané doporučené postupy 😉

23. říj 2016
avatar

@janyshka jsem rh negativní, protilátky jsem dostala u obou těhotenství kolem toho 28tt a pamatuji se, že po prvním porodu jsem za půl roku musela jít na.další protilátky...u druhého syny si vůbec nejsrm jistá, jestli jsem byla odeslána (nepamatuju si to)...oba jsou rh + po tatínkovi...tak jsem zvědavá, jak to bude tentokrát ..

23. říj 2016
avatar

Muzu se zeptat co si myslis jako odbornik o Tripple testu?
Nekde jsem vycetla ze jejich spolehlivost je snad jen 60 procent... To uz si skoro muzu skoro hodit korunou jaky bude vysledek 🙂
Resila jsem to hodne v dobe kdy mi vysel pozitivni NT screening a zastupkyne primare se o trplech vyjadrila velmi nevalne. Ze pry v dobe kdy je k dispozici NT screening je to uz prezitek...
@janyshka

23. říj 2016
avatar

@craki uz se to prestava delat.. se synem jsem byla,ale ted ne.. moje dr aj dr na Bulovce,ze ne. Vychazi falesne pozitivni.

24. říj 2016
avatar

@craki Podle mě je to uplne zbytečné....když máte pozitivní screening tak jistotu vám dá jen CVS nebo AMC....navíc výsledky tři triple testu jsou dost nejiste. ..

24. říj 2016
avatar

@craki u prvního mi tripple dělali, u druhého r.2014, když byl NT negativní, tripple už nebrali a jsem za to teda ráda🙂

25. říj 2016
avatar

@janyshka Prosím jak je to s návštěvou zubaře? Je povinná? Vím že bych tam měla zajít, ale prostě k zubaři chodím normálně 1x za 1-2 roky, od puberty nemám se zuby sebemenší problém.. Navíc se svým zubařem spokojená nejsem, mám ho 30km, nemůžu se tam dovolat, protože mají permanentně vypnutýý zvuk zvonění a nechce se mi jezdit X km jen kvůli tomu abych se objednala.. Moc děkuji 🙂

3. lis 2016
avatar

@bezbrzd rozsah vyšetření je doporučený nikoliv povinný.Sama máš odpovědnost za to která vyšetření podstoupíš a která nikoliv.Jediný test který je povinný a teoreticky může být proveden i proti přání těhotné,je první odběr na HIV a syfilis.
Nebo si jako myslíš že by tě v porodnici vykopli kvůli chybějícímu razítku od zubaře? ;)

3. lis 2016
avatar

Ještě bych poprosila abyste napsala něco o počtech utz.Silim u diskusí na téma "můj dr.dneska nekontroloval miminko/dělají vám utz každou poradnu?" a pod. Ani podle doporučených postupů totiž nemá být třeba 16 utz u fyzio těhotenství a dneska aby doktoři co mimina "neohlučují" každou poradnu pomalu zahrabávali do země. (plus nechápu kdo jim to platí ptž co jsem dávala dotaz na pojišťovnu tak hradí u nerizik.pacientek max 4 utz za těhotenství)...

3. lis 2016
avatar

Mě před 3 lety test na cukrovku taky nedělali. Až po porodu, protože syn měl 4210 g, tak měli podezření, to brzy 😁 asi že mi bylo teprve 19? Jsem zvědavá u dalšího.

4. lis 2016
avatar

@mrs_v to si opravdu nemyslím že by mě vykopli kvůli chybějícímu razítku. Jen mě zajímalo zda by to byl nějaký problém kdyby tam nebylo.

4. lis 2016
avatar

@bezbrzd problém to bude max proto že stabdardem je poslouchat a chodit všude kam tě doktor pošle.Jak ale říkám jsi to ty kdo má právo rozhodnout kam půjde a kam ne.

4. lis 2016
avatar

@petra1612 jo ještě před pár lety na cukr chodily ženy 25+ a nb se zatizenou anamnézou.

4. lis 2016
avatar

@mrs_v máte pravdu a to ještě pozor je to včetně těch ,,velkých '' ultrazvuků ve 22. a 32.t.t. A počítají se tam i ty ultrazvuků, kterými těhotenství potvrzujeme, takže ty ultrazvuky v rámci poraden nám pojišťovna neuhradí.

4. lis 2016
avatar

@bezbrzd zubař je doporučený, ale nikdo Vás k tomu nemůže nutit a hlavu Vám neutrhne .... Já se třeba přiznám, že jsem k zubaři došla az týden před porodem kvůli zánětu dásní ☹

4. lis 2016
avatar

@janyshka děkuji 😉

4. lis 2016
avatar

@janyshka dokonce.Pak nechápu kde ty ordinace kde se utz dělá pokaždé berou peníze:D

6. lis 2016
avatar

Paráda! Je třeba šířit osvětu.... Kolikrát jsem v šoku, že je ještě stále tolik žen co neni informována o prvotrimestralnim screeningu...Ad Trip.nechapu,ze ho pojišťovny ještě proplácejí... ☹ tak obsolentní metoda...

9. lis 2016
avatar

@janyshka Můžu se zeptat na Tvůj názor, jestli jsou triple testy přesnější, když se dělají v rámci Integrovaného testu? Nebo je to stejná zbytečnost jako když se dělá pouze triple test? Nemůžu se nikde dopátrat vysvětlení/rozdílu.

Moc děkuji 🙂

4. led 2017
avatar

@ma_cherie snad nevadí, že odpovím...u druhého těhotenství jsem to hodně řešila, měla jsem vyšší riziko z 1.screeningu, odkazy bych musela dohledat, hodně jsem hledala v odborných článkách a dočetla jsem se, že v rámci integrovaného testu mají triply mnohem vyšší vypovídající hodnotu než jen samostatně dělané, takže v tom případě mají smysl, protože se kombinují výsledky obou screeningů s riziko pak vychází mnohem přesnější. Tolik jsem vyzjistila 🙂

9. led 2017
avatar

@koncita Moc děkuji za informace 🙂 O Integrovaných testech se toho moc nepíše, pár informací k sehnání je ale je to vážně jen pár, takže děkuji 🙂

10. led 2017
avatar

@ma_cherie není vůbec zač 🙂

10. led 2017