icon

Neustále mi někdo komolí příjmení a už mě to pěkně štve! Že mi nerozumí v telefonu, jsem si už zvykla, takže buď musím hláskovat, do toho je tam uprostřed čárka místo kroužku, protože je nás jen do deseti v republice a vlastně jen z manželovy rodiny nebo se rovnou představuju svým rodným a zároveň druhým příjmením, např. když rezervuju stůl v restauraci nebo řeším něco, kde na skutečném příjmení nesejde, ušetřím si tím čas. Ještě že jsem byla tak prozíravá a nechala si obě, je to pro mě teď praktické 🙂. Ale co mě vytáčí do běla je, že se v emailu podepíšu a oni mi ho stejně zkomolí! Právě teď jsem si četla odpověď z banky, kam jsem psala dotaz a zas, tohle mi hlava nebere.
Máte to někdo taky tak?

avatar

Za svobodna jsem se jmenovala nejak - komolili to ve skole pak v praci, proste vsude! Rikala jsem si super, vdam se a muz ma takove jednoduche obycejne prijmeni! Co myslis??? Zase si to nikdo neni schopny zapamatovat a delaji ze me misto -alova tak -alkova -alikova a protoze se jedna o prijmeni ve tvaru krestniho jmena a memu muzi rikaji rovnou prijmenim misto jmena (neco jako Petr Pavel a rikaji mu Pavle a krestni je Petr 😀 ) tak se obcas dockam i zkomoleniny ve tvaru manzelova krestniho 😀 😀 😀

16. črc 2016
avatar

Znám....do 23 let jsem byla BlaŠková.....no a věčně jsem s tím měla problém....nemohli mě naajít v databázích a tak... Nejvíc jsem zůstala koukat, když mi bylo asi 17 a byla jsem v Hradci na ortopedii na kontrole, kde jsem jim předložila v kartotéce kartičku pojištěnce. Pak si mě zavolal doktor a začal mi nadávat, jak jsem nezodpovědná, že jsem měla po operaci dojít na kontrolu a že už je to 2 roky....no koukala jsem na něj jak spadlá z višně, že jsem v životě žádnou operaci, natož kolene neprodělala. Jo, našli v registru Michaelu Blažkovou, kupodivu i stejný ročník narození. Celkem ráda jsem si vzala mužovo příjmení, to snad zkomolit nejde 😉

16. črc 2016
avatar

Mám to stejně. Uz jsem zvykla všude příjmení hlaskovat a i přes to kolikrát čtu nebo slyším jak to mají špatně. A když se nahodou najde někdo kdo vi jak se to píše tak na mne kouká jako na vola ze je to snad jasne ne? 😃😃

16. črc 2016
avatar

jj, v příjemní mám C a píšou TS :D ikdyž hláskuju :D

16. črc 2016
avatar

Kamarádka ma příjmení - Schieferderecekerova 😂 čti - Šifrderekova 😂 taky taky žádná sláva

16. črc 2016
avatar

taky tak, jak za svobodna, tak i teď 🙂 někdy už to ani neřeším 🙂

16. črc 2016
avatar

@opravdova_luzy joo tak to mám taky 😀 jednoduchý příjmení slovenského původu.. je tam C a oni se přesto snaží mi tam nacpat TS nebo TZ 😀

16. črc 2016
avatar

Jjj komoli mi prijmeni porad a jeste do toho vkladaji sproste slovo a nenamahaji se opravit, vzdy se jen zasmeji a jedou dal. Nepripada mi, ze bych mela nejak tezke prijmeni kort kdyz ho vetsinou pri komoleni ctou

16. črc 2016
avatar

Nemam po manzelovi vuvec slozite prijmeni,ale komoli mi ho imrvere. Jsem Stichová, takze pro ostatni Stychová,Štíchová - tohle hlavne v psane forme,vytaci me to neskutecne.

16. črc 2016
avatar

me tam neustale cpou dlouhe á namisto kratkeho )nemyslim tim v koncovce ová), ale uz jsem zvykla 🙂))

16. črc 2016
avatar

s příjmením ani tak ne jako se jménem.. sice ho nějak extra nekomolí, ale také mě to vytáčí, když se jmenuji Silvie a i někdy nejbližší přátelé mi napíši zprávu a tam je Sylvo... to jsou ještě malé věci, ale když mi třeba přišla složenka a tam bylo špatně jméno, tak jsem dostala peníze klidně až o měsíc později, dokonce i na matrice mi udělali rodný list pro dceru s touto chybou, takže pár dní po porodu lítačka jak u blbců... lidi neumí číst, chápu, když jim to telefon nebo Word v pc přepíše, ale člověk si musí po sobě číst a zvláště jak se jedná o nějaké instituce, kde jméno hraje důležitou roli... (diplomy ze školky, školy apod mám také se špatným jménem 😀 )

16. črc 2016
avatar

A co teprve naše moravské příjmení a háčky a carkami vs. Němci 😂😂😂

16. črc 2016
avatar

Taky mi občas někdo zkomolí příjmení. Jmenuju se Potměšilová a občas mě někdo nazve Potěšilová nebo Pospíšilová. Nechápu proč. Přítel taky kvete z toho, když mu někdo zkomolí příjmení. Jmenuje se Dejmek a celkem často se stává, že ho někdo osloví pane Dejmeku místo pane Dejmku. Oba nás to komolení vždy vytáčí do vrtule

16. črc 2016
avatar

My jsme Maškovi a občas už jsem slyšela trenéra na syna volat Vašku 🙂

16. črc 2016
avatar

Manžel když se představí jen příjmením, lidé (zákazníci) to chápou jako nabídku k tykání. Franta se jim nezdá.

16. črc 2016
avatar

Příjmení mi komolí neustále. Ale přítel se jmenuje Tatarka 😉 pak už by to mohlo jít

16. črc 2016
avatar

Znám to. Taky mám 2 příjmení, a když je to možný, používám dívčí (i když i to umí zkomolit), protože muž má příjmení, co se tváří jako cizí (nepřechyluje se a zní atypicky), a to je pak jak u blbejch.😅

16. črc 2016
avatar
Komentář byl odstraněný
avatar

Jj vecny problem, mam v prijmeni tz, (cti c) a pisou me s c, cl atd. 🙂 Ani me tak nestve, kdyz to nekdo zkomoli a nevidi to napsane, jen slysi, ale taky me muze urvat, kdyz to maji cerne na bilem a udelaji chybu.

16. črc 2016
avatar

Nám taky... Mame v prijmeni "š", ale běžněji tam bývá "č", takže problém s pojišťovnami, úřady, neustále chybně vyplněné smlouvy, karty... Řešíme to často, takže pokud už mi tak někdo jen řekne, tak je to to nejmenší.

16. črc 2016
avatar

Jo to znam. V republice je nas asi 30 a taky jsem porad resila jak se to rika a jestli se to pise tak jak to slysi nebo jinak... a zkomolenin bylo - pres Šoralovou az k Švarcovy

16. črc 2016
avatar

Taky tak. Vždycky musím hlaskovat. Když jde o nějakou firemní nabídku, už rovnou pracím, ze jim nejprve pošlu mail s vizitkou, protože mi pak nikdy nic nechodí a obchodníci se diví, ze to posílali.

16. črc 2016
avatar

Leni,co mám příjmení po Lukem tak je to dobré,nestalo se mi,že by někdo popletl,to se asi ani zkomolit nedá 🙂 Zato sem ráda,že sem se zbavila rodného příjmení,tam to bylo vždy pravidelně psáno jinak s čárkou,která tam nepatří,rodilá jsem Mašinová a vždy mi každý napsal Mašínová,takže pravidelně sem hned upozornila na krátké "i" 🙂

16. črc 2016
avatar

Tak ja jsem Tereza Petrova, 1. syn Vojta Petr a hned jsem byla často oslovovana jako Vojtechova.. Ale zatím mame diky prijmeni, které je bezne i krestni jmeno hlavne vesele historky 🙂

18. črc 2016
avatar

moje příjmení Mikolyuk. Me všech dopisech nebo volanich dostávám osloveni "pane Mikolyuku", s tim jsem se smířila už, ale štve me jak při těch telefonatech nikdo ani slovo neřekne na to ze mluví s pani(teda slečnou). Ještě me štve ze kdyz vidi me příjmení a vidi tam označeni pani tak zkouší mi říkat "pani Mikolyukova" jenže tahle verze neexistuje a me příjmení dokonce se ne skloňuje.

12. srp 2016
avatar

V celé ČR nás je šest.. a všem nám jméno komolí.. Nejvíce mě a tchýni.. Že to lidé vysloví špatně, to bych i zkousla.. Ale dopisy s chybným jménem jsou už problém a celkově i ty e-maily. Kolegové si ze mě dělají srandu, že jsem citlivka, ale nepřijde mi.. když nevím, zeptám se a netipuji.. brr, z toho mám skoro osypky.. 😀

8. zář 2016
avatar

mně dokonce zkomolil příjmení poliš do výslechu 😀 Úřední záznam, kontroloval mě podle občanky, a stejně to tam napsal blbě 😀
Ale ono je to jedno jak se člověk jmenuje, já mám příjmení třetí a ku*vili mi všechny 😀

8. zář 2016
avatar

Hele jmenuji se po snatku Holubova a uz nekolikrat mi to zkomolili na Houbovou. . .

8. zář 2016
avatar

To je zajimava diskuze 🙂 Ja mam spis problem se dvema prijmenimi, nikdo to nepobira, vsude pisou jen to prvni a pak me tak oslovuji. Pouzivam temer vyhradne sve divci jmeno a to je polske ale psane cesky, takze se obcas lidi ptaji, zda je tam V nebo W. Ale napisou to pak dobre 😀 Pripadne se zabyvaji jen tim prvnim manzelovym 😀

8. zář 2016
avatar

Ja za svobodna jsem se jmenovala Martinowitzova a teď mám klid uz jsem Pazderkova 🙂 🙂 🙂 🙂

8. zář 2016
avatar

Jj, jako svobone i jako vdane mi bylo prideleno mnoho obmen jmen 🙂 Ale beru to s humorem... K mym oblibenym prihadam s jmenami vsak patri od meho kamarada,co se jmenuje Petr Nevim a pravidelne pri dotazu "Jak se jmenujete?" "Nevim" nasleduje "A kdo to ma vedet?"
😀

9. zář 2016
avatar

Ja jsem stale Kunratova. U Zemske se mi to nikdy nestalo a vytaci me to do bela. Je problem rict Kundratova.

14. zář 2016