Dávala jste některá čistit peří v peřině?
Vytáhla jsem ze skříně zničenou peřinu (sypek) a říkala jsem si jestli to mám rovnou vyhodit nebo nechat udělat polštáře. Vyplatí se to?
Mamka takhle nechala dělat polštáře z několika peřin. Není to úplně levné (cena se asi bude lišit). Myslím, že polštář ji stál 600. Ale určitě levnější než kupovat nový péřový.
@leniczka23 Takže něco jako bulánek? Uvidíme, co nám děvčata napíšou 🙂
@leniczka23
@antiquecz jo, je to polštář 😀
@misa1712 Já by\dlím ve Vysočanech, to máš z ruky, ale koukni tady: https://peri-mares.cz/nejblizsi-pobocka/pobocky...
Peří, které jsem jako malá drala u babičky, bych na vyčištění jen tak někam nedala. Nejprve bych se zeptala, zda mi opravdu vrátí moje peří, protože někde to dělají tak, že peří zváží a sesypou ze všech sypků polštářů a peřin, vyčistí a pak rozvažují zpět. Peří se promíchá a to svoje už zpět nedostanu. Představa, že mi vrátí rozlámané peří, pod kterým spal nevím kdo, bylo zatuchlé nebo skladované přes léto na půdě, mě dost děsí.
@mapavka já si teda myslím, že to nema cenu. Já jsem chtěla vyčistit peřinu a polštáře a ve firme, kde se tím zabývají to paní rozřízla a zrovna mrkla na to peří. Ač to bylo skladované dobře a nebylo to zase tak staré, tak říkala, že je peří dost poničené a když to projede přes čističku, tak z toho bude prach. Že vseho jsem si nechala udělat jeden polštář a říkala, ať si to rozmyslím, že z použitého peří to nemá dlouhou životnost... Tak asi tak. Já bych do toho nešla.
@karolinka252 ono hodně záleží jaké máš peří, Marta z Michle se na to koukne a popravdě ti poví co je lepší rovnou vyhodit🙂
Jsem ze Slezska a slovo zhlavec znam 🙂))haha, u nas se to pouzivalo -myslim doma.
Jinak u nas ve meste je obchod, kde se cisti peri, onehda jsem nechala cistit, ale zbylo toho na jednu perinu a polstar.Kdyz umrela babicka, mela plno perin, tak z toho jsme pak taky nechali udelat 4 periny a 4 polstare-aale stalo to, no 🙂))
@karolinka252 mně Marta vysvětlovala že to je nejhorší,pod peřím se musí spát aby se pravidelně promašťovalo😉
s dovolením se připíchnu, taky by mě to zajímalo, jestli má někdo zkušenost