Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
mariegroth
22. únor 2021
991 

Za kouzlem a dobrodružstvím: Disney World a Universal Studios na Floridě - 1.ČÁST

Na začátku ledna jsem vyrazila s manželem a synem na dovolenou na Floridu. Teď neustále vzpomínám na zábavné parky od Disney a Universal Studios, ale také na pláže ve Fort Lauderdale. Také vzpomínám na to, jak je někdy tak náročné cestovat s batoletem, ale ty zážitky a vzpomínky stojí za to. Teď už se ale pojďme přenést na Floridu a já jen doufám, že vám můj článek přinese alespoň trochu léta do vaší mysli. Článek jsem rozdělila do dvou částí. 

Pro dovolenou na Floridě jsme se rozhodli poměrně spontánně. Plánovali jsme navštívit Havaj, ale jejich opatření proti Covid-19 se neustále mění a řada pláží a parků je zavřených. Na druhou stranu Florida je poměrně v “normálu”. Už dlouho jsem se chtěla vrátit do Disney parků a tentokrát tam vzít i syna. Díky mé práci v letectví jsme se nemuseli strachovat o přebookování letenek. Jako zaměstnanec mám neomezené letenky a to i pro nejbližší rodinu. Let do Orlanda na Floridě, kde jsou zmiňované zábavní parky, trval skoro pět hodin. Časový posun je od nás plus tři hodiny. Pro vás zase mínus šest hodin. Vždy se snažíme vybírat let tak, aby Maverick třeba část prospal. To už je v jeho věku poměrně složitější. Spí jen jednou denně a to kolem poledne. Na palubě si ale moc pěkně hrál, snědl si nějakou svačinku a pak usnul asi dvě hodiny před přistáním. Díky manželově práci máme spoustu věrnostních bodů na půjčovnu aut. Vždy, když je on pracovně pryč, tak mu zaměstnavatel platí půjčení auta v destinaci. Za každé půjčení dostává zároveň body, které pak může použít na půjčení auta zdarma nebo za malý poplatek. Zároveň jsme také využili služby “Meet and Greet”, kde na nás pracovník půjčovny čekal přímo u východu z terminálu. Už jsme měli přistavené auto - Chevrolet Tahoe. Krásné a velmi prostorné. 

Do hotelu jsme dojeli kolem jedné ráno. Maverick se probudil při přistání, ale naštěstí byl v dobré náladě. V Orlandu jsme byli ubytování v moc pěkném resortu - JW Marriott. Opět na manželových hotelových bodech z práce. Jen tak pro představu. Má nastřádáno přes milion bodů u Marriott. Tady vidíte, jak práce v letectví může být velice osamělá, neboť v těch hotelech jsou opravdu často. Tento resort měl několik bazénů pro různé věkové kategorie, hřiště, golfový areál a hlavně skvělé zázemí pro děti. Ráda bych se tam vrátila a pořádně si to tam všechno užila, jelikož při této návštěvě jsme na to moc neměli čas. Zdarma letenky, auta a hotely zmiňuji především proto, že to jsou věci, které nám opravdu umožňují cestovat často a když se mě teda někdo zeptá, jak to děláme, že si můžeme dovolit cestovat, tak to je více či méně moje odpověď. 

Ráno jsme vyrazili hned na snídani do hotelové restaurace. Není úplně běžné, že snídaně je v ceně pokoje. Stejně tak není bežné mít celkově zahrnutou stravu v ubytování. Tohle jsme si tedy platili zvlášť, i když díky manželově statusu s Marriott jsme nakonec za snídaně neplatili. Měli jsme limit $50. Pak jsme vyrazili na obhlídku dětského zázemí, kde si Maverick pěkně vyhrál. Moc se mu líbila motýlí farma a klouzačky. Po odpoledním spánku jsme vyrazili na mou narozeninovou večeři do Rainforest Cafe, které je v části Orlanda nazvané “Disney Springs”. Je to čtvrť plná restaurací a obchodů a většina z nich je v duchu Disney . Vybrala jsem ji speciálně pro Mavericka, neboť jsem věděla, že se mu bude líbit výzdoba restaurace. Večer jsme zakončili sladkou tečkou v podobě lahodných disney dezertů. 

Druhý den nás konečně čekala návštěva Disney parku Animal Kingdom. Jak už název napovídá, jedná se o park, kde jsou v hlavní roli zvířata, ale zase se nedá říct, že je to jen o nich. Hned po příjezdu na nás čekalo docela plné parkoviště. Park otevřel už v osm ráno. My dorazili před desátou.Lístky do parku jsme koupili online a museli jsme si vyzvednout kartičku. Jeden den v Disney nás vyšel na $120 za osobu, děti do tří let jsou zdarma. Ceny jsou jiné každý den. Naše první kroky vedly do světa Pandory z Avataru, což je nejnovější část tohoto parku. 

 Pandora je bez pochyby největším trhákem Animal Kingdom. Otevřely ji asi před třemi lety. Jestli Disney něco opravdu umí, tak jsou to detaily a vše je perfektně dotažené. V každém parku jsou zaměstnanci oblečeni v kostýmech, které třeba odpovídají stylu různé sekce parku. Pak tam jsou i tématické restaurace, obchody, suvenýry...no prostě je to jiný svět. S mužem jsme chtěli jít na jejich 3D ride nazvanou “Flight of Passage”, která perfektně simuluje let celou Pandorou. Ne není, to jen sezení před obrazovkou s 3D brýlemi. Toto video vám to pěkně ukáže: https://youtu.be/CHj1dDF4jVs

Čekací doba na různé atrakce může být poměrně dlouhá. Není to nic pro netrpělivce, ale i samotné čekání může být vzrušující. Pohybujete se budovou, která je opět tématicky vyzdobena a alespoň vás to trochu zabaví. Na všech takových atrakcích, kam nemohou malé děti, mají tzv. Child swap. To znamená, že jeden rodič jde na “ride” a druhý rodič ukáže pracovníkum kartičku, kterou dostal u vstupu. Pracovník Disney ji zaregistruje a vy můžete předběhnout řadu speciálním vchodem jakmile se ten první rodič vrátí. 

Takže vlastně nemusíte dvakrát stát frontu. Na druhou “ride” už mohl jít i Maverick. Jednalo se o jízdu na lodičkách po řece Navi. To celé je doprovázené dekoracemi, hudbou a tématickými prvky z filmu Avatar. 

Všechny tyto “rides” trvají tak do pěti minut. Maverick byl nadšený. Poté jsme zamířili do další části parku a to do “Afriky”. Disney má v tomto parku obrovské safari a jestli Maverick něco miluje, tak jsou to zvířátka. Na safari jsme si opět vystáli menší frontu a už jsme sedali do tématických vozů. Řidič nám pak ukazoval různá zvířata a zajímavosti. No, prostě safari. Pak jsme si dali oběd v další části parku - Asii. Do Disney parků si můžete přinést vlastní jídlo. My brali většinou jen nějaké svačinky, ovoce pro malého a pití. Oběd či večeři pořídíte za asi $10-15 za osobu, pokud jíte v takových menších restauracích, které mají výdejní okénko. Jídlo objednáte, dají vám číslo a vy ho jen vyzvednete. Je to kompletně bez obsluhy stolu. Většina takových míst má jen několik položek na menu a jsou opět tématické. Např. my si v Asii dali tikka masala a sezamové kuře. Jednoduché menu je super na rychlé rozmýšlení a pokud zrovna nemají to, na co má člověk chuť, tak stačí zajít někam jinam. 

Největší oříšek byl denní spánek našeho malého. Ne, nemám dítě, které miluje kočárek a nikdy to v něm úplně lehce nespal. Nakonec jsem ho každý den nějak uspala v náručí a pak dala do kočárku. V parku jsme zůstali až do pěti hodin, šli na několik atrakcí s Maverickem nebo bez a pak si dali večeři v dobré steak restauraci. Tou dobou jsem se začínala těšit na další den, neboť nás čekala návštěva Universal Studios a tedy i milovaného Harry Potter World. 

Ráno nás opět čekalo zaparkování auta, prohlídka věcí a měření teploty. To jsem zapomněla říct, ale Disney dělalo to samé. Také byli velice přísní na nošení roušek. Naše první kroky SAMOZŘEJMĚ vedly hned do Příčné ulice. Pokud si pamatujete z filmu Harryho první pohled na tuto ulici, tak přesně takhle jsem se cítila. Byla jsem překvapená, že tam nebyla ani obvyklá kvanta lidí.

 S mužem jsme si zajezdili na dráze v Gringottově bance. Je to částečně 3D dráha, ale opravdu se pohybujete a to na rychlém vozíku. Na takovém, jakém skřeti vozí zákazníky této banky. Video: https://youtu.be/N8FSuOjoy8w

Můj manžel není fanoušek Harry Potter a přesto řekl, že to byla skvělá dráha. Poté jsme se toulali Příčnou ulicí, dali si zmzku u Floriána, zašli do krámu dvojčat, kochali se krásnou výzdobou, zašli k madam Malkinové a Ollivanderovi. Věřte mi, že bych tam klidně vydržela celý den. Před Příčnou ulicí byl také Záchranný autobus a vedle pak dům rodiny Blackových a když jste se pozorně dívali, občas na vás vykoukl Krátura. 

Universal Studios toho ale nabízí mnohem víc. Moje srdcovka je “ride” z filmu E.T. Letíte na kolech a máte za úkol odvést E.T. do bezpečí. 

Další srdcová záležitost je film Mumie a tematická dráha, která je opravdu strašidelná. Celá je ve tmě. Ten film je sám o sobě dost strašidelný. Teď si představte, že na vás vykoukne Imhotep, kosti, mumie a občas nějaké plameny. Je to fakt síla. A pokaždé vytrvale křičím. 

Ještě jednou jsme obešli velkou část parku a zamířili opět na Příčnou ulici. Universal Studios jsou vlastně dva parky. Universal Studios a Island of Adventures. Abyste mohli navštívit oba parky, musíte mít tzv. Park Hopper, který vám umožní vstup do obou parků v jeden den. Cena takového lístku je kolem $180. Bez park hopper je to kolem $120. Bradavický expres je právě ta atrakce, která propojuje oba parky. V parku Island of Adventures je druhá část světa Harryho Pottera - Prasinky a Bradavice. Došli jsme na nádraží, prošli na platformu a už tam na nás čekala naleštěná lokomotiva. Usadili nás do kupé a mohlo se vyjet. Další věc, kterou bych chtěla zmínit. Na všech atrakcích v Disney a Universal Studios jsou kolem zaměstnanci, kteří vám přesně řeknou, kam máte jít. Do jaké řady a atd. Všechno je velice organizované a rychlé v rámci možností. 

Jízda Bradavickým expresem je opět zážitek. Okna jsou vlastně “televize” a přehrává se tam cesta do Bradavic. V jednu chvíli se v chodbičce také objeví mozkomor. Cesta je ale krátká, jen pár minut. Toto video není úplně kvalitní, ale snad vám to dá nějakou představu: https://youtu.be/n8EVv0voPKI.. 

Pak se vystoupí v Prasinkách a přivítá vás vesnička a i hrad, který je ale opravdu obrovský.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ....

Úžasný. Jako bych tam byla s vámi. 👍
Škoda, že tato část není v Paříži, hned bychom vyrazili.👋

22. únor 2021

Závidím ( v dobrém ) taky bych tam vyrazila 🤗🙂

22. únor 2021

Děkuji za článek a budu se těšit na druhou část.

22. únor 2021

Super, diky za reportáž🙂. Na,letošek to bohužel nevidím, ale snad konečně příští rok ( do třetice) vyrazíme. Btw. Nevíš, o kolik je dražší ( jestli) fast pass? To druhé video je super, strašně se těším na tenhle typ atrakcí, ale to první video bohužel nejde☹

22. únor 2021

to musela být nádhera!krásně sepsané.těším se na pokračování

22. únor 2021

@nadja73 Prvni video opraveno🙂

Vubec nedelaji fast passes behem covid (disney). Jinak to je tusim pod $100, ale mas nejake fast passes take zdarma k bezne stupence

22. únor 2021

Ty tvoje články se tak krásně čtou. ♥️

22. únor 2021

Úžasné

22. únor 2021

@mariegroth dekuju, ja u Mumie brecela smichy, tak se jdu podivat na to prvni 🙂 Ja prave cetla, e maji byt zdarma, coz me prekvapilo, ze se daji dobijet na nejakych kioskach, ale chtela jsem se zeptat na konkretni zkusenost .

22. únor 2021

@nadja73 To je Takhle v Disneylandu. V DW si to musis rezervovat uz mesice dopredu online

22. únor 2021

@mariegroth aha, vidíš myslela jsem, že tyhle Disney...maji stejné podmínky. Tak to vypadá, že jestli nám "svět " umožní pricestovat, tak budeme stát fronty, ale tak duben, doufám, že ještě není úplně high season, tak by to nemuselo být tak zlý, ještě k tomu v týdnu. Ale nalomila jsi nás tak, že i když jsme chtěli jen DW a Holywood Studios, že vezmeme ještě Universal Studios. To znamená naplánovat dovolenou delší o 2 dny 🙈😀

22. únor 2021

@nadja73 Duben bude fajn. Je dobry se vyhnout letnim prazdninam a spring break. Kdyz rikas DW, myslis tim Magic Kingdom? Vybrali jste dobre parky. Universal za to stoji.

22. únor 2021

@mariegroth jo jo, myslela jsem ten hlavní Magic Kingdom. My chceme právě v dubnu, kdy bude teplo, ale ne velké horko na Floridě. My se neskutečně těšíme, ale covid nám už do našich plánů hodil podruhé vidle a nejen tady do toho 😦

22. únor 2021

@nadja73 No jasny :( Ja si vubec nedovedu odhadnout, kdy se cestovani z Evropy vrati do normalu.

22. únor 2021

@mariegroth až to pustí, tak budeme cestovat jako utržený ze řetězu😀. Budeme mít peníze v letenkach, v dovolenkovych voucherech,...no, už aby to bylo 🙏

22. únor 2021

❤️Orlando❤️ Avatara už jsme nestihli, už jsme se stěhovali. Ale určitě se vrátíme, až pomine covid. Chci se zeptat, co ti přijde jako drsnější roller coaster? HP v Bradavickém hradu nebo ten Avatar? Já RC obecně moc nezvládám, chce se mně zvracet (jak je tam upozornění na motion sickness tak tam nelezu) 😀 ale jako milovník HP jsem zvládla ten v Bradavickým hradě i Hypogrifa. Je Avatar šílenější? Protože na toho prostě musím jít, ale abych se tam nepoblila 😀

23. únor 2021

@snehulik Rozhodne HP v hradu. To te mnohem vic hazi a jsi v mnohem vetsi vysce. U Avataru sedis, predklonis se, ale ten pohyb neni tak drsny. Myslim si, ze to zvladnes v naproste pohode.

23. únor 2021

@mariegroth diky. Tak to risknu 🙂 hlavně se extra těším na ty lodičky Na’vi river. To vypadá úchvatně. Za tohle amíky miluju, umí vytvořit dokonalou show a zábavu. ❤️
HP jsem zvládla protože jsem byla naprosto nadšená a uchvácená a nevnímala jsem nevolnost. Ale jednou v Seaworld jsem se málem pozvracela na Polar express, už jsem otevírala kabelku, že se do ní vybliju a to se jen sedělo na sedačkach co se hýbali a třepali a poušteli 3D obraz 😀

23. únor 2021

@snehulik Cela Pandora je skvela. Disney tohle proste umi. Ja s takovouhle nevolnosti nemam zkusenost, ale musi to byt velice neprijemne :(

23. únor 2021

@mariegroth to jo, je to dost limitující. Nedojedu autobusem bez kynedrilu ani z Brna do Prahy 😀 v autě musím sedět vepředu nebo nejlépe řidit. Je mi špatně i první hodiny na cruise a to skoro nikdy citelně nehoupe. V USA jsem navštívila spoustu parků ale vždycky radši sedim před vstupem na atrakci a čekám na ostatní, nezvládám ani dětskou shamu 😀 ale toho HP jsem jako velikej fanoušek prostě musela dát, sice jsem pak chytla migrénu včetně aury přes cely zorný pole, ale byl to super zažitek. A na toho hypogrifa jsem se dostala omylem, doprovazela jsem syna a manžela ve frontě, že se pak odpojím a ono už nešlo jít zpátky a nechtěla jsem tam dělat scény tak jsem to musela zvládnout 😀

23. únor 2021

To je nádhera 🤩🤩🤩 jako velký fanoušek Harryho Pottera strašně závidím tu návštěvu HP World 🤩❤️🧙‍♂️🧙‍♂️

10. bře 2021

To zní naprosto super. Na začátku čtení jsem byla skeptická, neboť jsem viděla pár videí z nějakých zábavních parků v USA a moc mě to nezaujalo. Ale asi ti lidi nebyli v těch správných - z tvého popisu to zní skvěle a i z fotek to vypadá úžasně.

10. bře 2021

Nezlobte se ale řeknu vám svůj názor na váš článek upřímně.. ze začátku jsem měla pocit že jste si sem přišla zamachrovat jak máte s manželem skvělá zaměstnání a měla jsem chuť to přestat číst. Jsem ale ráda že jsem to neudělala. Opravdu. Když jste popisovala atrakce na kterých jste byla a k tomu vložila fotky přesně na místo kde se hodily nejvíc užívala jsem si to jako kdybych byla v myslánce.. Trochu vám v dobrém závidím že jste si to mohla užít a těším se na další díl. Děkuji za ve finále moc pěkný článek

10. bře 2021

@verdos Tak to jsem rada 🙂

10. bře 2021

@trpaslicek19 Dekuju ❤️. Moc si toho vazim.

10. bře 2021

Začni psát komentář...

Odešli