#ze_zivota v USA 🇺🇸
Vcera jsme byli s Maverickem v obchodnim centru. Temer vubec do tehle “malls” nechodim, ale mela jsem kupon do “Viktorky” a chtela jsem novou podprdu. Dorazili jsme tam asi hodinu pred otevrenim obchodu (nevedela jsem, ze zmenili oteviraci dobu kvuli covid) a poprve v zivote jsem tedy videla MALL WALKERS!
Mall walkers jsou vetsinou starsi lide, kteri obchazeji cele obchodni centrum a je to pro ne forma cviceni. Jsou tady na to ruzne kluby, do kterych se muzete pridat a obchazet mall spolecne. V tomto pripade jsem videla, ze cast tam odvezl mini bus, ktery podle nalepky na busu, patril k domovu senioru (senior living). Takze je tam takhle odvezli a pak je zase naberou a odvezou zpet. Ale tech mall walkers tam bylo opravdu velka spousta. Chodi takhle cvicit jeste pred otevrenim ne v prubehu dne. Chodi opravdu sviznym tempem a nechodi se koukat na vylohy.
Ono to mozna vypada zvlastne a clovek se divi, proc se nejdou provetrat ven, ale ve Washingtonu casto prsi a to asi tem seniorum neni prijemne a diky zastresenym prostorum se nemusi bat o pocasi. A nakonec proc ne. Je super, ze jsou aktivni. Musim rict, ze obecne receno tady duchodci aktivni jsou a nesedi doma.
-ilustracni obrazek
To by mě zabilo. Obchoďáky mi berou neskutečné množství energie. Jako asi fajn, že chodí, ale dýchají vzduch prošlý klimou, suchý a s bacily.
@ilci To tady samozrejme lide delaji taky. Tohle je spis misto bezneho denniho cviceni. Ten mall walking je takovy zvlastni druh :D
@kajalka Mne taky. A jeste ted musis nosit k tomu rousku...
@mariegroth A vydělávají na tom pořadatelé?
Tak to jsem taky mall walker 🤣🤣🤣 Ale tohle se mi fakt líbí. 👏
Turistiku po obchoďáku si nedovedu představit. Já do obchoďáku ještě než je zavřeli naběhla, nakoupila nejnutnější a mazala pryč.
@kajalka Ne, to vubec neni placene
Tak to je vtipný 😁, ale obdivuju je 👍
Tak to je hustý! 😂 V dnešní době covidove, kdy se naši důchodci bojí strčit nos v respiratoru i do vecerky, žasnu! A jsem čím dál tím naštvanejsi - masáž o tom, jaká je situace v USA dramatická, a přitom život evidentně běží normálně!! Narozdil od toho našeho.. 😡
Me to prijde stejny jako by chodili po ovalu v telocvicne :D a proc by nemohli “behat” po obchodaku kdyz tam nikdo neni, jen prodavacky chystaji na otevreni ;) za me maji palec nahoru ;)
@zuzekk Tak seniori uz meli/maji moznost dostat covid vakcinu. Cisla pry klesaji uz od ledna, ale moc to nesleduju
To je specialita Washingtonu? Já jsem o tom nikdy neslyšela a dokonce ani manžel ne. A nebo to je specialita posledních let, kdy už žije tady...
To je zajimavy, to slysim prvne :D
zajímavý sport
@radkamorrisova Nemyslím, že je to jen ve Washingtonu, bylo to zmíněné v několika filmech, seriálech, apod. Teď mě třeba napadá Taková moderní rodinka...
@radkamorrisova Neni to jen Washingtonska zalezitost. Spis je to zalezitost statu, kde je vrtkave pocasi.
@emillyhk
V NJ jsem o tom nikdy neslyšela, zajímavé.
Ty jo, to je zajímavý🙂 Já už jsem se díky tobě dozvěděla tolik věcí 🙂 Diky za tahle okénka do americké kultury.
@emillyhk Asi mám nějakou mezeru v americké tvorbě 🤣. Díky za doplnění, kouknu na to.
@mariegroth Jasný. To dává smysl. Důchodci v Kalifornii chodí venku a jinam nejezdíme.
@radkamorrisova Já to moc nesleduju, ale manžel si pouští sitcomy jako kulisu, takže chtě nechtě jsem pár reálií ze života v US pochytila 😂
I to je jeden z důvodů, proč mám ráda tyhle páteční drinky - zajímá mě, jak moc jsou podobné věci v americké společnosti běžné 😊
@evik19 Je to sranda. Obcas mi maminky tady z Konika napisi, ze treba hraly nejakou hru s manzelem a diky mne vedely nejakou americkou zajimavost, ktera je docela nahodna a jejich muze to pak desne prekvapilo :D
A neni to trochu i absencí chodníku? U nas ve městech se procházejí po chodnících, ale v USA obecně jich tolik neni ne? Aby se daly chodit kilometry. V Mall to musi byt i bezpečné z tohoto pohledu 🙂
@ajkada Jo, chodniky casto chybi, ale prave na chozeni mame ruzne “trails”. Jakoze stezky na chozeni ci behani

pro mě teda překvapení, nedovedu si představit "turistiku" po obchoďáku. Moje 71 letá tchýně chodí po horách a kopcích nehledě na počasí 😉 opravdu jiná kultura, jiný svět ....