Prosím, prosím.....nějaké cukroví, kde použiji hodně bílků??? Dělám linecké, rohlíčky a čajové a zbyl mně jich plný hrneček. Jednoduchý recept, protože jsem opravdu mizerná pekařka a fakt mě to nebaví ☹ Ale co bych pro děti neudělala? A ne sněhové pusinky, ty u nás nikdo nejí. Děkuji 🙂
Bílkova chlebíček je moc dobrý.
Ořechové lupínky - recept mám od bývalé kolegyně a je to dobrůtka 😊 V receptu chybí info, že bílky mají být vyšlehané na sníh
Mandlový chlebíček z bílků.
Letos chci zkusit myslivecke knofliky
jinak pokud nespotrebujes, tak se daji v pohode zamrazit a pak rozmrazit a pouzit. ja to tak bezne delam. kdyz mi zbydou treba jen 4, tak je smicham se vajicky a udelam si "bilkovou" omeletu.
Skořicové hvězdičky
Z bilku delam kokosky, pusinky, a vanocni stolicky..
Kokosky-na jeden bilek 40 g kokosu a 40 g mouckoveho cukru. Zamichat vse dohromady,necrcam se se snehem,lzickou vykrajuji "nocky",v troube hlidat,jak zacnou zlatnout,je hotovo😊neroztekaji se,vzdy se povedly
Stafetky
Je to trochu z jiného soudku, ale když mi zbyl o víkendu hrníček bílků z pečení, tak jsem půlku spotřebovala do míchaných vajíček (dala jsem 6 normálních vajec a půlku hrnku bílků) a druhou půlku smíchala s krupičkou a zavařila do polévky.
Děkuji všem, budou kokosky 🙂 A díky i za tip na zmražení. To jsem netušila, že jdou i zmrazit 🙂
@janica930 Prosím, prosím, na jakou teplotu a cca jak dlouho se pečou??
Pecu na 180 na horkovzduch,dokud nezacinaji hnednout spicky,tak 8-10 min?
@marinazhodonina dejte vedet,jak dopadly🙂
@janica930 Dopadly dobře, jsou fakt mňamózní!! Poslala bych fotky, ale vy byste se mně tady smály.... já jsem už psala, že neumím péct a dělám to nerada. Peču jenom kvůli dětem, že jsou ty Vánoce. Takže neumím drobné, peču vše velké, jako Ozzák 🤣🙃🙂🤭 Dělám rohlíky ( ne rohlíčky) a perníky (ne perníčky) ..... Takže ne kokosky....ale KOKOSY 🤣😁 Jsou faaaakt velké 😉🙃🤭
@marinazhodonina to me tesi,ze se povedly!😉daji se s trochou namahy strikat i pytlikem (mam silikonovy,strikam bez spicky)jinak vykrajuji kavovou lzickou
@janica930 No, já silikonový pytlík mám, ale nešlo mně to. Je to hodně tuhé. A kávovou lžičkou, na to nemám trpělivost 🤪🤭 Šla jsem na to polévkovou 🤦 Naštěstí všem mým 4 chlapcům je úúúplně jedno, jak jsou velké. Hlavně, že je jich hodně 🤣😁
@janica930 A teda tady je i to foto. Ať se tu zasmějete 🤣🤦🤭



Někdo mi doporučoval kokosky, štafetky a laskonky. Spíše to ale vypadá, že bílky po více jak týdnu půjdou přímo do kanálu. 🤭 Ještě jsem se k tomu nedostala a ani se mi nechce. 😂