Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
patane
22. kvě 2021
567 

Písemky kam se podíváš aneb Cože neznámkovat?

Pokyn zněl jasně. Doporučuje se neznámkovat, hodně opakovat, děti motivovat, ve třídách dělat aktivity na posílení kolektivu. Někteří ale četli toto - napařit čtvrtletku, vzápětí další malé opáčko. Žádné opakování, to je tvůj problém, měl jsi dávat při onlinech pozor. Nebudeme opakovat, musíme jet dál. 

Moje třída psala čtvrletku dva dny po návratu do školy. Dopadla nevalně. Paní učitelka si ale libovala, jak se jí hezky srovnaly známky. Následně psali fyziku, zeměpis, jazyky. Byli dost otrávení, někdy mi připadali jako tažná zvířata, která prostě musí tu káru táhnout dál a nějak všechno přetrpět. Pak přišel pokyn od vedení. Čtrnáct dní neznámkovat, nebo dávat známky na bázi dobrovolnosti. Testy hodnotit slovně. Bylo z toho haló. ,,Cože, jsme ve škole a nebudeme známkovat? Co je to za výmysl???"

Většině dětí se do školy nechtělo, děsily se právě této smrště písemek a opáček. Když se jedna třída ozvala a přes paní učitelku třídní se o tom začalo mluvit, někteří učitelé je odsoudili. ,,No, tak to nevím, jak si ty známky opravíte, když se teď nebude známkovat." znělo z úst některých učitelů. 

Chceme, aby žáci říkali svůj názor, ale pokud s jejich postojem nesouhlasíme, automaticky je vnímán jako ten špatný. Dost často se mi na hodinách stává, že děti v rámci diskuze začínají svůj proslov obligátně. ,,Ale paní učitelko, já nevím, jestli to můžu říct, jestli z toho nebudu mít problém..." Smutné, že. A ještě smutnější je věta, která zazněla od mé kolegyně. ,,Přece jim nemůžu dát na vysvědčení tak hezké známky!"

PS: Všichni citovaní pedagogové jsou u nás v menšině, většina taková opravdu není.

👍U nás též písemka za písemkou. Ale je fakt, že děti dostaly alespoň týden na rozjezd.

22. kvě 2021

Naši studenti se vrací v pondělí. Na poradě jsme se dohodli, že týden se nebudou psát žádné písemky ani nebude ústní zkoušení na známky.

22. kvě 2021
patane
autor

@plksv U nás teď taky, ale až po tom nárazu☹️

22. kvě 2021

Dobře, ale neměli by žáci a studenti aspoň poslední týdny normálně pracovat? Chodit do školy kvůli utužení kolektivu mi v současné době
po roce nenormální výuky přijde jako přepych. Čekala bych, že do blížících se prázdnin budou studenti i pedagogové hlavně pracovat na znalostech a ne na opětovném seznamování se se spolužáky.

22. kvě 2021

U nás to samé. Hned první den matika, fyzika a dějepis písemky. A v tomto směru pokračování 🤦

22. kvě 2021
patane
autor

@1772 Znalosti ano, třídní aktivity v rámci hodin VKO (občanka). Normálně pracovat mohou i bez různých testů na známky. Slovní hodnocení není zas tak od věci. Jde taky o to, aby se znovu aktivizovali, jejich režim je prachbídný, ale to neobnovíte přemírou testů, tím je ještě víc otrávíte.

22. kvě 2021

Naše učitelka ve 4. třídě napařila dětem hned první týden po návratu do školy 25 známek každému, jelikož online výuku měli pouhých 15 min denně (jen zadání co mají udělat, ani vypracování nekontrolovala) a to až od jarních prázdnin, takže žádné známky za 2. pololetí neměla, nyní už má podklady pro klasifikaci a na nějaká doporučení dlabe. Po rotaci druhý prezenční týden začala rozdávat mohutně pětky za zapomenuté sešity, ... nevím co čekala.
Naštěstí není většina učitelů takový exemplář, jako ta naše

22. kvě 2021
patane
autor

@zaji To mě mrzí, protože mám dojem, že na tom prvním stupni to většinou funguje lépe než na druhém.

22. kvě 2021

Naše sestacka hned třetí den přinesla 5 ze zeměpisu. Mají ho letos prvně, ve škole byla 5 týdnu a jaké překvapení, že se v mapě neorientuje tak rychle jak by si paní učitelka přála. Pak mi říkala ty pojmy co měla vyhledat, bez rejstříku. Já bych taky očividně dostala za 5 😁. Ostatní učitele jsou rozumný 😊. Jen mě dostalo, ptala jsem se jí,zda můžou respirátor občas pod nos. A prý ne,že jim učitelka řekla,že kdo to udělá,tak volá rodičům,že porušují zakon

22. kvě 2021

@sayast zkuste stribrnou nano rousku, dycha se v tom lepe, dcera prvnacka je s tim v pohode

22. kvě 2021

@1772 Nevím jak tvoje děti, ale moje děti pracovaly normálně celou dobu.

22. kvě 2021

Mám ségru v sextě na gymnáziu. Její slova: „Jooo, oni nám všichni řekli, že první týden psát nebudem, to je od nich děsně milý. Všechno budeme psát najednou až ten druhý týden, se z toho po...“. Do školy na ten poslední měsíc nechce a já se jí fakt nedivím. Přitom tvrdí, že známek mají dost, není důvod to nějak hrotit.

Jako učitelka bych klidně třeba nějaké testy napsala. Ale bez známek, jen pro mou informaci, jak na tom jsme, co je potřeba dodělat, doplnit, doučit. A na to se pak zaměřit, ať teda doženeme, co šlo online špatně.
Chudáci děti, fakt.

22. kvě 2021

@missbufy díky , kouknu na to

22. kvě 2021

S tím souhlasím. U nás prvňáčci po měsíci a půl doma psali hned první den diktát a pětiminutovku. Synovi kamarádka dostala z diktátu 3,protože ji chyběly 3 čárky nad "i"........ druhý den z nervů před školou zvracela ☹

23. kvě 2021

U nás to samé. Hned prvni týden ve škole denně písemka. A to bohužel dál trvá. Není schopna je motivovat. Jen prudi. Úkoly teda nedává. Ale jinak je pekelná. Nevím jak v ostatních třídách. Ale jsme první stupeň. Syn je otrávený a do školy se mu samozřejmě nechce. Ještě,že ji mame letos naposledy. Měly by se učitelky krotit.

23. kvě 2021

Mam asi divny deti.... syn v 5.jede furt stejne na jednicky, dvojky sem tam trojka. Akorat ted ubyly 5 za nevypracovane ukoly. Dcera v 7.naopak vylepšuje co jde. Ono by se totiz uz asi zhorsit ani nemohla🙄. Takze misto nálože pětek, ted najednou ma opet dvojky i jedničky , mozna ani nebude žádná 4 na výzo. Jeste pred mesicem ji vycházely 3 čtyřky a hrozilo propadnutí.

5. čer 2021

@kodiak13 chudák 😢😢 my máme prvnacku teď od září a modlím se, aby už škola normálně jela, tohle je mazec 😓

11. čer 2021

@1772 pracot na znalostech neni nechat je psat pisemky.

11. čer 2021

@zaji a reditel to vi?

11. čer 2021

@sayast bych jo rekla, at si to sundava,zadny zakon neporusuje, ucitelka je pravne negramotna 🙄

11. čer 2021

Začni psát komentář...

Odešli

Doporučujeme