Používáme cookies. Více informací zde. OK
redakce
13. pro 2018
2536 

Dobrodružství za pár babek

Jmenuji se Martina a společně se svým přítelem Radkem a dvěma syny Tadeáškem, 4 roky, a Matyáškem, 1 rok, rádi cestujeme. 

Jednoho dne se mi starší syn Tadeáš svěřil, že by chtěl jet na výlet autobusem. Nepřišlo mi to jako špatný nápad. Přeci jen můžeme pro jednou nechat auto doma a užít si společně "dobrodružství" v autobusu. Hned jsem věděla, že pojedeme do Prahy. Není to daleko a vždy je tam co navštívit i s dětmi.  Ale jakmile jsem přikývla synovi na náš autobusový výlet, přišla hned otázka, jakého dopravce vybrat, abych měla jistotu bezpečné cesty a dostatečného komfortu pro děti. Nakonec jsem si jako přepravce vybrala FlixBus.

Na tomto autodopravci se mi líbí jeho snaha jít ekologickou cestou. Pyšní se produkcí minimálního minimální množství emisí oxidu uhličitého a navíc spolupracují s ClimatePartner, což je mi sympatické. Dále jako jediný dopravce na českých trasách nabízí upevnění dětské autosedačky na sedadlo autobusu, což v mém rozhodnutí bylo zásadní. V neposlední řadě se mi líbí způsob zakoupení jízdenek. Na stránkách www.flixbus.cz jsem jednoduše vybrala spoj, v našem případě se jednalo o spoj z Mostu do Prahy, a sedadla, kde bychom chtěli sedět. Aby děti měly radost, jízdenky jsme si vytiskli. Daleko pohodlnější je však stáhnout si do telefonu aplikaci, kde jízdenku budete mít v elektronické podobě a nemusíte se o nic starat.

Dopravce uvádí, že je dobré být na zastávce 15 minut před odjezdem. My jsme přišli trochu dříve, abychom v klidu s dětmi nastoupili a nezdržovali tak případné další zákazníky.

Při příchodu na zastávku už na místě stál FlixBus, jeho charakteristická zelená barva nejde přehlédnout. U autobusu stála velmi příjemná paní řidička, která zkontrolovala jízdenky a hned nám nabídla dětské autosedačky, které následně připevnila uvnitř autobusu na sedadla a kočárek uklidila do zavazadlového prostoru. Šlo jí to pěkně od ruky a obava, že budeme zdržovat další zákazníky, byla úplně zbytečná.

Díky maximální péči paní řidičky jsme si mohli v klidu svléknout bundy a umístit děti do autosedaček. Autobus byl uvnitř čistý a příjemně vyhřátý. Sedadlo bylo pohodlné, dostatečně prostorné a nebála bych se v něm absolvovat i delší několikahodinovou cestu. Prostor pro nohy byl, alepsoň pro mě, komfortní a dostatečně velký. Ještě se musím pozastavit u dětských sedaček, které byly opravdu bezpečné, pro děti pohodlné, prostorné a děti z nich krásně viděly ven z autobusu. Myslím, že to byl jeden z důvodů, proč oba vydrželi v klidu celou cestu.

Líbila se mi i čistota dětských sedaček. Snad maminky, co s dětmi pojedou autobusem, nebudou bezohledné a hned je neušpiní od jídla nebo jinak nepoškodí.  

Děti si celou cestu užily, bylo to pro ně dobrodružství, a já už pomalu vymýšlím, kam bychom zase mohli vyrazit. Oproti osobnímu autu měly výborný výhled na přírodu a mávaly řidičům nákladních aut. Cestu v autobuse vám zpříjemní Wi-Fi připojení k internetu, které jsme s přítelem vyzkoušeli. Během jízdy můžete sledovat trasu autobusu, kde se zrovna nachází, jakou jede rychlostí a další zajímavosti, což se mi velmi líbilo.

 Když jsme přijeli do cílové stanice v Praze, měli jsme dostatek času na obléknutí dětí a vystoupení z autobusu, ze strany řidičky opět komfortní servis, kdy nám pomohla s dětmi při vystupování a dokonce je pohlídala, než jsme si pro mladšího syna připravili kočárek. Možná jsou to maličkosti, ale právě takové maličkosti vám zpříjemní den a udělají dobrý dojem.

V Praze jsme vyrazili do centra, užít si atmosféru vánoční Prahy, kde jsme navštívili trhy na Pražském hradě a jako závěr návštěvy jsme si užili hodinovou plavbu lodí Európé, historickým jádrem Prahy, s poetickým názvem plavba pod pražskými mosty.

Pokud mohu zážitek z cesty shrnout do jednoho slova, je to slovo SUPER. Cesta byla příjemná, paní řidička jela bezpečně, byla naprosto profesionální a pomohla nám, myslím, i nad rámec svých povinností. Autobus byl pohodlný a já vím, že až pojedeme autobusem na výlet příště, zvolím opět společnost FlixBus.

-------------

Tento článek vyšel s podporou Flixbus

  Taky jsem jednou jela s Flixbusem do Prahy. Cestou na autobus jsem bohužel zakopla a rozbila si koleno (na 5 stehů). Velmi "příjemný" pan řidič mi odmítl poskytnout lékarničku, tvrdil mi, že nic takového v autobuse není. :D (celkem kontrast vůči průvodčí ČD, která mi ji nabídla sama, když mne viděla). A na moji pozdější stížnost společnost nijak nereagovala. Takže za mne už Flixbus nikdy.

  13. pro 2018

  Už jsem se dlouho tak od srdce nezasmála. To je opravdu neskrývaná reklama, neboť všichni obecně ví, že Flixbus má velká zpoždění, řidiči jsou jako drátem do oka a na zákaznické lince se stejně ničemu nedovoláte. Ale tak hlavně, že se líbilo😀

  14. pro 2018

  @ester_davidova to ale opravdu není skryvana reklama, dole je přímo napsáno, že se jedná o reklamní článek podporovány touto společnosti. S tímto dopravcem nemám jedinou zkušenost a nikdy jsem o nich dokonce ani neslyšela. Nicméně mi přijde logické, že jsou lidi, kteří jsou spokojení, a jiní zase nikoliv. Takto je to se vším 🙂

  14. pro 2018

  @apacheee ale vždyť to píšu🙂 Ale snad si ani jedna z nás nemyslí, že paní opravdu cestovala na nějaký výlet do Prahy...nikde nikdo, autobus prázdný 😀 ... a stejně jim to reputaci už nenapraví.

  14. pro 2018

  Sestra s nimi jela z Brna ve dvě ráno, aby stihla letadlo ve Vídni. Jako stihla to, ale natěsno a málem neodletěla.

  6. led 2019

  Prosím redakci, aby to, že se jedná o článek podporovaný (tedy reklamu) uváděla již na začátku, takto vždy začnu číst a nehledě na to, že mně to opravdu ale opravdu nazlobí🙂, tak si mohu akorát postesknout nad ztrátou svého času☹

  6. bře 2019

  Jinak budu stokrát radši podporovat ( i když rozhodně ne dokonalou) Student Agency, platící daně u nás, než tady tu firmu, která zničí konkurenci a pak vyšlápne ceny nahoru - jako to udělala již v několika jiných zemích.

  6. bře 2019

  No faktem je, že na to, aby to byla pravda, je to příliš velká pohádka. Zajímalo by mě, jak to je s těmi autosedačkami pro děti, platí se za to něco, případně je třeba rezervovat dopředu? Zatím jsem touhle společností nikdy nejela, tak nemohu posoudit.

  12. dub 2019