Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
redakce
16. únor 2021
1039 

Máte orgasmus při sexu? Většina žen přiznává, že ne a nebo že ho nikdy nezažila

Dosahujete při milování orgasmu? Mnoho žen přiznává, že to se svým partnerem nedokáže a nebo že orgasmus dokonce nikdy nezažily. Sex je krásný způsob, jak se s partnerem fyzicky i emocionálně sblížit. Ale bez orgasmu a potěšení může být milování méně uspokojivé a často se z něj stává jen povinnost pro udržení rodinné pohody. Proč si ženy neužívají sex stejně jako muži? Dá se orgasmus naučit? A proč je uspokojivý sex pro šťastný vztah důležitý?

Orgasmická propast

Až 95 % mužů dosahuje při sexu orgasmu, ale jen 65 % žen vyvrcholí při pohlavním styku, a to ještě nepravidelně. Tento jev se nazývá orgasmická propast. Problém s dosahováním orgasmu znepokojuje ženy po celém světě a často jim zasahuje i do vztahu s partnerem.

A proč to tak je? Hlavní důvod je ten, že ženský orgasmus je mnohem komplikovanější než mužský. Ženské tělo jednoduše nevyvrcholí jen „narážením dvou těl do sebe“. Naše hlavní erotogenní zóna totiž není vagína, ale klitoris.

Klitoris, výstupek kůže nad malými pysky, je zodpovědný za ženskou rozkoš a orgasmy. A právě toto místečko je při sexu často zanedbávané. Dobrá zpráva je, že drtivá většina žen se stimulaci klitorisu dokáže naučit. A stejně tak i dosahování orgasmu při sexu.

Co je orgasmus a proč je důležité ho mít?

Je těžké vysvětlit, co je orgasmus, pokud jste ho nikdy nezažili. Takže prostě vše, co si o orgasmu přečtěte, vynásobte tisíckrát a budete mít alespoň malou představu, jakou rozkoš vám velké "O" přinese. Pravidelné vyvrcholení dokonce posílí vaše zdraví a zlepší intimní život s partnerem.

Z hlediska fungování těla se to má následovně: Během orgasmu se děloha a pochva rytmicky stahují, dech i srdeční rytmus se zrychlí a vy pocítíte obrovskou rozkoš a uvolnění sexuálního napětí. 

Mladší a zamilovanější díky orgasmům?

Jedním z důvodů, proč se při orgasmu cítíme tak úžasně, je hormon oxytocin. Při vyvrcholení ho náš mozek vyplaví obrovskou dávku. Hormon štěstí znásobuje pocit lásky a náklonnosti k partnerovi. Proto se partneři po fakt dobrém sexu cítí zamilovanější a bližší jeden druhému. Kromě toho oxytocin zmírňuje stres, úzkost a zlepšuje spánek.

Existuje ještě jeden důvod, proč je pravidelný orgasmus pro nás ženy prospěšný. Uspokojivý sex a masturbace nám pomáhá vypadat mladší! Díky uvolněným hormonům působí naše pokožka pružnějším a zářivějším dojmem. Ne nadarmo se říká, že spokojená žena doslova září štěstím.

Vyvrcholením proti inkontinenci

Tento fakt potěší nejen čerstvé maminky. Pravidelné orgasmy zlepšují kontrolu nad močovým měchýřem a pomáhají nám bojovat proti úniku moči.

Kvalitní sex nebo masturbace, která vede k orgasmu, je vlastně cvičení na svaly pánevního dna. Když máte orgasmus, pánevní svaly se rychle stahují a tím i posilují.

Muži náš orgasmus milují

My milujeme naše partnery, oni milují nás a chtějí pro nás to nejlepší. Muži přirozeně rádi dávají dary a my ženy je zas s radostí přijímáme. Orgasmy jsou mnohem levnější a ohromující než květiny nebo šperky. Tak proč nedopřát partnerovi radost z naší rozkoše?

Kvalitní sex = šťastný vztah

Není tajemstvím, že kvalitní sexuální život je důležitá součást šťastného vztahu. Pokud nemáte s partnerem pravidelný sexuální styk, např. protože vás to nebaví nebo je vám sex dokonce nepříjemný, partner může být frustrovaný.

A to nevyhnutelně vede k narušení vztahu. Častější a hlavně kvalitnější sex nás sbližuje a pomáhá nám udržet sexuální "jiskru" i v dlouholetých vztazích. Abychom měli chuť na častější milování, musí nás sex bavit!

Rada od odborníků: Masturbujte!

Orgasmu se můžete naučit i s partnerem, ale sexuologové se shodují, že nejúčinnější cesta k vyvrcholení je masturbace. Je to nejintimnější způsob, jak se žena spojí s vlastním tělem a pozná, co jí přináší potěšení. Když jste totiž sama, můžete se soustředit jen na své pocity a nemyslet na to, co si myslí partner. To, jak často si děláte radost, může přímo ovlivnit vaše šance na dosažení orgasmu při sexu s partnerem.

Zkuste vibrátor

Mnoho žen přiznává, že svůj první orgasmus zažili s vibrátorem a až potom s partnerem. Podle sexuologů, je často pro ženu snazší vyvrcholit s erotickou pomůckou než bez ní. Vibrátor je totiž navrhnutý aby intenzivně, ale zároveň příjemně, stimuloval citlivé erotogenní zóny.

Když totiž při masturbaci nevíte, co máte dělat, požadované potěšení nepřichází a aktivita  vám přestane být příjemná. To je také důvod, proč mnoho žen nemasturbuje vůbec, protože neví jak. Ženský orgasmus je komplikovaný proces, ke kterému jsme nedostali žádný návod k použití.

Cesta na vrchol vede přes klitoris

Partner může i duši vypustit, ale penetrace penisem vás na vrchol nedostane. 80% až 90 % žen dosáhne tzv. klitorálního orgasmu. Znamená to, že jste schopná vyvrcholit pouze při dostatečné stimulaci klitorisu. A během pohlavního styku se tomuto nejcitlivějšího místu nedostává příliš mnoho pozornosti.

Víte, že klitoris má více než 8 000 nervových zakončení? Je to dvojnásobek toho, kolik jich má penis. To znamená, že klitoris je extrémně citlivý orgán a někdy může být přecitlivělý, jestliže se ho nedotýkáte správně. Jemná a kontinuální stimulace klitorisu je podle odborníků, klíčem k ženskému orgasmu.

Důležitá je pro nás i délka stimulace. My ženy potřebujeme v průměru 20 minut správné sexuální stimulace, abychom byly schopny vyvrcholit. Mnoho mužům však stačí 5 minut a je po všem. Není divu, že se vibrátory těší takové popularitě mezi páry. A stále oblíbenějším se stává jeden druh vibrátoru, konkrétně tlakový nebo sonický, který je výjimečný ve způsobu, jakým masíruje klitoris.

Co to je tlaková masáž klitorisu?

Klitoris, malá hrudka kůže, je jen špička ledovce. Mnohem větší část klitorisu se skrývá pod povrchem v těle. Klasické vibrátory masírují jen vnější část klitorisu, a vnitřní část zůstává nestimulovaná. Sonický vibrátor funguje jinak. Nevibruje, ale pracuje s tzv. sonickými neboli tlakovými vlnami. Co to znamená?

Představte si, že stojíte před velkým reproduktorem na koncertě. Zvukové vlny pronikají celým vaším tělem a vy cítíte pulzování až ve špičkách prstů. Tak přesně toto dělá sonický vibrátor s vaším klitorisem a dokáže tak stimulovat až o 75 % více z jeho struktury než klasický vibrátor.

Sonický orgasmus

Pokud se pokoušíte o svůj první orgasmus, zjistěte, jaká stimulace je vám nejpříjemnější. Zkoušejte a experimentujte. Může se stát, že intenzivní stimulací dosáhnete možná jen přecitlivělého klitorisu a každý dotek bude nepříjemný. A to chuť k poznávání nejspíš pokazí.

Sonický stimulátor LELO Sona 2, na rozdíl od klasického vibrátoru, se přímo nedotýká klitorisu. Nehrozí vám tak pocit pálení. Bezdotyková masáž je mimořádně vhodná pro všechny ženy, které vyvrcholení ještě nezažily.

LELO Sona 2 má různá nastavení, díky kterým si sama zvolíte intenzitu stimulace. Sonické vlny jemně a postupně budují sexuální vzrušení a tzv. sonický orgasmus je doslova exploze nahromaděné sexuální energie. Ženy ho popisují jako velmi intenzivní a nenapodobitelný orgasmus.

Sonického vyvrcholení dosáhnete snadněji než vaginálního orgasmu. Přiložte si LELO Sona 2 na klitoris během soulože s partnerem. Hluboká masáž klitorisu spojená se stimulací vagíny penisem je nejúčinnejší způsob, který vám zaručeně přinese rozkoš ze sexu

Lubrikujte – čím více tím lépe

Nepodceňujte sílu hladké jízdy. Nedostatek vlhkosti zvyšuje tření a sex se stává méně příjemným nebo až bolestivým. Mějte po ruce kvalitní lubrikant a zvlhčujte klitoris, vagínu i penis partnera.

Správný lubrikační gel neštípe, nelepí a nedělá skvrny. Lubrikanty od německé značky Joydivision napodobují přirozené vaginální zvlhčení a jsou vhodné pro každou intimní chvilku. Bezpečně je můžete používat s latexovým kondomem i s erotickou pomůckou.

Buďte v sexu sobecká

Muži neumějí číst myšlenky – to už asi všechny víme. Pro uspokojivý sex zakončený hurikánem rozkoše je důležité, abyste se a partnerem cítila pohodlně a bezpečně. Jenže pro nás ženy je těžší hovořit otevřeně o svém sexuálním životě. Jsme vychovávány, abychom byly slušné a nechávaly se dobývat, naše naučená role v sexu je spíše pasivní.

Každá jsme jiná, jedinečná. Pohyby a polohy, které jsou pro jednu ženu vzrušující, mohou být pro jinou nepříjemné. Aby partner zjistil, co na nás v posteli funguje a jak nás má uspokojit, musíme se naučit překonat ostych a být tzv. sexuálně sobecké.

Řekněte partnerovi, kde a jak potřebujete, aby se vás dotýkal. Pokud se stydíte vyslovit své požadavky nahlas, posuňte mu ruku na klitoris nebo mu do ruky dejte vibrátor. P.S.: Muže vzrušuje, když žena převezme iniciativu. Plus i vám se bude milování více líbit, pokud se budete hrát podle vašich pravidel.

Nikdy není pozdě mít orgasmus

Nikdy není pozdě začít s objevováním orgasmu! A s přibývajícím věkem bývá rozkoš ještě intenzivnější. Je to nejen tím, že je naše tělo vyspělejší, ale také vyšším sebevědomím a tím, že své tělo lépe známe. Ženy po menopauze přiznávají, že prožívají silnější sexuální rozkoš než prožívaly v mládí. Mají častější orgasmy a dokážou vyvrcholit (téměř) vždy i při styku s partnerem.

Jak říká LELO, značka luxusních erotických pomůcek: Každá žena si zaslouží orgasmus! Krása, šarm a sex appeal vycházejí zevnitř. Každá žena je výjimečná. Bouráme předsudky a naučené vzorce. Naším záměrem je, aby ženy byly spokojenější a šťastnější!

------

Tento článek vyšel s podporou Kondomshop

Několikanásobný!! 🙂)

16. únor 2021

Já se ani nedivím... Kdy to mám taky stihnout, že? 😒😒🤣🤣🤣🤣

16. únor 2021

@vlaxyz no jo je to tak 🤣 Ale občas se jich snaží a vyjde to. Ale třeba můžu říct, že jsem měla kdysi hrozný sobce, který to vůbec nezajímalo.

16. únor 2021

Nekolikanasobny a mokry. Mam stesti ze chlab neni sobec ;)

16. únor 2021

Já mám uspokojení z toho, ze už je konečně hotovo. 😂

16. únor 2021

@95newmommy2020 no to je teda smutne, to ma mrzi ☹️

16. únor 2021

@kevi1 Mě to nevadí, když to netrvá moc dlouho. :D

16. únor 2021

Znám a mám, jeden mám zmáknutý ( pomůžu si sama) a ten druhý závisí na více věcech. Ale když mě partner vzrušuje už vizuálně, je to všechno snazší.

17. únor 2021

Mam zkusenost s necim podobnym, akorat jine znacky, a vrele doporucuju. S tim nejde nemit orgasmus.

17. únor 2021

@vlaxyz 😂😂😂 taky obcas tri minuty slávy? u nas nestesti jak kdy 😂👍❤️

18. únor 2021

@holkaokomodra
@vlaxyz
tohle se mi nikdy nestalo 🤭... Ja o tom jenom ctu...
99% partneru top... Mam na to 6. smysl 🤩😅

19. únor 2021

@veronicka89 neboj za mě to byl vtip, taky si to užíváme 😉

19. únor 2021

@95newmommy2020 přesně 😅

20. únor 2021

Začni psát komentář...

Odešli