Poprosim recept na vynikajúcu cesnakovou polievku.. dik
Já dám vařit brambory, přidám kmín a někdy bujón, aby to mělo šmrnc. Když jsou brambory měkký, část odeberu, zbytek šťouchadlem v polévce rozmačkám na menší kousky. Dám majoránku, lžíci sádla a úplně nakonec do už vypnuté polévky prolisuju česnek podle chuti a jen přiklopím pokličkou.
Mnam
Do kureciho vyvaru (als skutecne vyvaru) dam cesnek a majoranku a necham provarit. Pak tim do misky zaliju nakrajenou sunku od kosti a treba syr (45 %) a rozklepnu do toho vejce, ktere rychle rozkvrdlam 🙂 Brambory varim zvlast a pridam, kdyz na ne mam v polevce chut.
Když mám vývar tak přivedu do varu přidám kmín a majoránku nechám provařit, přisolím pokud je potřeba, česnek... před podáváním přecedím přes sítko aby tam nebyly ty kusy koření a česneku
Pokud vývar nedám tak dám bujon a zbytek tak jak píšu výš 🙂
Do misky/talíře dávám žloutek, sýr nastrouhaný šunku a krutony nebo ty kupované kuličky smažený hrášek se to myslím jmenuje. Nebo tvaružku nastouhanou žloutek a klobásu + krutony
Každý má svůj nej recept☺️ rozmaskam palici česneku, půlku dan restovat na maslo, dam celý kmín, jen jak začne česnek zlatnout, zaliju vyvarem, sul, pepř, pridam brambory na kostičky, až jsou uvařené na poslední minutku přidám druhou polovinu prolisovabeho česneku. Podle nalady někdy rozkvedlane vejce.