icon

Těstoviny jsou asi nejoblíbenější přílohou mích dětí, ale nějak poslední dobou nemám nápad co s nimi vařit - neporadili by jste maminky prosím, jak máte rádi těstoviny vy nebo vaše děti? Díky předem 🌷

avatar

Já miluju na kari, rychlé a chutné.
Na pánvi osmahnout cibuli na měsíčky, přidat na kolečka pórek (klidně celý menší), na kostičky šunku, obojí jen tak osmahnout, aby pórek nebyl tvrdý, ale ne aby byl úplně rozbředlý. Pak přilít celý kelímek smetany (31%),posypat kari a osolit. Do téhle směsi, kterou máš hotovou, než se ti uvaří těstoviny, dávám nejradši barevné vrtule.

14. led 2020
avatar

Rozmackst do nich tunaka, trochu oleje a parmezan 😂

14. led 2020
avatar

Děti? Suché 😂
Já boloňské, carbonara a šunkofleky.

14. led 2020
avatar

Sýrová omáčka, boloňská, zapečené jako šunkofleky nebo se zeleninou, sýrem, mletým masem..., lasagne, hovězí maso na cibulce se šťávou a test., s mákem nebo tvarohem, s česnekem a rajčatovou omáčkou a parmazánem, s bazalkovým pestem, s klasickou rajskou, s kuřetem na paprice, s vajíčkem a slaninou...

14. led 2020
avatar

Dneska jsem dělala se špenátem a smetanou/lučinou k tomu sýr. Někdy přidám i kuřecí maso.
Jindy dělám zelenou omáčku - hrášek a brokolici uvařit, pomixovat, osmahnout cibulku, zamíchat, přidat sýr, vajíčko nebo maso

14. led 2020
avatar

Dynovou omacku. Na cibulku hodot dyni, cesnek, sul. Povarit do meka a pak mixovat.
Syrova omacka
Se spenatem
Se zelim ....

14. led 2020
avatar

Nemá smysl vymýšlet něco extra. Syn je jí s kečupem. Dcera se sýrem. Já s česnekem, feferonkou a olivama. Manžel občas udělá nějakou omáčku (bolonskou) a to jíme všichni ☺

14. led 2020
avatar

U nás nivova. Cibulka, smetana, niva sýr a česnek. Miluje i dcera.

14. led 2020
avatar

Zapečený s brokolicí a mozzarelou

14. led 2020
avatar

Zkus testovinovou pizzu - Uvařím těstoviny na zkus a hodím je dortove formy a na to navrstvit co dům dá - šunku,rajčata,olivy,popř.zaleju vejcem...a hodíš to zapect. Nakrajis jak pizzu a frkot 🙂

14. led 2020
avatar
14. led 2020
avatar

houbová, znojemská, sýrová, kuře na paprice...

14. led 2020
avatar

Boloňské špagety, špagety carbonara, špagety Aglio olio, tagliatelle se špenátem, smetanou, sýrem a kuřecím, kuřecí nudličky na paprice s vrtulkama, šunkofleky, kuřecí smetanové kari s vrtulkama, rajská s těstovinami...

14. led 2020
avatar

Tak třeba zrovna ted mam navareno smetanove testoviny s kurecim masem a zampiony.

14. led 2020
avatar

Nejradeji je ma maly suche 😃 ale taky s bolonskou omackou nebo cibulka,sunka a vajicko. Jo a zapecene testoviny 😉

14. led 2020
avatar

Bohuzel suche🙈 ale miluji rajskou a kuře na paprice takze k tomu delam testoviny😊

14. led 2020
avatar

Na másle osmahnu šunku, případně přidám i trošku slaniny, přidám nakrájené rajčata, cibuli nebo pórek (nemusí být ale nám to chutná), chvilku podusím, přidám uvařené těstoviny a zaleju zakysanou smetanou a troškou smetany ke šlehání, nasypu tam sýr, cca 200 g na 500 g těstovin, dochucuji solí a citronovou šťávou

14. led 2020
avatar

Dynova- na cibuli hodim mrkev (celer), dyni, kurkumu, cesnek- zaliju vodou, pridam cervenou cocku a rozmixuju (lze i nemixovat a to jíme k ryzi 😀 - tam pridam treba jeste rajcata )

14. led 2020
avatar

Děti suchý, já cokoliv, co zavání Itálií - aglio ollio, pomodoro, s pestem, carbonara (ale žádná smetana!), amatriciana, puttanesca, lasagne, bolognese, nebo sušený rajčata, různé variace..

14. led 2020
avatar

📌

14. led 2020