Anketka-necháte se naočkovat proti Covid-19 ? Zajíma mne opravdu jen statistika,případně věcné a lucidní komentáře. Možnosti v komentářích.Ja jsem sestra v první linii, z vakcíny jsem sice nervózní,ale patrně do toho půjdu.Předem díky za účast 🙂
Ne.
Nevím.
Ja v prvni vlne urcite ne. Pokud by vsak vlada na ockovani stylem vydirani, kdo nebude ockovany, tak nesmi xy veci, tak asi vymeknu. Zas takovy partyzan nejsem, no.
Po očkování neprahnu, nicméně, pokud by mělo dojít k nějakému omezení, že se např. nebude moc cestovat za hranice, a další, očkovat se nechám.
Na začátku jsem byla rezolutně proti ale teď 🤔🤔 nebudu v první linii ale co když to bude prostě "povinnost" pokud budeme chtít normálně žít 😥😥😥
@viridie bohuzel v cr je to bida co se informovanosti tyce, navic kdyz to budou propagovat ti panacci co nemaj moc duveru obcanu, tak kdo jim to bude zobat z ruky, ted je navic modni neockovat zejo, k tomu do koktejlu konspiracni teorie ( Gates atd) kterym sposta lidi veri ...... Vakcina se vyvinula rychle asi pac do toho lili uz od zacatku velike penize, byla to priorita naproti napr. vakcine na alzheimer co se nedari dlouha leta...
Pokud mi to nenařídí, jinak mě třeba nepustí do práce,tak ne.
Omezení cestování mě neštípe, byla jsem nejdál na Slovensku.
Na druhou stranu než to k nám dojde, bude to mít půlka světa už nějakou dobu a snad nebude tak silná cenzura a i nežádoucí zprávy se neutají.
Dobrovolně ne a jestli mě k tomu bude systém nutit třeba kvůli cestování, tak nevím☹ Doufám, že to nebudu muset řešit.
Já byla zásadně proti,ale tenhle život/nezivot mě neskutečně sejri,že si říkám,že pokud by to znamenalo žít jako pred epidemii,tak bych o tom snad i uvažovala. Hlavně,že to nebudou nutit dětem. Ale ta totální laxnost vrchnosti,neinformovanost,to je fakt na budku...
ne
Ne v první vlně. Potom už to úplně nezavrhuju. Nebo spíš se smiruju s tím, ze mě k tomu systém přiměje.
Ne.
Nesla bych do ockovani vubec a prece nam ho nemuzou naridit. Co nejaka lidska prava? Nicmene nenecham do sebe nic pichat, vakcina je tu par mesicu, testovani vicemene zadne. Nic se o ni nevi. Ani nahodou.
Pokud nebudu muset kvůli práci, tak ne nenechám
Ne - ani ja ani deti nenechám. Chybi poradne otestovaní vedľajších účinku. Obvykle vývoj vakcíny trvá leta, Ted mesice.
Ne v první vlně, úplně rozhodnutá nejsem, ale asi až půjdu do práce, tak možná ano.
Ne, nechceme byt pokusni kralici
@mary.jane tak ja tedy naopak, pokud mě budou vydírat, tak se zabejčím ještě víc a proste ne, ale ja jsem proti celkově
Ne, to uz bych si spis pichla v praci psi vakcinu na koronavir, ta je tozhodne proverebejsi!
Já zažívám takovej paradox. Když jsem kdysi sledovala filmy jako: nákaza, světová válka Z a jim podobný, tak jsem si vždycky říkala, že kdyby se tohle někdy fakt stalo, tak se na nás obyčejný lidí nikdy nedostane a že to je strašné nefér a teď když tu ta možnost je, tak to vlastně nechci 🤔 je to divný.....
ano
@viridie,, najednou,, a,, rychle,, jde velmi jednoduše vysvětlit. Nestaví vakcínu od nuly, ale mají jakousi bázi, na které stavěli, pořád je to virus a vyvíjely se vakcíny na např. SARS/MERS. A rychle je to proto, že se VŮBEC nekouká na peníze, rvou se do toho horem dolem, protože všem globálně jde o to vakcínu mít, aby svět zase mohl fungovat. Četla jsem teď úžasný příměr. Dostat se z jednoho konce Londýna na druhý může trvat týden - zácpy, červené na semaforech, chodci.. To je běžný vývoj vakcíny. Ale v corona době jdou auta z cesty, na semaforech je jenom zelená,chodci stojí zpusobně na chodníku. A projedeš za jeden den. Ovšem zastávky jsou POŘÁD stejné, tj. povinné zastávky testování vakcíny. Tskze to není nahonem, neprověřené a pomalu nebezpečné. Naopak jsem četla že nebyl problém sehnat dostatečný vzorek lidí s nemocí, protože je jich všude dost (bohužel/bohudík při vývoji). Osobně se spíš zajímám JAKOU vakcínu budeme mít my běžní občané k dispozici, a vychází mi dobře od Pfitzeru, pak ta ještě jedna nemůžu si teď vzpomenout a až pak ta Astra zeneca,tu bych úplně nechtěla, funguje na jiném systému než předešlé dvě. Hodně se o tom doma s mužem bavíme, a ja jsem spíš plašan a on to dokáže tak krásně,, jako pro blbečka,, (omluvou je mi kojení 😀) vysvětlit, že se vlastně není čeho bát. Takový můj domácí Daniel Stach z vědecké redakce ČT 🙂
Dokud nebudu muset tak ne, už v minulosti jsem měla při očko kontraindikace (v té době jsem se o to nikal nezajímala) a zvlášť k novým vakcínám jsem velmi opatrná.
Zatim ne, pozdeji mozna
Do roku 2022 je strašně daleko. Mám minimálně 1 rok na rozmyšlenou, možná i víc, než se na mne dostane řada. Jediné z čeho mám obavu je to, že vir zmutuje a vakcína nebude k ničemu. Když by bylo cestování podmíněno očkováním, jdu do toho.
Chtela jsem jít co nejdřív, ale teď mě prostě odrazuje nemožnost si vybrat vakcínu, takže nevím.
@1pomnenka 2022? Má se začít už teď ne?
Jako zdravotnik nebudu mit na vybranou, ale kdybych mela, ted v prvni vlne bych do toho nesla...
Holky, diky všem za účast a držme si palce ! Snad nás vakcína z této mizérie vyvede a bude hej.🍀
@veroniquecz Nejsem zdravotník, ani po transplantaci, ani nad 65. Nemyslím si, že na mne přijde řada příští rok. Očkovat se má i v roce 2022, protože vakcíny budou chodit postupně. Mám obavu, že ostatní země už budou proočkované a v pohodě a my se tu budeme plácat v covidu. Ale to neovlivním.
Ano.