Sanus Pardubice. Právě začínáme 🙂

sigip
12. dub 2011

ták holky,minuly patek jsem byla poprve na zavedni a ted cekame 😎

rosnatka
20. dub 2011

Ahoj, my jdeme za týden na první konzulatci. Těším se i trochu bojím. Můžu se zeptat, jak to probíhá? Nemám žádné doporučení ani zprávy od lékaře, bude to běh na dlouhou trať? Jsem hrozně netrpělivá.

lili1989
21. dub 2011

Ahoj ničehose nebov všyhno bude dobri uvidiš,no a hce to čas zaleři co mate za problem a tak.

rosnatka
22. dub 2011

Já jsem před rokem prodělala mimoděložní těhotenství, vzali mi pravý vejcovod a roh děložní. A myslím, že přítelovi spermijky taky asi nebudou z nejrychlejších. Byl kdysi dááávno na vyšetření a prý nedopadlo nic moc. Takže to vypadá, že jsem oba nějak nabouraní. Už mi z toho všeho hrabe. Vždycky, když cítím, že se mi blíží měsíčky, tak jsem tak hrozně lítostivá a tajně bulím, ale nemůžu si pomoct, je to silnější než já. Nevím, jak se do dá zařídit, abych o mimču nepřenýšlela. Vím, že bych měla být v pohodě a nepřemýšlet o tom. Teorii znám, ale jak si přeprogramovat mozek, to nevím. Neumím si představit, že budu čekat další měsíce. Před tím jsme se pokoušeli skoro rok. Mám z toho depky. Ale to tady asi dost lidí. Ach jo. Bojím se abych do té návštěvy nevkládala všechny naděje, ale v podstatě mám pocit, že už jiné východisko není. Taky nejsem nejmladší, za pár dní mi bude osmatřicet. Br...

kessinkaa
22. dub 2011

Já se taky přidám,ale už začímám po 7.....

@rosnatka koukám,stejný ročník 🙂

rosnatka
22. dub 2011

@kessinkaa Ahoj, a já koukám, že už taky jednoho dráčka doma máš. Já válčím s třináctiletou puberťačkou. A takový to bylo sladký miminko... 😉

rosnatka
22. dub 2011

@kessinkaa Omlouvám se, až teď jsem si přečetla podrobnější údaje, co máš v profilu. To je moc smutné a já k tomu nedokážu víc říct, protože si to vůbec neumím představit. Naštěstí.

kessinkaa
22. dub 2011

@rosnatka já Kačenku mám,ale jen v srdíčku,snad se taky dočkám ☹

rosnatka
24. dub 2011

Snad ano, moc Ti to přeji. Přeji to Nám všem, které jsme připravené, snažíme se, ale osud Nám z nějakého důvodu zatím nepřeje.
Chtěla bych se zeptat. Jak vypadá razítko ze Sanusu? Je tam nějak napsáno, že se jedná o centrum asist. reprodukce a nebo je tam jen název Sanus, případně gynekologie? Ptám se proto, že nechci, aby v práci věděli, že se snažím o mimčo. Doba není jednoduchá a já nechci nikomu dávat záminku, aby se po mně vozil. Vzít si jen tak dovču u Nás taky není jednoduché, spíš slyší na lékaře.

kessinkaa
24. dub 2011

@rosnatka na razítku je první privátní chirurgické centrum s.r.o Sanus.

rosnatka
25. dub 2011

@kessinkaa Díky za odpověď, tak to se mi ulevilo, na to se dá "svést" cokoliv 🙂
Jak jste prožily Velikonoce? U nás docela v pohodě, dcera si kluky vyřídila mezi dveřmi sama, tak jsem byla ráda. No a po obědě chtěla do kina. Film vybírala sama, šli jsme na Vřískot 4. To byla taková hovadina... 😀

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka No my už to nedržíme,zatím ani není proč.Byli jsme s manžílkem doma a čučeli na pohádky 🙂 .Odpolko přijeli známý a hráli jsme Aktivity,tak byla prča.Dnes je tak hnusně ☹ ,tak na depku.Kdy jdeš do Sanusu a k jakému doktorovi?

kessinkaa
26. dub 2011

@sigip jak jsi vůbec dopadla???

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Ahoj, jedeme tam ve čtvrtek. Doktora zatím nevím, volala jsem tam před necelými třemi týdny a objedávala se telefonicky a o žádném konkrétním jménu sestřička nemluvila. Původně jsem chtěla do Arlety v Kostelci, ale když jsem tam psala, tak mi odpověděli, že doktor má tři týdny dovolenou a taky jsem měla obavy z toho, že nemají smlouvu s VZP a přítel je právě tam. No a taky jsem došla k názoru, že jednodušší spojení vlakem pro mě bude do Pardubek, než do Kostelce. Já jsem tak netrpělivá, už jsem se přistihla při pocitu, jak kdybych měla otěhotnět z toho nezávaznýho čtvrtečního pohovoru. Vždycly se pak snažím držet se nohama na zemi, ale za chvíli se zas přistihnu při tom, jak mi utíkají myšlenky.
Hodně tady pročítám diskuse, ale nejsem ještě sběhlá ve všech zkratkách (někdy mám pocit, že ty budoucí maminy tady jsou z toho všeho už napůl doktoři). Jaký je rozdíl mezi KET , ET a IVF?

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka napíšu to po lopatě 🙂 IVF umělé oplodnění(oplodnění mimo tělo).ET je transfér čerstvích embryí a KET mražených.No v Pardubicích je nej Novotná i Provazník,ale ted tam je i Šilhan,toho nemusím ☹ .No a Kostelec vůůůůůůbec,tam mi vše pokazili!!!Nikdy víc už bych tam nešla.A kde bydlíš?

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Bydlím v Ústí nad Orlicí.
Sice polopatě 😉... , ale když jsou ta embryjka mražená, tak se oplodňují taky mimo tělo, ne?
A copak se nepovedlo v Kostelci?

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka ano všechna se oplodní,mimo tělo.Nějaké ti zavedou a když něco zbyde,tak to zamrazí.No Koéstelec je na dlouhou debatu!!!

rosnatka
26. dub 2011

Já se ptám, protože mi z těch debat připadá, že ET či KET je jednodušší než IVF a že na ně chodí čekatelky častěji. Na IVF přispívají jen 3x. Pro ET a KET to neplatí?
Já vím, je to z mé strany moře otázek a za pár hodin na ně budu snad znát odpovědi. No hlavně, aby se mi samou nervozitou nebloknul mozek. Když jsem ležela po mimoděložním v nemocnici, tak mi hlavou prolítávaly myšlenky, hlavně po tom, co doktor odešel. Pak jsem tam někde schrastila tužku a papír a všechno jsem si to sepsala.
A v Pardubkách jsi spokojená?

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka Ano v Parubicích jsem moc spokojená,hlavně s Mudr.Novotnou.Jezdili jsme po celé republice a otěhotněla jsem,vlastně až doma v Pardubicích a hned 2x.Sice mimčo furt nemám,ale za to nemůže Sanus.Pojištovna přispívá jen 3x za život a jen do 39 let.A IVF je(ET i KET).

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Aháá, tak to já jsem to před tím špatně pochopila. No, právě ta 40 mě děsí. Ale snad to nějak stihnem během těch dvou let.
To je fajn, že jsi tam spokojená a když se zadařilo už dvakrát, tak proč ne do třetice a tentokrát s krásným koncem.
Koukám, že zakladatelka diskuse už na nás zapomněla. Třeba všechno dobře dopadlo a už si nepotřebuje vylívat srdíčko. 🙂

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka no musí,jinak se po tom,co mám za sebou asi zblázním.Fakt si semnou osud krutě zahrává ....už jsem měla být,nejšťasnější na svetě 😢

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Já vím, já jsem na to koukala... a musela jsem si to několikrát přečíst, protože mi to hlava nebrala.
Musíš být moc statečná ženská a já Ti fandím.

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka no psychiatrička taky říkala,tak snad jo.Já dítě prostě chci!!!No že Kačka umřela,byla prý hrozná náhoda nic víc ☹ ,jako když se mimčo uškrtí na šňůře,nebo tak.Prostě jsem si vytáhla Černého Petra ☹

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Já Ti rozumím, člověk se pak pořád ptá, čím si to vysloužil, ale odpovědi se nikdy nedočkáš. A dospět ke smíření je strašně těžké.
Ale zatím máme šance ještě trochu toho štěstí osudu vyrvat, tak se do toho dáme.

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka no já budu bojovat a už se těším,až půjdu na mražáčky 😉

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Takže vám něco zbylo do budoucna? A za jak dlouho můžeš začít?

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka No rodila jsem v únoru,říká se půl roku atd.V nemocnici,na psychárně i v Sanusu mám zelenou,tak jdu v půlce května.Už se těším.Kačenka taky byla mražáček

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Paráda, tak to je "za pár". Já jsem zvědavá, jak dlouho budou trvat vyšetření a za jak dlouho začne nějaká akce.
Nejhorší byl pocit, že mi čas utíká mezi prsty a přítel je pořád relativně v pohodě. Chlapi to asi berou jinak, ale někdy mně to přivádí k šilenství.
Kolik máš ještě pokusů?

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka no já si myslím,že v červnu půjdeš na to 😉 .No mám ještě jeden pokus.Jinak tohle bude můj 7 transfér.

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Tak a teď se zeptám zas jako blbec. To znamená 2. IVF a 5. IUI ?

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka néééééééééé.1 IVF 1x ET,3xKET,2 IVF 1xET,1x KET a ted znovu KET