Endometrioza a těhotenství - jde to?

da_ju_nka
3. zář 2018

Ahoj holky.. jsem tu po dlouhé době a potřebovala bych poradit. Před 2 tydni jsem byla na laparo a hystero kde mi zjistili endometriozu vaječníků. Dívali se jestli mám průchodne vajcovody a průchodné jsou. Jenom že při endometrioze je těžké otěhotnět. Doktor mi dal vitamíny nosifol které mám brát 3 měsíce každý den jendu tabletku, a pokud se nezadari otěhotnět tak musím na kliniku. Jaké máte zkušenosti s endometriozou a znáte nějaké aj jiné a lepší vitamíny které by mi pomohly ? Děkuji vám za radu jsem s toho docela zdrcena😔

karoli94
3. zář 2018

@da_ju_nka záleží v jakém je stavu jak je rozlezla já otěhotněla hnedka.

da_ju_nka
autor
3. zář 2018

@karoli94 no to ti přesně neřeknu protože to sama nevím.. nic mi neřekli jen to že ty ložiska tam už nejsou že to vybrali a trochu víc zpruchodnyli vajcovody a pokud budu brát ty vitamíny tak že by se to mohlo podařit a pokud ne tak IVF jenomže já na IVF moc nechci

jednaholkaa
3. zář 2018

@da_ju_nka Pokud ti to ted vybrali tak mas nejvetsi sanci na otehotneni. To rekli kamaradce taky po tom.. Tak drzim palce 🙂

p4vl4
6. říj 2018

Jsem v podobné situaci, zrovna máme období, kdy se to dle doktorky může povést nejlépe. Řekla mi, ať zkusíme 5 cyklů po zákroku a pokud to nevyjde, tak holt s dopomocí (taky nechci...). K těm vitamínům se moc neupínejte, pokud máte vyváženou stravu, v nedostatku vitamínů to nebude. Funguje to spíš jako placebo plus to z lidí tahá peníze, navíc mně zrovna po Nosifolu bylo zle, brala jsem ho asi 3 týdny celkem. V CARu mi teď ani žádné vitamíny nedoporučili. 😉