Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

brundik
29. led 2010

Blabol, dekuju 😉
To doufam, ze nase zubata bude jako vase. Ale pro muj dobry pocit vysmejcit musim, ale jen standardne. Vrstva prachu se nam na nabytku jeste nestihla udelat, jednak skoro zadny nemame a ten co mame tak je novy 😀 Taky jsem si rikala, ze bych mohla neco napict, ale kdo vi, jak to budu stihat.
Ja jsem starej cachtal, bez vany si to neumim predstavit. Ne ze bych si ji porad napoustela, ale pri sprchovani si clovek muze sednout a hezky se rochnit.
Tvuj manzel je sikulka 😉 Ja si toho sveho taky nemuzu vynachvalit, co vsechno v byte dokazal od zedniciny, instalateriny, elektriny, pokladani obkladu, podlah, zkratka delal uplne vsechno, zadny odbornik nebyl prizvan.
Musim pracovat, mam toho hodne, abych sla rozumne domu aspon v patek 😉

zejm
30. led 2010

Ahoj holky,
tak jsme navštívili DD. Mají to tam krásné, ale nejradši bych všechny ty budulínky vzala s sebou domů. Sestřiček tam bylo dost, ale stejně to nikdy nebude jako doma. V místnosti pět postýlek s miminky kolem 8 měsíců a všichni seděli, koukali, byli ticho, hráli si s dudlíčkem... Kdyby moje holky zůstaly chvíli samy a nikdo si s nimi nepovídal nebo na mě aspoň neviděly, velmi hlučně by se domáhaly pozornosti. Tyhle miminka to ani nenapadne, vědí, chudinky, že by jim to nebylo nic platné... Už se nemůžu dočkat, až nějakého drobečka z tohoto prostředí "vysvobodíme". Tím nechci nijak hanět práci lidí z DD. Jsou úžasní. Ale rodina to prostě není a nikdy nebude. 😔

blabola
autor
30. led 2010

ahoj,

to zejm: byli jste take ve strancicich? je to delsi dobu, co jsme tam byli s manzelem my, bylo tam myslim o neco mene deti kvuli rekonstrukci (jestli si to dobre pamatuji), ale meli jsme take pocit, ze bychom si vzali hned 2 deticky z tech, ktere tam byly a to nejen ta miminka.

tak ja jdu trosku poklidit, pak nakoupit, uvarit, no proste sobotni maraton 😅 ale dneska se tedy musim pochvalit, uz jsem stihla dobehnout na postu, vyprat, povesit pradlo a dokonce jsem i vytrela - jo jsem proste dooost dobra 😎 . luxovani me neba, to tedy s radosti prenecham sve drahe polovicce 😀 kdyz to hezky zvladne, udelam nejaky zakusek. no to on zatim, nevi, ze ja uz na nej mam chut od vcera a ingredience jsou uz davno na nakupnim seznamu, ale musim ho nejak za to luxovani odmenit, ne? 😉

brundik
31. led 2010

Tak ja jsem vikend nemela moc fajn, v patek jsem musela zmizet z prace, protoze jsem zvracela, k tomu se mi pridal prujem a horecka, v patek jsem byla uplne vyflusla, ale v sobotu uz bylo lip a dneska jsem bez teplot a jim 🙂 A mela jsem pocit, ze to doma musim vsechno poradne vycistit, aby tady nezustalo nic z te strevni chripajzny, takze jsem mela, blabol, stejny program, jako ty vcera. A ted uz jen odpocivam 🙂
Zejm, vubec netusim, jak takove navstevy DD na me budou pusobit, asi mi tech deti bude lito 😔 I podle toho, jak jsi to popisoval.

blabola
autor
31. led 2010

jeziis, brundik, to je mi te lito (jak ten "program" tak zejmena ta chripka). hlavne, ze se to trosku zklidnilo. ja jsem dneska mela tak trochu lenosny den, byli jsme cely den zavreni doma, jen odpoledne jsme meli milou navstevu, prisla za nami na chvilku svagrova s detickama a jeji kamaradka s chlapeckem, tak bylo veselo. kocour alespon na chvilku pocitil jake to je, nebyt panem situace 😀 😀

zejm
31. led 2010

No, taky jsem měla víkend na nic. Přišla mi MS, ale ukrutně silná, myslela jsem, že snad vykrvácím. Dnes (4.den) jsem už nevydržela, dostala jsem injekci, ale nezabrala, tak ještě mega dávku jiných hormonů a už je mi líp. Po té injekci mi bylo zle, zvracet a průjem a omdlít - prostě hnusné. Ale už se cítím OK, jen trochu slabá. Takže zítra v šest zas do práce...

brundik
1. únor 2010

Dneska jsem mela jeste prujem, tak jsem se rozhodla nejit do prace, ale vstavala jsem s tim, ze tam jdu. Jenze holky, ja si vcera dala cockovou polivku 🤐 Sice udelanou nejdietnejsim zusobem, jakym to slo, ale asi to trosku neplechu udelalo. Kdyz ja uz mela takoou chut 🙂
Blabol, to jste meli hezky rusno 🙂 Jinak ten uklidovy program mi tak nevadil, mam to celkem rada, v novem byte si takove veci zatim uzivam, ale jak dlouho mi to vydrzi, to netusim 😀
Zejm, to je sila, takova ms ☹ Pri popisu tvych pocitu po injekci jsem opravdu soucitila, presne tak jsem se citila v patek pri ceste domu 😝 Snad uz je ti dneska lip.
Ja sice ms moc silnou nemivam, jen prvni den, ale me vzdycky zabere stmprdle. A jeste teply obklad na bricho. Ale nevim, jestli by to zabralo i na takove ms bolesti, jake jsi mela ty, to asi moc ne 😒

blabola
autor
1. únor 2010

ahoj holky,

je mi lito, ze jste marodne - ja dneska byla v praci v plne polni a to mi jeste kolegynka zustala doma s chlapeckem, ze ma nestovice a ona nema hlidani 😨

nj - rusno bylo, nejlepsi bylo, ze holky prijeli s detickama z bazenu a byly obe takovy hezky uondany a deticky litaly jako cecetky, stekaly na kocoura, ukazovaly mi, jak plavaly, pokad jim byla voda v bazenu a tak ruzne 😀 😀

preju at je vam brzy lepe. jdu okusit prave upecenou "jogurtovou pizzu" - recept, co jsem tu objevila. prave jsem ji vytahla z trouby a vypada to dobre. 😝 😝

zejm
1. únor 2010

To zní zajímavě, Blabolo. Jestli se povedla, tak pak písni odkaz, ať taky vyzkoušíme.
Jinak jsem jak pošuk. Jak nám řekli, že to bude brzy, tak jsem se dnes úplně násilím udržela, že jsem nevlezla do obchodu s dětským zbožím, abych něco nekoupila. Snažila jsem sama sebe přesvědčit, že přece nevím, jak bude veliká a že to potom určitě stihnu. Jsem blázen. Ale strašně se těším.
Ještě k víkendu - mně bylo blbě až po té injekci. Do té doby to šlo - až na to neskutečné krvácení. Teď mě budou udržovat měsíc na hormonech, abych to už nedostala a pak fik, děloha půjde do kytek. Táááák se mi uleví 😝

brundik
1. únor 2010

Ajo, ja si to blbe precetla a pochopila, ze ti nevolnosti souvisely s ms a ono to bylo az po injekci. Musim lip cist.
Neboj, urcite sthnes vsechno, co bude pak treba, nakoupit 😉
Blabol, ja bych taky mela zajem o recept, prosim 😉

blabola
autor
2. únor 2010

ahoj!

pizza byla dobra, manzelovi chutnala, ale priste udelam testo radeji do vetsiho pekacku, aby bylo tenoucke - recept jsem nasla tady na MK v sekci "Recepty" v diskusi s nazvem "Vselijake recepty od a po z,napady a rady do domacnosti,a rozpravanie o vsetkom ..." na str. 185 je od mukky:

PIZZA - rychla, z jogurtu

Suroviny:
1 bily jogurt
1,5 kelimku polohrube mouky
1/2 prasku do peciva
1 vejce
spetka soli

Postup:
Vsechny suroviny smichame, dame na kulaty plech vylozeny pecicim papirem a zdobime surovinami, na ktere mame zrovna chut.

to zejm: take jsem mela chut neco porizovat, ale radeji jsme si zalozili sporeni (mame uvedeny vek 0-2 roky bez ohledu na pohlavi, cili kupovat cokoliv dopredu je fact nemozny), aby pak zarizeni pokojicku nebyl takovy mazec 😉

petula82
3. únor 2010

Ahoj holky,moc vás zdravím.Dlouho jsem tu nebyla.Jakpak se máte a co je nového? U nás nic,v únoru mám pak další odběry na hematologii,tak jsem zvědavá,jestli konečně na něco příjdou.Blabolko,no my máme uvedený věk do 1roku.Tak já občas i něco koupím ve větší velikosti.A nejvíc jsem zatížená na takovou tu sv.zelenou,takovou tu hráškovou,pak oranžeovou i sv.žlutou.Kamarádka by měla do konce týdne porodit Natálku,tak pro ni mám růžový manžestráčky a ponožečky.Zatím budu tetička na rozmazlování.Mějte se moc hezky.pá

blabola
autor
3. únor 2010

ahoj petula82!

ani u nas nic noveho. ja drzim pesti at na hematologii na neco prijdou. ja se prave vratila od sveho gyn-mudra z prahy - tedy ne ze bych tam byla tak dlouho, to ja si zasla jeste na kavu a neco si nakoupit, ale tedka teprve jsem dorazila domu 😉

my mame oproti vam tu "vyhodu", ze my vime, proc to nejde. jezdim k bajecnymu doktorovi, ke kterymu jsem jezdila ve svych 16-17, takze vlastne od ty doby to vim. vzpominam na gyn-mudru, jak mi v 15-16 vynadala a strasne me vydesila, kdyz ja sama jsem nevedela, co se s mym telem deje. dneska si myslim, ze to nevedela ani ona sama, jinak by me tak nedesila 😖 nastesti, budiz ji to ke cti, me poslala k tomuhle doktorovi, vsechno mi vysvetlil a zacal se mnou neco delat.

sice je docela vtipny, kdyz ve svem veku navstevuju detskou ordinaci, ale je jedine prijemny kdyz cekas na vysetreni a koukas na pohadku nebo na tebe sestricky mluvi tlumenym hlasem. hlavne se mi venuje doktor, ktery se tim zabyva a kdyz mam jakykoliv dotaz, je schopen mi ho vysvetlit 😉 kdyz jsem chodila tady ve meste k gyn-mudrovi, byli na me take moc hodni, ale nedokazali mi toho moc rict a pripadala jsem si tak trochu jako exot 😖 manzel si me vzal uz s tim, ze vedel, ze pokud bychom chteli deti, ze zvolime cestu adopce. rekla jsem mu vsechno, kdyz chtel, abychom bydleli spolu (coz mi rekl asi po mesici znamosti), ale mozna jeste driv ani uz poradne nevim, opravdu kratce po tom, co jsme se poznali. koukam, ze jsem se rozepsala, opet 😉

to je pravda, zlutou, zelenou nebo oranzovou nic nezkazis 😉 na druhou stranu je vlastne fact, ze kamaradka cekala chlapecka (oni si to nenechali rict, ale vsichni v okoli rikali, ze to bude kluk) a narodila se jim holcicka, tedy vyrustala chvilku mimo jine i v modrem (co dostali - oni sami si kupovali neutralni barvy), ale na jeji vyvoj to myslim nema vubec zadny vliv - je to uzasna princeznicka 😵

preju at je s natalkou i maminkou vsechno jak ma byt a az to prijde, at je natalka rychle na svete. drzim palce a preju hezky veciiiir!

brundik
4. únor 2010

Blabol, super, dekuju, recept si hned ulozim a asi zkusim o vikendu 😉
Blabol, ja bych se taky chtela divat v ordinaci na pohadky, to by mohli praktikovat i u dospelaku 😀
Petul, snad zjisti na hematologii konecne nejaky duvod a pak bude moct udelat nejakou napravu, ktera povede k cili 😉
My jsme taky uvedli vek do 1 roku, ale zatim jsme na uplnem zacatku, uvidime, jestli si to po ziskani dalsich informaci neupravime.

blabola
autor
5. únor 2010

ahoj brundik!

😀 😀 zkus navrhnout neco takoveho dospelackymu doktorovi 😀 😀

my uvedli puvodne take vek do 1 roka, ale pak jsme zvysili na 2 bez ohledu na pohlavi. drzim palce at to cele mate brzy za sebou. napis, jak dopadla navsteva 😉

brundik
5. únor 2010

No, mam fajn doktora, ale kdybych prisla s takovym navrhem, tak bych vypadala uplne ulitle 😀 Ale bylo by to hezky.
Blabol, urcite se ozvu po navsteve zubaty. Moc dekuju za drzeni palcu 😉 A v praci mam na utery predbezne domluvenou praci z domova, coz je super 🙂 U nas je ted totiz zahranicni studentka na stazi a jeste bude 3 mesice a ja svoji praci bohuzel stiham az po pracovni dobe, protoze se ji jinak po vetsinu casu venuju. A protoze moje prace je ted zrovna v tuhle dobu tak ze 70 procent psani na PC a dost hori, tak mi moje zlata pani sefova vysla vstrict 🙂

blabola
autor
8. únor 2010

dobre odpoledne brundik 🙂

mam dneska volno, tak koukam, jestli je s vami neco noveho? je super, ze ti v praci vysli vstric 😉 znam jaky to je vysvetlovat polovinu nebo vetsinu pracovni doby neco, co je pro tebe naprosto samozrejme a pak si svou praci, ktera ve vetsine pripadu nepocka, musis brat domu nebo delat prescas. ja mela tu vyhodu, ze jsem si zaucovala svou vlastni posilu, cili mi ubylo rutinnich ukolu a mohla jsem se pak soustredit jen na ty narocnejsi. dneska je to uplne samostatna jednotka 😎

petula82
8. únor 2010

Ahoj holky,moc vás zdravím.U nás není nic nového,tak nemám ani moc o čem psát.Všem držím palečky 😉

jajkaz
8. únor 2010

Ahojky holky, zdravím všechny,
Peti, u nás taky nic. Já pravidelně cvičím tu Mojžíšovku a pevně věřím, že bude mít ty správné účinky. Chjo, už aby přelítly ty tři měsíce, kdy nesmíme a konečně to vyšlo 😎

zejm
8. únor 2010

Ahoj,
Blabolo, prosím Tě, jak dlouho po ukončení příprav Vám přišlo, že jste schválení??? Už je to zase skoro měsíc, kdy je ticho a klid. Vím, že to asi nebude takový fofr. Jen abych se uklidnila, že nemám ještě nic očekávat tak dva tři měsíce...

blabola
autor
8. únor 2010

zdravim zejm,

ja se ti mrknu.. tedy vystupni pohovor byl zkraje unora 2009 a dopis, ze jsme vhodni zadatele nam dorazil az v cervnu 2009. docela dlouha doba, vid? 😕 chapu, ze jsi nervozni, ja take byla, ale mozna je to tak obvykle. vim, ze jsem psala i nejaky dotaz v mezidobi. na druhou stranu to bylo v dobe, kdy se menil hejtman kraje, tak drzim pesti at treba to u vas pujde rychleji 😉

blabola
autor
8. únor 2010

to petula82 and jajkaz: preju at se zadari! ja proste stale verim, ze budeme jednou vsechny koukat do vlastniho kocarku na mimca a nebo ze proste povedeme za ruku prte, ktery nam bude rikat mami 😵

drzim pesti a preju vsem dobrou noc!

karamelka.nova
9. únor 2010

Ahoj holky. Taky bych se k Vám ráda přidala (přestupuji z diskuze Pronatal - 1 neúspěšné IVF, 1 neúspěšný KET). Od srpna máme podanou žádost o adopci, je za námi návštěva SP, psychotesty a pohovor u psycholožky. V březnu jedeme na "přípravku" do Slaného (jsme ze středočes.kraje). Pročetla jsem Vás jen v rychlosti a buď jsem nenarazila nebo nevšimla si, jestli tam z Vás někdo byl a jaké byly dojmy ... Pokud mi k tomu napíšete něco bližšího, budu moc ráda.

zejm
9. únor 2010

Vítej, Karamelko!
My jsme byli ve Slaném a dojmy máme výborné. Když nám přišel dopis s programem, tak jsem si říkala: no, nazdar... Ale nakonec to bylo perfektní, spousta nových, důležitých a zajímavých informací, setkání se zajímavými lidmi...a především zkušenosti lidí, kteří mají osvojení za sebou a vědí, o čem se mluví. Takže neboj, máte se na co těšit.

brundik
9. únor 2010

Ahoj holky, hlasim pocity a dojmy z navstevy nasi pani zubate. Je to takova strasne sympaticka osubka, takova vnimava a mila. Povidani s ni bylo prijemne. Byt nam moc pochvalila 🙂 Manzel stihl utect z prace vcas, takze vsechno bylo v pohode. Povidali jsme o detstvi, skole, koniccich, vztahu v rodine a na zaver jsme meli kazdy nejak charakterizovat partnera a rict, co se nam na nem libi. To jak me charakterizoval manzel mi vehnalo slzy do oci, jak to bylo nadherne 😵 😵 😵
A zapomnela jsem ke kaficku nabidnout pani zubaty moucnik, tak se jim ted laduju ja 😀
Ale na to, ze mam home office, tak jsem neudelala zatim ani tuk, takze to musim dohnat, manzel uz zas utek do prace a vecer ma hospodu, tak na to budu mit klid.
Ahoj karamelko, to jste dal nez my. Ja taky sbiram zkusenosti od holek tady 🙂

maova
9. únor 2010

Ahoj holky, já moc nestíhám, dělám si ještě nějaké kurzy a je toho moc a tak sem ani nechodím. U nás nic nového, žádná pozvánka zatím nepřišla, tak pořád jen čekáme ☹ a to jsem doufala, že by snad během ledna něco přijít mohlo. Za jak dlouho vám dorazila pozvánka na psychotesty?

Jinak doufám, že se máte všechny dobře 🙂
brundi, to je dobře, že máte z paní zubaté dobrý pocit 🙂
a vítám karamelku 🙂

zejm
9. únor 2010

Tuším, že jsme žádost podávali v dubnu a psychotesty pak byly v červenci - ale kdy nám došla pozvánka? To už fakt netuším. Docela mě ranila Blabola, když psala, že závěrečný pohovor měli na začátku února a schválili je až v červnu(!!!) 😲 Hrůza, hrůza... To už snad měli dost času během příprav si rozmyslet, jestli se jim líbíme nebo ne 🙄 No, alespoň dokončím školní rok a miminko dostaneme na prázdniny 😀

petula82
10. únor 2010

Zejm,tak to vypadá,že kraje mají odlišné přístupy,jinak si to vysvětlit neumím.My měli úplně jinej postup.POslední část psychotestů jsme měli začátkem června(před dovčou).A to si nás rovnou objednali na konec srpna,kde nám řekli výsledky.A tím to zkončilo,pak to přišlo ještě písemně.Ale to čekání na ty výsledky uteklo pěkně,mezitím jsme byli na dovči,hned bych jela znovu.Holky nebojte, uteče to rychle i vám.Už aby byl aspoň konec roku,to už nám můžou zavolat kdykoliv

zejm
10. únor 2010

Tak se, holky podržte. Kamarádi, co s námi byli na prosincové přípravě už mají doma dopis, že jsou schválení. To koukám. My to mimčo fakt budeme mít už na prázdniny!!! 😀 😀 😀

blabola
autor
11. únor 2010

ahoj 🙂

to karamelka.nova: my byli take ve slanem. muzu potvrdit dojmy zejm. bylo to opravdu prijemny. poznali jsme dalsi zadajici pary a celym kurzem nas provadeli manzele, kteri meli s sebou prijate deticky. mohla ses na cokoliv zeptat a oni ti radi odpovedeli z praxe. libil se mi blok s pediatrem - jak spravne merit/snizovat teplotu, jak spravne vytahnout kliste, cim krmit pri prujmovitych onemocnenich, co doporucuje na rymu, kasel, jak poskytnout prvni pomoc pri popalenine atp. samozrejme toho bylo mnohem vic, to je jen namatkou, co si vybavim... navecer uz me tedy tlacila zidle, to musim priznat 😅 k ubytovani doporucuju hotel hejtmansky dvur - vyborne tam vari (myslim, ze ziskali i nejake oceneni od z. pohlreicha) a otlaceniny muzete z zhojit ve virivce, kterou rezervuji na hodinu jen pro vas 😉

to brundik: blahopreju! jsem moc rada, ze zubata byla prijemna a jste zase o krok dal 🙂

to maova: zdravim te a preju at vsechno stihas. znam duverne dobre - no ono je to videt na tech mych "vypadcich" tady na diskusi 😅 . nam prisla pozvanka k psycholozce cca 2 mesice od posezeni s SP v bytecku a nevim, jak jsou na tom ostatni... a jak dlouho je to od doby, co byla zubata u vas, smim-li se tak drze zeptat?

to zejm: to jsem ti nechtela zkazit naladu, to me mrzi ☹ no vidis - jak rikam, treba to prodleni bylo zpusobene i tim, ze se v te dobe menil hejtman kraje. drzim palce at mate rozhodnuti ve schrance v kratsi dobe nez my.