Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

carodejnice
29. říj 2008

Ahojky blabolo, tak jsem se vrátila z Paříže a doma na mě čekalo překvapení - pozvánka na přípravné kurzy a psychotesty. Přípravné kurzy nám začínají 7.11. a 8.11. a pak 1.12. a 2.12. Psychotesty jsou 4.12. Radovala jsem se, že to budeme mít z krku ještě tenhle rok, jenže manžel mi radost zkazil, protože ten prosincový víkend má školu a nemůže chybět (dodělává se vejšku), takže tam zavolá a domluví se na jiný termín. Jsem zvědavá, kdy tedy půjdeme 😉

lajcikova
29. říj 2008

ahojte
prominte že sem lezu ale mam podobny problem chcem si podat žadost o adopci ale ja sem teprve nastoupila protože sem byla těhu a oni mě vyhodily tak sem musela hledat novou praci.chci se zeptta na jaky formulař ste si nechakli potvrdit ten přijem a to hodnoceni zaměstnavatele to maj předtištěny papir nebo s to tam piše zaměstnavatel na svuj papir?asi sem to napsla blbě no snad ste to povhopily 😀 děkuji za odpověd iveta

carodejnice
29. říj 2008

Ahoj Iveto,
já jsem žádný předtištěný formulář neměla. Na mzdovce mi to potrzení o příjmech vytiskli normálně, bez mrknutí oka. Akorát se ptali, na co to chci, tak jsem jim řekla, že pro Městký úřad, víc ani slovo. A hodnocení od zaměstnavatele jsme dávat nemuseli, takže to bylo bez problémů.

carodejnice
3. lis 2008

Blabolo, žiješ??? 🙂

carodejnice
7. lis 2008

Ahoj blabolo,
koukám, že jsi zmizela z povrchu zemského 🙂
Chci Ti jenom napsat, abys věděla, co vás bude čekat na těch přípravných kurzech. Dneska a zítra jdeme na první část a budou tam přednášky:
1) situace a informace o nhradní rodinné péči
2) systém organizace NRP
3) právní aspekty NRP
4) vývojová psychologie
5) náhradní rodičovství
6) vývojová neurologie
7) návykové látky v anamnéze rodičů
8) pediatrie
9) diskuze

Pak máme druhou část toho 1. a 2.12. a tady u toho píšou:
Kurz probíhá v tématických blocích. Je dávána přednost seminární formě, diskuzím, praktickým cvičením a proto předpokládá aktivní účast všech žadatelů. Kromě zkušeností a postojů žadatelů jsou využívány skupinové charakteristiky, vlastní zážitky účastníků např. při hraní rolí či sdělování pocitů.
Témata:
1) Vývoj sociálních a citových vztahů
2) Základní sociální a psychické potřeby dítěte
3) Výchovné přístupy a postoje
4) Děti vlastní a osvojené
5) Zkušenosti rodičů osvojitelů
6) Přehrávání rolí v praktických cvičení, skupinová práce s kasuistikami
7) Etnika
8) Vzdělávání děti
9) Ridinné konstelace

Strašný co? To nevím, jeslti přežiju. Manžel mi hned doma řekl, že nebude dělat nikomu debila, tak to bude ještě zajímavý.

blabola
autor
24. lis 2008

ahoj carodejnice, ja nezmizela, mela jsem pracovne hektictejsi obdobi, jelikoz se uzaviralo treti ctvrtleti a moje kolegynka mela nemocneho chlapecka, tak me trosku zavalila prace. jakmile prisla do prace, doprala jsem si tyden dovolene s manzelem - proto jsem se na tak dlouhou dobu odmlcela, ale urcite jsem nezapomnela a ze zvedavosti mi to neubralo vubec nic 😉 ale zpatky k vam: tedy koukam, ze do vanoc uz budete profesionalni rodice 😀 drzim vam palce, urcite to zvladnete. my uvidime, jestli nas vubec pripusti k tem pripravam 😕 . cetla jsem minuly tyden moc hezky rozhovor v ona dnes (priloha k MF dnes) s martinou kocianovou, necetla jsi to take? prehravani roli v praktickych cvicenich? to si vubec nedokazu predstavit? to mi musis cele hnedka napsat, jak jste to zvladli.

blabola
autor
25. lis 2008

dobre zatim-dopoledne carodejnice,
musim napravit tu odmlceci pauzu a jeste jsem ti chtela napsat, ze jsme s manzelem na dovce cetli hezkou knizku od mudr. dagmar zezulove - domov je misto, odkud te nevyhodi - jsou to pribehy, ktere publikovala i na internetu na strankach rodina.cz v sekci nahradni rodinna pece - pouziva prezdivku maceska.

z toho, ze manzel neni nadseny z nejakych cviceni a sdelovani pocitu, to si nic nedelej, ja to cetla vcera manzelovi a ten z toho taky nadseny nebyl. ja se obavam uz jen ocekavaneho "aktivniho pristupu". sama si pripadam pasivni az hanba 😔 ale tak uvidime, jak to bude probihat - drzim vam palce, urcite to zvladnete a po case si budeme psat, ze to bylo treba misty i zabavne 😉

blabola
autor
3. pro 2008

ahoj carodejnice, hezky den preju, tak jak jste dopadli? jsem zvedava.. doufam, ze jsi na me uplne nezanevrela kvuli delsi odmlce.. 😨 nam uz take prisla pozvanka na vikendove pripravy - budeme je delat 23. - 25. 1. a pak 30. - 31. 1. ty okruhy me tez trochu vystrasily, ale uvidime, treba to bude v poho 😉

carodejnice
12. pro 2008

Ahojky blabolo! Moc se omlouvám, že jsem se neozvala tak dlouho, ale nechodím do práce, jsem na neschopence a doma nemám počítač. Teď jsem na skok v práci, tak Ti musím napsat.
Ty víkendové přípravy byla trapárna. Ty přednášky tam odsedíš, to je v pohodě, ale ty pocitový, to bylo hrozný. Teda nechci Tě vyděsit, spíš než hrozný to byla ztráta času.
Bylo nás tam 10 párů a na nás dvě psycholožky. SEděli jsme na nepohodlných židlích dokola, každý se v úvodu musel představit a nalepit si jak trapák štítek se jménem na prsa 🙂 Takže si představ 20 zoufalců, se štítkem na prsou, jak tam sedí a čumí. Hned na začátku nás rozhodili do 4 skupinek (manželé museli být vzlášť) a měli jsme na obrovský papír napsat témata, které by nás zajímali a které chceme probírat (třeba jak a kdy říct dítěti pravdu, jestli jí říct, jak připravit okolí a takový blbosti co tě napadnou). Pak se papíry pověsili na zeď a bralo se téma po tématu. Jenže to nebylo, že by Ti k tomu něco říkali ty psycholožky, oni přečetly téma a chtěly po nás, abychom o tom sami mezi sebou diskutovali. No, naneštěstí jsme tam byli skoro samý neexhibionisti, takže vždycky zavládlo trapné ticho a nikdo nic neříkal. Ale naštěstí jsme tam měli jednu operní pěvkyni, která si vždycky vzala slovo a skoro jediná mluvila. Výhoda byla, že Tě nikdo nenutil mluvit, když jsi nechtěla. Prý stačí, když si na ty otázky odpovíš v duchu. Takže většina tam ty dva dny proseděla na židlích. Pak taky jsme se zase rozdělili do skupinek a dostali jsme nějaký příklady (třeba že máte rok a půl doma adoptovanou holčičku a ta začala chodit do školky a začala ze školky nosit domů hračky, proč???). No a museli jsme pindat na to téma, proč holčička bere hračky.
Neboj, když nebudeš chtít mluvit, nikdo Tě nutit nebude. Já jsem tam všeho všudy řekla za celý dva dny asi 5 vět.
Ve středu máme pohovor s psycholožkou a po novým roce návštěvu kojeňáku a bude to snad za námi. Taky po nás chtějí znovu potvrzení od doktora, který jsme dávali už k žádosti. Prý nesmí být starší půl roku a tak to jednou potvrzený potvrzení musí doktorka znovu potvrdit, že se nic nezměnilo. NO jak u blbých!
Na počítači budu zase v pondělí, kdy musím do práce 😠 Tak přeju krásný víkend a pocitový přípravky se neboj, je to trapárna!

blabola
autor
15. pro 2008

jejej - to je tedy na co se tesit .. ☹ jsme oba rozeni mluvkove 😒 ale uvidime, nebudeme zrejme prvni ani posledni 😉 my mame delat ty pripravy ve smecne a ubytovani mame zamluvene ve slanem - maji tam relax centrum, tak ho asi vzdycky vecer radne vyuzijeme 😀 jsem moc rada, ze jsi napsala, ja uz se bala, jestli jsi nezanevrela, kvuli te odmlce. je mi lito, ze zase musite obejit vsechny doktory - to je straslive.. no mozna to tak maji schvalne, treba jestli nam po podani zadosti uz z toho vseho nezacalo krapet foukat pod tasky 😕

blabola
autor
15. pro 2008

jak se pripravujes na vanoce? ja jsem straslivy vanocni prozivac - nazdobila jsem kvetniky za okno, umotala adventni venec, ruzne po byte rozvesila hvezdicky, vlocky a andelicky a upekla jsem i jeden druh cukrovi - vanilkovy rohlicky - jeste si tedy rozmyslim, jestli pujdu i do druheho druhu 😉 , ale musim se docela pochvalit 😎 dulezite darky tez mam, jeste jdu dneska nasim vyzvednout poukaz a je to 😎 uz jen stromecek, rybka a salat.. jj - na pohadky uz koukam snad tyden 😀

carodejnice
16. pro 2008

Ahoj blabolo, jsem na netu zase jenom na skok. Ještě jsem si vzpomněla, že jsme dělali taky nějakou relaxaci. To znamená, že jsme se ráno váleli po zemi na karimatkách, psycholožka nám pouštěla hudbu a do toho nám monotónním hlasem říkala, jak se máme uvolnit a pak jsme si měli představovat, jak jsme na nějakém krásném místě s manželem/manželkou a jde k nám to přijaté dítě a za ním stojí jeho biologičtí rodiče. A jak to prožíváme. Já jsem teda prožívala to, že mě děsně bolely záda a břicho, takže jsem se nemohla soustředit a nic z toho nebylo, ale manžel měl fakt u toho pocity, jak to dítě (bylo bezpohlavní) jde k nám přes bažinu a jeho biorodiče jsou jenom jako stíny a přes bažinu nemůžou jít, protože jsou moc těžcí a od toho dítěte k nim vede nějaký provázek. A pak se to mělo samozřejmě rozebírat. Manžel se s tím tedy před všema vytasil a já byla zticha, protože přece nebudu říkat, že jsem nic necítila, akorát bolest v kříži a břicha 🙂

Vánoce 😖 Tak ty jsem tak nějak vynechala. Já je nemám ráda normálně, natož teď, když je mi blbě. Nepeču, neuklízím, nezdobím, neprožívám. Nedělala jsem to nikdy a teď nemám ještě ani dárky. Tuhle jsem učinila pokus jít do obchodu a něco koupit a udělalo se mi tam tak zle, že jsem musela odejít bez dárků. Naštěstí naši o mém těhu stavu vědí, tak říkali, ať nic nekupuju a nesháním, tak je asi poslechnu.

Tak a jdu z práce domů, už to tady stačilo. NA netu budu zase za týden, to musím zas do práce.
Měj se krásně!

blabola
autor
29. led 2009

ahoj carodejnice, promin, ze jsem se tak dlouho neozvala - nejak nestiham a doma se nam po.. net 😠 . blahopreju k tehu stavu! to je bajecna zprava! doufam, ze jsi prozila vanoce bez uhony a novy rok, ze se rozbehl poklidnym zpusobem. my mame za sebou prvni prednaskovy vikend a navstevu DD, tuten vikend nas jeste neco ceka a pak uz jen psychopohovor a cekani na papir, zda jsme ne/vhodni zadatele. uz aby to bylo. vikend i navsteva v DD mi prisla hodne prinosna - poznali jsme fajn lidi a dozvedeli se dost novych veci. Z DD zdravotnickeho typu bychom si nejradeji odvedli minimalne 3 deticky - ach jo, uz aby to martyrium skoncilo

bigrendy
29. led 2009

Ahoj chtěly by jsme adoptovat dětatko. můžete mě napsat jestli je to hodně náročné?

frenkina
31. led 2009

Ahojky 16.2 jdeme na psychotesty kvůli adopci,můžete mi některá popsat co nás čeká a dodat trošku odvahy?Moc děkuju předem 😉

blabola
autor
4. únor 2009

ahoj holky, jsem moc rada, ze moje tema neupadlo v zapomneni!

to bigrendy: narocnejsi mi pripadaji ty formulare, a ze jsem na ne z prace zvykla! ale jestli jste rozhodnuti, urcite to stoji za to 😉 jestlize uz mate doma 2 deticky, pak bych mozna spis nez zacit na mestskem urade, jako my zatim bezdetni doporucovala nejakou konzultaci ve stredisku nahradni rodinne pece, ale zacit samozrejme muzete rovnou na mestskem urade, socialni pracovnice vam preda veskere formulare, trosku se to lisi kraj od kraje ale zestrucnim to - jeden formular je pro vas coby manzele, dalsi pro obvodaka, pak pro zamestnavatele a nakonec potrebujes zpravu od sveho gynekologa. to vse sepisete, se soc. pracovnici si sjednate obhlidku sveho obydli a pak uz trada na psychotesty na krajsky urad, pak jeste 2 vikendy priprav, navsteva v kojeneckem ustavu (coby soucast tech vikendovych priprav) a jste ve fazi, ve ktere se nachazime my - nas snad ceka jeden psychopohovor a pak uz budeme mit v ruce papir, ze jsme ne/vhodni zadatele. takhle to vypada mozna slozite, ale mozna jsem to moc rozepsala. preju vam hodne stesti!

blabola
autor
4. únor 2009

to frenkina:
ahoj! psychotestu jsem se taky hodne bala, psala jsem o nich carodejnici ve sve predchozi diskusi. ale myslim, ze jsem se obavala az prilis, pani psycholozka byla opravdu moc hodna. prekopiruju ti svuj prispevek z drivejska:

"pohovor byl spojen s testem - dalsi kolo nas ceka pristi stredu - myslim, ze to bude horsi, ma se hodnotit to, co jsme dnes vyplnili/napsali. rod.priprava nas ceka az po novem roce. tedy: pani psycholozka nejprve zopakovala a upresnila to, co nam rikala zubata: jake deti jsou prichazeji coby pravne volne k adopci, jake jsou zde predpoklady, jake jsou soc. pomery, ze kterych pochazeji. rikala nam, ze co se tyka onemocneni - pry do adopce prichazeji vetsinou deticky s lecitelnym, ty s nelecitelnym jsou spise vhodna pro pest. peci. a pak doslo na testik - delali jsme ho kazdy zvlast (oba s pani psycholozkou v jedne mistnosti)

cast (cca 180 otazek) se vyplnovala na PC - odpovedi typu A,B,C - z cehoz B byl ? - tuto odpoved jsme meli volit v pripade, ze jsme se nemohli ztotoznit s odpovedi A ani C - otazky typu: pokud jdete po ulici, zaujme vas spise (nebo tak nejak) A - malir pri praci na obraze, B - ?, C - staveni budovy, pracovali byste radeji jako A - poradce, B - ?, C - architekt, (uz si fact moc nevybavuji presne formulace ) ..., pak tam bylo take par otazek na logicke rady - posloupnosti.

dalsi cast byla psaci/podtrhavaci - otazky typu: kdy jste se seznamili s manzelem a co vas na nem nejvice zaujalo/jake bylo vase nejvetsi dosavadni nedorozumeni a proc/uvedte 3 dobre a 3 spatne vlastnosti svoje a sveho partnera..

nasledujici cast byla spis takovy formular zamereny na vychovu rodici rozclenena na oddeleni otec/matka - odpovedi typu ano, zcasti, ne. otazky typu: zajimal/a se o to, co jsem delal/a/dusledne kontroloval/a dodrzovani prikazu/spokojil/a se s moji vymluvou atp. (uz si nevybavuji presne formulace)

posledni cast byla zamerena na manzelstvi - otazky spise skala: ano, vzdy, vzdy.. ne, nikdy. otazky typu: pokud se nepohodnete, kdo ustoupi (tady zrofna byly odpovedi: ja, manzel/manzelka, snazime se vyjit si vstric, nikdo - myslim tedy), jak casto libate sveho partnera (tam zase bylo: kazdy den ... nikdy)"

blabola
autor
4. únor 2009

to frenkina:
16.2. vam preju hodne stesti!

to bigrendy:
omlouvam se, nedocetla jsem, ze uz nemate doma 2 deticky, ale 2 dospelaky 🙂

frenkina
4. únor 2009

blabola:moc ti děkuju za info no obavy jsou spíš takový to napětí ale tak snad to zvládneme a bude vše v pohodě.ještě jednou moc děkuju 😉

blabola
autor
4. únor 2009

frenkina:
neni zac, az to budete mit za sebou, uvidis, ze si reknete, ze nebylo z ceho mit obavy. drzim palce at projdete celym martyriem co nejdrive!

bigrendy
4. únor 2009

Ahoj . blábola moc děkuju za odpověd. my máme opravdu dospěláky. a miminko si moc přejeme. přirozeně to nejde a nejde. ☹

blabola
autor
5. únor 2009

to bigrendy:
dobre ranko! myslim, ze to ma i sve vyhody - muzou ti s miminkem rovnou pomahat a az bude o kousek vetsi, nebudes muset ukolovat babicky, az pujdete s manzelem nekam na veceri 😉

bigrendy
5. únor 2009

Ahoj to máš pravdu. to je výhoda. 😉 a jak máš dlouho žádost? jámám jen strach aby jsme se dočkaly. roky letí.

blabola
autor
6. únor 2009

dobre ranko bigrendy!

zadost mame oficielne podanou od srpna 2008
napisu shrnuti - mas pravdu, ze je to zdlouhave, ale cekani myslim bude horsi

05/08 - prvotni info na MU, poskytnuty potrebne formulare
06/08 - zpravy od obv. lekaru, hodnoceni zamestnavatelu
07/08 - zivotopisy, zprava od meho mudra, vyhodnoceny prijmy za 6 mes. za OSVC
08/08 - prijmy za 6 mes. od zamestnavatelu, podana ofi zadost + navsteva soc. pracovnice v bytecku
10/08 - 1. a 2. kolo psychotestu na KU StC kraje
01/09 - rodicovske pripravy ve Slanem
a tento vikend v sobotu vystupni psychopohovor z pripravy NRP rovnez ve Slanem

pak uz nas snad ceka rozhodnuti kraje (bohuzel muze byt i zamitave, tak uvidime ☹ )? napisu ti, jak jsme dopadli a co jsme se dozvedeli, co jeste budeme absolvovat do doby nez budeme mit v ruce uredni lejstro, ze ne/muzeme prijmout detatko.

bigrendy
7. únor 2009

Ahoj blabola. budu držet palce aby to vše dopadlo.

a určitě napiš jak to probíhalo a na co se ptaly. 😉

blabola
autor
9. únor 2009

ahoj bigrendy! dekuju za podporu. vystupni psychopohovor uz mame za sebou ani to nebolelo - bylo to asi za trictvrte hodinky hotovy. pan psycholog byl moc hodnej - ptal se nas na veci, na ktere jsme uz odpovidali ostatnim - co delame, jak travime volny cas, proc jsme se rozhodli pro osvojeni, jak dlouho jsme manzele, jak hodnotime pripravy atd., atd.. tak snad.. jeste jsem psala na krajsky urad pani psycholozce, u ktere jsme delali psychotesty, jestli nas jeste neco ceka, tak uvidime 😉

bigrendy
9. únor 2009

Ahoj tak to ti gratuluju,že to máte úspěšně za sebou.nás to všechno teprve čeká. setkala jsi se z někým kdo by byl opravdu protivný? mám z toho strach co nás čeká. 😒

blabola
autor
10. únor 2009

hezke odpoledne, bigrendy,

ptala jsem se na KU co nas jeste ceka - pry ted cekaji na nase posouzeni z priprav a pak vypracuje pani psycholozka posudek, jeste by pry nas spis mel putovat k posudkovemu lekari, aby posoudil nas zdravotni stav a pak teprve vydaji rozhodnuti, zda jsme vhodni zadatele. takze jestli si nas jeste nebude potrebovat posudkovy lekar, tak bychom snad uz mohli byt dukladne provereni a muzeme nedockave obchazet postovni schranku 😉

nevim, jestli jsme meli takove stesti, ale zatim (tuk, tuk) jsme se nesetkali s zadnym protivou. naopak musim rict, ze vsichni byli moc prijemni a vstricni.

bigrendy
10. únor 2009

Ahoj tak to jste měli opravdu štěstí. 🙂 budu držet palce aby vše dobře dopadlo a brzy jste se dočkali.

doufám,že i my budeme mít aspon trochu štěstí. 😉

fanfulinekkudisek
12. únor 2009

Ahoj vsichni 🙂 Tak ja se k vam pridam .....dnes jsem podali papiry na socialku a jsem zvedava co se bude dit dal.Jinak ja jsem ze stredoceskeho kraje ...je tady nekdo kdo si podaval zadost na Dobrisi?