Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

petronela82
8. zář 2010

@benetka - tak vám holky přeju ať už ten telefon co nejdříve zazvoní 😉

benetka
8. zář 2010

@petronela82 Díky, jinak první po podání žádosti bude návštěva sociální pracovnice u vás doma.

brundik
8. zář 2010

@petronela82 Ono mozna nejde ani tak o schvaleni, jako o datum zarazeni mezi zadatele o adopci, protoze od toho data bezi doba, coz je super 🙂
Kdyz formulare odevzdas, domluvis si termin schuzky u vas doma s pani zubatou. Ta po navsteve napise zpravu a odesle ji a ty uz budes jen cekat na pozvanku na kurzy a psychotesty a az to cele zabsolvujes, tak cca za 3 mesice (v Praze) by ti melo prijit schvaleni z magistratu, kam jeste pujdes domluvit konecne pozadavky na detatko.

petronela82
8. zář 2010

@brundik @benetka - holky díky moc za všechny info

kalmya
11. zář 2010

Ahoj holky, tak máme první půlku kurzu za sebou. No jsme z toho nějak rozhození. Za pár dní nás čeká návštěva dětiček v Kojeňáku, moc se na to těším a obávám se, že se tam rozbulím jakmile nějaké mimčo uvidím 😅 Najednou nám s manžou připadá, že se ten život přece jenom bude ubírat hezkým směrem 🙂

zejm
14. zář 2010

@kalmya Úplně Ti rozumím, ty kurzy člověka úplně naplní optimismem. Měla jsem pocit, že nám po kurzu zavolají do týdne 😉 A jedněm známým se to stalo - měsíc po kurzu jim dali holčičku.

benetka
22. zář 2010

Ahoj všichni, od srpna jsem schváleni a teď vidím, že nejhorší bude pro nás to čekání ☹

brundik
23. zář 2010

@benetka Benetko, to budes koukat jak to utece, za chvili jsou vanoce a pulrok z te doby bude ukrojenej 😉

benetka
24. zář 2010

@brundik Díky za povzbuzení.

ma.ja
29. zář 2010

ahojky 🙂

zítra máme 1. lekci přípravky, jsem zvědavá a napnutá zároveň.....

pak dám vědět, zatím pa

ma.ja
30. zář 2010

ahoj holky 😵
tak máme za sebou 1.hodinu přípravky...jsem nadšená, bylo to úžasný. Měli jsme docela obavy, ale teď jsme plní optimismu....

kosvancova
8. říj 2010

Ahoj holky,
máme vyzvednutou žádost o adopci, můžete mi prosím vás někdo poradit s vyplněním?
- údaje o ekonomických poměrech žadatelů - potvrzení o zaměstnání a výši platu: to nám mají v práci potrvdit kolik berem měsíčně hrubého?
- v dotazníku v části finanční situace rodiny: pravidelnými příjmy se myslí hrubého nebo čistého a měsíčně ne co se tím myslí?
- rodinné fotografie: co přesně se tím myslí?
díky!

5katarina7
8. říj 2010

ahoj,tak my máme prípravu za sebou,v stredu sme boli podpísať záverečnú správu 🙂 ,teraz už len čakať na zaradenie do poradovníka 🙂 🙂 🙂 @kosvancova,no my sme museli k tej žiadosti pripojiť potvrdenie od zamestnávateľa,my sme mali mesačný príjem,a do tej žiadosti sme tiež vpísali čistý mesačný príjem,a také že rodinné fotografie sme my vôbec nemali,tak neviem či som pomohla,či to vy nemáte ináč.

b.e.r.u.s.k.a
8. říj 2010

@kosvancova
-potvrzení o zaměstnání a výši platu:Mně tam zaměstnavatel napsal příjem za rok po odečtení záloh na dani a pojistného....
-pravidelné příjmy:napsala jsem čistý,pokud máš máš stálý,tak jednu částku,mně se mění podle tržeb,tak jsem napsala od do
-rodinné fotografie:my jsme museli mít každý svoji fotku malou jako na občanku a potom společnou,ty si vzala paní dvě,jednu,kde stojíme-to jsme na výletě a druhou z rodinné oslavy

benetka
10. říj 2010

@b.e.r.u.s.k.a Ahoj beruško, jak jste daleko s adopcí jestli se můžu zeptat?

b.e.r.u.s.k.a
10. říj 2010

@benetka My máme za sebou pohovory,psychotesty a teď nás v listopadu čekají kurzy

kosvancova
11. říj 2010

ahoj holky, děkuju moc za odpovědi! 🙂

haaribo
26. říj 2010

Ahoj holky! Máme za sebou 1 neúspěšné IVF a 1 ket, několik IUI a ač jsem byla zarytě rozhodnutá, že buď vlastní dítě nebo žádné, už mám doma všechny ty formuláře na adopci...prostě si myslím, že není na co čekat... Všechna potvrzení mám, teď jen vyplnit ty archy... 😉

michina
3. lis 2010

Ahoj holky,
už jsem tady kdysi koukala a psala s tím, že si vás zase někdy přečtu.
Máme za sebou 3 IVF, 1 KET, věk docelý vysoký a tak už nějakou dobu koketujeme s myšlenkou na adopci, i když se touhy na vlastní dítě nevzdáváme.
Zatím si říkám, že vlastně zjistím, co všechno to obnáší, a že bych si vyzvedla alespoň ty papíry. Kde je dostanu, na městském úřadě?
Jinak si vás asi přelouskám zase od první stránky 😉
Držím vám všem palec, protože tohle téma je krásné, leč ožehavé... 🙂

benetka
6. lis 2010

@michina Ahoj, hodně informací získáš na www.adopce.com, je tam popsáno co je všechno třeba k vyřízení + diskuse.

rupa
8. lis 2010

Ahoj holky, já se také brzy s manželem přidám do řady čekatelů na NRP (alespoň doufám). Tento víkend jsme vše promýšleli a zvažovali a nakonec se dohodli, že do toho jdeme. Jsem úplně na začátku, nezkušená, ale plná optimismu. Začala jsem tím, že jsem studovala web adopce.com a snažila si přečíst všechny příspěvky v tomto vlákně (ještě jsem to nestihla).
Dnes se chci stavit cestou z práce na úřadě pro žádost 🙂
Takže můj boj o adopčátko právě začíná 🙂

b.e.r.u.s.k.a
8. lis 2010

@rupa tak ti přeji hodně sil v boji 😀

amadores
8. lis 2010

Všem vám moc držím palečky... 🙂
Procházela jsem před časem celý tento proces se svoji nejlepší kamarádkou, tak docela vím, co to obnáší.
Po dvou letech se dočkali nádherného chlapečka a na druhé návštěvě u nich mě řekla,že budou mít za 6 měsíců další mimčo.A to jim lékaři nedávali vůbec na přirozené otěhotnění šanci... 😉

b.e.r.u.s.k.a
8. lis 2010

@amadores tak to je nádhera,moc jim to přeji

michina
8. lis 2010

To je hezké, amadores..
Díyk za rady, určitě na tu stranku mrknu, už sjem na ni taky narazila...

brundik
12. lis 2010

Juuu, tady je novych tvari. Holky, tak preju, at vam jde vsechno to papirovani pekne a z vesela, protoze je to zalezitost, ktera konci tak krasne 😵 A at to rychle utika 😉
@amadores No tak kdyby mi to vyslo tak, jako kamaradce, tak bych se vubec nezlobila 😀

rupa
24. lis 2010

Ahoj všem.
V listopadu jsem podstoupila ještě jeden Ketík, dnes ráno jsem si udělala test a negativní. A cestou do práce mě napadlo, že bych si mohla už konečně vyzvednout žádost. Myslela jsem, že ji dostanu mezi dveřmi a půjdu dál, nakonec jsem strávila skoro hodinu s velmi milou sociální pracovnicí. Doma vše proberu s manželem a pustíme se do "papírování". 🙂
Jen jsem se chtěla zeptat - mluví sociální pracovnice se zaměstnavatelem?
Přeji všem hezký den v tomto nehezkém podzimním počasí.

ivkaj
24. lis 2010

@rupa jediné co sociálka po zaměstnavateli chtěla bylo potvrzení o výšce příjmů a někde chtějí i písemné hodnocení od zaměstnavatele. Ta naše se ptala, jestli s tím nebudeme mít v práci problémy, manžel ho dodal a já mezi tím přišla o práci, takže ne a problém to nebyl.
Každopádně přeju hodně sil do papírování, ale jestli máte soc.prac. velmi milou, bude to v pohodě.

brundik
25. lis 2010

@rupa Zalezi na kraji, v Praze dokonce i na obvodu. Nekde chteji jen prijmy, nekde hodnoceni zadatele od zamestnavatele. Ale ze by socprac primo mluvila se zamestnavatelem, jsem jeste od nikoho neslysela, tak snad ne 😉 A vsechny pani Zubate, jsou snad mile a vysvetluji a odpovidaji jeste pred tim, nez se stihnes zeptat.

lenkakubickova
7. pro 2010

Zdravím vás, mám dotaz, zatím jsem trochu rozhozená a smutná z toho co se nám stalo, mám za sebou čerstvě mimoděložní těhu již podruhé a před tím 2x nezdařené těhu-IVF. Začínám v duchu uvažovat o adopci, ač se nebráním dalšímu snažení uměle či normálně,ale....co když se zase nezadaří... Chci se jen zeptat, kam si dojít pro případné formuláře (jsem z Prahy). Mně je 35 a mám obavy, jestli nám vůbec v mém věku dají miminko ☹ Máte někdo v tomto věku zkušenosti s adopcí?
Děkuji moc za odpovědi!