Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

milupa1
19. led 2011

@ma.ja Ahojky a ty už máš mimi nebo stále čekáte ☹

bettyna84
21. led 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně žádosti - jak se vyplňuje ten formulář o zdravotním stavu a mají se tam psát lékaři, které navštěvujete, píšete tam i ty, které navštěvujete kvůli neplodnosti (častěji gynda, apod.?) a zubař a tak? Díky.

milupa1
21. led 2011

@bettyna84 ahoj,já už si to moc nepamatuji,bylo to v r.07,ale myslím,že se tam píše jen obvoďák.

ma.ja
23. led 2011

@milupa1 Ještě čekáme....máme za sebou přípravku a teď každý den vyhlížím listonošku, protože ti co byli s námi na přípravě, tak v pátek dostali pozvánku na kraj.úřad....

ma.ja
23. led 2011

@bettyna84 ahoj, psala jsem tam všechny mudry, obvoďáka, alergo i gyndu a všichni to brali nějak děsně zodpovědně....Chlap můj má část.inv.důchod na záda a jeho hnali i na magnetickou rezonanci...jenže jelikož na tu se dlouho čeká a paní posudková to vyšetření CHCE, tak nás asi bez toho dřív neschválí jako žadatele 😒

milupa1
24. led 2011

@ma.ja ahoj,pozvánku?My dostali dopis z kraj.úřadu,že jsme byli přijati mezi uchazeče o adopci....

provence
25. led 2011

ahojky mohla bych se k Vám přidat. Máme v péči tři drobky 9,10 a 11 let ( dva kluky a jednu holčičku). O svěření do péče jsme se snažili už od roku 2004 a procedůry trvaly čtyři roky. Protože děti nebyly zrovna v domově rodinného typu a rodinu si také moc neužily musíme dost tvrdě dohánět spoustu věcí ( hygienou počínaje a učením konče). Přes to všechno jsou prostě úžasné 😉 . No reakce okolí jsou různé - děti jsou poloromské. Řešíme nadávky ve škole, ale i hloupé řeči v rodině. Nyní čekáme další přírustek do rodiny - po 10 letech marného snažení a potratu čekáme miminko, které se má narodit za tři měsíce. Takže máme veselo, ale děti se na sestřičku už moc těší.

milupa1
25. led 2011

@provence Ahoj a moc,moc blahopřeji k ještě nenarozené holčičce!!!!!A ty děti,co máte doma,jsou sourozenci??

ma.ja
25. led 2011

@milupa1 ano to je přesně ono, na co teď čekáme...

provence
25. led 2011

Ano a další jsou v jiných rodinách celkem 10 sourozenců.

duzame
3. únor 2011

Zdravím všechny, zajímalo by mě jestli máte zkušenost, jak se "snášejí" biologické děti s adopčátkama, jestli má někdo zkušenost. A také jestli jsou delší čekací lhůty, když už svoje dítě máte. Díky.

gabulle
5. únor 2011

@duzame ahoj,já právě z celou svojí rodinou procházím kurzem pro adoptini rodiče,máme zasebou psychotesty a pohovory a ted před sebou dva víkendy připravky v Ml.Boleslavě,a co jsem tak zatim stačila pochytit a pochopit jejich politiku tak samozdřejmě dávají přednost bezdětným párum ,já mám syna z prvního manželství je mu 14 let,a nikoho moc nezajíma ze z nynejsím manželem nemuzeme mit deti jsem po 3IVF,dokonce nam i jedna soc. pracovnice rekla jak jsou si podobni absolutni nesmysl navic manžel je o deset let mladsi ney ja a jen 13 let starsi ney syn 🙂 ,ale taky jsem pochopila ze maji vetsi sanci ti,kteri jsou ochotni zkousnout nejaky zdravotni problem toho adoptatka,pak taky zalezi jakou mas predstavu o stari ditete a jak se deti snesou zalezi hodne na rodine jak jim to podaji to se neda nikdy rict dopredu,znam tady z konika jednu holcinu ,ktera ma dve adoptovany deti a ted se jim povedlo jedno po IVF a co jsem videla fotky a cetla jejich prispevky tak tam je vse ok,i nas syn se na sourozence tesi,ale je pravda ze je velkej a ma uz svuj rozum.Drzim ti palečky at se dobre rozhodnes a klidne se jeste na cokoliv zeptej 🙂 🙂

paja1
5. únor 2011

@gabulle My si taky vyřizujeme papíry,já bych brala i pěstounství manžel moc ne raději chce adopci.Budu mít za měsíc 39,a manžel má 45let.máme zázrak 14.letou dceru.A jinak 13 pokusů o umělé oplodnění bez úspěchú..tak uvidíme.

gabulle
6. únor 2011

@paja1 13 pokusů? boze to jsi hodně silná ,mě stačily ty 3 ,je to strašnej nápor na psychyku i pěněženku,ono i tohle vyřizování je na bednu,ale je to jiny než čekání na ivf a pak na to co bude dal.mě bude v létě 36 a manželovi 26 tak by si prcka zasloužil a ani ja jsem nikdy nechtela aby byl Lukyn sam.přeju pevný nervy a moc drzim palečky

paja1
6. únor 2011

@gabulle A v kterým kraji bydlíte?To je prý různé ty čekací doby.a jiné jsou prý na adopci a jiné na pěstounství.Já mám zatím ve všem zmatek tak se pídím po informacích at jsem trochu v obraze.
Jo na psichyku to je ao penězích ani nemluvím,nás to stálo za ty roky 427tisíc.To ani není možné a nezadařilo se.Já ted čekám na poslední výsledky.Jsem dnes 11 den po transféru.Ale test jsem si nedělala mám strach.Čím víc pokusů tím horší.A ve středu už jdu na kontrolu.Mám ŘD tak se uvidí.

gabulle
6. únor 2011

@paja1 ty jo to je sila takovejch penez,to by jsme si ani nemohli dovolit,my jsme ze stredočeského kraje, tak ze nejdelsi cekacka,jo a vis co me taky jedna socialka rekla ze na miminko ve svejch 35 letech jsem stara mam si dat tak ditko okolo 3let no nic,ted podstoupime vsechny ty peripetie a pak uvidime,ale do pestounstvi bych asi nesla,zvykla bych si a pak by se me tezko loucilo,jinak na tebe plivu 3x pro stesti a moc drzim palce at prolomite ledy a na adopci nemusis myslet,mam takovej pocit ze by jsisito zaslozila byt stastná .

paja1
6. únor 2011

@gabulle Upřímně díky.Víš já bych klidně i pěstony(vím,že nezávazně na sobě říkali ze sociálky,ta paní za celou kariéru neodebírala dítě nikomu a ta druhá mi říkala,že takový případ nezná,to jedině,že by jsme prý selhali my-třeba začali pít,nebo něco..Mě u toho vadí to,že musíš umožnit kontakt rodině,nebo tak.Většinou ani nemají prý stejně zájem,ale musíš do toho jít,že to eventuelně umožníš.A já nevím.Nato mi paní na soc,řekla,že jakmile řeknu,že to nebudu chtít umožnit,že mi to ani nepotvrdí jít do databáze čekatelů.No a na druhé straně můj můž chce jen adopci tak nevím.Jinak testit nemůžu mám fakt nervy na pochodu a ve středu -uvidím,možná než bych vyjela tak at pak nebulím před nima.No jo však to všichni známe.A řekli ti jak dlouho -kolik let čekáš?dík i jiným holkám za příspěvek k mé otázce.dík. 🙂

gabulle
6. únor 2011

@paja1 nám rekli ze je cekacka ruzna od 2 do 5 a vice let zalezi na pozadavkách a na toleranci vubec nevim treba se dozvime vic na tom skoleni a hlavne by tam meli snad mit uz i konkretni problemy ,ktere se muzou u deti vhodnych k osvojeni objevit uvidime v dubnu budem chztrejsi

envy
7. únor 2011

ahoj holky, můžu se přidat? 🙂

paja1
7. únor 2011

Ahoj děvčata.Dnes jsem si udělala test 12den,a nic takže ještě ,že si vyřizujeme ty papíry,už dál nejdeme,jsem z toho nadně i finančně.a stačí.Jinak se budu hlásit a hlídat si tu informace ,které se mi jistě budou hodit.pěkný večer. 🙂

ma.ja
8. únor 2011

@paja1 ahojky Pájo, máš můj obdiv....my máme za sebou 2IVF a do třetího nemam sílu ani odvahu .... ☹

milupa1
8. únor 2011

@paja1 ahoj,taky je mi to moc líto a moc,moc tě obdivuji!!My byli dvakrát na ivf.Poprvé se zadařilo a podruhé ne.A nevíme,jestli máme jít do třetího....

petula82
10. únor 2011

Holky,přeji vám moc štěstí, ať se brzy dočkáte miminka. 🙂 My by jsme se letos měli dočkat.Mějte se moc hezky a přeji moc štěstíčka

dana1979
11. únor 2011

Ahoj holky, můžu za vámi? Jsme žadatele na adopci, žádost podána květen 2008 a zařazeni jsme květen 2010...Snad se brzo dočkáme. Chceme zdravé miminko do roku bílé pleti...což je čekací doma dlouhá. A tím,že máme doma 9 letého syna tak se ještě produlužuje ☹ Jinak přípravka k adopci z které jsme měli s manželem oba obavy byla strašně fajn...měli jsme ji v Krnově.

milupa1
11. únor 2011

@petula82 ahoj,a odkdy jste zařazeni mezi uchazeče?

milupa1
18. únor 2011

Ahoj holky,tak se pochlubte,kdo už má mimi doma????

ma.ja
9. dub 2011

ahojky berušky....tak nám konečně volali z úřadu, že nás schválili jako žadatele...a posunuli jsme se do "čekatelé" 😵 a já už mám vyhlídnutej kočárek a postýlku 😵 😵 😵 ...dobrý, že....to si ještě chvilku počkám.... 😒

susyk
11. dub 2011

Ahoj Holky, jsem z Ostravy a přemýšlíme s manželem o adopci. Nevíte některá kde v Ostravě mi k tomu podají informace? Dík

ma.ja
12. dub 2011

@susyk ahojky, když jsme začínali, dala jsem si na netu stránky Městskýho úřadu a tam to našla...pak jsem poslala paní mejlík, ona odpověděla, daly jsme si schůzku...a už to jede....

susyk
12. dub 2011

Aha dík za odpověď. My jako že ještě nejsme na 100% rozhodnutí, chtěli bychom si o tom asi nejdřív s někým promluvit. Bojíme se trochu toho že už máme vlastní dítě. Ale já už děti mít nemůžu tak právě řešíme adopci. Tak zkusím najít číslo a někde zavolat. 😉