• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Adopce na dálku. Podporujete někdo dítě na dálku?

5. září 2017 
Ahoj, docela by mě zajímalo, zda někdo podporujete dítě na dálku. My jsme s manželem "adoptovali" osmiletého Kevina z Indie. Chceme pomáhat jeho rodině. Víme, že je nezbytné, aby chodil do školy a jeho rodina na to nemá peníze. Dělá mi radost mu poslat dopis a nějaký dáreček. Teprve čekáme na první dopis od něho;už se na něj moc těšíme. Co na adopci říkáte vy? Díky
13. pro 2006 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Renat chválihodné. To je strašně krásné,že nemyslíte jen na sebe a poporujete někoho potřebného :slight_smile:
Přeji Vám hodně krásných psaníček z Indie a věř,že tento chlapec si Vaší pomoci opravdu dokáže vážit.
Má obrovské štěstí,že našel lidi jako jste vy!
13. pro 2006 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Renat, my taky mame svoje adoptovane detatka. Ja s kolegyni v praci 9-ti letou holcicku a pritel s kolegy 6-ti leteho kluka. Mame za sebou i prvni dopisy a je to super. Navic to vubec neni drahe poporovat to dite. Kdyz se to vydeli, tak je to cca. 14 korun na den. To jde. Navic se da prispevek odecist z dani, pak je to jeste levnejsi.
13. pro 2006 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Webi, přesně tak, měsíčně to dělá cca 400 kč. to vážně není drahé.my zatím nemáme děti, oba pracujeme, takže pro nás příspěvek není přítěží a zvládáme to. Říkali jsme si, že lepší přispět na dítě než peníze utratit za "blbosti" a že opravdu někdy lidé utrácí za nepotřebné věci. :unamused:
13. pro 2006 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak tak. Kolegynka s kterou spolecne prispivame te pojede do Indie, tak se mozna podiva i za tou nasi holcickou.
13. pro 2006 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky . o je super.Jak se da takhle podporovat ditka,ktera to potrebuji? Docela me to zajima.Dekuji
13. pro 2006 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
paja123: zadej do vyhledávače adopce na dálku a vyjedou ti odkazy. My jsme adoptovali přes Arcidiecézní charitu v Praze. Stačí je kontaktovat, zaplatit (lze rovnou na účet) a oni ti dají papíry s údaji o dítěti (nebo ti je pošlou poštou, takže tam ani nemusíš jít; vše vyřídíš po telefonu nebo mailu). Adoptovat můžeš děti různého věku. Na internetových stránkách většinou mají jejich fotky, podle kterých si dítě vybereš.
13. pro 2006 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dekuji zni to strasne pekne.Hned to jdu zkusit.
13. pro 2006 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
paja123: to je od tebe hezké. :wink:
webi:je super, že se za ní může podívat.
13. pro 2006 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mame s manzelem adoptovaneho chlapecka z Guinei uz ctvrtym rokem. Ted mu je 7 let. Letos nam prislo i vysvedceni. :slight_smile: A ta castka je opravdu minimalni. Organizaci pro adopci deti na dalku je vic. Treba Humanisti.cz
13. pro 2006 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, to je moc hezký!!!
a to jen pro dětičky z Indie?
13. pro 2006 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muzes adoptovat deti nejen z Indie. vetsinou se kazda organizace venuje urcitym zemim. Ty Humanisti maji Guineu, Kenu a Benin.
13. pro 2006 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Humanisticke centrum organizuje adpoci deti z Keni http://www.adopceafrika.cz/
13. pro 2006 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Webi, musi to byt hezky pocit, jet navstivit to sve ditko. Pokud by se to tve kolegyni podarilo, tak by me docela zajimalo, jak to probiha.
13. pro 2006 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vkladam kontakt http://humanisti.cz/adopce/ Ale je to v podstate to, co sem vlozila miluska.
13. pro 2006 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My jsme "našeho" chlapečka našli na těchto stránkách http://www.charita-adopce.cz/index.php
13. pro 2006 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame ditka taky pres Katolickou charitu. Verim jim. Vim ale ze jsou i jine organizace a nektere jsou docela pochybne, co se tyce nakladani s penezi. Takze to chce dobre pozkoumat.
13. pro 2006 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ak kamoska se vratila z Indie a skutecne se tam s tou nasi holcickou potkala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Pry to byl super zazitek. Donesla spoustu fotek a video. Rikala, ze tam jsou super lidi, kteri se v tom projektu angazuji, ze ma jasne pravidla vyberu deti a rozdelovani penez. Fakt ji to dostalo. kdyz by jste se cokoliv chtely zeptat pisnete sem nebo do IP.
17. kvě 2007 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,

my máme přes rok adoptovanou 10-ti letou holčičku z Indie. Našli jsme si ji, když jsem zjistila loni v únoru, že jsem těhotná. Řekli jsme si, že "zvládneme" děti dvě :slight_smile: Je to super, pravidelně nám píše a jednou ročně nám přijde její vysvědčení. Je to šikulka! Adoptovali jsme přes www.charita-adopce.cz. Všechno šlo krásně přes internet, nikam jsme nemuseli a peníze posílám každý rok z účtu na účet.
17. kvě 2007 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame adoptovanou holcicku Moly v Ugande s nasim skautskym oddilem. Je to uplne super, jak ty male deti poctive sbiraji hlinik a roznaseji predvolebni letaky, aby nejak prispely pro vzdalenou kamaradku. Nejlepsi je, ze uceji maminky a babicky, ze tohle vicko od jogurtu je prece hlinik, takze to "prece nebudes vyhazovat, to je na Moly" :slight_smile: . Takze se dospeli od svojich ratolesti taky neco priuci :grinning:
17. kvě 2007 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte holky,taky jsem adoptovala holčičku z Indie přes charitu,minulý týden mi přišly konečně všechny dokumenty a ted čekám,co se bude dít dál.Vše už jsem zaplatila,tak doufám,že to bude ok :wink: Přítel tomu nevěří a je skeptický,já důvěru mám.Budu ráda,když nějaká zkušenější adoptivní maminka napíše své zkušenosti :slight_smile:
17. kvě 2007 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vespolek...my jsme asi pred 4 mesicema adoptovali holcicku z afriky...uz nam napsala dopis...platime na ni meicne asi 950Kc,coz neni mala castka,ale my vime,ze tim pomuzeme nevinnemu ditku,aby si vybudovalo nejakou budoucnost...

jen s tema darkama mne to prekvapilo..my jizadne posilat nesmime(jiny svet a jine deti by zarlily), muzeme ji jet navstivit...coz treba nekdy za par let uskutecnime...

muj nazor je,ze je to v poradku,pokud se nekdo pro tuto adopci (kmotrovstvi) rozhodne, rozhodne to neuskodi
17. kvě 2007 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
balsiger,právě to ohledně těch dárků přítele hodně rozhodilo :unamused: Nám taky řekli,že posílat dárky nesmíme,že by ostatní děti žárlili a nedělalo by to dobrotu :confused: že pokud chceme něco darovat k vánocům,narozeninám,máme charitě dát peníze a oni dárky nakoupí za nás na místě :wink: Tak jsem zvědavá,jak tohle bude fungovat :wink:
17. kvě 2007 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my mame taky adoptovaneho chlapecka z Indie a uz jsme od nej (jeho rodicu) dostali prvni dopis. :dizzy_face: Tak ted skladame dopis pro nej. S darkama to mame tak, ze nic vetsiho posilat nesmime, ale nejake obrazky a takove drobnosti jsou dovolene. Taky se za nim muzeme jet podivat, kdyz budeme chtit.
17. kvě 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja to s tema darkama chapu...predstavte si,ze zijete v africe a chodite kazdy den 7km pro spinavou vodu na piti a jinak neznate zadnou elektroniku a nic no a vase adoptivni mama (teta) vam posle krabicku s bonbonama bounty a barbie na koleckovych bruslich...vim,zni to divne,ale asi by to ten jejich svet,kterej znaj pekne narusilo :unamused:
17. kvě 2007 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak já jsem s mamkou adoptovala holčičku z Ugandy. Také přes katolickou charitu. S těmi dárky je to naprosto logické. S těmi penězmi na dárky to funguje tak, že je fond dárků, kde se střádají peníze. Místní pracovník v dané zemi, znající místní poměry pak promyslí co je nejvíce potřeba...matrace, konkrétní oblečení a tak a věci nakoupí většinou pro více dětí z komunity /někdy i těm co nejsou zařazené do projektu adopce/. Smyslem je obdarovat je účelně tím co potřebují. A většinou všem v komunitě. To je logické, protože místní nechápou, proč zrovna to jedno dítě nějaký bílý evropan adoptoval, proč toto a né jiné. A ze závisti by ho pak mohli nenávidět a vyřadit ze společnosti.
18. kvě 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já mám od dubna adoptovaného 10-ti letého chlapce Juliena z Guiney. Jeho fotky najdete v mém profilu :slight_smile: Zatím jsem mu nepsala, ale chystám se na to :slight_smile:
19. kvě 2007 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem také přidala do svého alba pár fotek naší holčičky :grinning:
19. kvě 2007 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
webi: Je to hezká holčina :wink:
19. kvě 2007 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vas klucik je take super. Oni ale vsechny ty deticky jsou krasne :wink:
20. kvě 2007 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
webi: jj to je pravda, že všechny děti jsou krásné :slight_smile: Nejlepší je, když víte, že to těm děckám pomůže ty peníze třeba na vzdělání :slight_smile: Poslala jste Sowmyi i své foto? Mám v plánu Julienovi poslat i své foto, snad se nelekne :grinning:
20. kvě 2007 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek