Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

alex001
12. lis 2012

@verca777 Tak to je mazec to jsem netušila, že to může způsobit tolik problémů najednou. To Tě chápu nebo spíš manžela že má o Tebe strach!!!! Ale neboj projdete testama a přípravkou a za pár měsíců budeš šťástná maminka!!!! 😉

alex001
12. lis 2012

@mm31 jj máš pravdu člověk, který tím neprojde nemá absolutní ponětí co to všechno obnáší ☹ , ale jsou tady ještě minimálky a věřím že se vám s manželem podaří mít vlastní miminko a když ne pro zichr je adopce super řešení a třeba to budete mít jako my. Když už jsme byli smíření že nebudeme mít vlastní miminko a přestali jsme na to myslet tak se to povedlo 🙂 .

deniska24
autor
12. lis 2012

Tééééda děvuchy-já dřepím celý den v robotě a tady se rozjela taková brutální pařba!!!! 😀 😀
Jsem zadrbala nooo 😠 Jdu Vás dočíst a pak se těšte na ten román!!!! 😀

deniska24
autor
12. lis 2012

No Verunko-já si vždycky říkala,že už toho za sebou máme dost,ale na Tebe opravdu "nemám".... 😔
ale což,to je život a je naprosto ůžasné,že jste s chlopkem našli sílu a jdete do osvojení maličkého-přeju,ať po tom všem Vám to vyjde moooc brzy... 😉 A teda ještě do pátku jsem netušila,že ta cyst.fib.existuje a co to je,ale byla jsem u kámošky pěstounky a byli tam i jiné páry a byla tam holčička s touto nemocí-naprostá ůžasná žabka 🙂 akorát,jak to maminka pěstounka líčila-žádná sranda to opravdu není.... 😒 stále ji vidím tu malou-má dva ročky-silně to na mě zapůsobilo a ty lidi,co se o ní starají mají můj obrovský obdiv.... opravdu velmi náročné a to všemi směry😔

Akorát tedy,my do dárců jít nechtěli-káždého věc a rozhodnut,nikoho za to neodsuzujií!jen my jsme to celkem rychle tuto možnost zavrhli a nevadí nám to,ale pravda-v "podstetě"jsme OBA v naprostém pořádku.... 🙄 Teď v září dermoid cysta-laparoskopie a po zákroku dr hlásí,že nechápe,proč nemůžu otěhotnět....sem si říkala v tu chvíli-asi proto,že v květnu tohoto roku měl manžel příušnice-se zánětem,horečkama...no a minulý týden jsme ze srandy nechali udělat kontrolní spermio,s tím že mooožná bychom maximálně zkusili Clostylbegyt během čekání..no a světe div se,takhle v šoku jsem u doktorky teda nebyla-VŠE má manžel naprosto v pořádku,prý,co víc bychom chtěli.... 😅

Ovšem on taky tím clostylem nadšen není,taky má strach,ať zase s "něčím"neskončím ve špitále,no.. 😖 Ale cítím se poslední dobou provinile-že žádáme ado a stále jsou myšlenky i na bio.... 😔 a jsem ráda,že nejsem sama,kdo to tak má 🙂 ikdyž přísahám!že v tuto chvíli už je mi fuk,jestli budu mít mimčo z břicha nebo od nějaké paní... 🙂 Hlavně,aby to už bylo.... 🙂 My jsme spolu 10let teď v březnu a ve stejném měsíci je to 9let,co se těhotenství nebráníme...jinak jak píšete holky,kdo si tím neprošel nemá tucha,jaké to je,ale na druhou stranu,kdo z těch,co otěhotní během "dlouhého půl roku ůmorného snažení" 😀 pozná nové směry svého srdce a myšletí a taky hlavně,jak ůžasní muži nám stojí po boku...... 🙂

deniska24
autor
12. lis 2012

No a když se tady rozvinula i debata o IVF-co zážitky s naším "slavným" Ostravským Gyncentrem...jsou???? 😀 U nás tedy nezapomenutelné.... 🙄 No mít ten rozum,co mám dnes před těmi pěti lety..... 😒 Ikdyž teď už tam docházím jen k normální gynekoložce-Paní doktorka Lorencová se jmenuje,no a tu si nemůžu teda vynachválit!!! 🙂 Super ženská a citlivá PANI Doktorka..alespoň teda pro mě 🙂 nebýt jí,tak už ani na ty běžné prohlídky tam nechodím...

No já Vás varovala,že to bude román... 😀

deniska24
autor
12. lis 2012

Ještě děkuji Verunko za popis 🙂 ty jsi tady teď takový náš prvodobyvatel v této diskuzi..... 😀 takže očekáváme další informace pak v průběhu..... 😀

Tak holky dobrou,si zítra zase! pokecejte a já si zase! až večer zítra počtu.... 😅

deniska24
autor
12. lis 2012

PS: jak jsem psala o tom,že jsme s maželem oba relativně v pořádku,chtěla jsem tím jen říct,že někdy tedy ani to nestačí.....docela věřím na osud...třikrát jsem již těhotná byla za těch 9let,ale prostě nám to není přáno- ANEBO budeme ooobrovská rodina jednou!!! 😀 Např-3adopčátka,pak 5bio.... 😀 Né si teď dělám legraci...ale......., co když to tak opravdu má být??? 😅 😅
Už ale fakt dobrou-hrozná sranda si tady psát sama se sebou... 😀 😀 😀

mm31
13. lis 2012

Denčo, tak Gyncentrum jsem nenavštívila a po zvěstech, které se ke mne dostali, bych tam nikdy nešla 🙂 My jsme byli ve Fertimedu a ted jsme v Eurofertilu...Změna byla víceméně jen z důvodu toho, že jsme jim dali už dost peněz a nastal čas přispět někam jinam 🙂 Co bychom s těma penězma dělali nebýt IVF, že? 😀 😀 😀 A to nemluvím o tom, že já jsem si usmyslela jít v příštím roce na darovaná vajíčka 😀 Možná hned po té naší vodě, pokud se neutopím 😀
Deni, je mi moc líto, že Ti třikrát těhotenství nevyšlo..to musí být ta největší bolest, ach jo 😒 Někdy je ten svět opravdu nespravedlivý...Jsi někdy říkám, že je až neskutečné co dokážeme pro mimčo obětovat..Já už skoro rok držím bezlepkovou dietu..
Holky, byli jste v lázních???? Já ano, zhruba před rokem - vřele doporučuji, bylo to tam úžasné, skoro se mi nechtělo domů..Našla jsem si tam partačku se stejnými zájmy (turistika apod.), takže po procedurách jsem hned vyráželi na procházky do okolí, kávičky, zumbu, apod..no prostě nádherně prožitý měsíc 😉

mm31
13. lis 2012

Holky, nemáte někdo nějakou knížku ohledně adopce? Např. "Domov je místo, odkud tě nevyhodí" nebo "Rok kohouta" nebo nějakou jinou čtivou?

verca777
13. lis 2012

Dobrý večer holky,tak denisko vidím že sis včera v noci fakt sama ze sebou tady vystačila 😀 😀 😀 , jinak hlásím dopis z psychologické poradny, přišly nám termíny těch přípravek, celodenních, takže dvě ted v prosinci a další tři v lednu hned po sobě tyden po tydnu,, v čase od 9 do 18 hodin,manžel se vyjadřil že se tam těch devět hodin zblázní,, takže bude dohromady 5 celých dnu přípravky a pět navštěv teda u te paní psycholožky ,př. utery mame další navštěv ua testík 🙂 , jinak ano něco málo ohledně ivf mame za sebou,,a co se týká cystické fibrozy mame postíženi riziko dvě ze čtyř,,to je strašně moooc,,, a já mám obrovský strach z této nemoci, ty děti jsou božátka a ted nevím jak to napsat, oni božátka opravdu nedožijou vysokého věku 😔 😔 😔 a upřímně já na tady tohle nemám abych se dívala a starala se o toto dítko 😔 😔 nemám na to, přiznám se umřela bych z toho,,, proto to darcovství,, víte

verca777
13. lis 2012

jinak zařala jsem chodit do gyncentra 😀 ,ale tam k ivf nedošlo, tak jsem přešla do fertimedu ,a sranda, no pro mě moc ne, tedaa paradox, před prvním ivf ,jsem mela všechny vysledky hotove a pan doktor jaroš mi říka, vše je o,k, mate po laparce, odebran jeden vejcovod tak to spustíme, jen ještě nemáte hotove testíky na cystickou fibrozu, a říka to by byla nahoda kdyby jste zrovna vy dva to měli pozitivní 😕 takže jsem prvni ivf teda podstoupili spolu s manželem,, jinak ja nemám jeden vejcovod, na nic dalšího se nepřišlo při 4 dalších laparkach kdy se stále nedařilo,,!!!! no samo že prvni ivf nevyšlo, pak jsem říkala že za par měsícu znovu zksuime,a za asi dva měsíce došle dopis at se dostavíme ke konzultaci k sobkovi, do olmíku, tak jsme jeli a tam nám zdělili teda že je jim líto ale že jsme přenašeči te fibrozy, a když nam to vysvětlili tak bylo vymalováno 😔 😔 takže už pak další ivf cykly jen s darkyni a když se ani na potřetí nepovedlo, tak jsme přešli pak do olmiku fakultka,, tam mi zase zjistili nějakou bakterii na čípku ,a divili se že jsem s ni podstoupila ivf, že se ani nedivi že jsem neotehotněla 😒 a ještě se moc divili že stím vzorkem sprematu c omame nám doporučovali darkyni a ne darce,,,takže paradíčka,,,,tak teda jsme se domluvili že u nich zažadame o darovane embria,,

verca777
13. lis 2012

ale čekali jsme rok a furt nic, mezitim jaroš otevřel zase pobočku v ostravě eurofertil,tak nakonec jsme to podstoupili tady v ostravě s darovanyma embrouškama, nemam žadný problem s darcovstvím,,,prtože stejně mimi nosiš v bříšku, a je tvoje 😵 😵 ale ani tohle nam nevyšlo 😔 jiank mam cukrovku tu jsem pravdepodobně dostala z tech estrofenu, muj dia doktor t otrošičku letos v březnu u ivf neodhadl, a špatně mě lečil u ivf, nasadili mi prednison, cukr mi vyletel do vyšin a manžel jak to vše viděl co to se mnou děla, tak řekl dost že končí, 😔 😔 nehledě na to kolik v tom je peněz, ale o to nejde,ale hlavně holky to zdraví 😒 ,, takže od března pořád doma říkam že zkusime tu minimalku, a manžel nesouhlasí,,a pořád mi říka že už toho mám nechat ☹ , takže mě opravdu jina cesta k ditku než adopce nečeká,,,,

verca777
13. lis 2012

takže deni taky si tady dřistám sama ze sebou 😀 😀 😀 a omlouvám se za chyby, ale píšu po tmě)) a v televizi jdou reklamy a jedna je světla 😀 to je víc světla tady a druhá je tmava to je pak tma jak v prd... 😀 a mi se nechce zvedat z gauče a jit rozsvítit 😀 😀 a četla jsem ted na netu jeden citát a je moooc krásný 😵 😵 vložím pak,,,takže zatím paa a krásny večer přeji a hodně štěstíčka nám tady všem, at už se jedna o minimálky anebo adopci, prostě jednou se musíme všichni těch drobečku dočkat 😵 😵

verca777
13. lis 2012

Ptali se dítěte, které adoptovali: Co to znamená být adoptovaný? A dítě odpovědělo: To znamená, že jsem vyrostl u maminky v srdíčku a ne v jejím bříšku

moooc krásnéé 😵 😵

verca777
13. lis 2012

😀 😀 tak ještě mi to nedalo a musím reagovat děvuchy 😀 ale už naposledy bo začínají bakalaři))tak za prve ano ještě že mame ivf, jinak by sme fakt nevěděli co s penězi 😀 že??a to druhe bylo, na deni, psala jsi že jsi byla 3 krát těhulka 😔 😔 a nedopadlo to je mi to líto 😔 a mate udělano imuno???,a na lazně taky reaguju lazně sem ja nebrala, byla jsem hloupá))) protože po každe laparce mame narok na lazně víte to?? a známá byla v klimkovicich a bylo to pry super,,no a t oje vše pro dnešek a marti c oty knížky zjistit v knihovně??teda já chodím do knihovny, a holky odkud jste?? já mariánky a robím v porubě ))) tak paaa paa ted už vážně 😀

deniska24
autor
13. lis 2012

Tak jsem zde!!! 😀 no vidíš Veru,jak jsi šikovná spisovatelka,skoro to vypadá,že jsme si daly závody v tom psaní tady.... 😀
Jsem moc ráda,že se toto téma (zatím teda)ujalo,strašnou radost z toho mám... 🙂
No ten citát Verunko si hned zkopíruju a někam uložím-je nááádherný...mluví za vše.. 🙂

deniska24
autor
13. lis 2012

Jinak já jsem kousek za Vratimovem-Horní Datyně.Pracuji na Dubině.
No je to tedy Veru fakt síla,co vše máte za sebou... ☹ udělali jste moc dobře,že zkusíte adopci a obdivuji tě,že i po tom všem máš sílu bojovat a zkoušet další a né zrovna jednoduché cesty k miminku....spíše když se zamyslím,tak osvojení mi oproti tomu peklu s léky a ivf přijde jako daleko jednodužší řešení-Tvůj chlap musí být ůžasný a mít tě moc rád,když to sám navrhl... 🙂 My jsme se jeden večer dali do vážnější debaty,už dávněji jsme řešili možnost adopce,ale v podstatě jsme se v tom cca dubnu na tom shodli oba najednou 🙂

deniska24
autor
13. lis 2012

Moni já mám poznačenou knihu od té Dagmar Zezulové-Pěstounská péče a adopce-mají ji na www.knihcentrum.cz a vřele doporučuji tyto stránky,mají tam SUPER ceny a nad 500kč dovoz zdarma... 😉
Jinak mám půjčeno z knihovny: Proč máma potřebuje růžovou kabelku (Schneider Stephanie): a další tajemství všech šťastných maminek -je to tenká kniha a docela i zábavná,čte se dobře a rychle 😉 pak mám ještě 2týkající se přímo adopce,ale nevím z hlavy názvy těch knih a mám je v práci,tak písnu zítra 😉

deniska24
autor
13. lis 2012

Vy už fakt spíte baby? 😒 Nebo se věnujete manžílkům,ahaaaa...já mám toho svého na noční včera a dnes... ☹ Tak nevadí,si zas zaspisovatelkuju sama no 😎 (třeba fakt trumfnu Verču 😀 )

Moni,ty nepovedená těhu samozřejmě bolela,ale po těch prvních dvou jsme si stále říkali,že příště to už vyjde,že se to stáva a až to mimoděl.těhu nás rozsekalo 😔 já nečekaně v šoku od doktorky musela hned do nemocnice,tam mě řízli(jizva jak po císaři)páč to bylo na rozhraní děl.rohu a vejcovodu a laparoskopem by jim to prý nešlo..takže pak zbytek dne a celou noc jsem ležela na JIP a to byl teprvě očistec!!! ☹ Vůůůbec to tam neutíkalo,ani hnou se z postele jsem nemohla,minuty se táhly jak hodiny a "bomba"pocity jsem zažívala,když tam rodičku skoro vedle mě napojili na ozvy mimina-docela se tlukot srdce toho mimina rozléhal a koruna všeho byla,jak tam po císaři ženským nosili miminka na kojení... ☹ dneska si gratuluju,že jsem nezkončila v Opavě.... 😅 takže já už se vlatně na případné další těhu ani nedokážu těšit,bo jsme asi prokletí či co a tak proto adopce,jedno je mít pozitivní test a druhé to záhy obrečet...a pak vám někdo moooc chytrý radí-tak na to tolik nemyslete.......,že? 😅
už mě prostě nebaví čekat a doufat....jsem si tak říkala,že pokud do léta uděláme přípravu a zařadí nás,tak začnem "na hrubo"upravovat děts.pokojík-jako že vymalujeme,koberec se dá nový,skříňka...no a po prázdninách bych pomalu třeba koukala po postýlce,hračkách a vůbec takových věcech,které budou určitě potřeba a využijí se jak na pár týdenní tak i na roční dítko.. 🙂 ať už si to můžu taky sakra konečně užívat! 🙂 si říkám,že jiné maminy na to mají minimálně 8měsíců se připravit atd a my to vše pak máme zmáknou za !jeden týden! 😀 😀 To bude fičááák 😀

deniska24
autor
13. lis 2012

Veru už vedu??? 😀 😀 😀

deniska24
autor
13. lis 2012

Holky,a co Vám říkali-p.Nevludová atd,jak dlouho asi budete čekat na děťátko???Nám tvrdili,že tak cca do dvou let po podání žádosti je to reálné.... 🙂

Já lázně po operaci nebrala,ale za koruny z nemocenské jsme si jako "bolestné"naordinovali dovču ve Španělsku a taky super.. 😀
Jo Veru,imuno jsme byli po druhém ivf v Praze..nic 😒 to říkám-prostě osud no!! 😅
Moni a proč máš bezlepkovou dietu?? 😨

Verunko a ještě na posledy zareaguji,když jsme podstupovali ivf,tak nám nikdo neřekl ta rizika stimulací a punkcí po letech..ty cysty..já si myslím,že i to mé mimoděl.těh.bylo možná z ivf srůstu,i doktor na Fakultce mi to nenkrát nepřímo potvrdil... 😒 tak nevím,jak bych se zachovala dnes...ale ruku na srdce-asi stejně..jak psala Monča,je až k nevíře,co je vše ženská ochotna kvůli dětem vydržet.... 🙂

Tak dobrou holky a sladké sny!!! 😉

verca777
14. lis 2012

dobré ránko Vám přeji no deni 😀 😀 😀 tak na tebe fakt nemám teda 😀 😀 😀

jinak teda zase musím napsat že teda sis taky zkusila,, 😔 😔 ,,já se hlavně uklidnovala tím že nejsem v tomhle sama, je nás strašně hodně ženskych co bojujeme za to mít mimi ☹ a nemužu se zblaznit,
víte holky popravdě já nemám problém s adopcí ,anebo s darovanyma embroušškama jak jsme měli,, vždyt říkam že budu milovat každé dítko které k nám přijde,,,,ale já mam velký problém s tím ,nevím jak to říct ted, at to nevyzní divně, mam prostě problém s tím že jsem jako žena zklamala ,že nejse mschopna otěhotnět, že jsem prostě nedala svemu muži naše dítko 😔 😔 ,sice jak říkám on tady tohle vůbec neřeší, a když jsem mu to kolikrát říkala tak mě vždy ujištoval že mu na tady tomhle vůbec nezaleží, že hlavně chce abych já byla v pořádku ale chlapi t oberou jinak, on t oprostě nechápe,,, ale já prostě budu stále tlačit na tu minimálku, ikdyž asi ho už nikdy nezlomím 😔 😔
nejvíce mě mrzí že vlastně na nic zasadního kromě teda te cysticke nepřišli, jen mi odebrali ten vejcovod ,a nemáme spermie na normální početí, ale stejně sem nikdy nebyla těhule,, za celých 13 let nikdy,,,spousta laparo, a hysteroskopie a já nevím ješte čeho profuky, a nic,,,

jinak ještě reaguju na to ,že fakt příprava na adopci jak jsem se dočetla že je náročná,,, no si myslím že tím co mam za sebou je fakt procházka růžovým sadem,,, možna že po přípravě budu mluvit jinak 😀 😀
a paní Nevludová nám říkala že je hodně uchazeču na moravě tady,, a at počítáme tak od podaní žádosti do třech let že by byla reálná šance mít dítko ☹ ☹ ☹ a zase čekání, se mi zdá že já furt na něco čekám,,, na dárkyni jsem čekali necely rok, a to kdybych nedovedla známou do centra ktera teda darovala vajíčka a nahradila tu mou dárkyni,,tak čekám do dneška, pak zase jsem čekali na ty darované ,,a furt na něco čekám 🤐 🤐 ale my se dočkáme,,,, 🙂 i když do smíchu mi kolikrát není,,a víte já už ani sílu bojovat nemám,,, pro mě je ot spíše jako nějaký koníček bojovat za to aby sme byli rodina 😨 😨 a pak do finále se někde na vebu dočtete že se někomu nedaří otěhotnět třeba par měsícu a hroutí se z toho ,no tak co na to říct,,,,,,
takže pěkný den přeji, jdu si dát kafe a loupat ořechy 😀 😀 a pak na odpolední ,večer kouknu páá 🙂

verca777
14. lis 2012

jinak já večer chodím strašně brzo spát, malokdy se stane že jsem v deset večer ještě vzhuru,)))) ale zase brzo vstávám ))tak já ještě kouknu dopoledne tady ,zatím pa

mm31
14. lis 2012

Ahoj Holky, no my jsme tedy partička. Jedna sem chodí jen ráno, druhá přes den, třetí večer 😀 Jsem si nyní přečetla všechno co jste napsaly a samozřejmě si nepamatuji nic 😀 No, jak manžel uslyší kolik těch různých sezení je a že je to i 9hodiny denně, tak prohllásí to samé co manžel od Verči a ještě navíc bude řešit, jak to vyřešit v práci 😀 Holky tak mne napadá na ta sezení a tak si čerpáte normálně dovču? Nedá se využít třeba paragraf??? Deni, no já tu bezlepkovou dietu držím, protože - no je to trošku složitější..Nikdo mi nechtěl udělat imuno, atd...před 3IVF, tak jsem to začala řešit sama pomocí známostí...Jeden hodný pan primář mi asi před rokem vysál snad polovinu krve, udělal spoustu různých vyšetření - našel mi boreliozu a právě možnou zvýšenou citlivost na lepek..Takže jsme začli léčt borélie a držím skoro rok bezlepkovou dietu. Zatím bohužel výsledek "žádný", aspon co se týče mimča..Tento primář mi dělal i imuno, genetiku, atd a vše je OK..Příští rok máme jasný - ze začátu roku minimálka, v polovině roku IVF s darovanými vajíčky a s Honzou už jsme domluveni, že obětujeme těch "pár korun" a půlku vajíček dárkyně oplodníme vajíčky dárce..Honza nemá ideální spermiogram a neradi bychom vyhodili skoro 100tis. kvůli špatným spermiím...Už jsme s Honzou vtipkovali: "Co bychom dělali s těmi penězmi kdybychom neměli CAR?"
Jinak holky já tu adopci beru hrozně pozitivně, protože v podstatě vím, že nyní už to čekání mohu jen zkracovat a vidím pomyslnou metu - cca do 3 let bychom měli mít mimčo doma...A jak píšeš Denčo, od oficiálního zařazení mezi uchazeče už si můžeme dovolit koupit nějaký oblečeek, koukat po postýlkách a kočárcích...Když ty věcičky v obchodech vidím, tak je mi až líto, že je nemůžu nakupovat ☹ ..a jen tak dopředu, na to nemám nervy...Sem tam si to vynahradím, když kupujeme neteřím 🙂
Tak co, trumfla jsem vás v délce příspěvku
😀 , asi ne 😀

mm31
14. lis 2012

@verca777 taky hodím brzo spát 😀

mm31
14. lis 2012

Já jsem z Výškovic a pracuji ve Vítkovicích 😉

mm31
14. lis 2012

Denčo, chování personálů v nemocnici bylo teda děsivé!! Nechápu jak si to vůbec můžou dovolit 😠 Dle mne je to totálně neprofesionální. Aby ještě člověk jel z nemocnice rovnou do Opavy 😒

deniska24
autor
14. lis 2012

Ahojky holky 🙂 tak já jsem teda opravdu noční tvor asi... 😀 ale dnes jsme měli návštěvu a hned jsme šli koukat na nový díl Dextra,tak proto píši až teď 😉
No jasně Veru,máme to rozděleno na tři denní doby-paráda! 😅

Verunko taky mě napadlo mockrát to samé,že bych chtěla potomka zrovna od mého chlopa-je hodný,citlivý,pohledný a nade vše jej miluji.... 😔 ale musíš se na to kouknout tak,že kdyby mezi váma to nebylo tak pevné,tak by adopci nenavrhl a myslím,že hlavní důvod je opravdu to zdraví.. 😒 Mi jednou po tom špitálu manžel řekl,že na co mu bude dítko beze mě?..... ☹ a má pravdu..a ono to není zrovna nereálná hrozba,když si uvědomíme to zůčtování našich těl a třeba ne hned,ale po x letech.... 😒 takže takhle to beru já a ještě i hodně řeším,kolik známých se bralo a dělalo mimi z vééliké lásky a dnes jsou rozvedení,ženské už tolik děti "nebaví"když na ně zůstaly samy....vždyť kolik je opravdu párů,kde je ona on a děti forever...málo kdy..znám spousty příběhů,kdy je on-milenky,ona každý měsíc jiný "strejda"a mezi tím "bordelem"pendlují děti.. 😔 A ještě se zamýšlím,že když už se to povede a ten jeden pár ze sta ty děti co spolu počnou i vychovájí,tak jak zlatíčka dospějí,nestačí se divit,jak se "vlastní krev"umí vybarvit...a to opravdu nemusím pro tyto příklady chodit daleko... ☹ Dle mě si prostě vybrat nejde,ale myslím si,že ten pevný vztah je to nejdůležitější,páč když ten není,tak vše je v háji-kolik jen chlapů by NIKDY na ado nepřistoupilo,a nebýt toho svazku,tak není šance ani na bio a ani na ado.

No dnes už končím a dopíši se zítra nebojte!Papa!!! 🙂

Jo Moni-ještě jsem chtěla,víš,oni za to v tom špitále "nemůžou"... 😔 Ta JIP je veliká a dávaj tam všechny na Fakutce po operacích,ale třeba po laparo jsem tam naštěstí byla jen 2hoďky..jinak jsem ale byla MOC MOC spokojená-milé sestřičky,fajn doktoři...Všude je něco víš co....zase si alespoň říkám,že jsem si mohla šáhnout skoro až na dno svých psychických sil.. 😅 Tak dobroooooou! 😉

verca777
15. lis 2012

Dobré ránko, no moni ano chodíme tady třikrát denně a ještě alex,, )))takže jsem tady zatím jen čtyři baby 😀 a teeda taky ses rozepsalla,,, 😀
jinak moni ano na ty schuzky celodenní musím čerpat dovolenou, ona psycholožka nám říkala že schúzky s ní, jak vyplnujeme ty testíky tak se to dá domluvit, kdy máme čas, ale ty celodenní ve skupince to je dané, takže čerpám dovolenku, oba dva,, no muj muž je z toho hotový, co tam budeme dělat??tak mu říkám nic, sedět)))
jinak taky vždy přečtu co píšešte a když začínám psát tak si nepamatuju nic, tak vždy sjedu strránku nahoru at vím o čem je řeč))) no nic zatím pá a pěkny den přeju 🙂

verca777
15. lis 2012

Deni a tady tohle co t iřekl tvuj muž ohledně toho že na co mu bude potomek, kdyby se tobě nedejbože něco stalo,, ano i tady tohle mi ted po posledním ivf řek muj muž,když viděl jak jsem reagovala na hormony,, taky tohle mi řek 😒 ,,a že mám byt k sobě aspon v tehle věci sobecká,,,a myslet sama na sebe ,a na sve zdravi, ale když to nejde , 😒 ,tak paa

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru