Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

mm31
15. lis 2012

No holky s tím zdravím je to pravda, já to zatím naštěstí zvládám jakžtakž dobře, ale je fakt, že než jsme začali řešit IUI a IVF, tak jsem ani nevěděla jak vypadá dr., při malinkém množství krve jsem omdlívala..no a ted, jsem u dr. skoro každý týden, odběry krve (i velkého množství) mi takřka nic nedělají...
Je těžké si říct, končím s IVF, už pro bio nic nehodlám podstoupit..ještě před 2 měsíci jsem říkala, že za darovaná vajíčka penízky nedám, a nyní jsem rozhodnutá, že do toho chci jít..vidím to jako jedinou možnost být těhotná...naštěstí manžel stojí při mne a souhlasí s tím, že stavební spoření půjde na mimčo...no když jsem stavebko zakládala, tak mne ani ve snu nenapadlo, že ho použiji na toto 🙂
Verčo, tvůj manžel bude asi podobný jako ten můj...otázky typu co tam budu dělat apod. moc dobře znám 😀 Se někdy ptá, jak já bych to už absolvovala aspon třikrát..odpověd "sedět" se mi moc líbí 🙂
Přeji také pěkný den 😉

verca777
15. lis 2012

zdravím,,,kdepak je deni??ta dojde až o pulnoci 😀 😀 a moni,nebo nejsi monča 😀 ,neabsolvovala jsi to sezení ohledně adopce už třikrát))) psala jsi že chodite do eurofertilu??ta mčekáte na vajíčka??my brali od tamtud cele embroušky,,a s těma penízkama máš pravdu,,,
je nepředstavitelně těžké říct končím s ivf,,,,ale co mám dělat???? 😔 😔 😔 😔 já prostě s mym mužem nehnu,,,a ohledně penizku, vždyt cely cyklus s darovanýma embrouškama stoji 80 tisic, a já už další penizky prostě nemám,,staly nás ty pokusy ivf dohromady jak jsme to počítali i sleky tak kolem 180 tisic,, 😖 😖 ,ja prodavačka manža dělnik,,,dyt sakra někde musí byt stopka,,,no nic, sem si postěžovala,, takže pěkny večer přeji,, a deni ted se ukaž ty s románem, mě nic nenapafa, mám v hlavě výmaz po dnešní šichtě)))) pa pa

verca777
16. lis 2012

Dobré ránko,, cože deni niic??????? no tak já fičím do práce, mám dneska celý den,, 😝 a vám přeji pěkný den 😵

mm31
16. lis 2012

@verca777 my ted v lednu budeme zkoušet minimálku, ale s našim materiálem 😀 Pokud by to nevyšlo, tak v dalším pokusu zkusíme darovaná vajíčka 🙂 Jaká je vlastně čekací doba na ty vajíčka, případně spermie? Nás IVFka zatím stála asi 95 tisíc, ale v příštím roce se taky vyšplháme daleko výše 😒 Co bychom pro ty děti neudělali 😉
No taky koukám jako blázen, že Denča nenapsala ani řádku 😀 Přeji krásný den 😉

mm31
16. lis 2012

Holky, včera jsme byli v divadle na komedii Drahouškové. Bylo to super. Vřele doporučuji 😉

pavluska81
16. lis 2012

Zdravím holky, my už toho máme taky moooc za sebou a žádost o adopci chceme podat příští rok...jak to tady tak čtu tak se už mooc těším🙂)papa

mm31
16. lis 2012

@pavluska81 vítej mezi námi 🙂 Prozradíš nám něco o sobě 😀 ?

pavluska81
16. lis 2012

Snažím se o dítě 10let-mám ze sebou 2 potraty,3 těhu zkončilo +dvojčátek, následně několik IUI v Olomouci, změna partnera,s nynějším manželem několik IUI,2x neuspěšně IVF....Poslední IVF bylo teď v řijnu a chceme se trochu vzpamatovat a příští rok požádat o adopci.🙂

pavluska81
16. lis 2012

@mm31 Děkuji za hezké přivítání🙂))

mm31
16. lis 2012

@pavluska81 máš toho taky hodně za sebou. Myslím si, že adopce je proti těm všem IVF, IUI pohoda. Hlavně, máš výsledek jistý, sice ne hned, ale cca za 3 roky. Kdežto IVF, je jen samá nejistota, alespon tedy pro mne..ale i přesto se teda nevzdávám šance mít své vlastní dítě 🙂

pavluska81
16. lis 2012

@mm31 Jsem moc ráda že jsem našlatoto forum... potřebovala jsem si povykládat a seznámit se s lidmi co prožívají to samé.Setkala jsem se s nepochopením ostatních, rady co mám a nemám dělat ....a to je nanic. Ale to asi znáš.
Četla jsem že adopce je náročná ,ale pro ty kteří mají za sebou IVF,IUi a různé jiné vyš.tak to je pohoda.Přiznám se že mám trochu strach z těch psych. testů...prý tam jsou otázky i z logiky a počty to není nic pro mě🙂
A můžu se prosím zeptat v jaké jsi fázi adopce , myslím jako co už máte za sebou?

mm31
16. lis 2012

@pavluska81 psychotestů bych se nebála..nikdo nebude zkoumat nakolik jsi inteligentní...spíše podle mne jde o to, zda nemáš nějaké negativní a agresivní sklony..My jsme čerstvě zařazeni mezi uchazeče, byla u nás na návštěvě soc. pracovnice a ted čekáme až se nám ozvou kvůli přípravce a poradně...myslím, že jsme tady všichni na tom stejně..okolí má jen prázdné řeči, nikdo vůbec neví co prožíváme v rámci neplodnosti, iVF, vyšetření a nakonec adopce..

verca777
16. lis 2012

@pavluska81 Vítám tě mezi námi,,,,a teda taky bojuješ 😔 😔 ..no ale bude líp 😵 😵 uvidiš

verca777
16. lis 2012

@mm31 jinak deni je asi bez netu,,si to neumím vysvětlit 😀 😀 😀 tak to musíme zachránit my tři teda, táák ode dneška jsme tady pět bab 😀 😀 uspěch)))
jinak k tomu darovanemu, moni,, v eurofertlilu stojí darovane emrouška myslim vajíčka a spermošky co jse mmeli my 80 tisic,, ale spermie jen patnac stovek))))) tak to jde ne,, t oje drahe ty vajaucha, a já čekala v eurofertilu na dárkyni 4 měsíce,, a měla jsem dohromady od ní 5 vajíček skvělych teda ,kultivoavali je 5 dnu do blastocysty,,,a potěším tě, byla ta mznáma si pro darovane vajíčka v červnu a ted čeká z nich dvojčátka 😵 😵 ale bylo to její 7 ivf 😔 ale dočkala se ,nakonec se povedlo, jinak ve fertimedu jsem čekala 8 měsícu 😠 😠 copak holky dělate, muj muž šel na pivko ,a já po celem dni v práci, ted ještě peru, teda pere pračka 😀 😀 ale pověsit to musím já))))jinak úterý se blíží,další návštěva u psycholožky a testík, a muj muž se velice těšíííí 😀 😀

verca777
16. lis 2012

a jinak pavluška,, ono taqky jse mslyšela že jsou tam otázky z logiky, u psychotestu,,,ta kto určo u mě neprojde 😀 😀

verca777
16. lis 2012

@pavluska81 a jinak pokud mužu poradit tak o adopci žadejte co nejdříve, protože ono se pak dlouho čeká na to pozvání na přípravku, my čekali od konce března, až do ted listopadu 😒

pavluska81
17. lis 2012

@verca777 děkuji za hezké přivítání🙂 dohodli jsme se s manželem že až příští rok, já to nějak nesu těžce ten druhý neuspěch IVF a nějak se to u nás v rodině i v mém okolí rozrodilo...a potřebuji se srovnat se vším,nechci tam před nějakou úřednicí brečet🙂 tak teď pauzička a příští rok do toho jdem🙂)))už se moc těším.
Píšeš o fertimedu,taky jsme tam ted chodili, nejprve do Olomouce na IUI, a teď ka s manžou do Polanky,ale 2ivf jsme měli olmiku protože jim nějak vypadla embryoložka nebo co.Ale pokud bychom se rozhodli jít do 3ivf tak už tam asi nechci jít a zkusila bych brno.....
Ptala ses co dělám já jsem v práci🙂))

pavluska81
17. lis 2012

@mm31 tak jsem to nemyslela, 🙂) já vím že nejsem blbá jen nechci aby moje odpovědi vyzněly jinač než je myslím🙂 četla jsem někde že paní měla otázku 3 špatné vlastnosti manžela🙂 no tak kdybych napsala co mě ted napadá tak to nevím🙂))) chápeš jak to myslím🙂))

verca777
17. lis 2012

@pavluska81 dobré ránko holky,,, takže deni se nám ztratila a mona napíše až odpoledne,,,,a pavli copak dělaš za práci 😕 😕 že máš možnost chodit na net v noci??? jinak víš tady tohle že ti je t olíto, já měla taky takové stavy ale za těch 13 let co nám to nejde,, jsem se už nějak obrnila,,nebo jsem nějak imunní vůči takovým stavum litosti, ale je pravda že při posledním letošním zase neúspěchu mě to teda zase vzalo,,,plakala jsem, ale to asi každá,,,,ted v únoru muj švagr čeká holčičku, a místo aby mi to bylo líto, tak se moc těším že bude zase miminko v rodině ajá ho budu nuchnat 😵 😵 a mazlinkovat se,,, fakt už mě takové ty stavy lítosti neberou, ale jak říkám za ty roky jsem se nějak obrnila,,,,a já se taky dočkám toho dítka,,,jen říkám že si mě pak to dítko uváže na vařené nudli 😀 😀 že si semnou bude dělat co chce, takže přísnější pak bude muset být múj muž))))
jinak my měli otazečku na těch testech co mi vadí na svém muži, no napsala jsem nic,, ale hned jsem si vzpoměloa na to že jak jedeme autem a svítí slunko venku tak on si začne zvesela stříkat na sklo a zapne stěrače a myje si za jízdy sklo, a t obych ho nejraději zabila 😀 😀 ))))) ale nenapsala jsem to tam)) a on napsal taky že nic ))))ale já jsem hodná a netočím ho)))) 😀 😀 no nic holky pěkný víkend, dneska jdu trošičku se odreagovat do Martinova d ogaráži, je tam spraskání))jdeme s ženskyma z prace, tak bude mazec,,, tak papa

deniska24
autor
17. lis 2012

Ahojky holky!Mám celken fofry poslední dva dny-zítra máme veelkou oslavu manželových třiatřicátin,tak,vařím,peču,dělám generální úklid atd..... 😖 Teď akorát obědvám,tak si Vás dočtu a do diskuze se zapojím opět až večer! 😀 Tak do té doby se mějte moc fajn a užívejte víkend!!! 😉

deniska24
autor
17. lis 2012

Tak už mám po obědě,ale nedá mi to nereagovat-MOOOOC zdravím novou kočku mezi námi pavluska 81 !!! 😉

Holkýýý vy jste se o mě bály??-to je krááásný..... 😀 😀 Tak už nebojte...jsem zde! 😅 Jen opravdu nestíhám..budu tady mít zítra celou roďku...

pavluska81-A kolik Pavli je ti let??? úplně chápu Tvou bolest a pocity.... 😔 Já když byla po tom mimoděl.těhu na dně-bylo to přesně před dvěma roky,volala mi má kamarádka(pěstounka teď již tří dětí),která dělá v dětském domově a lákala mě,ať si alespoň podáme žádost,zrušit to jde vždy atd atd a já vím přesně,že jsem se cítila trapně a odmítla jsem s tím,že také chceme vydechnou,odprostit se od toho že pak začas podáme tu žádost...a víš co Pavli?Ono to nejde..... 😔 To dítě,tak jako chceš teď,budeš chtít stejně i za 2-3-5let-dokonce ještě více...No a k jádru věci(bo robota mi stojí... ☹ )-dnes toho lituji.... ☹ Už jsme mohli čekat na kouzelný telefon...Víš a samozřejmě,že kdykoliv můžeš otěhotnět a pak Adopci pozastavit či zrušit,ale jak píše Verunka,my to máme podobně-v květnu letos první papíry,soc.prac.u nás doma teprve v lednu "snad"začnou přípravky,které trvají cca 4-6měsíců...no a pak dle požadavku čekáš..a většinou to miminko,bílé a zdravé opravdu trvá cca 3roky i více... 😔 A má kamarádka prohlásila jednu dost moudrou věc-přípravky tohoto typu by měli absolvovat i lidé,kterým se otěh.podaří nebo mít dítě jen plánijí...úplně jiným směrem se ti rozvinou myšlenky a otevře srdce 🙂 Zkus alespoň "sama"pokoukat třeba na Adopce.com -je tam mnoho témat a odpovědi skoro na vše 😉

Já dnes po devítiletém snažení jsem ráda,že je to již za náma ten satres,to napětí... 😔 Taky jsem se ale ještě 2roky toho děsně bála a ještě půl roku zpátky jsem si nedovedla představit,že fakt MY budeme žádat taky o adopci-a dnes?Tuším,že to bylo jedno z našich důležitých a moc dobrých rozhodnutí 🙂 A popravdě,dost u nás opadly hádky(ne že bychom se hádali extrémně,to vůbec!)ale jsem více v pohodě,šťastná,v dobré náladě a vpodstatě už teď se těším na naše miminko-a to je Pavli neskutečný luxus dovolit si po těch x letech napsat tuto větu 🙂

Táááák a máte to baby!!! 😝 😀 😀 Papa už idu FAKT makat... 😒 ale nakuknu-nebojte! 😎

mm31
17. lis 2012

@pavluska81 já jsem nesla druhé neúspěšné IVF hodně krutě..Nejprve první asi 2 měsíce jsem furt brečela, nemohla jsem si pomoci, už jsem přemýšlela, že navštívím psychologa..Pak začalo léto, my jsme začli výletovat a já se z těch nejhorších stavů dostala sama..na podzim jsem jela do lázní, ty my pomohli ještě více, ale v podstatě až po novém roce jsem konečně v sobě přestávala cítit prázdnotu...naštěstí je to za mnou, bylo to humusné..ted po 3IVF jsem to zvládla hladce..asi se člověk opravdu obrní 😉

verca777
17. lis 2012

tááák a deni žije 😀 😀 ,,,já teda moni nejhuře nesla ted to čtvrte ivf,,,sakra ale baby nestresujme tady 😒 😒 ,,jinak já si už užívám víkend,, a někdo maká )))že deni 😝 ,muj muž odešel ke své mamce, bo se stěhuje tka jí jde pomoct a já jdu rajzovat večer 😀 a dojdu až ráno takže pohodička 😀 ,,tak já taky nakouknu jestli tady někdo nedojde,, bo jak se dívám tak každa si tady píše sama ze sebou)))ještě jsem se tady nepotkali 😀

deniska24
autor
17. lis 2012

jj Veeru 😀 😀 A ještě jednou dodám,že je moc super si tady pokecat a že se nám to tak rozjíždí.... 😎
Veru myslíš to tak že jdeš večer za zábavou nebo do práce? 😕 Sem to nějak nepochopila.... 😅
Teď mě už čeká jen to nejhorší-vysát,vytřít celý barák... 😠 a pak akdybych se náááhodou chtěla nudit,tak na mě čeká metr vysoká hromada prádla.... 😠
Já jsem nejhůře nesla asi ten první neůspěch...pak už jme si víceméně říkali,že to stejně nevyjde a spíš jsme počítali s tím horším..ale první pokus byl "tutovka"dle dr a my to tak brali a dojeli jsme na to 😔
Momentálně ale po hooodně dlouhé době mi přestavájí vadit těhule a miminka,já už prostě teď s tou adopcí to vidím,že už vlastně "skoro"těhotná jsem 😅 a užívám si ty předstyvy o tom zběsilém týdenním vyřizování a nakupování pak 😀
My už taky ani penízky další jim nechceme sypat,pokud budou nějaké u nás doma nazbyt-přesunou se na účet "na mateřskou dovolenou" 🙂

deniska24
autor
17. lis 2012

Moni a když ti tvrdí mudři,že máš horší vajíčka pokud jsem to pochopila dobře,nechceš zkusit bylinky?Než jsem otěh.s tím mimoděl.tak jsme je právě OBA půl roku užívali...Jirka na zlepšení spermiogramu a já na cyklus atd a když už nic,tak musím uznat,že se mi alespoň upravil ms cyklus a když ms došla,nis nebolelo a vůbec to bylo super to bylinkování 🙂 to že to pak zkončilo mé těhu tím mimod.tak za to spíš vděčím asi srůstům po IVF?... 😒 Mrkni na netu-Radomír Wojnar-má i dobré recenze,je to příjemný chlapík-rozhodně né žádný šarlatán !stojí to pár korun dohromady a určitě Vám pozvedne náladu a dodá kupu naděje! 😉 není léčitel,ale iridiagnostik či co,kdysi i našeho býv.prezidenta léčil právě jeho otec,a tento chlapík je uznáván i lékaři..ta první konzultace stojí cca 300kč osoba..kdybys měla zájem,napíšu víc... 😉

verca777
18. lis 2012

Ahoj holky, ta kdeni já včera šla za zábavou, došla jsem ve 4 ráno,ale v pohodě a funkční,jen ten spánek fakt chybí 😀 a ty máš dneska oslavičku, víš my když mame oslavy tak taky gruntuju,,a pak když odejde návštěva tak gruntuju znova))))takže říkám úpně zbytečně 😀 no nic krásnou neděli přeji, večer jdu cvičit,a zítra na celý den do práce a v útery druhá návštěva u psycholožky 🙂 🙂 tak pak poreferuju zatím pa

mm31
18. lis 2012

Ahoj holky, to je fakt sranda, jak my se tu střídáme..Právě jsem se dozvěděla, že ségra čeká třetí...a to ta nejmladší neteř ještě nemá ani 3 roky..moc jim to přeji, ale sakra kde je ta spravedlnost 🙂 Deni, my už zkoušeli ne jedny bylinky, toto už neřeším..já ted užívám čínské bylinky, ale to spíše tak obecně pro "optimalizaci mého těla"... Tento víkend jsme měli docela příjemný. Honza byl tři dopoledne po sobě na rybách - začali se chytat kapři. Takže jich máme v mražáku 6 😀 , něco rozdáme po rodině a něco si necháme..No a odpoledne jsme vzali obchodáky útokem, vánoční nákupy jsou potřeba. Nerada kupuji blbosti na poslední chvíli 🙂 A co vy holky a nákupy dárečků? Už jste nakupování zahájili? Já si v týdnu objednala kilo bezlepkového cukroví a vánočku..nějaké cukroví samozřejmě i napeču 😉 , snad se mi povede, bezlepkové jsem ještě nepekla 🙂 přeji všem hezký nedělní večer, my si dáme vínečko a nějaké dobré sýry k tomu 😎

mm31
19. lis 2012

Ahoj Holky, přeji hezké ráno a úspěšný pracovní týden 🙂 Jen jsem chtěla napsat, že za půl roku budu potřetí teta. Ségra je těhotná...Moc jim to přeji, ale nějak v tom nevidím spravedlivost 🙂 Ségra potřetí (vlastně počtvrté - jednou ZT) a já ani jednou 😒

deniska24
autor
19. lis 2012

Přesně tak Veru,úklid před,pak zas po.... 😒 No nic,už je to za námi,hotovo jest vše 🙂 teď už budem jen lenošit-prozřetelně+ jsem si na dnešek zařídila volno... 😎 A co cvičíš Veru?Tak pak určitě dej vědět,jak bylo u psychložky! 😉

Moni tak to je fakt pecka s tou ségrou.... ☹ úplně chápu,jak ti je ☹ drž se bobku.... 😔 Můj mladší brácha má taky dceru-už dvouletou-narodila se 14poté,co mě pustili tehdy ze špitálu a dokonce(hlavně kvůli okolí)jsem musela tenkrát fest zatínat zuby od bolesti a přetvařovat se...je to opravdu těžké Moničko.... 😔 Ale hlavu vzhůru-bude líp! 😉 Chtěla jsem se tě optat,jak zmiňiješ,že zkusíte tu "minimálku",tak tím přesně myslíš co? 😕 Jsem trochu mimo po těch letech nezájmu už o ivf atd 🙂

Jinak kapříky jsou určitě super a hlavně zdravé a ještě zadarmo! 😀 No já péct něco málo budu z kraje prosince asi,jsem si zrovna koupila min.týden bezva časopis pro inspiraci a úplně mě nadchnul,tak uvidíme,co z toho bude.... 😀 A dárky už mám dávno vymyšlené,jen furt ty finance mi na to schází... 😀 😀

mm31
19. lis 2012

Ahoj Deni, tou minimálkou myslím, že ten pokus bude s minimem hormonů a tudíž to výjde mnohem levněji, než s např. Gonalem či Purogenem. Většinou je pak menší množství vajíček, cca 5 - 6. Toho se vůbec nebojím, protože mne se vajíčka normálně tvoří. Jednou jsem jich měla 21 😒
K těm kapříkům - moc zadarmo nejsou, celé to rybařské vybavení a k tomu stále nějaké zakrmovačky, návnady, apod. stojí majlant.. Takže já říkám, že to jsou nejdražší ryby 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru