2. IVF s novým partnerem, musíme to hradit celé sami?

frami
28. zář 2015

S bývalým manželem mám 2 děti. První syn je z 1. IVF a druhý syn hned z následujícího KET. Jelikož jsem podstoupila pouze jedno IVF, bylo částečně hrazené pojišťovnou. Nyní mám přítele a chtěli bychom ještě jedno miminko. Bude toto IVF také částečně hrazené pojišťovnou, nebo tím, že mám nového partnera už to musíme hradit celé sami? A od jakého věku matky pojišťovna již nepřispívá? Děkuji moc za odpovědi.

kytka12
29. zář 2015

Hrazené jsou celkem 3 IVF, jedno s jakým partnerem nyní do věku 39 let, příští rok chtějí posunout hranici na 40 let věku ženy. Sice je to hrazné pojišťovnou, ale stejně to vychází kolem 30 tis., což je asi půlka. Je možnost ještě 4 IVF hrazeného pojišťovnou, ale to je podmíněné transferem vždy jen jednoho embrya do dělohy.

delfi75
29. zář 2015

@frami jak píše @kytka12, ale upravila bych ten věk, záleží na pojišťovně. VZP např." hradí " do 40. roku věku ženy.

frami
autor
29. zář 2015

Děkuji za odpovědi. Vím, že pojišťovna pouze přispívá, ale i tak je to rozdíl, jestli zaplatit 30000,- nebo jednou tolik. Před 7 lety nás to vyšlo ještě na necelých 20000,- Kč.

delfi75
30. zář 2015

@frami záleží, co budete mít za léky, ale měla jsem Gonal za 4500, ICSI za 8000, prodloužená kultivace 6000 a dárce spermatu za 4000. Tak záleží, co je u vás za problém. Plus léky okolo jako je Utrogestan, ale to jsou desetikorunové položky....hodně štěstí!