Azoospermie a zvýšená hladina FSH u muže. Jak snížit? Otěhotněly jste?

iva_ir
12. zář 2020

Ahojte kocky, prosim kdo mate azoo a zvysenou hladinu FSH? Jake jste meli hodnoty? Podarilo se vam nejakym zpusobem FSH snizit? Otehotneli jste?

daina87
17. zář 2020

@iva_ir řeším přesně to samé. Můj muž to má po clostibegytu, má vysoký testosteron a FSH teď momentálně přes 20...

mya_k
28. zář 2021

@daina87 @iva_ir Ahoj, prave resime s pritelem stejny problem…jak to u vas prosim dopadlo? jaka jste mely reseni? 🙏 moc dekuji za odpoved.

daina87
28. zář 2021

@mya_k u nás zatím nic. Řešíme m/t. Zatím se nám spermie nevratily.

mya_k
28. zář 2021

@daina87 achjoo, takze ani po hormonalni lecbe se nic nezlepsilo?Muj pritel ma testosteron v norme, ale vyssi FSH, genetika taky ok. Chodime do Gennetu.

daina87
30. zář 2021

@mya_k my už přes rok chodíme ke Kočímu. Manžel měl testosteron taky v normě a FSH kolem 13. Teď nás 11. Října ceka poslední kontrola a pak zřejmě ta m/t pokud to nedopadne.

mya_k
30. zář 2021

@daina87 jasne, chapu. My jsme taky premysleli o dr. Kocim, myslite, ze ma opravdu jine a “lepsi” metody?

daina87
4. říj 2021

@mya_k nevím. To nemohu říct, jako na jednu stranu jsem ráda, že se o manžela stará právě Kočí... Na druhou stranu, v době covidu jsme kazdomesiční kontroly řešili mailem... Za to, že napsal, hladiny hormonů jsou v pořádku, pokračujte dál s léčbou a honorář za konzultaci je 3000,-... To mi přišlo dost... Jako už jsme u něj nechali ranec... A zatím výsledek žádný... Ale to říká na začátku... Že někdo výsledky má, a někdo ne...

mya_k
4. říj 2021

@daina87 to je mi lito, budu na vas myslet 11. a drzet palce. Takze po hormonalni lecbe se FSH hodnota vratila do normy ci je porad vysoka? Pokud to vse dobre chapu, tak kdyz je FSH vysoke a pricina azoo neznama, tak by mel byt problem ve tvorbe spermatu…

daina87
5. říj 2021

@mya_k nám bylo řečeno, že něco v těle je špatně, když reaguje tak, že má zvýšenou hladinu FSH. Ale jakmile se začne s léčbou, začnou se zvyšovat obě hodnoty a pak už se nedá určit, co je léčba a co přirozená reakce... Nedokázala jsem to pochopit, ale Kočí říká, že je léčba nastavena tak, že když má testosteron 30 a FSH 14 tak je to dobré, i když je FSH mimo tabulky. Blbý je když měl testosteron 18 ( a to je to pro 30 ti letyho chlapa normální hodnota) ale FSH měl 12. Teď a po léčbě testosteron 30 a FSH Teda něco kolem 13. Jako první léčbu dostal brevactid injekce a po týdnu měl testosteron 79 a FSH 0,14. To bylo blbý. Teď má clostyl 1/4 prasku. 4x tydne. Léčí se přes rok... Jestli to FSH je příčinou, to asi ne. U nás byla příčina asi nesestouple varle a pak něco, co bych raději řešila soukromne

mya_k
6. říj 2021

@daina87 jasne, dekuju za objasneni. Je to slozita problematika, kdy si obcas ani doktori nevedi rady…priroda je holt proti nam, a tak si musime pomoci sami. A byl pritel behem toho roku na kontrolnim spermiogramu?

mya_k
12. říj 2021

@daina87 Ahoj, jak jste vcera dopadli?

daina87
13. říj 2021

@mya_k ahoj, no jako vzdycky, spermiogram 0, hodnoty hormonu pry ukazkove... ale ve spermiogramu stale nic ani po centrifugaci. Davame tomu posledni tri mesice a lednu bude M/T

mya_k
13. říj 2021

@daina87 achjo, to me moc mrzi. Budu drzet palce, at se povede M/T. Pritel byl u androloga a rikal, ze ma vsechno v poradku, akorat ma mala varlata a proto vysoke FSH (21). Doporucil kontrolni spermiogramy a vitaminy Folandrol. Moc se mi to nezda…

daina87
13. říj 2021

@mya_k to se mi taky moc nezda ... pokud chces, pis do soukrome zpravy ... muzem o tom rozpovidat vic ..

kamilaczek
9. únor 2022

@daina87 dobrý den,
Můžu se prosím zeptat, zda se spermiogram zlepšil? Popř. Jestli už partner byl na tese/mese?
Řeším úplně stejný problém už rok a půl a čeká mě taky tese... Tak by mě zajímalo, jestli mám nějakou naději.
Já měl clostrilbegit, po 4 měsících ovitrelle + anastrazol, po dalších 4 měsících přidán fostimon... Pořád nic...

daina87
10. únor 2022

@kamilaczek bohužel, spermiogram se manželovi nezlepšil a za 14 dní bude podstupovat m/t.

kamilaczek
10. únor 2022

@daina87 a mohla by jste mě prosím dát pak vědět jak Vám zákrok dopadl? Budu Vám držet palce a myslet na Vás... Já věřím, že tam něco najdou...
Mě se varlata za ten rok (hlavně po fostimonu) a úpravě životního stylu zvětšila tak o 30% a hodně ztvrdla.
Mam v nich pnutí a občas tlaky... Pokud má tohle přítel tak si myslím že je to na dobré cestě...
Jsem rád že na to nejsem sám a mám komu napsat...