CAR Brno. Co mě čeká?

fany122e
12. led 2023

Ahoj holky, začínám se psychicky připravovat, na možnost caru, byla bych ráda, kdybyste mi poradili, kam v Brně, kam naopak rozhodne ne… Co mě čeká, jaká vyšetření, postup, jak dlouhé jsou čekací doby, tip na konkrétní doktory a samozřejmě mě zajímá i finanční stránka věci. Je mi 36 a jsem bezdětná.

Děkuju moc za jakékoli zkušenosti 😊

brambora28
12. led 2023

@fany122e Ahoj. Určitě za mě doporučuji Reprogenesis a MUDr. Štelcla. Jedná narovinu, možná trošku moc, ale nám osobně to vyhovovalo, že nám konečně nikdo nemazal med kolem huby a jednal. Navíc teď mají novou psycholožku, což je za mě super!
Naopak nemůžu úplně doporučit Reprofit, kam jsem chodila předtím se současným i bývalým partnerem. Sestřičky byly skvělé, ale s doktory jsem moc spokojená nebyla a vadilo mi to časté střídání. Nebo když jsme byli na IUI, partnerovi říkal, jak má skvělé výsledky a když jsem tam pak byla sama, řekl mi, že žádný zázrak a nechápe na co čekáme a proč nejdeme na IVF.
Na to konto jsem změnila kliniku a v Reprogenesis jsme byli oba moc spokojení. Povedlo se nám po 3 letech, 2 neúspěšných IUI hned na první pokus IVF (ET -embrya se nemrazila) a i když doktor doporučil zavést ne úplně to nejlepší s tím, že na poprvé se málokdy povede, ať máme toho šampiona na druhy pokus, tak se povedlo a jsem v 37tt.
Co se ceny týče, je to opravdu hodně individuální, mají ceník a určitě dokážou předběžně říct. Já měla spoustu vyšetření už hotových z předchozího vztahu (bývalý manžel měl genetické postižení, takže jsme prošli celým IVF a před trsnsferem se rozesli), taky jsem měla hotovou imunologii a hematologii přes moji gynekolozku skrz tu neplodnost a extrémní menstruační bolesti a endometriozu.. běžně se ale tazo vyšetření nedělají, až po neúspěšném pokusu nebo tak, já mám skvělou doktorku, takže jsem to měla a vše v pořádku. Pokud není předpoklad, že je někde nějaký problém, nedělá se genetika atd. (Tak to bylo u nas), tak neplatís úplně moc.. Nás to stalo 35000,- (léky, injekce, odběr, transfer, mražení myslím 7 embryek). Samozřejmě já za ty roky, co to řeším, dala mnohem víc (léčitelé, byliny, vitaminy (beru Verra komplex a ten je fakt dražší), léky apod..), ale každá koruna za to stála 😊
Přeji, ať vyberete co nejlépe a ať se Vám brzy podaří a splní se Vám i Vaše přání 🙏

fany122e
autor
12. led 2023

Děkuju strašně moc za vyčerpávající odpověď. Moc jsi mně pomohla a potěšila. I ty finance, jsem žila v přesvědčení, že IVF je tak sto tisíc a výš. ❤️❤️

brambora28
12. led 2023

@fany122e určitě ne, to je v případě, že jsi samoplatce (tzn. starší 39 let nebo jsi přijela do ČR na IVF ze zahraničí a nemáš tu zdr. pojištění).
Jinak rádo se stalo 😊 Klidně se zkus objednat a udelas si obrázek sama. Když ti to vyhovovat nebude, kliniku můžeš změnit 😊

fany122e
autor
12. led 2023

@brambora28 ahaaa, tak to jsem netušila, jsem nováček, takže každá rada drahá… ještě jednou moc díky, fakt si tvých rad vážilm 😊❤️