CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

evik31
15. zář 2010

@rvasata no já jedu zítra na kontrolu s tou mojí ledvinou musím si udělat těhotenskej test ,když jsem to nedostala ještě jinak mě RTG neudělají ,tak jsem na to zvědavá,no koukala jsem ,že někdo se baví jen s někým no co se dá dělat 😖

rvasata
15. zář 2010

@evik31 Jsem ráda,že sis toho všimla.Když jsem tam přišla tak to takové nebylo.No co.TAk to mi pak písni a´t už to máš v cajku.Hale dneska "sestřička" (ta stará) byla příjemná.Jse čuměla jako puk 😎 😀

skol
15. zář 2010

ahoj holky, koukám že je tu přes den uplně mrtvo...já mám v práci taky docela fofr, tak toho moc nenapíšu

rvasata
15. zář 2010

@skol Ahojda,já nakouknu a tady nikdo tak nepíšu. 😀

rohlenka
15. zář 2010

Ahojte...

mám dotaz, pravděpodobně budu muset taky do CAru - kam je lépe jet? Jsem z Trutnova...kde je to lepší? Nechám si poradit...
Děkuju!

evik31
15. zář 2010

@rohlenka ahoj já jsem z Hostinného 😉 já jezdím do HK

evik31
15. zář 2010

@rohlenka já jinak chodím v Trutnově na gyndu k dr.Kokrhounový a ta mě sama poslala do Hk

rvasata
15. zář 2010

@rohlenka Ahoj a vítej.Ono v tomhle je těžké radit.Každému sedne jiný doktor a každý je jinak spokojený.To by jstea viděli při první návštěvě jak se Vám tam líbí a jak na Vás doktor působí.Já chodím do Sanusu v Hradci 🙂

skol
15. zář 2010

ach jo..vždycky když vám chci něco napsat tak mě někdo vyruší, ještě jsem v práci.
Ahoj rohlenka, já taky chodím do sanusu v HK, šla jsem tam tzv. naslepo, a skončila jsem u dr. Štěpána mladšího...do června jsem chodila na gyndu k doktorce, odjakživa a říkala jsem si k chlapovi nikdy a ted, Štěpán je o tři roky starší než já🙂🙂 a vůbec mi to nevadí, naopak jsem zatím spokojená...jen ten výsledek kdyby se dostavil

skol
15. zář 2010

Rohlenka můžu se tě zeptat proč si myslíš že budeš muset do Sanusu?

skol
15. zář 2010

Evik a rvasata, vy už se znáte dýl?

rvasata
15. zář 2010

@skol no známe se odsud,ale na živo jsem se neviděla.Ale já bych ráda.Holky nějaký Sanusácký srazík? 😀 😀

rohlenka
15. zář 2010

@evik31 No téééda, paráda! Já taky chodím ke Kokrhounový.... 😉 Tak to se tam třeba někdy potkáme. 🙂

@rvasata Ahoj a děkuji. No to je svatá pravda, já jsem jen zatím neslyšela žádný názor, tak jsem jen rozhodila udičku, abych se dozvěděla něco pozitivního.

@skol No jasný, já mám s chlapama gyndr. špatný zkušenosti z naší nemocnice. Na prd.... ale tak faktem je, že je to spíš ta "obecná" gynekologie, specializace je pak i s jiným přístupem. No a jinak proč myslím, že tam půjdu? No moje gyndr. se vyjádřila jasně - pokud neotěhulkuju po Clostilu, tak mě tam pošle. V podstatě a ve zkratce je můj problém takový, že jsem 7 let brala HA, po vysazení před čtyřmi roky nic. Cykly běžně 60 a více dnů, tehdy lékaři situaci neřešili a nechali to plavat. Takže jsem za poslední 4 roky měla MS místo skoro 50x jen asi 20x. Nejprve jsme začínali s Agolutinem, dg. ale nikdo neřešil. Postoupili jsme na dvojitou dávku Ag najednou, taky nic moc. Vždy jen slabé špinění. Po několika cyklech (dlouhých k zblbnutí) jsem vyměnila lékaře, pak ještě jednou a ještě, až jsem skončila u nynější dr. Ta zjistila po několika vyšetřeních, že hormonální profil mám v pořádku, bohužel však PCO a velmi nízkou sliznici. V hrubé podstatě asi jen 2 mm neustále, nenarůstá, nemění se, tudíž ani nekrvácím. Teď chodím na inejkci něčeho, co vypadá jako olej - snad Neofolin.... takže první MS po tom fajn, pak zas 40 dní nic, tak se nasadila Provera - zabralo na den přesně MS, ale jen slabé špinění. Změnilo se na Clostilbegyt, ten je na prd. Ovu neproběhla, naprosto žádná změna a jestli to jde, což ani dr. nechápala, tak sliznice sotva 2 mm.
A tak se dr. rozhodla, že mě teď nechá 3 cykly na Proveře a pak znovu Clostil. A pokud nic do tří měsíců, tak mě pošle do CARu. Je z toho sama nešťastná....a já ještě víc....
Tolik asi v kostce.... ☹

evik31
15. zář 2010

@skol chodíme i ke stejnýmu doktorovy 😀 mě taky dneska pořád někdo ruší 😠

rvasata
15. zář 2010

@rohlenka Ale nakonec stejně si budeš muset udělat obrázek Ty.Jak jsem už psala někdo bude chválit a někdo bude nespokojenej

rvasata
15. zář 2010

@evik31 😀 😀 jojo Dejmek.Dneska byl tak příjemný tak pěkně mě to vysvětlil,teda až na ty zprávy,ale za to nemůže 😠

rohlenka
15. zář 2010

@evik31 Jojo....🙂 A jak jsi na tom Ty?

@rvasata Já vím, je mi to jasné..... 🙂 Ale i tak, děkuju. A jen mám prosbu, jaký je běžný postup při prvovyšetření? A jak je to s úhradou? Vím, že se ptám jako blbec, ale potřebuju to vědět.....navíc stran penízků...

evik31
15. zář 2010

@rohlenka já mám s Kokrhounovou jen ty nejlepší zkušenosti,dřív jsem chodila k Vamberoj,když byla na mateřský a ten my jen říkal,že jsem mladá ,že to příjde a že mám shodit tak 10kg a půjde to samo a ono s prominutím hovno a jen keci pořád do kola a ona to hned začla řešit taky my dělala hormonální profil ten byl taky docela v poho a pak jsem taky měla na 3 měsíce clostík a taky nic měla jsem ho kvůly ovu ,která bez něj nebyla,ale mě pak ještě doporučila kvůly nepravidelné a dlouhé menstruaci laparku v nemocnici,tam my primář přidal ještě hysteroskopii,a výsledek ten,že nemám už vejcovody,takže mě hned poslala do HK,jo a manžu poslala i na spermio takže do sanusu jsem jela se všemy vyšetřenímy z čehož byly mile překvapeni,protože oni nemusely žádné dělat a šly jsme rovnou do ivf

rvasata
15. zář 2010

@rohlenka Od toho jsme tady.Já se taky pořád ptám.Při první návštěvě mě řekl co a jak "bude" jak to probíhá jaké jsou možnošti - může tam být i manžel.Při další návštěvě mě objednala na 12-14 den cyklu a zkouknul jak jsou na tom vaječníky a ovulace.Jooo a předtím ještě teda spermiogram a od toho se taky hodně vyvyjí situace.Takže to je tak asi všecho.IUI nevím kolik stojí,ale to bude zanedbatelná částka.Tuším že říkal něco okolo1500,-Kč.Samotné Umělko:To záleží jak dlouho by jsi brala léky a pak kolik vajíček odeberou a oplodní.Čím víc tím samo líp a my jsem platili ještě pak prodlouženou kultivaci,zamražení.My jsem za to cca dali 22.000,-Kč.Měli jsem ICSI to je ta dražší metoda a za mě doporučuju vždycky,ikdyž je spermiogram dobrý.Je to daleko větší šance a i větší jistota. 😀

rvasata
15. zář 2010

@evik31 😀 😀 😀 my jsem dvojka.Jak to pěkně píšeme.Kdyžtak mě drahá oprav 🙂

evik31
15. zář 2010

@rohlenka na první pohovor bude muset i manža dr. vám vše vysvětlí a podepíšete papíry kvůly žádosti atd.,jinak žádost za tebe vyřídí a pošlou oni což je výhoda jinde to třeba musí udělat samy žadatelé 😒
no a pak po mrše to jede,ale třeba vám zkusí i IUI,nás to ivf vyšlovšeho všudy na 30 000,-měla jsem hodně hormonů,pojištovna hradí jen část léků,když to překročíš tak pak už jsi samoplátce nás jen injekce vyšly na 15 000,-,pak jsme měli ICSI(to je ,že spermie vpíchnou do vajucha)to stálo 11 000,- a 4 000,-zamražení,no u nás to byl docela mazec

evik31
15. zář 2010

@rvasata no u nás manžu vyžadovaly na pohovor hned,jelikož u nás asi bylo jasné,že se bude muset dělat rovnou ivf
@rohlenka já myslím,že manža tam na spermio nepůjde,jestli chodíš ke Kokrhounový tak bud už ho má nebo mu ho nechá udělat,manžoj ho pak kontrolovaly v den odběru vajuch ještě pro jistotu,aby věděly jak je oplodnovat

evik31
15. zář 2010

@rvasata píšeš to dobře 😀

evik31
15. zář 2010

jdu hodit vanu pak ještě juknu 😉

rvasata
15. zář 2010

@evik31 o díky velký vezíry.Jsem ráda,jak jsem vzdělaná.hihi.Hele 4000 za zamražení?My platili 3000 😕 .

rvasata
15. zář 2010

@evik31 😀 😀 😀 😀 já četla uplně něco jiného.Bože semnou to jde z kopce 😀

evik31
15. zář 2010

@rvasata no nám řekli,že ICSI je 11 000,- + zamražení a pak jsme platily skoro 15 000,- tak jsem usoudila ,že to musely být 4 000,-
co jsi četla špatně ted jsem mimo 😲

rvasata
15. zář 2010

@evik31 ICSI 7800 + 3000 zamražení +3000 PK.Tuším.noo prosím tě,jsem četla,že jdeš "HONIT" 😀

evik31
15. zář 2010

@rvasata no tak to my to měly zase nějaký dražší doprčic ,vím,že ICSI bylo 11 000,- protože nám to říkala i emryloožka pak jsme to musely v den transféru doplácet tak nevím jak to berou teda,asi máme blbej ksicht a nebo podle toho kolik je vajuch,ale tys jich měla taky hodně tak fakt nevím holka 😲

rvasata
15. zář 2010

@evik31 mě tu cenu říkal Dejmek a pak i ebryoložka ale 7800 vím určitě,že je ICSI.Já zítra najdu účtenky.No já měla 21 vajíček z toho14 dobrých a 13 oplodnili.Myslíš,že by to brali podle vajíček?To nevím.