CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

littlemousecz
7. pro 2011

@anina32 PICSI je v podstatě ICSI, ale s tím rozdílem, že spermie nevybírá embryolog vizuálně, ale vybírají se pomocí gelu, kterej simuluje obal vajíčka a ty co projdou, jsou nejkvalitnější

littlemousecz
7. pro 2011

@anina32 Tak to jste měli teda fakt fofr. A kolik jste platili za ty léky?

anina32
7. pro 2011

@petrufa86 O té skořápce včera embrioložka něco říkala, že jsou velky desetinu milimetru 😀 , a ze tak velký budou ještě dva tři dny a potom jim praskne obal a začnou růst 😉

petrufa86
7. pro 2011

@littlemousecz nebylo by dobrý se poradit s doktorem? ten by ti měl říct, jestli máš šanci při IUI nebo ne? Ale nám při 3% morfologii řekl, že je to zbytečný vyhazování peněz. Nevím, třeba když teď to bylo o 100% lepší, tak by IUI stačilo, ale to už je jedno.

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 myslím, že sem četla, že tak 5-6 den v břiše začínají růst a zavrtávat se.

anina32
7. pro 2011

@littlemousecz Ten první den co jsme to všechno vyfasovali nas to i s lékárnou stálo 6,5 ale pak jsme ještě museli přikupovat v průběhu, dohromady stáli injekce 10.

littlemousecz
7. pro 2011

@petrufa86 No to je na tom to nejhorší, že k doktorovi jdeme až 16. a tak se mi teď všechno mele v hlavě a vymýšlím různý verze postupu. Vím, že to k ničemu nevede, ale nějak mi nejde s tím přestat 🙂

anina32
7. pro 2011

@petrufa86 To by asi tak odpovídalo, třetí den praskne skořápka, pátý se začnou zavrtávat 😉 Vždyť jsou tak malinký 😉

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 to přítel si po spg začal říkat hluchavka hluchá. Nikdy jsem mu kvůli tomu neřekla ani slovo, ani mě to nenapadlo, kdyť za to nemůže, že měl ve 12 mononukleozu a vydělávat si peníze taky nějak musel a že to bylo zrovna sváření, které neprospívá spermoušům, tak za to taky nemůže. To jste byly rychlý, nevím, proč nám to tak dlouho trvalo, přítel byl v březnu na spg a pak jsem tam chodila na utz, pak jsem vlastně jeden měsíc měla nízkou sliznici, pak laparoskopie a hysteroskopie a ... jojo, s těma penězma to byl šok, ještě že mě končilo stavebko, jinak nevím, kde bychom na to vzali.

littlemousecz
7. pro 2011

@petrufa86 a jak psala kharik, otěhotněla po IUI s morfologií 4%, tu my máme taky, otázka je, jaký bylo množství a hlavně v tom taky asi hrálo roli štěstí

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 @littlemousecz mě první den s lékárnou 6900kč, 2 pera gonalu mě stačili, pak jsem musela dokupovat cetrotide to stálo asi ´580 kč.

anina32
7. pro 2011

@petrufa86 Mě třeba tu laparoskopii a hysteroskopii vůbec nedělali ani o tom nemluvili, nevím jestli třeba že už jsem jedno dítě měla nebo podle čeho to berou. po mě nechtěli ani to předoperační vyšetření jako po tobě 😕

petrufa86
7. pro 2011

@littlemousecz Musíš přemýšlet nad tím, jestli to mimčo chceš hned těď - to bych šla do IVF. Pokud ti nevadí, že by bylo až na jaře, tak bych zvažovalala pár pokusů IUI.

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 taky to nechápu 0,1 mm je hrůza.

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 Mě ho dělali kvůli cystě na vaječníku a že se rovnou kouknou jak to tam vypadá. Jinak normálně laparo dělají po 2 neúspěšných IVF. To je divný. Po mě sestra chtěla předoperační vyšetření a stimulační protokol po tom co mě zavedla na pokoj před OPU.

anina32
7. pro 2011

@petrufa86 Není to hrůza, je to krásný 😉 když dojde k přirozenému otěhotnění tak se mimisci taky vyvýjejí z takovych mrnousku, a nikdo se nad tim nepozastavuje 😀 prostě to vyjde a hotovo 😉

anina32
7. pro 2011

@petrufa86 Po mě chtěli jenom stimulační protokol a vyplnila se mnou takovej dotazník, jestli nejsem na něco alergicka, kdy jsem naposledy jedla a pila a jestli mám svoje zuby 😀

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 to jo, je to krása, ale hrůza je že tak malinký se musí někde drápat a kutálet a zahnízďovat se a ...

anina32
7. pro 2011

@petrufa86 to jo aby nezabloudily 😉 Já se to snažím odlehčit ale mám hroznej strach, mě to ani nepříjde že je tam mám a tak se bojím že tam nejsou 😕

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 jojo, já taky zlehčuji a mám stracha a vůbec mi nepřijde, že mě něco do dělohy dávali. Ale přítel teď už furt mluví, jak kdybych byla těhotná, to jestli jsem na něco alergická se mě ptal až anesteziolog na sále a kdy jsem jedla a pila naposledy a jestli mám zuby. A pak strašná sranda, když mi nemohli najít žilu. Nikdy bych nevěřila že se na sále před operací a narkozou i zasměju.

anina32
7. pro 2011

@petrufa86 To my se na sále taky zasmaly, zacala jsem anestoložku varovat že s žílama je u mě problem a koukala jsem radši nekam jinam a než jsem to dořekla tak že už ji mám napíchlou, a na to konto začaly sestřičky tleskat a gratulovat anesteložce, tak jsem se přidala taky a víc si nepamatuju 😀

littlemousecz
7. pro 2011

@petrufa86 @anina32 holky, jsou tam a držej se zuby nehty a hotovo
Já bych chtěla určitě hned a nejlépe aby se v lednu počalo a únoru narodilo 😀, ale musím holt přemýšlet taky něčí jiným, než mateřskou částí mozku ☹ Hlavně teda tou profesní částí, přece jen tu mám nějakou zodpovědnost a nemůžu to jen tak hodit za hlavu. Kdybych byla nemocná, tak by mi nic jinýho nezbylo, ale takhle by mi to přišlo jako podraz na kolegu a na šéfa. Připadala bych si jak rozmazlený děcko, co chce všechno hned a jde přes mrtvoly. A hlavně když si na to naplánuju dovolenou (případně neschopenku jako že na plánovaný gyn.zákrok), tak se nebudu muset stresovat s tím, že mi tady stojí práce a v klídku předám povinnosti kolegovi. A co si budem povídat, dovolená je za lepší peníze, než neschopenka.Jenže 14 dní dovolené není jen tak z fleku, takže na leden by to nepřipadalo v úvahu.V podstatě už je asi jedno, jestli do toho půjdem o dva měsíce později nebo dřív.

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 hm,, tak to jsi měla rychlý. Mě napíchli normoš, tam ani kapka, takže hledali a hledali a nakonec našli žílu nad prstama, do toho si sestry začali dělat srandu, že se doktor aspoň může podíval jaký mám nohy(no nevím, co by nanich viděl), žilu napíchli a pak jsem cejtila jen takový tlak jak asi proudila ta narkóza a pak už nic nevím. Když mě sestra před odchodem jehlu vytáhla, tak teklo krve jak z prasete a druhý den se mě tam udělala pěkně zbarvená modřina velikosti 10 x 10 cm, takže paráda a pěkně to bolelo.

petrufa86
7. pro 2011

@littlemousecz Z toho, co tady píšeš mě přijde že je pro tebe práce víc než mimčo. Kdybych mimčo opravdu chtěla, tak bych nepřemýšlela, jestli dělám nějaký podraz nebo ne. Stejnak půjdeš na mateřskou a za 2 měsíce si nevzpomenou ani na to, že jsi tam pracovala.

littlemousecz
7. pro 2011

@petrufa86 to v žádným případě není, to bych se na to vykašlala úplně a nechala bych tomu volnej průběh. A všichni tu ví, že chceme miminko, jen neví, že to přirozeně nejde a zatím jim všem pspěšně tvrdím, že na mimi přijde řada, až bude hotovej byt. Ale pracuju tady už devět let, tak mi nepřijde úplně fér se vědomě na 14 a více dní vykašlat na práci, aniž bych to někomu sdělila. takže buďto bude dovolená nebo neschopenka, ale naplánovaná. A jestli to bude v lednu, v únoru nebo v březnu, to už nehraje až takovou roli.Teda podle mě.Čekám už dva a půl roku, tak myslím, že pár měsíců navíc ještě vydržím. A hlavně se musím psychicky připravit na situaci, že to nemusí vyjít.

petrufa86
7. pro 2011

@littlemousecz to já jsem se na to psychnicky ještě nepřipravila, že to nemusí vyjít. Prostě bych řekla, beru si 14 dní dovču kvůli bytu nebo budu 14 dní na neschopence mám gynekologické problémy a musím na operaci. A pokud máš chlapa šéfa, tak ten se určitě nebude vyptávat cože to za problémy máš

montysek
7. pro 2011

@flegicka Tak pak dej vědět, jak dopadl ultrazvuk ! 😵 To je ale divný, že Vás nutili do IUI. 😨 Já mám problém v ovulaci, jinak jsem v pořádku a manžel má spg taky dobrý a dokonce máme už i dítě - přirozeně a přes to nám dali v centru vybrat, zda chceme zkusit IUI nebo rovnou IVF. My teda zkusili IUI třikrát ale nuceni jsme nebyli.To jsem ráda, že nedávají při odsátí trubku a je to lehčí narkoza, já totiž při laparce měla nějaké dušení ve fázi buzení... Už jsem to řekla i doktorovi a povím to pak i anesteziologovi ale snad to bude dobrý, když je to mírnější.

montysek
7. pro 2011

@littlemousecz My byli na IUI třikrát, ten první měsíc jsem tam jezdila snad každý třetí den, to bylo hrozný ale pak už doktor věděl, jak reaguju a ty další dva měsíce jsem tam během stimulace byla 2-3 a stimulovala jsem cca 8-10 dní. Ale pokud má manžel tak nízký počet spermií, tak bych šla asi rovnou do IVF.

montysek
7. pro 2011

@anina32 Laparoskopii Ti nenavrhli, protože příčinu našli ve spermiogramu,jinak to navrhují.Já na tom taky byla, protože manžel má spg normální.

flegicka
7. pro 2011

@montysek Sem se i odpoledne ptala manžela,byl tam se mnou na tý prvotní konzultaci a taky mi řekl,že nejdřív inseminace a pak až po ní možnost IVF.Když ono to je těžký.Člověk tam jde poprvý vyplašenej co se vlastně bude dít a spíš zírá co na něj všechno vybalej a tak nějak sem akorát držela ústa a krok.A s tím dušením,si mohla mít při tý laparo trubku a při extubaci se někdy děje to,že se stáhne laryng a špatně se dýchá,téměř popadá dech,to se na masce nemůže stát.