CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
15. bře 2012

@lca180 jojo, dneska už je to lepší, ale.. Příští týden jdu na krev a k doktorovi na konzultaci, tak uvidíme kdy budu moci jít na další krev. Když to půjde, šla bych co nejdříve abych na tohle zapomněla. Aspoň bych myslela na bobky v břiše a né na ty co jsou už tam nahoře v nebi. ☹

montysek
15. bře 2012

@littlemousecz Já se divím, že Tě doktor v Sanusu hned neposlal do té Prahy na obojí. Já o nic nežádala a hned mi Kučera řekl, že když se nepovede první IVF, tak že posílají lidi k té pani doktorce, která dělá obojí a na jiné diskuzi jí holky moc chválí. Já bych si ty testy klidně udělala hned, ať to máte všechno hotové, pokud máš např. něco s imunitou, tak je to daný a nemění se to z měsíce na měsíc si myslím, takže je jedno, jestli teď nebo cca za 3měs. ale záleží na Vás. 😉

littlemousecz
16. bře 2012

@montysek no my ještě na žádným IVF nebyli, na genetiku nás poslal kvůli manželovýmu spg. V úterý mám zavolat a domluvíme se, co dál. Ale jestli nás teda bude posílat k té stejné doktorce do Jihlavy, tak mu asi řeknu, co si o ní myslím. Uvidíme, třeba mi řekne, že nás tam posílat nebude. V tom případě doufám, že se to IVF povede. Já nechápu, proč se tyhle vyšetření nedělají automaticky všem neplodným párům. Nebo jestli je to pro pojišťovnu dražší, než IVF? Podle mě by ty vyšetření jinak vyžadovali předem, aby nemuseli IVF platit zbytečně.

montysek
16. bře 2012

@littlemousecz Jj, máš pravdu, měli by to dělat hned ale my asi jak už jedno dítě máme přirozeně, tak proto nám možná řekl, že kdyby to nevyšlo, tak že pak by nás poslal na ta vyšetření víš. Každopádně asi raději chtějí prvně naplnit trochu kasičku a až potom udělají zbytek vyšetření. 😠 Mě Kučera v Jihlavě řekl, že posílají do Prahy k doktorce a že čekací doba je max.2 týdny a výsledky do 10 dnů,tak pokud Ti bude vnucovat tu v Jihlavě, tak se zmiň o téhle. Na jiné diskuzi o téhle pani doktorce holky píšou moc pěkně a i potvrdily, že je to u ní takhle rychlý. 🙂

littlemousecz
16. bře 2012

@montysek ok, díky za tip, uvidíme, co mi řekne

anina32
16. bře 2012

@littlemousecz Já myslím že to tak dělají kvůli penězům, třeba nás neposílali nikam, ani na genetiku, ani na laparku. Když jsme tam byli poprvé tak jenom zalozili kartu, ani nás nevyšetřili a při druhé návštěvě sanusu udělali manželovi spermiogram a mě ultrazvuk a rovnou nám řekli že naše jediná šance je IVF a zeptali se jestli do toho jdeme a protože to jsem ještě o tom nic nevěděla tak jsem žádná jiná vyšetření nevyžadovala a rovnou z té druhé návštěvy jsme si odváželi tašku léků na stimulaci, počkala jsem na menstruaci a začala jsem. Když se to tak vezme a když to tady všechno čtu tak to byl vlastně úplnej zázrak že se nám to povedlo na poprvé. Ted ještě v pondělí ta plodovka aby dopadla dobře, abych se neradovala předčasně 😕

littlemousecz
16. bře 2012

@anina32 No tak uvidíme. Nás poslali na genetiku kvůli manželovu špatnýmu spermiogramu, že někdy je špatný spermio spojený s tím, že chlap je nositel genu cystické fibrozy, tak aby to vyloučili. Naštěstí jsme oba geneticky v pořádku. Tak nevím, jestli mě vůbec bude chtít na to imuno poslat, když za sebou nemáme ještě žádnej pokus IVF ani IUI (na IUI máme stejně spermiogram na houby).
Neboj, bude to dobrý, uvidíš.

montysek
16. bře 2012

@anina32 Držím pěsti na pondělí a ničeho se neboj. Kamarádka má dvě děti a u obou na plodovce byla na vlastní žádost a říkala, že to bylo v pohodě.Určitě to dobře dopadne !

evaav
19. bře 2012

Ahoj Všem nějak to tu utichlo 🙂 celý víkend nikde nikdo,ale chápu konečně sluníčko tak co doma že 😎

adelinkkaa
19. bře 2012

Ahojda s přítelem uvažujeme jit do umělého oplodnění páč přirozeně ja otěhotnět nemůžu.nejbližší CAR je pro nas Sanus,rada bych se zeptala na Vaše zkušenosti atd děkuji🙂)

montysek
19. bře 2012

@adelinkkaa Ahojky a Sanus v jakém městě? Já jezdím do Jihlavy.

adelinkkaa
19. bře 2012

ahojda Hradec Kálové 🙂

petrufa86
19. bře 2012

@adelinkkaa ahojda, tak s Hradcem může poradit anina, já chodím do Pardubic.

evaav
19. bře 2012

@petrufa86 -ahoj prosím tě je možné v Pardubicích až pojedu na krev zaplatit si test do deseti hodin jako to šlo v HK za tu 100Kč já tam jedu ve středu

petrufa86
19. bře 2012

@evaav tak to nevím, mě to teda nenabízeli,a le minule mě sestra říkala že tam mají výsledky kolem 11 hodiny. Já jedu taky ve středu na krev 🙂

lca180
19. bře 2012

@evaav Já byla na krvi v Sanusu v HK v 8h ráno a bylo možné mít za příplatek 100Kč výsledky do 2 hodin,jinak za 6h,ale to byl pátek,tak nevím,jestli se jinak nečeká déle,já si připlatila

evaav
19. bře 2012

@petrufa86 -no tak se tam třeba potkáme já se tam stejně budu celé odpoledne potulovat protože manžel mě tam na sedmou hodí a pak jede se svou mamkou do HK na ultrazvuk srdce nebo co a pak tam za mnou zase přijedou a pak tam má tchýně rodiče tak tam zústaneme na oběd tak jsem zvědavá jak tam budu dlouho čekat na výsledek 😖 bojím,bojím hlavně jestli náhodou to nedopadne tak aby mi ukončili neschopenku. Na test nemám odvahu i když doma na mě v koupelně vykukuje

petrufa86
19. bře 2012

@evaav Tak to nevím, jak je to s neschopenkou, ale myslím si, že se dá domluvit. Já tam pojedu až nějak před 8, to mě vezmou krev a pak jsem na 9 objednaná k doktorovi, tak abych tam dlouho nemusela čekat. A ty chodíš k dr.Novotný? Já vždycky volala kvůli výsledkům krve ve 13 hod a vždy měli už výsledky

martina_81
19. bře 2012

@petrufa86 ahoooj,tak jsem se sem po víc jak týdnu dostala a hned čtu takový špatný zprávy. ☹ Je mi to moc líto, že to zase nedopadlo. 😢 A po tom všem,co jsem viděla v nemocnici,nevím,jestli do toho máme vůbec jít....

petrufa86
19. bře 2012

@martina_81 ☹ jsem si dneska říkala že ti musím napsat, že jsi se ani po laparce neozvala. tak jak, povídej, přeháněj.

martina_81
19. bře 2012

@petrufa86 mám toho taky dost. Včera jsem obrečela Tvoje příspěvky a dneska už mám tak nějak náladu napsat. Když jsem ležela jak lemra druhej den po laparce, všechno mě bolelo a z břicha mi trčel drén, tak jsem si říkala,jestli jsem se neměla na všechno vykašlat. Pustili mě až v sobotu a od té doby stejně ležím a na nic se nezmůžu. Vejcovod mi vzali,prý vypadal dost špatně (což už ale asi těch 10 let,takže nic nového) a na pravém vaječníku byla endometriózní cysta,tak tu odsáli. Pořád trochu krvácím,ale prý je to normální,tak snad to bude všechno ok. Na pokoji se mnou byla holka, co 2x potratila,vloni jí umřelo miminko v 8 měsíci těhotenství a teď tam leží na udržení dalšího těhu. 😒 Prostě nic povzbudivýho. A pak se připojím sem a čtu ten horor,co se Ti stal.....

petrufa86
19. bře 2012

@martina_81 jojo, nenaděláme nic, už sem to jakž takkž zkousla, brečíčí stavy už 4 dny nepřišly, ale v hlavě to mám a myslím že ještě dlouho mít budu. Ale dneska mě dostal na kolena článek v novinky. cz 20 letá hoka je u soudu, protože před rokem porodila dítě na záchodě u přítelových rodkčů, kterýmu je mimochodem 14, dítě ji spadlo do záchodu a jelikož už všichni vstávali do práce, tak dítě vyhodila z okna ven. To je prostě jedním sloem kráva. My se div 2 roky nestavíme na hlavu, za umělko vyplázneme 25 tisíc a nic a tadyta kráva udělá tohle. Z toho mě bylo dneska fakt opět do breku. Ve středu jdu na krev a k Vodičkovi, tak doufám, že mě to povolí jít co nejdřív na další transfer. Taky sem si říkala když sem viděla ten drén a ten pytlík s tím hnusem jestli tohle mám zapotřebí. Jaktože tě pustili domů až v sobotu??? tak ta holka, to je taky síla. A ted je v kolikátým tt?

martina_81
19. bře 2012

@petrufa86 nevím,termín má mít začátkem června a nemocnici bude ještě asi měsíc,aby neporodila předčasně. Jo,tohle jsme taky probírali,že někdo se snaží jak blázen a dal by za dítě všechno a jinej k němu přijde,ani neví jak. ☹ mě volala do nemocnice mamina a když jsem jí řekla,že mi je blbě,tak mi jen opatrně řekla,jestli jsme se na to neměli vykašlat a zkusit radši adopci. A to neviděla moje rozpíchaný břicho,plný modřin a drén plnej hnusu proti srůstům. 😉 No prý to byla těžší operace (vždycky musím mít něco extra 😒 ),tak mě nechtěli pustit dřív jak v sobotu. Největší sranda byla na operačním sále,když mě chystali na operaci. 😀 A když jsem se pak vzbudila,rozbrečela jsem se (prostě to šlo samo) a sestra,co mě hlídala, mi utírala slzy a vykládala mi,jak byla taky na IVF (měla jsem to napsaný všude v papírech,takže to věděla celá nemocnice,proč tam jsem) a mají 8 letý dítě, a pak se jim podařilo po dalších 4 letech dítě přirozeně. Tak to bylo takový příjemný povídání, i když já jsem po té narkóze asi spíš žvatlala než normálně mluvila. 😀

petrufa86
19. bře 2012

@martina_81 tak to už má za pár, já myslela že je někde na začátku. A co jsi ji na to řekla? nevím, ale já bych nejdřív zkusila IVF a pak bych začala řešit nějakou adopci. protože to máš taky tlak na psychiku jako blázen, psychologický testy, prolezání baráku, chození na nějaký školení a pak nekonečný čekání až na Vás přijde řada. To já mám zase rozpíchaný zadek, za ty 4 dny jsem dostala 15 injekcí a 3x mě brali krev. Fůj blé, nesnáším a stejnak to bylo prd platný. Nejvíc mě štve, že to vypadá, že se chytli obě 2 ☹ ☹ ☹ Hele, já po odsátí vajíček taky brečela, spusitlo se to samo a nešlo to zastavit Ale to jsou prý nervy. 😉

evaav
19. bře 2012

Jo holky je to na tom světě pěkně nespravedlivé jak píšete mi tady podstupujeme kde co,jak fyzickou tak hlavně psichyckou bolest a někdo si nedokáže vážit toho co má jo hold ,když to má někdo zadarmo 🙄 .jÁ poslední laparku měla také divokou,sama jsem si o ní řekla protože trpím na srústy,taky že tam byli a zánět na levé straně jako prase.A tan mi asi ta embria z ivf vypudil z těla. A to čekali,že mě přestanou fungovat i střeva naštěstí k tomu nedošlo.Tak jsem zvědavá jak dopadnu ve středu

martina_81
19. bře 2012

@petrufa86 řekla jsem jí,jestli ona by taky nejdřív nechtěla zkusit mít vlastní dítě,než se rozhodne pro adopci. Mám pocit,že ona to prostě nějak nechápe a myslí si,že je to u nás beznadějný, bez těch vejcovodů,tak jsem jí řekla,že jí nakreslím obrázek a vysvětlím jí,jak by to mělo probíhat. 😀 Víš,moje mamina je v podstatě celý ty roky "smířená" s tím,že nebudu mít děti a ani teda nepředpokládá,že bych je někdy měla..... Vždycky jsem špatně nesla její řeči,že žít se dá i bez dětí a apod. jasně,určitě jo,ale chci to zkusit....

evaav
19. bře 2012

Také jsem si po 1 ivf poležela z hematomem asi v 6tt no nějak jsem to překonala ale Verunka se mi narodila také předčasně v 31 týdnu a bylo to docala kruté měla jsem help syndrom málá už ve mě hladověla,ale nakonec jsme to obě zvládli vážila 1240 a několik týdnú jsme spolu bojovali já jsem skoro vnitřně vykrvácela tak všechny orgány jsem měla špatné,ale i po tom všem jsem ráda,že jsem do toho šla a jdu i do druhého dětátka jen jestli se mu knám bude chtít

martina_81
19. bře 2012

@evaav tak já na tu laparku šla taky dobrovolně. 😒 A krvácela jsi pak po ní?

martina_81
19. bře 2012

@evaav tak to sis teda taky užila. ☹

petrufa86
19. bře 2012

@martina_81 tak to nechápu, proč je s tím smířená, když IVF je fakt dobrej vynález. Nevím, proč bys bez vejcovodů nemohla do IVF. Kdyť ti embryjka dávají do dělohy a ne do vejcovodů. A ty je na IVF stejnak nepotřebuješ, protože vajíčko ti nikde putovat nebude. Ty potřebuješ hlavně vaječníky. A to že se dá žít i bez dětí jsou pěkný KECY!!!!!!!!!!!!!!!!
@evaav No vidíš a já ten hematom nějak nepřekonala. Sem zvědavá, co mi k tomu doktor ve středu řekně, když mě v HK k tomu nebyly schopný nic říct