CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
4. čer 2012

@littlemousecz já neplánuju a počítám se vším. Každej mi říká "a proč by se to nemělo podařit?" Jenže já vidím, jak to tady vypadá a co mají některé holky všechno za sebou, kolik neuspěšných IVF, potraty, atd. A nebo úplně náhodou zahlídnu příspěvek holky, co v nějaké diskuzi píše, že jí v 9tým měsíci umřelo miminko v bříšku a brečím jak želva. ☹ Takže i kdyby se náhodou zadařilo, tak vím, že // ještě neznamenají vítězství..... Ale ne, fakt se budu snažit myslet jen pozitivně. A koukat budu taky jen do "naší" diskuze a sledovat, jak se nám všem daří. 🙂

littlemousecz
4. čer 2012

@martina_81 No já taky trochu počítám s tím, že se to nemusí podařit, ale sama sebe snažím přesvědčit o opaku. Diskuze o potratech a mrtvých dětech jsem si už zakázala. Je mi těch holek líto, ale pak mi hlavou běží černý myšlenky o tom, jak by to mohlo dopadnout a to není na psychiku moc dobrý. Snažím se myslet pozitivně, ale je to těžký. Já mimo tuhle diskuzi sleduju ještě jednu o látkových plínkách (jsem pevně rozhodnutá to zkusit, tak ať jsem v obraze)a to je tak všechno.

martina_81
4. čer 2012

@littlemousecz Jé, tak to jsme na tom stejně, taky jsem si to zakázala a co se týče látkovek, tak jsem taky pro a chtěla bych jít do nich, než do papírových. 😉

littlemousecz
4. čer 2012

@martina_81 Já se rozhodla po několika hlídáních synovce, mě ty papírovky nijak nenadchly. No a když jsem spočítala, kolik ušetřím, když budu látkovat dvě děti (doufám), tak byla volba jasná. I manžel je pro, radši bude prý věšet plínky než běhat s košem 🙂. Kdyžtak koukni do té diskuze (Látkové pleny III), má teda přes 1000 stran, ale je to dobrý počtení.

martina_81
4. čer 2012

@littlemousecz Já si právě říkala, že do té diskuze kouknu, až jestli se zadaří a budu 9 měsíců doma,tak abych zabila čas. A taky normálně se k pc moc nedostanu, přítel je menší závislák, tak je pořád obsazeno - dneska není doma, tak jsem tady. Už jsem si o nich něco přečetla na různých odkazech, tak uvidíme, ale rozhodně bych to chtěla zkusit. 😉

petrufa86
4. čer 2012

@martina_81 jojo, mňamka největší. Nesnáším bylinkový čaje. A tohle je extra humáč. Nechápu, jak někdo může napsat, že ho má rád a pije ho 3x denně 😒 Korutí se mě huba a to si na něho jen vzpomenu. A další humáč je urologický, který sem musela pít před 5 lety když sem měla zánět pravý ledviny a skončila v nemocnici. @littlemousecz mě nakopává dodnes a to sem ho pila 3 měsíce kolem MS.

martina_81
4. čer 2012

@petrufa86 Joo, tak urologickej čajík taky moc dobře znám, taky pěknej hnus, však už jsem psala,že tady ty bylinkový čajíky jsou extra hnusný, ten bráchův žaludeční taky neměl chybu. 😀 A kdysi jsem měla šalvějový, prý to je dobrý proti nadměrnýmu pocení (trpím na to), ale po prvním hrnku jsem to vzdala, nedalo se to. A největší sranda tenkrát byla, když si ho omylem uvařil bejvalej přítel a ještě si ho osladil, fuuj. 😀

petrufa86
4. čer 2012

@martina_81 já bylinkáče nesnáším a nejedou mi ani zelený. Ty se mě vrací zpátky. Budeš píchat sama? nebo přítel??

martina_81
4. čer 2012

@petrufa86 já jsem dřív zelený dost pila,takže jsem je pak nemohla ani vidět a vloni mi kámoška k narozkám koupila igelitku plnou čajů a hlavně zelených 😖 , tak si je poslední dobou dělám, ale musím si do toho dát cukr a trošku pomerančovýho sirupu, aby to bylo ok. 😉 A jinak teď ujíždím na rooibosu, prý je pro budoucí maminky jak dělanej a hlavně obsahuje železo, který já tak moc potřebuju. Píchat budu sama, od přítele to asi nehrozí. I když, zkusím se ho zeptat, co mi na to řekne. 😀

martina_81
4. čer 2012

@petrufa86 jak hluboko si mám zarazit tu jehlu??? 😖 Zrovna studuju papíry k tomu peru a na každým obrázku to má zaražený až nadoraz a vůbec se mi to nelíbí. ☹

petrufa86
5. čer 2012

@martina_81 asi ti moc neporadím, když už to máš za sebou, ale je to tak jak na obrázku, musíš tam zarazit celou jehlu. Jak je malá, tak aby ti třeba půlka nevytekla ven. A jinak, jak jsi první ďobanec zvládla???

littlemousecz
5. čer 2012

@martina_81 @petrufa86 tak vám ty injekce holky závidím. Mě mrcha pořád nedorazila, asi to vypadá na tu vyvolávačku. Mám ještě vydržet do zítra a kdyžtak tam ve čtvrtek zajet.

petrufa86
5. čer 2012

@littlemousecz nezáviď, taky se dočkáš 🙂 Tohle znám, minule před KEtem spoždění 14 dnů, takže vyvovlávačka a tentokrát zpoždění 11 dnů, ale jsem ráda, že počkala, aspoň nebudeme mít měsíc skluz. 😉

masel
5. čer 2012

Ahojky holky.Mohu se k vám přidat? A zároveň se zeptat,zda někdo chodí do Sanusu Hradec Králové? Promiňte,zda jste to tu psaly,ale než bych to celé přečetla 😕

masel
5. čer 2012

Jen jsem chtěla ještě dodat,že se snažíme o miminko a čeká nás v brzké době návštěva v Sanusu.Hlavně přítel teprve na spermiogram. A rádá bych si sněkým otom popovídala(popsala) a zárověň i zjistila i ceny,neboť nikde nemohu najít ceny zákroků. Děkuji předem

petrufa86
5. čer 2012

@masel ahojda, můžeš se přidat, ale my, které tady právě aktivně diskutujeme tak 2 chodíme do Pardubic a jedna do Jihlavy. Ptej se, co tě zajímá a co se týká cen, tak na jejich stránce je ceník http://sanus.cz/cs/centrum-asistovane-reprodukc...

masel
5. čer 2012

@petrufa86 Děkuji ti moc. Já jsem to vůbec nemohla najít 😔 . Já koukala jen H.K. a tam ceny nemají.Ale to by mohlo být přibližně stejný.? A prosím tě nevíš jaké tam mají smlouvy s pojišťovnou? Já se v tom nemohu nějak zorientovat 😔 .
A nevíš náhodou,zda si ten SPG platíš celé,ikdyž mám doporučenku? A jak probíhá první návštěva? Promiň,že se tak moc ptám 😉

masel
5. čer 2012

@petrufa86 A jak dlouho se snaží te vy? A co vše jste museli už podstoupit? My se snažíme už přes rok.

martina_81
5. čer 2012

@petrufa86 ahooj, nebylo to tak nejhorší. Jak jsem řekla,že to jdu píchnout, tak Jirka vyskočil z postele s tím,že to chce vidět. Ruka se mi klepala jak blázen, když jsem tam šroubovala tu jehlu a pak,než jsem se odhodlala a píchla, to byly taky nervy, ale překvapilo mě,jak tam pěkně zajela a že to vůbec nebolelo, tak zítra to snad už bude v poho a bez nervů. 😉
@masel ahoooj, vítej mezi nás. 🙂 SPG neplatíš, aspoň my jsme teda nic neplatili, žádanku nám na něj dali až v Sanusu.

martina_81
5. čer 2012

@littlemousecz určitě se taky co nejdřív dočkáš,neboj. 😉

dablikolik
5. čer 2012

Ahoj holky chodíte do sanusu Hk? My byli na první návštěvě, teda první při snažení o druhé dítko. O první jsme se snažili tři roky.Laparka, úspěšné IVF a pak zamlklý potrat v 11tt, přirozené těhu a samovolný potrat a do třetice všeho dobrého přirozené těhu a donošení naší 20 měsíční holčičky 🙂 Ale bohužel se nám opět nedaří

masel
5. čer 2012

@martina_81 Ahojky.Děkuji za přivítání 😉 . Vy se teď chystáte na co? Zda se mohu zeptat?
@dablikolik Ahojky.Také scháním lidičky,které už mají zkušenosti s H.K.,nebo se teprve chystají. Nás to teprve čeká.

martina_81
5. čer 2012

@masel chystáme se na první IVF, ode dneška jsem začla se stimulací. 😉
@dablikolik ahooj, já chodím do Pardubic, od letošního ledna.

masel
5. čer 2012

@martina_81 Tak ať ti to dopadne co nejlíp a dočkáš se toho vysněného prcka. Teda všem to přeji! A to si pícháš sama? To jsi teda dobrá 😉 . A jak ti je?

martina_81
5. čer 2012

@masel díky, Tobě též přeji jen samé dobré zprávy. 🙂 Je to v aplikačním peru, jen si nastavíš jednotky, našroubuješ jehlu a píchneš. Jde jen o to se odhodlat a píchnout. 😒 Taky jsem to čekala horší. Zatím mi je fajn, byla to první dávka, tak uvidíme za pár dní, jak na to budu reagovat. A kdy do toho Hradce jedete?

petrufa86
5. čer 2012

@masel ceny jsou v Pardubicích, HK i Jihlavě úplně stejné. Co mi doktor říkal, tak skoro se všema, jen se mě ptal, jeslti nejsem u Metal Alianz, že ti jim nechěj platit a mají s ní problémy. SPG si neplatíš když máš doporučení, platí to za přítele pojišťovna. Přítel tam šel na SPG a výsledek poslali k mojí gyndr. ta nám pak napsala doporučení do Sanusu, že se snažíme tak a tak dlouho, že já nemám žádné problémy atd. S tím sem se tam šla objednat. Doktor s námi při první návštěvě sepsal chorobopis nás obou, řekl jaké máme možnosti (záleží na výsledku SPG), kolik co stojí a jak to bude probíhat. Pak jsem tam šla na krev na homronální profila už to jelo. Teď v březnu to byly 2 roky co se snažíme. Mám za sebou ET(transfer čerstvého vajíčka ) - negativní, KET (transfer rozmraženého vajíčka) pozitvní, ale v 6tt potrat dvojčátek. Poslali nás na genetiku a tam zjistili že mám 2 trombofilní mutace (vysokou srážlivost krve). Minulý týden jsem byla na hematologii a od čtvrtka si píchám injekce na ředění krve. V pátek jsu na UTZ a snad kolem 17náctýho bychom měli jít na další KET. Pokud se povede budu si injekce na ředění krve píchat a žd o konce šestinedělí 😒 ☹
@martina_81 jojo, ona ta jehla jak je malá, tak hezky zajede a nebolí to. Jen se ti možná sem tam udělá modřinka. Stejný jehly jsou i u toho fraxiparinu co teď píchám. Takže gratuluji k 1 dávce gonalu 🙂

masel
5. čer 2012

@martina_81 Jó,tak to má taťka při cukrovce. Akorát povídal,že musíš rovně mířit.A jsou různé tlouštky jehel.Ale jinak to jde. Tk že jde spíš asi oto,jaké to bude mít účinky.A snad nebudeš mít žádné nežádoucí 😉 Ještě přesně nevím kdy půjdm.Příští týden si jdu pro výsledky z HP a papíry a tel.číslo (do Sanusu) k mojí dr.. Ale že tam prej nejsou tak dlouhé čekací lhůty.Tak uvidím jak to vše půjde.
@petrufa86 super informace.Jsi móóc hodná! Takže máme asi problém,neboť přítel je u Metal A. 😒 . To jste si prošli už hodně 😢 .Tak přeji,aby vše špatné už skončilo a dočkali se štěstíčka 😉. Ale tak raději přetrpět injekce,jen aby bylo mimčo a bylo zdravé. Íkdyž to není žádná sranda ☹ .

martina_81
5. čer 2012

@petrufa86 díky.😉 Jak jsi ten Gonal snášela, nebylo Ti špatně? Četla jsem ty vedlejší účinky a nic moc. 😒 Tak jsem zvědavá, jaký to bude po pár dávkách.

martina_81
5. čer 2012

@masel já když jsem se poprvé objednávala, tak jsme šli asi za 14 dní, takže paráda. A doporučení jsem ani neměla, šla jsem tam bez toho.

masel
5. čer 2012

@martina_81 Tak já si alespoň myslím,že dostanu doporučení 😕 . Říkala o papírech,tak jestli si to tedy nepletu s výsledkama vyšetření 😨 . Nóó´,tak uvidím příští týden 🙂
Ale krásnej čas.Do 14dni je super. Nebude větší čas na nervy 😀