CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
19. čer 2012

@martina_81 já měla růžovou s kytičkou, co mě ségra koupila k narozkám už jako kojící. tak snad přinese štěstí, minule přinesla, i když .... 😝 😝 jojo, že se u nich budeš válet, ale dostaneš obloženou housku nebo bagetu, koláč, pak si můžeš vybrat jestli vodu nebo džus a teď naposledy mě i sestra udělala kafčo z presovače s mlíčkem a cukrem 🙂 🙂 takže servis tam je 🙂 🙂 někde zase platí 500 kč za ten katetr, tady ne. To jo, to jsme se pěkně sešly 🙂 🙂 🙂
@littlemousecz myslím, že atb na to budou mít pěkný vliv. Aspoň to tak říkal náš dr v Caru. jojo, je to nespravedlivý, ale co s tím naděláš?? Nic. ty kreténi (pardon) v poslanecký sněmovně s tím nic neudělají a já se kvůli tomu každý týden rozčilovat nebudu. A znám i páry ( u nás v okolí 2) co za to dali 200 000 kč a dočkali se až na bůh ví kolikátý transfer. Ale jim zase na druhou stranu nebylo do 30 jako nám. Určo se nějaký najdou. Já úplně litovala toho chlapa co byl minule v CAru když sem si domlouvala rozmražení. Na poprvé vyprodukoval málo spermoušů a musel jít znovu. 😒 😒 😒 na chyby nekoukej, neřeším je 😀 😀

martina_81
19. čer 2012

@littlemousecz určitě z toho bude aspoň 6 embryjek, uvidíš. 🙂 to je fakt, prachy lítaj jak blázen. 😖 Jak píšeš, taky mi jich není líto, ale je to nespravedlivý, jako spousta věcí okolo. Takže jestli chceš dítě, tak si prostě zaplať. ☹

martina_81
19. čer 2012

@petrufa86 To´s mě uklidnila,s tou růžovu s kytičkou. 😀 Jirka byl už lehce mimo, když jsem si tu košilku kupovala v březnu do nemocnice. Prý jestli to není blbý, v 31 letech tam šaškovat v košilce s želvičkama? Ale když ona se mi tak strašně líbila. 😀 😀 Tak doufám, že mi taky přinese štěstí. Jinak mě to teda doma vůbec neba, ještě, když je venku tak krásně, šla bych na procházku a místo toho ležím na gauči, nalejvám se čajem a čumím na bednu a Jirka se zatím pěkně sluní u rodičů na zahradě. ☹ Se těším, že se aspoň zítra na chvíli dostanu ven. 🙂

littlemousecz
19. čer 2012

@petrufa86 jo, nennaděláš s tím nic, a za to jak je nazýváš, se neomlouvej, já pro něm ám i horší jména 😀 my si s Honzou říkali, že pokud se to nepovede na ty tři nebo čtyři pokusy,tak že to tak asi má být a půjdeme do adopce
@martina_81 díky, snažím se být optimista,ale je to dost těžký.asi půjdu dneska hodně brzo spát, a budu spát moooc dlouho, abych mohla rovnou zavolat do sanusu 🙂
holky mám ještě dotaz ohledně utrogestanu. mám zavádět 3 x 2 bobule, ale řeším, jak to udělám v práci. do práce jdu od pondělka. musí se po tom zavedení ležet?

littlemousecz
19. čer 2012

@martina_81 košili neřeš, mě je třicet a mám jednu s žirafama, jednu se Snoopym a jednu s medvídkem 😀

martina_81
19. čer 2012

@littlemousecz ? Ty už máš zavádět 3x2? To já mám až do transféru napsaný 3x1 a od transféru 3x2. A jinak jestli budeš v práci, tak bych to asi udělala stejně, jako v den transféru, prostě ho spolkni. 😉 Ale kdyžtak se na to ještě zeptej zítra, až tam budeš volat. Protože po zavedení by se mělo 15 minut ležet a to Ty asi nebudeš moct, že? 😀

martina_81
19. čer 2012

@littlemousecz tak to seš můj člověk, já jsem na Snoopyho úplně ujetá, pyžamka, kalhotky, košilky, ponožky. 😀

petrufa86
19. čer 2012

@martina_81 hele, já mám snad 3 3/4 pyžama s těma žirafama. Jak mají na triku hlavu a tělo a na kalhotech nohy. takže klid. A myslím si, že ty v 31 a já v 25 nemusíme jt do porodnice v noční košilce s krajkou a vyšívanýma kytičkama, ne??? Jojo, to máš pravdu, zítra budeš na chvíli vypuštěna. Ale ono se to nezdá, je to jen "blbý zavádění" ale přijedeš domů utahaná jak po 12odinový šichtě na šachtě a budeš ráda, že půjdeš chrnět. Teda aspoň já jsem z toho vždycky hotová. Přitom tam taky 2 hoďky ležím a nic nedělám, pak jen sednu do auta a jedeme domů
@littlemousecz hele, doporučuje se to a já to dodržuju. Po každžm zavedení minim. 15 minut ležet. Já jednou utroš zavedla, zvonila pošťačka, tak jsem po 5 minutách vstala a všechno to ze mě vyteklo a teklo mě to až po nohách, takže sem se musela přestrojit, osprchovat a zavést znova. A to spolknutí je na prd. Já to udělala jednou a pak jsem půl hodiny byla jak vožralá nebo zhulená, 3 hodiny spala a další hodinu se probouzela k světu.

Já mám se Snoopym oranžový triko z Lidlu(bylo to tam jako těhu triko, ale já ho používám už teď když jsem taková rozkydlá) za 129 Kč. 😉 😉

littlemousecz
19. čer 2012

@martina_81 jo 3 x 2, tak to je jedno, zeptám se, až půjdu na transfer,teď mám volno, tak můžu klidně zavádět
jj, snoopyho můžu, taky s ním mám spodní prádlo a ponožky.

martina_81
19. čer 2012

@petrufa86 zhulená z Utroše??? 😀 Ale zas aspoň víš, proč seš v den transféru tak hotová, když jich musíš tolik spolknout. 😉 Už nosíš těhu hadry? No super. Mně koupila kolegyně v Lidlu těhu pás na břicho, byly ve výprodeji 2 za stovku a já je chtěla na normální nošení na zimu, aby mi nelezly záda, protože pás na břicho pro netěhu jsem viděla 1 kus za 350 Kč, ale když jsem to zkoušela, tak mi byl tak akorát, tak nechápu, kam bych dala to případný břicho. 😀 Joo, v Lidlu maj někdy super věci, jen tam člověk musí jít hned ten den, co začne akce a brzo ráno, jinak večer už má smůlu. 😖

petrufa86
19. čer 2012

@martina_81 tak já jsem spolkla v den transferu 2x2, 3tí jsem už večer zaváděla. Uvidíš zítra, ale má to prostě spací a oblbovací účinky. Jojo, je to těhu triko, ale na to že to je vel. 44, tak si myslím, že bych se do něho vešla tak do 3tího měsíce, dýl už ani ťuk. Jojo, tak já když kupovala to triko, tak tam měli těhu trika, tílka, tuniky, pásy, legíny a .... to jo, u nás v Holicích přijedeš v 7:10 a už nic nemají a ještě prodavačky jsou tak blbý, že ti do očí řeknou že si to rozebraly.

martina_81
19. čer 2012

@petrufa86 tak to nemá chybu, ale asi bysme byly stejný, jen bysme to těm lidem neříkaly. 😀 Ten Utroš a Prednison se bere až do odběru krve? Počítala jsem to a asi o 2 dny by mi to nevycházelo, dostala jsem 2x Prednison a 3x Utroš. Tak jestli si mám ještě zítra říct nebo jak.

petrufa86
19. čer 2012

@martina_81 tojo, neříkám, ať si to nevezmou, taky bych to udělala, kdybych měla přístup, ale prostě bych řekla že dovezli málo zboží nebo vůbec žádný. Prednison do odběru krve(některý cary nechávají dýl) a utroš do cca 12týdne. Já mám od dr slíbeno, že pokud se povede, takže budu utroš a estrofem jíst ještě hodně dlouho. 😝 😝 😝 😝 Jo, sestra se tě bude ptát, co potřebuješ za léky. tak řekneš 1x prednison, 2x utroš a .... a ona ti to normoš předepíše. to já vždycky hlásím aktivně hnedka co potřebuju.

littlemousecz
19. čer 2012

@petrufa86 hm, tak to nevím, jak to v tý práci udělám. mě teda dneska sestra říkala, že v den transferu se utroš polyká, ale na druhou stranu že už nemusím mít doprovod a můžu řídit. tak jestli to má takovýhle účinky, tak teda nevim, jak bych s tím řídila teda. asi uvidim, jak to na mě bude působit. ono stejně budu mít ET v sobotu nebo v neděli, tak se mnou Honza pojede a nemusím to řízení řešit. třeba to ale působí na každýho jinak. uvidíme.že bych ráno a večer zavváděla a v poledne polykala. tak holt budu v práci z počítačem usínat no, já toho stejně po obědě většinou moc neudělám 😀

petrufa86
19. čer 2012

@littlemousecz já jsem už ty 2 poslední v půl 11 večer zavedla. Já si ted nedovedu představit, že bych domů řídila. Jojo, mě taky říkala sestra na pohotovosti že po tom dithiadenu budu k nepoužití a mě nic nebylo, byla sem čilá jako normoš, i jsem v 8 večer řídila.

littlemousecz
19. čer 2012

@petrufa86 no jo no, dokud to nezkusím, tak nebudu vědět. uvidíme, nějak se s tim pak poperu

littlemousecz
20. čer 2012

@petrufa86 @martina_81 ahoj holky, tak hlásím z 8 pět zralých a tři embrya. ty zbývající dvě se můžou ještě rozjet, ale moc šance asi není. tak snad ty tři zabojujou a budou se dobře vyvíjet

petrufa86
20. čer 2012

@littlemousecz gratuluji, a věř tomu že i ty 2 to můžou dohnat. Mě za den embryjka po rozmrazení taky dohnaly 2 buňky
@matina_81 zdravím budoucí maminu!! Tak co už 3v1?? A pocity??

martina_81
20. čer 2012

@petrufa86 Ahooj, Jirka mě nechal jít na chvilku na pc, tak se konečně hlásím. Vše proběhlo dobře a jen doufám, že jsme je nevyklepali někde cestou. 😒 Bála jsem se pak jít i na záchod, aby ze mě nevytekli a Jirka taky magoří, furt, abych ležela a ještě mi chce strkat polštář pod zadek. 😖 Transfér v poho, Marcelka s embryoložkou okomentovali mou košilku, prý "jé želvičky" a druhá "a jak se k sobě mají,co?" 😀 Teda poloha při tom zavádění děsná, škoda,že mi neudělali fotku. A na prášky se Marcelka taky ptala hned, jak si mě v čekárně vyzvedla,takže paráda.
@littlemousecz Třeba to ty 2 ještě dotáhnou, uvidíš. 😉

petrufa86
20. čer 2012

@martina_81 Ten je ale hodnej. 😉 😉 tak to já bych je musela mít už dávno vyklepaný na těch našich děravých cestách. Hele, já to tentokrát nevydržela a šla na záchod už po hodině. A neboj, nemají kudy utíct. Já si nedávám polštář pod zadek, ale ze začátku jsem si dávala polštář pod nohy. Marcelka nějaká vtipná, ne?? Tojo, poloha děs. Mě minule vyvezli na tom stole snad nejvíš jak to šlo. Sem si tam připadala jako debil. Takže teď jen nekonečných 14 dnů, co?? 😝 😝 😝 😝 Já už jsem v půlce. Půlka za námi, půlka před námi 😝 😝 😝 😝 😝 😝

martina_81
20. čer 2012

@petrufa86 To já jsem si taky připadala jak debil, přišlo mi, že mám nohy až u stropu a cítila jsem, jak se mi hrne krev do hlavy. 😒 Jo, Marcelka dnes byla úžasná. Vodička přišel ještě před transférem i s taškou, sedl na postel a "pokecali" jsme, vysvětloval, co se bude dít a jak na sebe mám dávat pozor a že test si nemám dělat dřív než 10tý den, tak jsem mu řekla, že to stejně nemám v úmyslu, potřásl mi rukou a když zjistil, že už jsem vyčůraná, tak jsme šli na to. A po transféru mi přišel i s embryoložkou říct, jak mi moc drží palce, tak to bylo takový hezký. 🙂

martina_81
20. čer 2012

@petrufa86 Jak to, že nemají kudy utéct? Stejnou cestou, jak se tam dostali,ne? 😀 Jinak ty silnice jsou vážně děs, říkala jsem Jirkovi, že jestli zvládnou tu cestu, tak už musí vydržet všechno. 😉 Vodička byl docela překvapenej, že mrazíme tolik embryjí, vypadalo to, že v takovej počet ani nedoufal.

petrufa86
20. čer 2012

@martina_81 jojo, mě taky. Na pokoj mě vezla sestra s laborantkou, tak laborantka zatnula palce a že drží všechny co má, zavřela dveře, hned přišel Vodička a říkal ať nevysazuju prášky a beru je tak jak mám pravidelně a že mě drží palce a nakonec sestra když sem odcházela tak taky ať jsou // na testu. Tak kdyby se to nepovedlo, tak odejdou s MS, ale jinak nemají kudy utýct. Jedna holčina mě tady jednou psala, že ji doktor říkal že děloha vypadá tak, jako bys slepila dva chleby velkou vrstvou másla k sobě. A už ti to nešlo oddělit. Takže vypadnou nemůžou a vytéct už vůbec ne. 😉 😉 😉

jany74
20. čer 2012

@martina_81 Ahoj Marti,uvidíš,že to bude dobrý.Vypadá to,že v Pardubicích se chovají trochu jinak.Líp.V Hradci mi to připadalo takový strojený,braly nás tam jako na běžícím páse.Už tak je to pro nás ženský záhul na psychiku.Přáli nám tam taky hodně štěstí,ale spíš to vyznělo,jako z povinnosti.S doktorem jsem mluvila až na sále,s nohama nahoře.Sestru jsem viděla pouze,když mně ukládala na pokoj.Ani,když jsem odcházela jsem tam žádnou neviděla.Připadala jsem si jako zloděj.Ještě,že jsem nezapomněla zaplatit.Na pokoj za náma přišla embryoložka,tak ta byla fajn.Pak tam občas zaskočila paní,asi z kantýny,ptala se,jestli nechceme něco k jídlu a přinesla čaj.Nevím,jestli mohl za mnou přítel na pokoj.Celou dobu byl venku.Když čtu Vaše zkušenosti,tak mi to přijde trochu líto.V každém případě Vám všem přeju spoustu štěstí. 😉 😀 😅

martina_81
20. čer 2012

@jany74 Ahoj Jani, proto píšu, že jsem ráda, že jsme vybrali ty Pardubky, je to tam takový osobnější a máš pocit, že tam jsou jen pro Tebe. Sestra za mnou několikrát byla, ptala se, jestli něco nepotřebuju a všechno je v poho a potom za mnou přivedla Jirku, stejně jako minula při OPU, to ho tam zavedli vlastně hned, jak jsem se probudila. 😉 O tom Hradci mi stačí, co tady občas holky psaly a mám pocit, že to tam je jak na běžícím páse. 😒

martina_81
20. čer 2012

@petrufa86 Tak dva chleby slepený máslem si snad ani nebudu představovat. 😀 Tak doufám, že nevypadnou a aspoň 1 se tam pěkně zahákne a vydrží. 😀

anina32
20. čer 2012

@jany74 No já si na Hradec stěžovat nemůžu 😉
@petrufa86
@martina_81 To se řekne dva namazaný chleby, a že odejít můžou jenom s menstruací, ale tu já nedostala a zůstalo mi tam jenom jedno, tak jak je to možný? 😨 I když jak ted koukám jak se mi hýbe břicho, no aby na nás ještě nečekalo nějaký překvápko 😅 Ale to by snad museli zjistit dřív, mám za sebou hromadu ultrazvuků a vyšetření. Měla jsem sice před pár dny docela živej sen, kterak manžel, zatímco já jsem byla v porodnici, šel vyjednávat do obchodu odkud máme kočárek jestli by nám ho nevyměnili za dvojlůžkovej 😀 😀 😀

martina_81
20. čer 2012

@anina32 tak to je krásnej sen. 😀 myslím si, že odejít můžou asi kdykoliv a stejně bysme to nepoznali, když je to tak mrňavý. Mně by to jedno taky stačilo. 😉 A dvojčata až za pár let. 😀 😀

anina32
20. čer 2012

@martina_81 Tak držím palce at to vyjde 😉 😉 😉

martina_81
20. čer 2012

@anina32 díky moc. 😉 Jak moc jsi po transféru odpočívala a dávala na sebe pozor? Občas tady čtu, že některý holky choděj po transféru do práce a já se bojím normálně fungovat, abych něco nepo........ 😒