CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

adelinkkaa
17. črc 2012

jo a jeste mam dotazek:o)neda se stahnou cenik Sanusu?Rada bych vedela kolik stoji odebrani vajicek s naslednym zmrazenim?

petrufa86
17. črc 2012

@littlemousecz Gratuluji k jedné bublince, to je paráda, co?? No vidíš a já myslela že to budou rozhodně dvojky. A co špinění, ptala jsi se čím to mohlo být?? Jojo, bude příští měsíc, ale už mě to nějak nebaví, pořád na něco čekáme a nic z toho 😖

petrufa86
17. črc 2012

@adelinkkaa jojo, ceník se stáhnout dá, mrkni tady : http://sanus.cz/cs/centrum-asistovane-reprodukc... Jestli myslíš odsátí vajíček, tak to hradí pojišťovna a záleží na tom kolik vajíček budou zamrazovat. Cena se liší je to od 1-5 od 6 -10 atd. Pokud budeš chtět něco vědět ptej se, pokud budu znát odpověď, poradím 🙂 🙂 🙂

littlemousecz
17. črc 2012

@petrufa86 jj, je to nádhernej pocit. Říkal doktor, že se ještě může stát, že tam bude i druhý, pokud by bylo někde ve stínu, ale že si to nemyslí. Na to špinění jsem se ptala a on se zeptal, jak to vypadalo, jak dlouho to trvalo, jestli už úplně skončilo a pak mi řekl, že to asi byla nějaká žilka nebo se prostě roztahuje děloha a jak mám sliznici hodně prokrvenou, tak se může stát, že prostě někde trošku praskne.
No to čekání je na pytel. Ale zase je lepší počkat na další cyklus, než dělat IUI zbytečně.

littlemousecz
17. črc 2012

@adelinkkaa díky a nebojte se toho 🙂

petrufa86
17. črc 2012

@littlemousecz Ale aspoň jedno se udrželo. Co já bych za to taky dala. Jojo, máš pravdu, radši měsíc počkat než dělat IUi zbytečně, jen mě to prostě nebaví a štve mě to. Tak sem si to myslela že je to žilka nebo děloha.

adelinkkaa
17. črc 2012

@petrufa86 mno víš jak,ja mam jen kousek vajecniku a delohu a na mimi se jeste necitim.Doktorka mi doporucila at si pro jistotu necham odsat a zamrazit vajička,kdyby nahodou vajecnik zkolaboval uplně.Abych mela sanci jednou na vlastni deti.Tak by me zajimalo kolik si mam nasetrit:o))z toho IVF mam vitr,všechny vas obdivuju ze jste tak silny🙂a přeji moooc štesti

littlemousecz
17. črc 2012

@petrufa86 jo, já jsem moc šťastná, že je tam. Chápu, nevím, co bych teď dělala, kdybych o bobka přišla ☹
Já se ho ptala, kdy je čas začít panikařit a řekl mi, že pokud to není červená krev, slábne to a neprovází to křeče jako při hooodně silným menzes, tak panika není na místě. Naopak, pokud je krev čerstvá - červená, jsou křeče nebo špinění pořád sílí, tak je zle.

petrufa86
17. črc 2012

@adelinkkaa Když se zatím na mimi necítíš, tak bych se jen do Sanusu objednala na konzultaci a zeptala se co a jak. Oni ti určitě poradí a řeknou co by bylo nejlepší. V tvém případě si myslím že to bude stát 12 600 Kč - viz 2 řádek, jen se myslím cena bude malinko lišit, záleží na pojišťovně jak tohle platí + ještě doplatek za injekce na vytvoření co největšího počtu vajíček.

adelinkkaa
17. črc 2012

@petrufa86 dík myslela jsem si že by to mohl byt druhy radek🙂tak ja to poresim s pritelem:o)

petrufa86
17. črc 2012

@littlemousecz Co? Byla bys z toho na zhroucení, ale po čase by to přešlo jako mě. Nic jiného se prostě dělat nedá, musíme jít dál. Holt to takhle mělo být, tak to tak dopadlo ☹ ☹ ☹ důležitý je že vím, proč se to stalo a je to podchycený a doufám, že už se to víckrát nebude opakovat 😢 Jojo, to sem už někde četla, že jestli je krev jasně červená jet urychleně na pohotovost, pokud je hnědá, jakoby stará tak by to nic znamenat nemělo.

littlemousecz
17. črc 2012

@petrufa86 No to je fakt, život jde prostě dál... Ale než to člověk trochu překoná, tak to prostě bolí...

petrufa86
17. črc 2012

@littlemousecz To jo, to máš pravdu. Teď už je to v pohodě, teď je třeba týden, kdy si na to vůbec nevzpomenu a pak je třeba týden kdy nad tím přemýšlím a vrací se mi to každý den ☹

antana123
17. črc 2012

@petrufa86 ale nezůstaneš ještě jsme tady já 😉
@martina_81 držím co mám at najdeš // 😵
@littlemousecz to je super 😵 😵 😵 😵 😵

antana123
17. črc 2012

@petrufa86 tak na další cyklus držím palce já měla clostil 1-1-1 a rostli ale když byla menší dávka tak byli taky malý
holky já dneska konečně po 41dnech dostala ms a ve čtvrtek jdu na HP a čeká mě laparka chci se zeptat když jdu na průchodnost jak dlouho tam tak budu????a pak je jak dlouho pauza od snažení???a jsou potom bolesti a krvácení???děkuju ptám se jak idiot ale vůbec nevím

martina_81
18. črc 2012

@littlemousecz tak to je krásná zpráva,gratuluju. 😉
@petrufa86 Ty jsi mě moc nepotěšila,ale hlavu vzhůru, v srpnu to dopadne. 🙂 🙂
@antana123 ahoooj, díky za podporu. 🙂 Záleží,co Ti při té laparce budou dělat. Budou jen koukat,jestli jsou průchodný,nebo co? Na tu diagnostickou (koukání) je většinou 1.den nástup, 2.den laparka a 3.den pouští domů,ale každá nemocnice to má taky jinak, měla jsi se zeptat,oni by Ti to určitě řekli. a bolesti a krvácení taky záleží právě na tom,co při tom dělají. Já co jsem byla letos v březnu,tak jsem pak krvácela (jen trošku) 10 dní a když jsem volala svýmu dr. protože jsem už byla vystrašená,tak řekl,že 14 dní je normální.
@littlemousecz od kterýho dne po ET jsi chodila do práce? říkám si totiž,že minule mi 14 dní polehávání stejně nepomohlo,tak že bych šla třeba na chvilku ven,když mám ty vycházky. Ne že bych na to chtěla nějak kašlat,ale přehnaná opatrnost mi asi stejně nepomůže. 😖

antana123
18. črc 2012

@martina_81 Ahoj jo k vůli průchodnosti a počítám s tím že při tom to asi i profouknou jinak zítra se snad dozvím termín kdy na to půjdu tak to je super kdyby o byli 3 dny bez malýho tam umřu ☹
jinak mi hned dr. řekla že když budou neprůcodný tak už jen IVF tak uvidíme co zjistí

martina_81
18. črc 2012

@antana123 já si taky plánovala 3 dny,a pak jsem tam byla týden,takže radši si to moc nemaluj. 🙂 Tak se zeptej zítra,když ti řeknou termín a budeš mít aspoň trochu jistotu,co můžeš čekat. 😉

littlemousecz
18. črc 2012

@martina_81 děkuju, snad to dobře dopadne. já měla ET v neděli 24.6. a v pondělí 25. jsem šla normálně do práce

antana123
18. črc 2012

@martina_81 ok děkuju 😉 a který den cyklu si šla???

littlemousecz
18. črc 2012

@petrufa86 no ale nenaděláš nic. je to hrozný,ale zase ne tolik, jako kdyby se to stalo později.

martina_81
18. črc 2012

@littlemousecz ?Ty už jsi šla v pondělí do práce? Já myslela,že jsi měla aspoň 2 nebo 3 dny volno. A mně řekli,že mám 3-5 dní ležet a být v klidu.
@antana123 na tu laparku? týden po skončení ms.
@littlemousecz @petrufa86 holky,vám říkali v caru,že máte na ET přijít nenakrémovaný a nenavoněný? Holky to teď v diskuzi řeší,že někoho na to výslovně upozorňovali,že prý to těm ebryjkám vadí. No mně teda nikdo nic neříkal,takže jsem byla navoněná jako normálně.

littlemousecz
18. črc 2012

@littlemousecz jj v pondělí hned po druhej den po ET. Já to původně plánovala, že bych měla ještě volno, jenže jak folíci nechtěli růst, tak se to protahovalo a pak byla PK 5 dní, tak mi skončila dovolená a holt jsem musela do práce.
O tom, že mám přijít nenakrémovaná a nenavoněná mi nikdo nic neříkal. Ale já jsem alergická na kdeco, tak používím většinou jen deodorant bez parfemace a ničím jiným jsem navoněná nebyla.

littlemousecz
18. črc 2012

@martina_81 no to je teda trapný, když dám odpovědět tobě, tak mi tam naskočím já, koukni na odpověď výš

antana123
18. črc 2012

@martina_81: jo na ní díky moc za info 😉

martina_81
18. črc 2012

@littlemousecz joo,taky to tady píšu ručně jak debil. 😉 a neměla jsi strach jít hned do práce? Já se tady bojím jen pohnout. 😉 Takže si v klidu půjdu v pátek na procházku a nebudu se asi nějak moc vzrušovat. 🙂

littlemousecz
18. črc 2012

@martina_81 no tak trochu mě to štvalo, že musím hned, ale jinak to nešlo. To víš, že jsem se bála, abych něco nezkazila. Ale nedalo se nic dělat. Pak jsem si vždycky po návratu z práce šla na hodinku lehnout,než jsem začala dělat večeři. A dalo se to zvládnout.Ve středu jsme byli už na houbách se projít (nic dlouhýho, jen taková malá procházečka) a v pátek, sobotu a neděli jsem pomáhala mámě v kuchyni v hospodě. Až na to horko to bylo v pohodě. Hodně jsem si v mezičase sedala a pak jsem si odpoledne vždycky na dvě tři hodinky šla odpočnout.
Ono víš co, přehnaný odpočívání má za následek to, že se akorát nudíš a užíráš se tím, jestli to vyšlo nebo nevyšlo. Mi říkal doktor - normální režim, netahat nic těžkýho, nelozit po stromech,necvičit aerobik a nehhrát fotbal.Pak se zasmál a řekl, že prostě není dobrý dělat věci, který způsobujou otřesy a který namáhají břicho. Jinak když se tam embrya mají udržet, tak se tam udrží i při přiměřené námaze (tzn. dělat běžný věci, na který je člověk zvyklej, ale nejet až nadoraz).

martina_81
18. črc 2012

@littlemousecz já si právě taky říkám,že normálně bych se snad hýbat mohla 😉 ,takže dle instrukci sestry budu polehávat,ale nebudu to přehánět. 😀

littlemousecz
18. črc 2012

@martina_81 jj, přehánět se nemá nic, ani polehávání. já jsem teda z ležení rozlámaná vždycky víc, než když se celej den hejbu

martina_81
18. črc 2012

@littlemousecz no právě, ani mě to nebaví,ale zase když mě bolelo to břicho,tak jsem byla ráda,že se hejbat nemusím. 😖 Zrovna mi pošťák dovezl ty plínky. 😀 Jsou teda srandovní. 😉