CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
7. srp 2012

@martina_81 JJ, dělají, jak já chodím na tu naši diskuzi, tak tam holčina chodí do Prahy, nevím, přesně kam a psala že na genetice, imunu a laparce byly ještě před. Domluv se s doktorem, výsledky z genetiky trvají měsíc. Řekni mu to na rovinu, že se v práci bude každej vyptávat, že se už teď ptají přítele a jestli by nenechal kontrolku až do výsledků z genetiky a imuna.

littlemousecz
7. srp 2012

@martina_81 no to je asi pravda, promiň, já si neuvědomila, že to u tebe v práci ví. Tady to nikdo nevěděl. Naštestí jsem svoje neustálý návštěvy doktora mohla svádět na tu mou ruku, jak mě bolela, případně na alergologii a nikomu to nepřišlo divný. Já totiž lítám po doktorech skoro pořád.A na OPU jsem měla celej tejden dovolenou, protože jsem nevěděla, jak mi po tom bude. Naštěstí mi ET vyšlo na neděli a v pondělí jsem to stihla po dovolený do práce a nemusela vysvětlovat, že potřebuju být ještě doma.

martina_81
7. srp 2012

@petrufa86 mám pocit,že to dělají všude kromě Sanusu. 😒 Jenže mně je zas blbý být další měsíc jen tak doma,chápeš? Takhle se aspoň něco dělo. No uvidím podle toho,co mi řekne.

littlemousecz
7. srp 2012

@petrufa86 @martina_81 Nám třeba dělali genetiku před, ale jen proto, že měl Honza blbý spermio, prý je tam riziko, že když má chlap špatný spermio, tak může být nositelem genu cystické fibrozy. Ale na imuno nám řekl, že nás kdyžtak pošle, když se 1.IVF nepovede.

littlemousecz
7. srp 2012

@martina_81 jo tak to chápu. I když jsem v jiné situaci. Taky mi doktorka nabízela neschopenku, když jsem po IVF a hrozně se divila, že ji nechci. Jenže já bych to nevydržela: Doma bych se nudila a byla bych vzteklá. A vím, že bych stejně pracovala z domu, tak proč bych za to měla brát nějakou almužnu za neschopenku že jo. Navíc mi vůbec nic není, krom těch nevolností ráno a vzhledem k tomu, že jsem se dohodla s ředitelem a můžu chodit do práce klidně na desátou, když budu chtít, tak v tom nevidím problém. Jako kdyby bylo nějaký riziko, tak na práci kašlu a budu ležet doma, ale takhle bych si připadala hrozně.

petrufa86
7. srp 2012

@martina_81 všude né, vím že se tam hodně holčin divilo že je poslali na testy už před. Já vím, na jednu stranu je to blbý být doma, co tam, když se nic neděje a na druhou stranu nechceš do páce kvůli otázkám. Je to těžký. To je fakt taková nespravedlnost že by z toho člověk brečel.
@littlemousecz No vidíš, jeden CAR a každý jiný postupy. Jarda sice neměl spermio taky žádnou hitparádu, ale zase tak hrozný to nebylo. jsem zvědavá ve čtvrtek, ale už 1,5 měsíce papká selen a zinek tak aspoŇ za něco bude stát.

littlemousecz
7. srp 2012

@petrufa86 no Honza měl hooodně špatný výsledky. Jedl selen a zinek 4 měsíce a při OPU měl spermio ještě horší, než před tím.Ono to asi na všechny nefunguje. On má jen jedno varle a na něm navíc křečovou žílu, tak asi selen se zinkem na to byly krátký.

petrufa86
7. srp 2012

@littlemousecz to Jarda zas tak hrozný nééé, jen jich měl míň než ej limit a o malinko horší morfologigi. Ale embryolog říkal, že to ujde, že tam jsou i hroší výsledky. A před ICSi to měl na 1* To je stejnak zvláštní že ho měl ještě horší, jardovi to pomohlo. Na mě třeba kontryhelový čaj nefunguje, vezmi si že ho piju už 10 dní 2x denně a sliznice jen 7 mm 😒

littlemousecz
7. srp 2012

@petrufa86 no my měli hodně špatnou i morfologii kolem 4%, množství kolem 0,8 mil/ml a při OPU jen 0,5 mil/ml
ale minule si psala, že funguje ne?

petrufa86
7. srp 2012

@littlemousecz jojo, minule mě přišlo že sliznice rostla, nějaký 16Dc jsem měla 7,9 mm. Ale dneska jsem taky teprve 12 DC.

littlemousecz
7. srp 2012

@petrufa86 no ták, to je ště naroste. bude to v pohodě. ono je to stejně jak u koho. moje kamarádka měla na první těhu kontrole sliznici 5mm (asi 5tt) a doktorka se tomu hrozně divila a říkala, že si myslí, že to nevydrží a teď už má zdravýho chlapečka, normálně donošenýho. Prostě to záleží na miminku, kam je ochotný se zavrtat.

petrufa86
7. srp 2012

@littlemousecz jojo, snad doroste a po tom estrofemu snad určitě. i když na to má sliznice jen 2 dny. Snad těch 8 prášků zabere. Ještě než půjdu na IUI tak jdu k dr na UTZ aby se na sliznici juknul. A jaktože má manžel jen jedno varle (možná blbá otázka, ale zajímá mě to)? To byl nemocný??

martina_81
7. srp 2012

@littlemousecz já se doma taky nudím, jenže po transféru bych na 12ky nešla. 😒
@petrufa86 jj, taky jsem zvědavá na čtvrtek,co pořešíme.

petrufa86
7. srp 2012

@martina_81 tak když makáš manuálně tak to by bylo 100% jistý že by se to nepovedlo. A kde vlastně a co dělás? Menoj, určitě to bude dobrý. Dneska sem tam teda čekala hodinu, měli asi skluz, ale nejdřív jsme si s Vodičkou pokecali o olympiádě a pak jsme teprve řešili IUI. 😀 😀 😀

antana123
7. srp 2012

@petrufa86 držím palce 😉
@martina_81 je mi to moc líto ☹

martina_81
7. srp 2012

@petrufa86 pak nemaj mít skluz, když tam s ženskýma probírá olympiádu. 😀 😀 😀 Balím kondenzátory ve firmě,co je vyrábí. A taky to tam jde od 10 k 5, prý se v září chystá velký propouštění. 😒

martina_81
7. srp 2012

@antana123 díky. Kdy jdeš na tu laparku? už teď někdy? 🙂

petrufa86
7. srp 2012

@antana123 díky moc 😉
@martina_81 se mnou mohl, já byla poslední před polední pauzou 😀 😀 Ale dneska mě teda přišlo že tam ty 2 ženský přede mnou byly nějak dlouho. Ale třeba se mě to jen zdálo. Bože co je to kondenzátor??? Tak to teda nic moc, když chtějí propouštět.

martina_81
7. srp 2012

@petrufa86 když si rozděláš telefon, tak tam určitě najdeš takový malý, nejčastěji v mobilech, žlutý obdélníček a to je kondenzátor. 😉 Hledala jsem nějaké obrázky, ale bohužel, jen tohle http://www.avx.com/docs/masterpubs/tantniob.pdf Ten první typ mi nic neříká, ale ty žlutý a černý už velice důvěrně znám. 😀 😀

petrufa86
7. srp 2012

@martina_81 aha, aha, to sou mi novinky, už sem zase o něco chytřejší. A co jinak Jirka, jak zvládá neúspěchy?? A co tvoje mamča a ostatní??

martina_81
7. srp 2012

@petrufa86 On city najevo moc nedává. Řekl,že ho to sere a když jsem pak brečela jak želva, tak za mnou přišel, že ho to taky moc mrzí,ale že mám ještě jeho a že mě má moc rád. a když to na mě přijde, tak mě utěšuje, jak umí... Mamča je z toho taky celá špatná a jinak to moc nikdo neví.

antana123
7. srp 2012

@martina_81 nastupuju 16.9 tak mám ještě čásek 😉
@martina_81 je to těžký když to nejde i pro chlapi můj muž byl pořád plný optimismu a ted po 1,5 roce snažení už jen říká že doufá že na něco u mě příjdou pač pak už nevíme čím by to bylo ☹

martina_81
7. srp 2012

@antana123 Jirka už to vidí taky jinak, i když zatím optimismus neztrácí, i když to asi jen kvůli mě,abych si to až tak nebrala a byla v poho. 😒

antana123
7. srp 2012

@martina_81 těžko říct co se jim honí hlavou ja když brečím že to nevyšlo tak mě uklidnuje že to jednou příjde 😉 ale taky mi říkal že bychom se měli smířit i s tím že mi třeba řeknou že jsou ty vejcovody neprůchodné docela se toho výsledku bojím ☹

martina_81
7. srp 2012

@antana123 a když budou náhodou neprůchodný, tak půjdete do ivf,ne? víš, já obdivuju všechny ty ženský, co mají za sebou 3 pokusy a nespočet transférů, když už opominu ty prachy, tak pořád nechápu, kde berou tu sílu a nervy, zkoušet to pořád znovu a znovu, když já mám chuť se na to vykašlat po dvou neúspěšných transférech??? ☹ ☹ ☹

antana123
7. srp 2012

@martina_81 no asi bychom šli do IVF ale kdy to je otázka pač bychom na to museli našetřit takže určo až za pár let ted na to nemáme prostě ☹
já tyhle ženský taky obdivuju to je na palici kolikrát ☹ ☹

martina_81
7. srp 2012

@antana123 jo,s těma penězma je to pěkně v pr....,co? ☹ ☹

antana123
7. srp 2012

@martina_81 jo to je takže spíš si myslím že bude jen Šíma pač za pár let budu už i stará ☹ chceme si brat hypotéku tak si myslím ž na to jen tak nebude ☹ já nechápu jak se nám mohl povést Šíma to byl fakt zázrak ☹ ☹

martina_81
7. srp 2012

@antana123 jo, to mi říkej, taky jsem nedávno myslela na to, jestli jsme neměli začít dřív. a když to teď vidím, tak budem rádi taky za 1 dítě. ☹ Buď ráda,že ten zázrak máš a hýčkej si ho. 😉 😉

antana123
7. srp 2012

@martina_81 hele vy se ho určo taky dočkáte asi bych podstoupila nějaký to imuno a jinný vyšetření at je jistotta že je vše ok 🙂
hýčkáme si ho ale on by sourozence hodně potřeboval je sám prostě ☹