CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

leny11
14. pro 2012

Tak to je ta lepší varianta aninno32, my se ke zmraženým embryím nikdy nedostali.

littlemousecz
14. pro 2012

@leny11 @sabcacech tak já byla na IVF v Jihlavě a podařilo se na první pokus, nemůžu si stěžovat 😉 , měli jsme IVF + PICSI + prodlouženou kultivaci

littlemousecz
14. pro 2012

@leny11 na zmražení nám taky nic nezbylo, měli jsme při odběru 8 folíků, 5 se oplodnilo, 2 embrya vydržely, nechali jsme zavést obě a čekáme jedno miminko

leny11
17. pro 2012

Ahoj @ittlemosecz tak to je dobrá zpráva gratuluju 🙂 .U mě klasické IVF nemělo moc úspěch, spíš minimálka.Bylo hodně vajíček ,ale nebyly zralý a k transferu nikdy nešlo, jen s dárkyní.Těď chceme jít do darovaného embrya.

martina_81
19. pro 2012

@littlemousecz @petrufa86 @antana123 ahoj holky, tak hlásím, že nám v pondělí konečně dorazily výsledky z imunologie. Já to mám ok a přítel má nějaké protilátky na něco, takže doporučují endokrinologické (nevíte někdo, co to je) a urologické (jestli nemá infekci močových cest) vyšetření. Tak jen doufám, že ty embryjka, co máme, budem moct použít. 😒 Do caru jedeme 4. ledna, tak jsem zvědavá.

antana123
19. pro 2012

@martina_81 Ahoj tak konečně co 🙂 hele to nevím co by mohlo být ☹
my snažení vzdali a v lednu jdem žádat o adodpi tak snad nebudem dlou čekat na sourozence pro Šímu 😉

littlemousecz
19. pro 2012

@martina_81 ahojky, tak to je super, že ty jsi zdravá. Endokrinologické vyšetření je myslím kvůli štítné žláze a jiným žlázám, co produkujou hormony. Tak držím palce, aby embryjka byly ok.

littlemousecz
19. pro 2012

@antana123 až tak jo? není ještě brzo házet flintu do žita? Jestli jste oba v pořádku a odstranili ti srůsty, tak byste ještě mohli zkusit aspoň IUI ne? Ber to tak, že jste po laparce začali úplně znovu a dejte tomu aspoň ten rok. Ale je to vaše věc, nechci nějak radit. Jen mi to přijde jako takový vzdávání se bez boje.

martina_81
19. pro 2012

@littlemousecz a myslíš, že když teda není problém u mě, tak že je budem moct použít?
@antana123 jak to, že jste to vzdali? ☹ Nechceš ještě zkusit IUI nebo IVFko?

antana123
19. pro 2012

@littlemousecz hele my už nemáme chuť bojovat ☹
upřímně mě to už nebaví každej nám už sliboval jak budu těhotná po tom a potom a ještě nic 24 měsíců a nic prostě nebaví mě to
a kdyby aspoň něco našli tak by člověk měl chuť bojovat a měl by naději že se vyléčí ale takhle můžem čekat celý život a to nechci
stejně ta adopce bude trvat minimálně 3 roky tak bude i prostor k tomu otěhotnět v což já teda už nevěřím smířili jsme se s tím že jsme neplodní a tečka

antana123
19. pro 2012

@martina_81 vzdali já si stojím za tím že když nic nenašli tak IUI a ani IVF nám nepomůžou

antana123
19. pro 2012

já vím že je to pro vás k nepochopení ale nechcem ztrácet další roky pokusama které k ničemu nevedou a navíc Šíma sourozence fakt potřebuje co nejdřív tak jsme se rozhodli pro adopci🙂
a já už žádnýmu doktorovi nevěřím ani nos mezi očima
já vím že ostatním třeba pomohli ale nám asi už není souzeno......

antana123
19. pro 2012

jediný doktor který nám kdy pomohl byl můj minulý gyndař pomohl nám k Šímovi bohužel už zemřel takže asi už nám nikdo nepomůže

littlemousecz
19. pro 2012

@antana123 no hlavou to chápu, ale srdce by mi to nepobralo. Ale asi je to trošku jiný, když už jedno vlastní dítě máte. My čekali tři roky a dočkali jsme se. I když až po IVF. Zase když ty možnosti jsou, tak proč je nezkusit. Ale každej je jinej.

antana123
19. pro 2012

@littlemousecz upřímně na IVF nemáme ani prachy...a myslím si že bych to psychicky fakt nedala

littlemousecz
19. pro 2012

@antana123 a nemyslím si , že když nic nenašli, že IVF a IUI je k ničemu. Záleží na tom, jak dobře hledali. A jestli nic nenašli na genetice a imunu, tak to může být klidně někde jinde. Nám třeba doktor říkal, že klidně to může být tak, že prostředí uvnitř zabije všechny spermie než se vůbec dostanou do dělohy. A to se vůbec nemusí nikde projevit. Dělají na to nějaký spešl testy. A pak je IUI cesta, protože ty spermie šoupnou až do cíle. Nebo můžou bejt vajíčka pro spermie neprůchozí a pak se jim musí holt pomoct dostat se dovnitř.

littlemousecz
19. pro 2012

@antana123 jo, je to nápor na nervy i na tělo, to jo. Ale IUI platí pojišťovna, max. se doplácí za nadstandardní léky. A jestli jste oba zdraví, tak by to mohlo pomoct. Nechci tě přesvědčovat, to ne. Je to každýho věc. Ono možná je nejdůležitější to rozhodnutí, že na to kašlete a necháte to být. Někdy je psychika děsná mrška a může za spoustu věcí, který by nás v životě nenapadly.

antana123
19. pro 2012

@littlemousecz no ale oni tvrdí že když jedno dítě máme tak by tohle neměl být problém 😲

littlemousecz
19. pro 2012

@antana123 tak to jsou blbouni, jestli tvrdí, že když jedno dítě máte, tak by druhý neměl být problém. Změnila bych doktora. Je to nesmysl. Třeba imunologickej problém se podle mě může vyskytnout kdykoliv, stejně tak se může změnit složení sekretu uvnitř nebo se změnit morfologie spermií, i jejich počet. Tak je hloupost aby tohle někdo řekl.

antana123
19. pro 2012

@littlemousecz upřímně sem vyčerpaná z pokusů o cokoliv
naš sexuální život je na bodu mrazu známe jen nařízený dny kdy musíme už se ani nemilujem jen za celej měsíc ty dny co nakážou
a podle mě tohle není život☹
pořád se tím trápím a mezitím nám Šíma vyrostl před očima a my si ho ani neužili ☹
já už takhle žít nechci já už chci aby byl konec
doufám že si v září najdu práci a zase mi bude o něco líp
i to rozhodnutí přestat mi moc pomohlo
a ta adopce mě děsně nadchla i muže tak si myslím proč nepomoct nějakýmu dítku a ono zase nám zapomenout na tohle děsný období našeho života
chci zpátky náš život i to že jsme se dokázali milovat bez toho abychom museli

antana123
19. pro 2012

@littlemousecz na spermiu jsme byli v Sanusu to má v normě ale tohle vyšetření zda mé prostředí zabíjí spermie to jsem nepodstoupila

littlemousecz
19. pro 2012

@antana123 no jestli to jde takhle do háje, tak to fakt blbý a je lepší se na to vykašlat. Jak jsem psala, psychika je mrška. Kašlat na to,začít se milovat z lásky a ne souložit z povinnosti... Jako doufat kolem menzes asi nepřestaneš nikdy (já to tak měla, když jsme čekali běhali do Sanusu na různý vyšetření, krev, ultrazvuky, spermiogramy, pak jsme čekali na výsledky genetiky, trvalo to skoro 10 měsíců a každej měsíc jsem doufala, stejně jako dva roky před tím, že ta mrcha prostě nepřijde a najdu na testu dvě čárky, i když jsme defacto věděli, že nás IVF nemine, kvůli manželovu spermiogramu).
Prostě to hoďte za hlavu, podejte si tu žádost a začněte znovu žít jako normální lidi 😉 Pokud to bude mít přijít, tak to přijde...A když ne, tak ne a pošlou vám nějaký krásný miminko, který potřebuje mámu a tátu víc, než cokoliv jinýho.

petrufa86
19. pro 2012

@martina_81 tak ses konečně dočkala, co??? Je fajn že ty jsi ok. A záleží na co Jirka ty protilátky má. S tím endokrinologickým a urologickým vyšetřením nemám zkušenosti takže bohužel neproadím. Ale když tady dáš na foru dotaz tak ti určitě některá holčina odpoví. Nebudete první ani poslední.
@antana123 hele, mě to taky nebavilo. A nakonec se povedlo přirozeně. A taky sem si říkala že to trvá nějak dlouho. U nás to bylo 31 měsíců 😒 😒 😒 😒 Ale v tvém případě bych aspoň to IUI zkusila. Souhlasím s
@littlemousecz prostě třeba má manžel línější spermouši kterří něž doputují do dělohy tak umřou nebo se jim v tý cestě u tebe nelíbí. Takhle by ti je popostrčili a měli by snadnější a hlavně rychlejší cestu. A my za IUI platili 1030 Kč. Vím že se mě to kecá, ale já bych před tím než bych hodila flintu do žita utratila 3000 kč za IUI. A jinak co se týká toho že už jedno dítě máte. Píšu si tady občas s jednou holčinou co taky chodí do Pardubic a první mimčo na 1 pokus a teď né a né se povýst. Laparka v pohodě, v sanusu v HK ji odsáli cystu. Oba dva jsou s manželem v pořádku (vydupala si doporučení na imuno a genetiku) a teď to vypadá že se ji povedlo 3 IUI 🙂

antana123
19. pro 2012

@littlemousecz díky za pochopení 🙂 já nechci obětovat manželství proto abychom pokračovali dál
a nám ani jednomu prostě adopce nevadí my si i dřív říkali (než jsme zažili to co jsme zažili)že chcem 3 děti 2 naše a že bychom si jedno adoptovali a nakonec bude jedno naše a jedno adopovaný ale jak říkám já vím že bych ho milovala stejně jako Šímu a myslím že by nám to celkově prospělo všem 😉

petrufa86
19. pro 2012

@antana123 co se týká sexuálního života tak to chápu. Po IUI nařízeno 3 dny 2x denně. Po 2 dnu jsme toho měli oba plný zuby, ale říkali sme si že se to povede. Mezi transferama počítání plodných dnů, vždycky hned nohy nahoru a .......... Je to děs, ale... Ale nemysli si ta adopce bude taky nápor na nervy. až budete vyplňbovat papíry kolik jsi měla před manželem chlapů a proč si se s nima rozvedla, a ... pak psychologický testy, týdenní seminář a pak terpve schválení a nakonec nekonečný čekání jestli se najde nějaký mimčo který ste si napsali do požadavků.

antana123
19. pro 2012

@petrufa86 já vím že to nebude jednoduchý ale u té adopce je o dost větší šance že to dítě jednou bude kdežto takhle tomu už nevěřím ☹ ☹ ☹ je to beznaděj prostě já nad všema lékařema zlomila hůl každej jen slibuje jak to pomůže a nic léčbu sem měla přibrala sem ani jako ženská se necítím ☹ ted jak jsem to vzdali sem začala i konečně hubnout prostě je mi o 1000% líp

martina_81
19. pro 2012

@antana123 v podstatě Tě chápu, já už bych toho měla taky asi plný zuby. Tak jen doufám, že to nebude dlouho trvat a nebudete moc čekat. 😉
@petrufa86 nj, počkám, co nám toho 4.1. řekne Vodička a uvidíme. Musím běžet, tak zatím ahoj.

antana123
19. pro 2012

@martina_81 díky 😉

petrufa86
19. pro 2012

@antana123 je to prostě vše těžký, jak adopce, tak i IU a IVFko, vše je nápor na nervy. Já taky dodneška ještě nepochopila jak je to možný že se nám to povedlo přirozeně. Ale je dobrý že jdete do tý adopce, trochu se uklidníš a třeba se mimčo časem povede a vy si splníte sen že budete mít 2 vlastní a jedno adoptovaný. Je hodně párů, kterým to nešlo, adoptovali si mimčo a za čas ženská otěhotněla. Takže neházej flintu do žita. Co není, může být 🙂 🙂 🙂

antana123
19. pro 2012

@petrufa86 hele mě tohle všechno příjde jako začarovaný kruh sem ráda že sem sebrala odvahu a řekla dost
a kdyby se to stalo tak jak píšeš tak by to bylo krásný 😵 😵