CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

margarita1
20. zář 2013

@martina_81 @petrufa86 @sabcacech tak je konec ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , já se snad sesypu 😢 😢

martina_81
20. zář 2013

@margarita1 jak to, že je konec, co se stalo? ☹ ☹ Je mi to moc líto a vím přesně, jak se cítíš, to mi věř, zažila jsem tohle už dvakrát. ☹ ☹

antana123
20. zář 2013

@margarita1 copak se stalo???je mi to moc líto taky to mám párkrát za sebou ☹ drž se...

martina_81
20. zář 2013

@petrufa86 máte moooc krásný fotečky, malá je nádherná a Tobě to děsně sluší, máš super vlasy a vůbec nevypadáš, že by Tě to mateřství nějak zmáhalo, spíš naopak, moc Ti to svědčí. 😀
@sabcacech @petrufa86 Tak si představte, že jsem měla včera dopoledne kontrolu ze socky.... Schránku vybíral až Jirka odpoledne, tak jsem tam hned volala a paní mi řekla, že pán, co to má na starost, už tam není, tak si napsala moje číslo a že mi pán dneska ráno zavolal. Pán volal v 7.15 !!! a byl vcelku v poho, řekla jsem, že jsem byla přes 2 hoďky v laborce ve Svitavách a on, že mu teda stačí telefonní číslo na ně, jestli mám, aby mě nemusel hnát do Svitav pro potvrzení, že si to ověří sám telefonicky. Takže paráda. Já už měla strach, že budu muset jet pro nějaký písemný potvrzení. 😖

antana123
20. zář 2013

@martina_81 týjo byli na tebe jo???na mě ještě né ale marodím 3 týdny no já stejně vycházky dodržuju

martina_81
20. zář 2013

@antana123 bylo to poprvé za celou tu dobu a za všechny neschopenky. A na tohle jsem teda taky posera a vycházky dodržuju poctivě a mimo ně bych si neriskla někde trajdat. 😉

petrufa86
20. zář 2013

@muddledgirl celkem dobře až na to počasí, pár dnů sluníčka by mě ještě nevadilo. S malou to už je lepší, směje se, kouká na hračky a potvora zvedá hlavu jako když by si chtěla sednout a když ji chytnu za ruku tak se začne přitahovat a ve vaničce se mě točí na pravý bok jak kdyby se chtěla otočit na břicho ale myslím že na vše hlavně na to sedání má ve 2 měsících ještě hromadu času.
@margarita1 díky moc, jojo, princezna se 6 kilama v 7mi týdnech 😀 😀 😀

sabcacech
20. zář 2013

@petrufa86 je,Terezka je krasna a slusi vam to,cele rodince.
@margarita1 ale neee,co se stalo?? Moc me to mrzi.
@martina_81 jeste,ze te tedy nehnal po vsech certech

petrufa86
20. zář 2013

@margarita1 nekecej, jak je to možný?? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
@martina_81 díky moc, to mě říká každej že vypadám dobře i doktorka se sestrou když sme přišly v pondělí po propuštění na první kontrolu tak říkaly že vůbec nevypadám že bych ani né před týdnem rodila 😉 Ale dalo mě to hodně práce abych v neděli takhle vypadala 😀 😉 jinak doma občas vypadám jako kdybych prolítla roštím a chodím v poblitým triku když si malá ublinkne a já to nestihnu. 😉 Ale to tě taky čeká, neboj 😉

martina_81
20. zář 2013

@sabcacech ani nevíš, jak jsem ráda, že mu to stačilo takhle. 😉
@petrufa86 právě, vůbec tam nevypadáš, jak uhoněná mamina. 😀 No na sebe jsem taky zvědavá. Jinak doma už nám občas začínají "boje". Jak Jirka zatím nic neřešil, tak najednou přišel s tím (bavil se s kolegou v práci a ten ho asi nakopnul), že bysme mohli třeba začít už po něčem koukat do pokojíčku. Já občas, když se mi tady něco líbí u někoho v albu, tak kouknu na odkaz a při té příležitosti tam najdu třeba něco jinýho. 😀 třeba jsem koukala na odkaz na kýbl na plíny a našla jsem tam přebalovák, co by se mi líbil. Jsem praktická, takže upřednostňuju typ komoda s přebalovací podložkou nahoře, s tím, že pak to zůstane jako součást nábytku a nebude to ležet ve sklepě apod. A co myslíš? Jirkovi se zdají 2 tisíce hodně. Pak teda sám koukal, naznal, že je to teda síla s těma cenama a víš, s čím přišel? Že bysme mohli koupit komodu a nahoru přebalovací podložku, aby to mělo i další využití.... 😀 😀 😀 Další věc, koupání. Celou dobu jsem si myslela, že bych koupala normálně ve vaně, s takovou tou hadrovou podložkou. Jenže mě pravděpodobně čeká císař (můj dr. už se mi snažil minule nastínit, že se bojí riskovat přirozený porod kvůli té protržené děloze, ale ještě uvidíme, jak to dopadne), takže ohýbání do vany asi nehrozí. Což mi připomíná, že jsem se Tě chtěla zeptat, jak jsi spokojená Ty s tou "konstrukcí" s vaničkou? Jestli je to dostatečně stabilní a vyhovuje Ti to? Že bych si to asi taky pořídila. a takových věcí čekám ještě hromadu..... ale dostala jsem pochvalu za látkovou výbavu, kterou jsem pořídila v dostatečným množství a celkem za 6000. 😉

petrufa86
20. zář 2013

@martina_81 za mě kýbl na plíny zbytečnost, teda myslím papírový. Chtěla sem si koupit úplně ten obyč s víkem a jedna mamina mě od toho zrazovala a ještě že sem poslechla. Přebalovák mě udělal Jarda doma a já si na to koupila jen tu tvrdou přebalovací podložku. takže nás přebalovák vyšel na 600 kč + podložka. Hele, ten držák na vaničku si nemůžu vynachválit, sice sem si říkala jestli sem se neunáhlila i když to nebylo tak drahý ale za mě 100% ano. Nemusím se k tomu ohýbat, kdybych dala vaničku do vany tak se musím ohýbat a hnedka by mě boleli záda, takhle to je fakt v pohodě, stojím nad malou a v pohodě ji myju, i jarda kterej má 180 cm si to chválí že je to super.A co se mě líbí na vaničce že je tam taková samolepka a na tu když napouštíš vaničku tak se ti ukazuje smajlík jestli je moc teplá nebo studená, ze začátku sem nevěděla jak teplou vodu a samolepka mě moc pomohla. Stabilní to je, zacvakneš to do sebe a drží to, je to stabilnější jak takovej ten rozkládací sušák na prádlo. Jestli chceš tak ti to vyfotím zblízka ať vidíš.

martina_81
20. zář 2013

@petrufa86 tak kýbl myslím samozřejmě na látkový plíny, na papírovky je to snad zbytečný,ne? 😲 Nj, tak když máš doma šikovnýho chlapa, tak to máš dobrý. Ten můj má poslední dobou jiný zájmy..... ☹ ale zas to beru tak, že stejně bych nějakou komodu nebo skříňku koupit stejně musela, takže jako zbytečnost to neberu. a nad tím držákem s vaničkou určitě zauvažuju, respektive už jsem téměř rozhodnutá. Proto jsem se ptala, jestli je to stabilní, taky jsem si představila ten sušák na prádlo. 😀 Ta samolepka je teda dobrá vychytávka, to slyším poprvé. 🙂

antana123
20. zář 2013

@petrufa86 na ten stojan na vaničku sem se chtěla zeptat to do něj půjdu taky 😉
a komodu s přebalovacím pultem sháním taky uvidíme na co natrefím
@martina_81 já mám kýbl i na papírovky já to u malýho využila

petrufa86
20. zář 2013

@martina_81 asi není když si kupa mamin kupuje takovej ten drahej jak se ti v něm každá plína po vhození zabalí 😉 Mě Jarda ten přebalovák udělal a já jsem si na nejlevnejsinabytek.cz koupila 2 komody.

Jinak posílám fotky kde je zblízka vidět ten držák 😉 Na Jardu se nedívejte, není to žádnej model 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tady sem kupovala ten držák i vaničku a když se podíváš tak vpravo dole je ta samolepka vidět. http://www.nejbaby.cz/vanicka-100-cm-modra-zelv...
@martina_81
@antana123

muddledgirl
21. zář 2013

@petrufa86 Ahojky...miminka jsou roztomilý, v Anglii jsem hlídala Hannah občas od dvou dnů do 8 měsíců.... 😉 No je krásná princezna...

muddledgirl
21. zář 2013

@margarita1 Ach jo, kočko, to mi je moc líto...to snad není pravda, myslím na Tebe.Drž se a určitě popros o imunologii a genetiku v Sanusu....

martina_81
21. zář 2013

@petrufa86 tak jsem okoukla vaničku, držák, malou a samozřejmě i Jardu. 😀 😀 To koupe, nebo tam jen stojí modelem? 😀 A to lehátko do vaničky máš jaký? Jinak koš, co po vhození plíny ji ještě zabalí, teda neznám. 😲 To už jsou vážně hovadiny a tahání peněz, podle mě. 😖

petrufa86
21. zář 2013

@martina_81 když má ranní a o víkendu tak koupe každý den 😀 😀 Jednou sem po něm chtěla ať si to zkusí co kdybych náhodou skončila v nemocnici, člověk nikdy neví a od tý doby koupe. Nenutím ho, ale dělá to rád, tak proč bych ho nenechala. Takže když má ranní koupe on, když odpolední koupu já. Jen švára si ho dobírá ať se na to vyse.. že to doma poslouchá že Aničku koupal všudy všeho 2x, ale teď mu to nastane když čekaj druhý 😀 😀
S jinak co doporučuju tak odsávačku hlenů na nos. Malá od nás chytla malinko rýmu, takže každý den odsáváme a to bys koukala co se toho tam za celý den a noc nahromadí. Vždycky chrčí a po odsátí krásně dýchá. Jen když slyší zapnutej vysavač tak by nejradši z lehátka utekla. Nebrečí při tom jen se snaží se tomu vyhnout, ale jak vysavač vypnu řehtá se.

martina_81
21. zář 2013

@petrufa86 tak to je super. No já jsem zvědavá na Jiřího a jeho pomáhání. 😀 tu odsávačku na vysavač má kámoška taky a taky je s ní spokojená, ale zatím teda vůbec nevím, jak to vypadá, natož, jak se to používá. 😖

martina_81
21. zář 2013

@petrufa86 tak jsem si dopoledne umyla vlasy, po obědě jsem se namalovala, že si zajdu do kaufu, když je tam od rána celkem fajn a když jsem se chtěla oblíkat, tak se brutálně rozechcalo. 😠 No nemám já smůlu? 😖 Doufám, že přestane, když už jsem si dala takovou práci a udělala ze sebe člověka. 😀

petrufa86
21. zář 2013

http://www.nejbaby.cz/lehatko-do-vanicky-bavlna... - jinak lehátko do vaničky mám úplně to nejobyčejnější ale zato si myslím že je nejlepší a odsávačka na vysavač vypadá takhle, je to lehký, normálně to nasadíš na hadici od vysavače, zapneš ho a strčíš do nosu http://www.nejbaby.cz/odsavacka-nosnich-hlenu-n...
@martina_81

petrufa86
21. zář 2013

@martina_81 já jsem malou strčila pod pergolu do kočárku a jen sem ji uvozila tak taky chcavec jako blázen, ale teĎ už zase nic. Takže si myslím že budeš moc vyrazit, ale víš jak, netahat nic těžkýho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

martina_81
21. zář 2013

@petrufa86 díky. Docela mě překvapila ta cena, čekala jsem, že to bude dražší, jako všechny vymoženosti. 😉

martina_81
21. zář 2013

@petrufa86 tady se zdá, že to za chvíli taky přestane. 😉 nebooj, chci jen mák na buchtu, co budu dělat v pondělí dopoledne,abych vzala k našim (zvykli si, že vždycky vozím nějakou buchtu nebo koláče). a našla jsem nový recept, tak ho chci vyzkoušet, ale chybí mi mák. A na větší nákupy pak zajedem s Jiřím. 😉 Nic netahám, na to jsem hooodně opatrná.

petrufa86
21. zář 2013

@martina_81 to je dobrý, místo abys ty vozila vašim, vozíš ty jim. Já jsem všechno kupovala na tý stránce nejbaby.cz, měla sem to sice za 4 tisíce ale bylo v tom vanička, stojan, rychlozavinovačka, odsávačka hlenů, 2x povlečení + mantinel a ..... Tady už naštěstí neprší, jen mrholí. 😉

martina_81
21. zář 2013

@petrufa86 berou to tak, že jsem doma, tak peču, víš? a je to od doby, co mám pekárnu, protože jsem zkoušela všechno možný z kynutýho těsta. A já se ráda pochlubím a jsem spokojená, že jim chutná. 😉 A teď musím udělat aspoň buchtu na plech, aby se neřeklo, děcka (jen 2!!!) se na to vrhnou a pokud zaváháš, tak máš smůlu. 😀 Jednou jsem nic nedovezla, to bylo teď v březnu, den před tou mojí laparkou, měla jsem bolesti, že jsem byla ráda, že stojím, tak bych se na nějakou buchtu mohla vyprdnout a tos měla vidět. Mamina hned "Ty´s nic nepekla?" a ještě takovým tónem, že mě to fakt vytočilo. 😠 😠
Tak mám nakoupený a ještě jsem se byla zaregistrovat v DMce do baby clubu. Docela jsem nechápala, oni nechcou ani vidět průkazku, nic. 😲 Přijde mi to teda dost divný, ale budiž. 😉
Jinak já našla na jiné stránce ten držák i vaničku a každý asi o 100 levnější, i zavinovačky tam mají za pár korun, tak bych pak nakoupila tam.
Joo, a jinak neboj, od našich si vozíme dost. 😀 Jablíčka, rajčátka, jahody, ostružiny, v pondělí na nás čeká sádlo (těším se na čerstvej chlebík, až si namažu....), vajíčka a další věci, to maminka nás rozmazluje. 😀 😀

petrufa86
21. zář 2013

@martina_81 Taky to tak máme když sem malou čekala a zbyl mě oběd tak sem to našim kolikrát vezla a když se malá narodila a přišly sme z porodnice tak ze začátku mě zásobily obědama zase oni. Taky tam sem zaregistrovaná, nyní už čerpám slevy z kartičky novorozenec 0-6 měsíců. Po mě taky paní nechtěla, ale to jsem už byla v 8m tak to poznala i bez průkazky 😀 😀 😀

petrufa86
21. zář 2013

@martina_81 já jsem to zkoušela na více stránkách a tady na tom nejbaby mě to vyšlo nejlevnějc, proto sem to brala tam. A co se týče oblečení tak doporučuju dupydup.cz tam mají taky hezký věci. A jinak já hodně nakupuju v tescu a v Kiku. Jako zrovna včera tuhle čapku 😀

martina_81
21. zář 2013

@petrufa86 Tak až my přijdem z porodnice, tak bude vařit tatínek. 😀 😀 No to asi ne, ale už jsem Ti říkala, jak si šetří dovolenou s tím, že si pak chce vzít 14 dní po porodu, aby mi pomohl? Tak jsem na to vážně moooc zvědavá. 😉
No já teď koukala do té slevové knížečky a už to není, co bývalo, kámoška měla úplně jiný slevy. Však si teď taky pořád stěžuje, jak to krouhli. 😖 ale něco třeba využiju, uvidíme. 😉

martina_81
21. zář 2013

@petrufa86 jj, už jsem na ni koukala, ten její výraz je fantastickej. 😀 A ty papulky..... 😉
Výbavičku mám téměř kompletní tady od paní z bazárku, hromada hader 0-6 měsíců, za 1200 i s poštovným. Je tam pár vážně pěkných kousků, ale většinou je to tak normál, na doma. Ale to nějak neřeším, mám radost i za to, a až budem vědět, co to bude, tak jen dokoupíme pár hezkých kousků na sváteční příležitosti. 😀