CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl a já si dala "závazek", že dnes a zítra objednám, co ještě nemám, ať to mám z krku. 😉
No my máme ještě ty francouzský brambory od včera. 😀 A v práci Jirku navnadil kolega na holandský řízky, takže ty u nás budou asi o víkendu. 😉 a zítra netuším, co vymyslím. 😒

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 no vidíš,nesnáším teď syrový maso...tak pošlu přítele pro něco do Bely,to je taková jídelna,kde koupíš i obalovaný věci... 😉

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl takže už skoro hotovky, jo? 😉 Tak to je taky fajn. To já syrový maso nemusím normálně, vadí mi i ta manipulace s tím. a jak někdo ochutnává tu sekanou, tak to je mi úplně zle. a moje kámoška, když dělá sekanou, tak si ještě tu syrovou hmotu namatle na chleba a baští, to už pak nechápu úplně. 😖

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 No,tak vzhledem k tomu,že bych blila,kdybych připravovala syrový maso... 😒 ...uvidíme...minule jsem blila i po kuřeti...takže už i kuřete se bojim...děs běs....bílkoviny v těle žádný skoro...zas udělám asi čočkovku...Ježíš já úplně nesnáším takovýhle prasárny...jíst syrový maso....nebo tatarák a tak... 😒 😒 😒 a teď to vidět...tak vůbec by to byl děs...

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 koččíí...když chci udělat chlupatý knedlíky s houbama a mám sušený houby...tak na jak dlouho je asi musím namočit?Dvě hoďky nebo dýl?

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl taky nechápu lidi, co baštěj tatarák, třeba můj Jiří, ten ho zbožňuje. 😒 chlupatý knedlíky bych si dala s kachnou (vy mě zabijete s těma chutěma 😀 ), ale s houbama? No já nevím, asi mrkni někde na net. Já houby moc nepoužívám, maximálně když máme zmrazený čerstvý od našich, to z nich dělám omáčku s játrama a s knedlíkem, po tom se můžem oba utlouct. 😀

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 Můj Martin ho taky zbožňuje,ale doma má smůlu,to i s játrama...bych to nedala,ani kdybych nebyla těhu...smrdí mi to...ježíššš....no s kachnou...ty jo...já půjdu asi do lidlu a přítel to může upýct... 😀 😀 😀 aspoň se to naučí...on nerad...aby prý pak nemusel pořád vařit... 😀 😀 😀 Aha...tak já houby dávám do bramboračky...a s chlupáčema to je žůžo a třeba ještě zelí k tomu.... 😀 😀 😀

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl já teda chlupatý knedlíky miluju, ale zatím jen od maminky, sama jsem je ještě nezkoušela, ale chystám se na ně. 😉 No Jirku k vaření taky nijak nepřiměju, párkrát se přemohl, když jsem ležela po transféru, nebo když jsem byla fakt hodně nemocná (jinak mám pocit, že chlapa nezajímá, jestli ženská sotva leze, uvařit prostě musí), tak to mi udělal palačinky a jednou i špenát s bramborovým knedlíkem -z prášku a k tomu uvařil uzený stehna. No knedlík byl divnej, špenát se mu taky moc nepovedl, tak z toho byl nešťastnej, ale sbaštila jsem to a pochválila jsem ho, cením tu jeho snahu!!! 😉 Joo, a za ty roky asi 3x upekl perník z kofoly a ten se mu teda fantasticky povedl, což bych mu mohla někdy předhodit, že by ho zas mohl udělat. 😀

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 to se divím...no moje mamka je uměla perfektně...mně už dvakrát moc nevyšly...uměla jsem je líp jako malá..hi hi 😀 😀 😀 Ten můj udělá vajíčka...těstoviny...no takový spíš nevaření...ale to on se vždycky na oko urazí...ale kuře taky upeče,to je jasný...perník z kofoly,joo?Teda... 😉

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl no zatím nebyl důvod, vždycky si na ně k našim zajedem a doma dělám jen normální knedlíky. 😉 Jj, takhle Jirka taky vaří, když jsem vloni byla v té nemocnici, tak si každej den dělal brambory a volský oka. 😀 a nebo hrozně rád vaří, když to jde jen ohřát. 😉 Zrovna minule říkal, že bysme se mohli takhle střídat, já uvařím na 2 dny a on to ten druhý den ohřeje. a ještě machruje, jak u toho nenadělá nádobí. 😀 No, perník z kofoly, šla jsem ti ho hledat a že já tam vůbec lezla, tam zas je inspirace - a zas ty chutě. 😖 Je to tenhle recept, dělala to holčička, tak možná proto si na to Jirka taky troufnul. 😀 http://www.poslirecept.cz/skola-vareni/jako-od-...

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 jo,jo když to jde jen ohřát...masakr...Můj Martin je fakt hodnej....ale všechno mu jaksi trvá.... 😒 já si teď koupila paradontax pastu i vodu...no a masakr...hnusný jak prdel....no jo...ale chci se zbavit zánětu....mňam...mňam...mňam...jdu namočit ty houby a pak koupit brambory a možná i tu kofolu...to je stejně dobrej,že peče...

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl 3x za 7 let! tomu říkáš, že peče? 😀 😀 Paradontax jsem si koupila taky a paradoxně mi po tom krvácely dásně ještě víc. 😠 Nejradši mám z Dmky tu bylinkovou (dontodent kräuter), nekrvácím po ní tolik a taky bych řekla, že už nemám tak citlivý zuby, jak dřív. Jj, tak běž nakoupit. 😉

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 😀 😀 😀 no,můj ještě nic neupek....Ježís...to mi ani neříkej s tím krvácením...se můžu po tom poblinkat....tak to jo,tu koupim...už budu mít doma 4.ústní vodu 😀 😀 😀 pak mi dá v únoru něco jinýho zubař a já ho zabiju....Chlupatý knedlíky každej dělá jinak..no, tak já je udělám ze syrových a bude... 😉 s houbama a se zelim..mňamiky...teď se těšim...a jestli se mě nepovedou,tak nevim.... 😉 😉

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl no uvidíš, třeba Ti ten Paradontax sedne a bude to lepší, já si s ním občas zuby vyčistím - přece ji nevyhodím - ale za mě teda fakt nebrat. 😖 Ústní vodu k tomu snad kupovat nemusíš, ne? Stačí pasta a voda z těch zásob, co máš. 😉 Mamka ty knedlíky taky dělá ze syrových a v té mojí bezva kuchařce jsou taky tak. Určitě se povedou, neboj. 😉

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 No,já už ji ale mám,tu ústní vodu...už mám tři.. 😀 No,nemám hrubou,tak dám polohrubou,tak uvidíme,jestli z toho něco vyleze 😀 😀 😀

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl jasně, a proč teda budeš mít čtvrtou? Pochopila jsem to tak, že společně s pastou na zuby si chceš v té Dmce koupit ještě vodu. 😀 Já myslím, že polohrubá bude ok, taky hrubou moc nevedu a když náhodou chci dělat neplánovaně knedlíky, tak dělám taky z polohrubé. 😉

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 No,kdyby mi doktor v únoru chtěl dát něco spešl, zubař....ten byl taky dobrej...máte zánět...a naučíme vás čistit zuby mezizubním kartáčkem...no řekl to líp... 😉 ViĎ? Já zatím teda bramborové koupila v prášku,ale příště je zkutím...nebo špalíčky...miluju je...

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl já myslela kynutý knedlík, na ten bramborový se taky teprve chystám. ale měla bych si asi švihnout, protože pochybuju, že za 2 měsíce budu mít čas na to, abych se patlala s bramborovým těstem. 😀 a jinak mám strašně ráda bramborový placky s mákem, nejlíp dělaný na klasické plotýnce, jestli to znáš, ty prostě nemají chybu, sice smrad z toho po celým baráku, ale stojí to za to, na pánvičce už to není ono. 😀

petrufa86
16. led 2014

@martina_81 taky nesnáším chutnat syrový maso, natož jíst tatarák. Ten když si Jarda někde dá tak si dvakrát kousnu a je to blééé. Já sekanou dělám od oka. Na chlupatých knedlích nic není, to je docela rychlovka. To si pamatuju jak jsi tenkrát psala o těch stehnech, špenátu a knedlíkách 😀 😀 😀

@muddledgirl já játra taky nesnáším, takže když dělám játrovou omáčku, tak jarda játra sní, já si dám jen samotnou omáčku s rýží. S chlupáčema bych ty houby udělala ale kdybys měla podušený v mražáku, ze sušených si myslím že to nepůjde.

Jinak my měli dneska čočkovou polívku a obalovaný uzený sýr, brambory, tatarku. Na zítra zbyla čočkovka tak nic vařit nebudu, jarda jde do práce dřív a říkal že mu do práce stačí polívka a já si třeba udělám buchtičky se šodo, mám je v mrazáku, tak jen v mikrovlnce rozmrazím a udělám šodo. A příští týden budu dělat pstruha na másle s bramborama, uzený, špená a bramborový knedlí, dušenou mrkve, vepřový a brambory a vepřový na žampionech a rýži. 😉

petrufa86
16. led 2014

@martina_81 ty bramborový placky taky miluju, ale jak píšeš smrad všude. To máš pravdu, za 2 měsíce budeš ráda že budeš ráda. Já teď taky dělám takový rychlý jídla, protože s tou malou ředitelkou vařit je umění. Zlatě když byla mrňavá a chrápala pořád, to se vařilo, teď si schrupne na půl hoďky dopoledne a to ani nestihnu skoro oškrábat brambory 😒 😒

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 my moc houskové nejíme...jen ke guláši...ale to v hospodě...jinak doma s chlebem....já omáčky víceméně nedělám...ale tak taky se je chci naučit.... 😉

martina_81
16. led 2014

@petrufa86 taky sekanou dělám od oka, když není doma Jirka nebo spí, jinak ochutnává on. 😉 No vidíš, Ty si ještě pamatuješ, jak vařil? 😀 No já uvidím, jak mi dopadne v neděli to měření a co mi na to v pondělí řekne dr a ty bramborový placky bych si určitě udělala. 😉 To už máš naplánovaný, co budeš vařit příští týden? to teda závidím. 😲 No rybu chci udělat zítra, mám tam ještě něco v mrazáku, tak na to kouknu a zavolám večer bráchovi, co s tím, on je takovej labužník, co se týče masa a hlavně ryb. 😀

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl já mám ke guláši taky ráda chleba, ale Jirka chce prostě s knedlíkem. 😒 a k rajské má taky radši knedlík, já zase těstoviny. Takže to tak nějak střídáme (jednou je po mým a podruhé po jeho) a nebo, když mám v mrazáku zbytek knedlíku, tak mu vytáhnu. Jinak nejsem zastáncem toho, že budu pro každýho dělat jinou přílohu, až takovej magor fakt nejsem! 😖 Taky omáčky moc nedělám, jen občas tu rajskou, játrovou, zkoušela jsem křenovou, ale ta mě teda nenadchla. No a občas svíčkovou. Vidíš, tu jsem dlouho nedělala. Dělám ji teda z kuřecím masem a je výborná. 😉

muddledgirl
16. led 2014

@petrufa86 já to ani čichat nemůžu,ty játra,i když nejsem těhotná...sestřenka je do mě cpala /asi ve 3 letech/ a já pak bléé a od tý doby je nejim ani nemůžu cítit... 😉 To si budete dlabat.... 😉

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81
@petrufa86 já ty placky neznám...ale mrknu na net a vyzkouším někdy... 😉

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 rajský jsme se přejedla,tak ji nedělám...ale svíčkovou už dlouho plánuju se naučit... 😉 😉 😉

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81
@petrufa86 houby jsem namočila,povařila a pak přidala k osmažený cibulce,smíchala pak s chlupáčema a zelím a byla to mňamka....
750 dkg brambor syrových,jemně nastrouhaných
1 vejce
270-300 g hrubé mouky/já dala polohrubou a bylo to taky o.k./
sůl...
dobrou chuť..

martina_81
16. led 2014

@muddledgirl zas mi tady budeš dělat chutě? 😀 No ty bramborový placky jsou jen vyválený bramborový těsto na tenký placky, opečený buď na té plotýnce nebo na pánvičce, v případě, že na pánvičce, tak už je pak nemastíš, jinak se omastí máslem, posypou smíchaným mákem s cukrem a zavinou jak palačinky. 🙂 Jestli máš ráda šišky s mákem, tak tohle rozhodně vyzkoušej. 😀

muddledgirl
16. led 2014

@martina_81 😀 😀 😀 😀 jo jo jo....jééé mám....tak to vyzkouším... 😉

petrufa86
16. led 2014

@martina_81 jojo, zrovna tohle si pamatuju 😀 😀 Děláš sekanou normálně šišku? Já bych ji chtěla někdy zkusit dát do formy co mám z ikey, je to taková ta na biskupský chlebíček jen tam nemá ty zarážky, ale bojím se aby se mě to celý propeklo. Jojo,mám, protože já jezdím jednou týdně na větší nákup, vždycky si napíšu co budu vařit a podle toho nakupuju. A dneska sem byla na rehabilitaci tak sem si i rovnou nakoupila abych nemusela zítra. A zdá se mě že tím že mám seznam nekupuju zbytečný blbiny a ušetřím 😉 Já jsem chtěla právě nejdřív koupit filety že bych je zapekla s brokolicí a sýrem a v Lidlu měli čerstvý pstruhy, tak sem dva koupila a udělám je jen tak na másle v troubě
@muddledgirl
@martina_81 u nás se třeba guláš nevaří, ani jeden ho nemáme rádi. A co se týče rajský tak já hlasuju pro těstoviny. Knedlík kynutý houskový moc nemusím, když je na výběr a jde k tomu jiná příloha tak si dám jinou.a svíčkovou mám taky v plánu, udělám asi až bude mít příště jarda odpolední. My si třeba ty placky mažeme marmoškou. 😉