CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 no v mým okolí měla nejmíň kámoška.. 7-8 kg...při 2 těhu...ale jinak všichni nejméně 22 kg....až 35 kg...takže 14 je úplně o.k....

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl 7 kg jsem měla ve 20.týdnu. 😀 nj, tak to je pak mých 14 v poho. 😉 Ono se mi to teď trochu zabrzdilo i tou "dietkou". jsem zvědavá, jak to pak půjde (nebo nepůjde) dolů. 😒

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 no vidíš... 😀 😀 😀 ale tak já nikdy nebyla hubeňour..a ono se to zklidní poporodu...až tak nebudou lítat ty hormony štítné....věřím tomu...musím... 😀 😀 😀 To jo...to už nic moc nenabereš,když skoro nejíš cukr....já jím cukr furt...

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl no já si dám odpoledne zas cukroví ke kafíčku (super svačina, ne?), takže to doplním, neboj. 😉 No nic, jdu vzbudit Jiřího a musíme jet pro jar, ať to může vzít večer kámošce do práce. 🙂

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 to jo,to bych si dala hned...já teď měla těstoviny s mákem... 😀 😀 😀 a pak už mám jen zeleninku,chléb a vajíčka....jar kámošce do práce???Tak zatím pa pa pa

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl jezdíme do Miky (výrobce kosmetiky) pro stáčený jar do kanystrů, víš? za 11 Kč litr, no nekup to. a je fakt skvělej. tak jsem si zas nabrala Mionall (vloni jsem brala celej balík a Jirka to komentoval, že jestli si nepřipadám, že mám snad nějaký problém se spodkem 😀 ), čističe na záchod, tekutý mýdlo, Jirkovi sprcháč a krémy na ruce. 😉

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 no tak to pak jooo,to je jasný...to chápu... 😀

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl si představ, že mi dneska přišel papír ze sociálky!! Prý upozornění na čerpání podpůrčí doby v délce 380 dní. To, že platí nemocenskou 380 dní, a pak musíš někde před komisi nebo co, to jsem věděla, ale že se ty neschopenky sčítají, to jsem teda netušila!!! mám tam napsaný, že ta podpůrčí doba mi končí ke dni 25.3. a mám tam vypsaný neschopenky za poslední 2 roky! Dobrý, ne? 😖

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 no tak to si děláš srandu....a co pak?? To nedostanu nic...až mi to přijde...Já byla 5 měsíců a teď jsem už od října

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 to musím před komisi,když jsem těhotná???Já myslela,že v tomhle případě ne..

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl no dopis je napsaný úředním stylem, takže tomu nějak nerozumím, ale chápu to tak, že prostě musíš podat žádost na sociálku a musí se Ti k tomu vyjádřit dr, proč jsi pořád na neschopence, pokud projdeš a posudková komise Ti to schválí, tak máš nárok na další vyplácení nemocenské. ale to běhání po úřadech by bylo asi zajímavý. 😖 Jen jsem byla celou dobu v klidu s tím, že 380 dní na těhu nevyčerpám, ale za předchozí neschopenky mi to dělá 120 dní a na téhle poslední tam mám 199, docela mazec. 😖

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl já fakt netuším, jak to chodí... pokud se Tě to bude týkat, tak by Ti určitě poradil Tvůj dr, jemu to přijde taky + ještě 1 kopie zaměstnavateli.

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 ale Ty to zvládneš ne...já to tedy spočítám zítra..ach jo...já taky nevěděla,že se to takhle sčítá... 😒

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 to se těšim,jak se břichem to budu odlítávat...jako doprčic...12 hodin a noční je logický,že to nedělá nikdo ...

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl no já se do toho vejdu, protože začátkem února bych měla mít nástup na mateřskou. ale stejně mě to docela vyděsilo. 😒

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl tak u těch těhotných je to asi zřejmý, že co té ženské je. 😀 takže tam myslím, že se to moc řešit nemusí, tohle se asi týká takových těch, co se válí na neschopence a nic jim není....

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 no já se určo nevejdu.. ☹ ☹ ☹ to bude krása...jako by bylo málo starostí ach jo..já myslela,že automatika...když je člověk těhotný...tak,že nepruděj...

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 no..zas o tolik snad nepřijdu..ale sakra z čeho se pak vypočítává mateřská,....rodičovská???

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl no až zjistí, že jsi očividně těhotná 😀 , tak určo prudit nebudou, jen ty starosti navíc jsou opruz. 😒

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 no já doufám...jsi mě dost vyděsila....

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl tam není napsaný, že by Ti tu nemocenskou pak krátili, takže výše by Ti snad měla zůstat stejná. a mateřskou máš z platu a rodičovská je 220000 a rozpočítej si to, jak chceš... Nechtěla jsem Tě vyděsit, jen jsem si říkala, že jsi taky na té neschopence nějaký čas strávila a že by Tě to možná zajímalo.

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl jinak o mateřské, rodičovské a podobně je tady teď skupina, kde se probírají zajímavý dotazy, tak se klidně přidej. 😉

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 já vím,že nechtěla...no mě se furt pletou výrazy rodičovská a mateřská.. 😀 Jsi hodná..já se na to zeptám asi na sociálce.... 😉

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 jooo,tak to musím najít a ráda se přidám...já chci mít jasno co jak bude...ono to utíká.. 😉 děkuju

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl jestli nechceš moc hledat, tak do té skupinky můžeš vlézt přes můj fotoblog - aspoň myslím, že to jde. 😉

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 dobře,jsi zlato...teď peču buchtičku se zakysanou smetanou a pudinkem...moc se těším.... 😉

petrufa86
27. led 2014

@martina_81 taky ty s čokoškou nesnáším. Snad tě pochválí když máš tak super hodnoty 😉 Myslím že ti odhad řekne, mě ho ve 30tt na velkým utz taky řekla. Ale je to fakt jen odhad a vychází hodně blbě. u nás se sekla o 40 dkg, což je v normě, ale u nás to udělala ta dlouhá stehenní kost.

petrufa86
27. led 2014

@martina_81 to si děláš srandu,ne?? Ale zase na neschopence není uvedena diagnoza jako dřív takže oni nevědí s čím jsi doma. A to že tam máš razítko gyndy neznamená že jsi těhu. Jim to nedoteče, jsou to gumy 😉 ☹

martina_81
27. led 2014

@muddledgirl se zakysanou smetanou a pudinkem, jo? 😀 nemáš to z netu, že bych koukla? 😉
@petrufa86 tak já nečekám, že by mi přesně řekl, kolik malej váží. 😀 jen tak přibližně, to mi stačí. 😉
To vím, že na socce by neměli vědět, s čím jsem doma. Jen mě hodně překvapilo to sčítání neschopenek! to jsem teda nečekala.... 😒
Holky, teď se narodilo 5.dítě jedné sociální rodině u našich ve vesnici (mají dohromady 6 a jeho brácha taky 😠 ) a ten "malej" měl 4,74 kg a 57 cm!!! no já z toho nechápu!

muddledgirl
27. led 2014

@martina_81 Psala mi to jedna holčina z koníka...okopčim jo?Snad se povede...no učim se pomalu a jistě péct... 😀 😀 😀 ještě to vaření by chtělo zdokonalit.. 😀 😀 😀 To je viď? Masakr...co se kde rodí...Jinak prý se bude dávat na bydlení příspěvek pouze půl roku....no, nám to je jedno....my nemáme ani jeden trvalé tam kde žijeme... 😀 😀 😀