CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

anina32
19. bře 2014

@petrufa86 To máte cvalíka 😉 My jsme měli minulý měsíc už 18 měsíců a míry 84cm a 11 kg. A to v naší termínový skupině patříme k těm těžším 🙂 @martina81 veliká gratulace, přeji hodně zdravíčka tobě i malému 😉

muddledgirl
20. bře 2014

NOva: o zoubkách teď..

holubice.petra
20. bře 2014

@petrufa86 ty jo Maxik 28mesicu 12,5kg 92cm 😉 ale je fakt ze on si na chvilku nesedne je samy sval a slacha 😉

petrufa86
20. bře 2014

@holubice.petra já doufám že až Teri začne chodit a běhat takže si taky nesedne a vyběhá to. Jinak fakt praskne. Se vypapala ze začátku při tý kolice, i váhu porodní měla větší a už se to s ní veze. A dlouhá je taky nadprůměr.
@anina32 😒

anina32
20. bře 2014

@petrufa86 To je jasný že to výběhá, já to nemyslela nijak zle 😉

holubice.petra
20. bře 2014

@petrufa86 porodní váha 3,6 se mi nezdá větší 😎 a to jsi ještě přenášela ne? ale dlouhánka teda byla jak jsem koukala 😉 a už leze nebo se staví a chodí kolem nábytku? nebo se jí nechce 😉

petrufa86
20. bře 2014

@anina32 já vím, neboj 😉
@holubice.petra tak když to srovnám se Teri sestřenkou která měla 3,10 kg tak je to rozdíl mít 3,64 kg. Jojo, přenášela, termín sem měla 16.7. a rodila sem 23.7. sedí, staví se u babičky u postele, má takovou tu starou jak má dřevěnou pelest ze 3 stran a u postýlky. Lézt by chtěla, ale neví co s nohou kterou má zkroucenou pod tou druhou.

holubice.petra
21. bře 2014

@petrufa86 no tak to nemůžeš takhle srovnávat průměr je 3,5kg...máš jí na něco nalákat...Max se taky nechtěl moc plazit ale jak viděl ovládač tak už jel 🙂 ale je fakt že ho to moc nebralo raději hned chodil 😎

petrufa86
21. bře 2014

@holubice.petra neteř třeba byla stejný případ jako Teri, nechtěla se plazit protože nevěděla co s tou druhou nohou. rovnou začala chodit a až pak ji ségra učila se plazit 😀

martina_81
22. bře 2014

@petrufa86 no ja jsem taky zvedava,jak dlouho mu to vydrzi. pisu uz z tabletu, ale nejak netusim, jak se tady nastavuje cestina. 😲 jinak mam asi nejakou poporodni depresi nebo co, protoze totalne nezvladam byt doma sama. ☹ je mi proste tak nejak silene smutno.... A kdyz tady probirate ty miry a vahy,tak my byli s malym ve ctvrtek na prevazeni a doktorce se zda, ze jsme malo pribrali. pritom v nedeli, kdyz jsme sli z porodnice,tak mel 2,98 kg a v ten ctvrtek 3,25 kg.... ja teda nevim, ale ctvrt kila za 4 dny mi prijde na takovyho prcka docela dost. a
napsala nam nejaky vitaminy.

martina_81
22. bře 2014

@anina32 dekujem. 😉

holubice.petra
22. bře 2014

@martina_81 tak to pribral krasne! Vubec se nestresuj 😉

martina_81
22. bře 2014

@holubice.petra ja jsem v poho, jen mi to prislo divny, ze se ji to zda malo. 😲

anina32
22. bře 2014

@martina_81 Přibral krásně, vůbec se s tím nestresuj. Jestli myslíš vitamín D- Vigantol, tak ten dostávají, všechny mimi, my ho berem do teď, je prospěšný a nemá to vůbec nic společnýho s tím že by ti málo přibýval 😉

petrufa86
23. bře 2014

@martina_81 tak depresi jsem naštěstí neměla, ale je to možný. Já si myslím že malý přibral krásně.

martina_81
23. bře 2014

@anina32 jj, Vigantol. A Kanavit. Tak ja jsem si ani nemyslela, ze by nam ty vitaminy napsala kvuli tomu, ze se ji zda, ze nepribira. 🙂 A jinak jsem v klidu,zrovna vcera jsme to probirali s nasima a svagrovka zase rikala,ze ta jejich doktorka by mi asi vynadala,ze pribral hodne. 😉 tak si pak vyber. 😀

martina_81
23. bře 2014

@petrufa86 tak ja normalne jsem v poho, ale jak ma jit Jirka do prace, tak je mi hrozne smutno. ☹ a to s nama byl doma necely tyden... tak jen doufam, ze to brzo prejde.
Prosim Te, pouzivala jsi dudlik, kdyz jsi kojila? Porad nekde ctu, jak to kazi kojeni, tak jsem ho zatim jeste nevytahla, ale asi bysme ho vyuzili, protoze malej ma obcas takovy chvilky, ze by porad tahal, ale kdyz mu dam prso, tak si jen tak potaha, ale nebasti, jen si hraje. ☹

holubice.petra
23. bře 2014

Tak holky dnes jsem 12den po Ketu...a mela bych to dnes dostat ale myslim ze nedostanu ;-D v utery jdu na krev...uz se nemuzu dockat 😉

martina_81
23. bře 2014

@holubice.petra krasnyyy. 🙂 moc gratuluju. 😉

petrufa86
23. bře 2014

@holubice.petra už sem ti psala jednou že je to jasný jak facka, gratulace. A na jednu stranu závidím jak se krásně chytlo. Nám se to ze 3 transférů povedlo jen jednou 😠 😠
@martina_81 to máš pravdu, nevybereš,každý doktor to vidí jinak. Třeba moje dr mě říká že je fajn že Teri takhle papá, že to pak vyběhá, že tam má kolik miminek který nechtějí papat a to že je pak větší problém a že ty maminy jsou z toho i zoufalý a dělají vše možné i nemožné. Jinak já jsem koukala a v sobotu při propuštaní měla Teri 3,61 kg a úterý při kontrole u dr. 3,97 kg, takže za 3 dny přibrala 360 g. Ale podle naší Teri to neber, ta je vypapaná, aby Mišánek taky neprasknul ve všech. A co jinak císař a svitavská porodnice, dobrý??? A po císaři ses dobře rozkojila??? Vím že s tím mají holčiny větší problém jak při normálním porodu. Hele, to mě je smutno když jde Jarda do práce i teď a to rozhodně poporodní depresí není. Jsem na něm holt závislá, já to přiznám. Když jel na Slovensko na toho jelena nebo šel do nemocnice na operaci nebo s těma zubama tak sem to vždycky ořvala 😀 😀 Ze začátku jsem ho nepoužívala, měla sem ho i v porodnici, ale tam ho nechtěla, ale tak 3tí týden mě přišlo že venku v kočárku nemohla zabrat, tak jsem ji ho zkusila dát, párkrát zadudala a usnula a teď už o něj ani moc nestojí. Přes den vůbec, v noci taky, max ji ho dám odpoledne když usíná a to usne, párkár zadudá a během minuty ho vyplyvne. Jestli si takhle hraje s prsem tak ho zkus dát.

martina_81
23. bře 2014

@petrufa86 jj,ja jsem taky takovej zavislak. a Jirka si to vylozene uziva. 😖 No cisar byl teda zazitek, vubec bych netvrdila, ze by to bylo za odmenu. 😒 Spinal mi napichovali nadvakrat a bylo to sileny. Jinak lidi na sale vsichni super, dokonce mam i fotky ze salu, co Jirka nafotil, nez mu nekdo rekl, ze to nemaji radi. 😉 Samotnej cisar byl takovej zvlastni, hlavne, kdyz tahali prcka ven. Muj dr taky super. Jinak pooperacni pece super, sluzbu mel ten tyden zrovna ten ukrajinsky dr, kteryho Richter moc chvalil a musim rict, ze mel pravdu, byla jsem s nim maximalne spokojena. a sestry taky super. Vstavani druhej den teda horor, mela jsem pocit, jak kdyby mi to bricho zaziva rozrizli, ale vsichni me chvalili, jak jsem strasne sikovna, i ten ukrajinsky dr me dalsi den pred primarem chvalil. A primar mi rekl, ze na svuj vek jsem si tech nemocnicnich zarizeni uzila hodne, ale ze doufa, ze tentokrat to aspon stalo za to. 🙂 Jinak jsme se rozkojili snad uz druhy den, jeste si ho sestry chvalily, jakej je dravec, jak se krasne prisava. Jenze mi totalne znicil bradavky, takze pri kazdym kojeni mi tekly slzy, jak to silene bolelo,doma jsem pak zjistila, ze se mi normalne jakoby oloupaly az do krve. No des. Ted uz bych rekla, ze je to v poho, ale tech par dni bylo fakt krizovych. ☹ A mliko zatim tece proudem - hlavne v noci a kdyz malej breci - tak doufam, ze nam to vydrzi co nejdyl. 😉

montysek
23. bře 2014

@martina_81 Ahojky , mocinky gratuluji k malému - je hezounkej. 🙂 A neboj - 6 nedělí každý prožívá jinak... pak už bude líp a líp , vše se uklidní... 😉

margarita1
24. bře 2014

@holubice.petra no krásný, obrovská gratulace a ať mimísek se krásně vyvíjí a roste 😵

@martina_81 ty jsis taky užila viď, hlavně, že je vše ok a máš už malého doma u sebe 😵

martina_81
24. bře 2014

@montysek ahooj,je fajn, za jsi se ukazala. 🙂 dekujem. No urcite se casem nejak zabehnem. Dneska se mi zdalo,ze jsem s malym usnula pri kojeni v posteli (nekojim v posteli) a kdyz jsem se pak probrala, tak jsem koukala pod perinu, jestli ho tam fakt nemam. 🙂 No obcas magorim.
@margarita1 nj, ale stalo to za to. Sice jsem zatim porad ve fazi, kdy rikam, ze bych do toho znovu nesla, asi jako kazda zenska po porodu, ale casem bych urcite zmenila nazor.Jen bych si na to musela najit jinyho tatinka.😉

petrufa86
24. bře 2014

@martina_81 tak to je dobrý že ses krásně rozkojila, já mám v okolí 2 holčiny, jedna má holčičku o měsíc starší, druhá o 14 dnů a obě děti jsou na UM. Obě měly porod císařema jedna přestala mít během 14 dnů mlíka a druhá ho měla míň měsíc po porodu, ale řekla bych že ta z pohodlnosti přešla na UM, myslím že kdyby se pokusila zkusit mlíko zachránit že by to takhle nedopadlo, ale ať si každý dělá co chce. to já právě nejradši kojím v posteli. Hele, já jsem to úterý po porodu říkala že Teri bude jedináček a ve čtvrtek už sem měla jiný názor, 😉

martina_81
24. bře 2014

@petrufa86 tak to jsi me ted teda moc nepotesila s tim kojenim po cisari. 😒 ja bych byla rada, kdyby nam to vydrzelo co nejdyl. v posteli moc nekojim,protoze u toho vetsinou usinam, tak mam strach, abych v te posteli nevytuhla. 😖

petrufa86
24. bře 2014

@martina_81 ale oni měly problémy s mlíkem hned po císaři, takže buď v klidu, ale ta druhá se rozkojila, pak se zase ztrácelo a ona Lauru automaticky odstavila. Já když sem myslela že mám málo mlíka (naonec to byly prdy) tak sem si v lékárně koupila homeopatika, pila caro, pito atd a sestra od dr mě říkala že se takhle hodně mamin rozkojí a že to zbytečně vzdají, ale pro ní to je pohodlnější, může malou strčit rodičům nebo tchýni a může klidně na celý den zmizet. Tak bys vytuhla, no, já u toho taky vytuhávám dost často, tuhle sem se zrovna probudila po 3 hodinách, malá vedle mě, já vytažený prso z podprdy a nevěděla sem která bije 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martina_81
24. bře 2014

@petrufa86 tak pro me zas je pohodlnejsi kojit, i kdyz obcas me to taky neba, kdyz si tam jen hraje a netaha. A v te posteli bych mela strach, abych ho treba nezalehla. ☹

petrufa86
25. bře 2014

@martina_81 to sem měla taky ale zatím ne, někde sem četla článek že rodiče mají v sobě instinkt a to dítě prostě nezalehnou. 😉 😉

flegicka
26. bře 2014

Prosím o radu.Půjdeme do druhého pokusu IVF a už si nepamatuju,jestli stačí zavolat první den cyklu nebo jak to je.Teď mám za sebou dva neúspěšný pokusy KETu,dám si měsíc pauzu a pak jdeme do toho.