CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

skol
25. lis 2010

jo jo,voní...a to mám rýmu jako trám a cítím tu vanilku...., kokos...mňam🙂

rvasata
25. lis 2010

@skol juuu já se tady cpu recepty nemám ani v ruce tak momentííík

skol
25. lis 2010

rvas, v poho...času dost, v klidu se najez, já budu stejně píct až o víkendu,ale ty tvoje recepty se mi fakt líbí

dasty79
autor
25. lis 2010

@rvasata a já myslela,že pečeš nějaký dobrůtky.Já právě spapala obložený talířek 😝

dasty79
autor
25. lis 2010

@rvasata je šikulka na pečení a háčkování 😵

skol
25. lis 2010

já čekám co mi přítel přiveze..za nás dnes vaří nějaká restaurace🙂,abych nemusela stát u plotny

dasty79
autor
25. lis 2010

@skol - já dnes taky nestojím u plotny.Nemusím na zítra vařit obídek.
Zítra mám dovču - jedeme směr Sanus a na nákupy dárečků a
pak na obídek a ke známým - takže den nabitej a pěkně proflákanej 🙂
Ale na ty nákupy si nebudu brát boty na podpatku 😀 😀 😀

rvasata
25. lis 2010

PUDINKOVÉ PEČIVO--
500g hladké mouky,250g moučkového cukru,3 vejce,1 prášek do pečiva,250 hery,80g másla,2 různé pudinkové prášky--
Z uvedených surovin mimo pudinkových prášků uděláme těsto,které rozdělíme na dvě části a do každé přidáme pudinkový prášek různé barvy a chuti.Necháme v chladu odpočinout.Poté vyválíme a vykrajujeme různé tvary,nebo kolečka.Po upečení spojujeme marmeládou,polejeme polevou,nebo necháme jen tak.

LINECKÉ VÁNOČNÍ TĚSTO
210g hladké mouky,140g tuku(máslo,hera,stela),70g cukru moučka,citrónová kůra,0,5 balíčku vanilkového cukru,1-2 žloutky
LINECKÉ TMAVÉ
Stejným způsobem jako světlé těsto,jen odeberte 2 lžíce mouky a nahraďte kakaem.
OŘÍŠKOVÉ LINECKÉ
Stejným způsobem jako světlé těsto,odeberte asi3-4 lžíce mouky a nahraďte 5-6ti lžícemi strouhaných oříšků.Můžete dát méně tuku.

KOKOSKY SLEPOVANÉ---
Spodní těsto –linecké tmavé bez citrónové kůry---
KOKOSKY-6 bílků.300g krupicového cukru,200g kokosu,2 lžíce marmelády.---
Cukr,našlehané bílky,kokos a marmeládu nad párou přivedeme téměř do varu,odstavíme a necháme 45 min.stát.Trubičkou stříkáme na plech kokosky a v troubě při mírné teplotě sušíme.----
Na upečená linecká kolečka dáme máslový kakaový krém a trošku marmelády,přiklopíme kokoskou a po ztuhnutí spodní kolečka máčíme v čokoládě.

TRUBIČKY S KRÉMEM ZE SALKA

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

na trubičky: 350g hladké mouky 150g cukru 200g tuku 80 g mletých ořechů 1 vejce 1 žloutek 2 lžíce kakaa na krém: 1 slazené mléko SALKA 250g obyčejného másla

POSTUP PŘÍPRAVY

1. Ze všech uvedených surovin zpracujeme těsto, které dáme na hodinu do lednice, následně vyválíme silnější plát ( asi 3 mm ) a z něho vykrájíme stejné obdelníky, které dáváme na kovové trubičky. Pečeme při 180 stupňů, ještě teplé z kovových trubiček stáhneme.
2. Trubičky můžeme ozdobit, namočením stran do čokolády.
3. Plníme je krémem ze salka:
konzervu uvaříme 1 1/2 hodiny, aby salko zkaramelizovalo,nejlépe ji necháme vychladnout do druhého dne. Poté vyšleháme obyčejné máslo a postupně přidáváme salko, vyšleháme do hladkého krému.

skol
25. lis 2010

dasty, tak at ti to zítra v sanusu dopadne dobře
no jo podpatky nech radši doma 😀 😀 😀 😀

rvasata
25. lis 2010

@dasty79 no to pečení holka nevím,nevím,ale to háčkování jo to jsem dooost dobráá. 😀 😀

skol
25. lis 2010

rvas..na to háčkování si víc než dooooooooooooooooooooooooooost dobrá🙂

skol
25. lis 2010

rvas dík za další recepty

dasty79
autor
25. lis 2010

@rvasata - na to háčkování si nejlepšííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀

dasty79
autor
25. lis 2010

@skol - jo díky - zítra se v Sanusu o nic jednat nebude -jen ty kontrolní stěry a dohodnutí ty laparky
Snad ty stěry budou ok -snad atb zabraly...

dasty79
autor
25. lis 2010

@rvasata - já jsem říkala, že péct nebudu a ty sem pořád házíš takový dobrůtky 😝
Tak tisknu a uvidíme, co z toho budu dělat.

rvasata
25. lis 2010

@skol oooo díííky.Ne na to aháčkovaná jsem na sebe fakt pyšná. 🙂

rvasata
25. lis 2010

@dasty79 no to je jasný.Jakýpak,že nebudeš péct?No to teda budeš 😎

rvasata
25. lis 2010

jo holky ty trubičky jso mňamoozní ty teda musím udělat z dvojité dávky 😀

dasty79
autor
25. lis 2010

@rvasata - když u nás to stejně nikdo nejí -ale ten krém ze Salka - mňam 😝

dasty79
autor
25. lis 2010

Ty trubičky jsou famóóóóózní 😀

dasty79
autor
25. lis 2010

@lenda01 - kámoška měla taky problém se sliznicí a pomohla jí mateří kašička
Tak zítra tfuj,tfuj,tfuj -ať máš pořádnou sliznici a může být KETík 🙂

rvasata
25. lis 2010

@dasty79 Tak začne.No u nás se to jí hodně.hodně návštěv rodinných posezení a tak. 😀 😀 a hlavně manžel cukroví miluje a mám ho lepší a nazdobenější než-li tchýně.Hihihihihihihihi 😠 😀 .jo holka udělej si ty trubičku to je žrááádlo a hlavně já peču i pro mýho taťku.Ale letos jen pár druhů aby bylo co na stole a konec 🙂

skol
25. lis 2010

dasty - s tou mateří kašičkou si mi připomněla,že si musím jít dát svůj šálek výborného zeleného (jak říká přítel drink jako od Shreka - zelenej a smradlavej) drinku 😖 😖 😖 😖

dasty79
autor
25. lis 2010

@rvasata - jo ty trubičky asi zkusím.A nepolámou se, až je budu plnit????
To já pořád slyším od manži - to mamka ta to má nejlepší 😀 S tím mě chce můj manža
vždycky vytočit - tak já se pak urazím a už to nechci dělat.Ale on to kolikrát myslí ze srandy.
Mamka je prostě mamka a je nejlepší hahaha 😀

dasty79
autor
25. lis 2010

@skol - jdu taky na ten hnusnej ječmen 😠

skol
25. lis 2010

dasty - tak na zdraví a do dna!!!🙂

rvasata
25. lis 2010

@dasty79 ¨Mě se ještě žádná nepolámala.Musíš trošku něžněji vzít do ručky.ale fakt mě se nelámou a když se ti zláme některá tak se musíš obětovat a udělat hami,hami ham 😀

rvasata
25. lis 2010

@skol jeeeeee,tak pozor,aby se z Tebe nestala Fiona 😀

skol
25. lis 2010

@rvasata 😀 😀 😀 ,
rvas řekni mi ještě ty kovový trubičky se normálně prodávaj? to já doma totiž nemám🙂

rvasata
25. lis 2010

@skol Určitě se budou prodávat,jako všechno.Já je mám po babičce 🙂