CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

montysek
7. pro 2011

@flegicka Já vím, taky jsem byla při první návštěvě vykulená ale myslím, že Vám doktor s tim IUI lhal, protože já mám taky VZP a na IUI jsme jít nemuseli i když žádný závažný problém nemáme ale teď už je to jedno, hlavně, že se Vám to povedlo. 😵 Aha, no já nevím co to bylo ale od tý doby se narkozy bojím ještě víc.Pamatuju si, že jsem ještě nikoho neslyšela a neviděla ale měla jsem hrdlo stáhlé a nemohla vůbec dýchat a hrozně jsem lapala po dechu a že mi tekly i slzy z očí.Bylo to hrozný! Když už to pak přešlo a já je za chvíli i viděla a slyšela, tak se mě doktorka ptala, jestli jsem se někdy neléčila na astma.Nejsi zdravotní sestřička? 🙂 A ta trubka se dává proto, že pomáhá lidem během narkozy dýchat nevíš? Abych to bez ní teda zase udýchala. 😀

flegicka
7. pro 2011

@montysek Jo jsem.Neboj,to si anesteziolog hlídá jak moc seš uspaná a jak dýcháš.Přes přístroj ti pouští jinou koncentraci těch uspávadel.Ta maska je hlavně u těhlech menších a krátkých výkonů.No a pak ty větší a s narkozou,která ti i téměř utlumí dýchání se strká ta trubka,napojí se na přístroj dýchací a funguješ s tím.

littlemousecz
8. pro 2011

@petrufa86 tak jsme včera s manželem dali řeč a dohodli jsme se, že prostě počkáme, co nám řekne doktor a když řekne hned, tak hned a nějak to prostě udělám, kdyžtak přemluvím šéfa na home office. Já vím, že to může vypadat, že mi na práci záleží víc, než na dítěti, ale prostě se mi po devíti letech nechce odcházet s tím, že mi je jedno, co tady budou dělat. Tu práci budu potřebovat i po mateřský, tady na Vysočině je práce málo a navíc špatně placené, takže vybírat si není moc z čeho a ta práce, co dělám je dobře placená a navíc s jistotou, že každej měsíc dostanu výplatu a budu mít zaplacený soc.a zdrav.pojištění (to bohužel taky není pravidlem).A že by si po devíti letech spolupráce za dva měsíce nevzpomněli, že jsem tu byla, to si nemyslím.... Navíc bydlíme se šéfem i s kolegou ve stejné vesnici, tak by to ani nešlo 🙂.
Jen je hrozně těžký o tom do příštího týdne nepřemýšlet.

littlemousecz
8. pro 2011

@montysek no já jsem si právě myslela, že na to IUI půjdu jen kvůli tomu, abych věděla, jak budu na ty hormony reagovat, ale petrufa86 psala, že dávky hormonů jsou u IVF mnohem větší, tak asi kvůli tomuto to nemá cenu

montysek
8. pro 2011

@flegicka Tak děkuji za info, docela jsi mě uklidnila. 🙂

montysek
8. pro 2011

@littlemousecz To má petrufa86 pravdu. Pokud máš ovulaci sama, že máš jeden folík, tak by Ti ani žádný hormony nedávali, protože na IUI je ideální 1 - 2 folíky s větším počtem by to ani nedělali.Kdyby si neměla folík žádný, tak dostaneš těch hormonů malou dávku, aby se Ti 1 - 2 udělaly a na IVF máš "koňský" dávky, aby jsi měla těch folíků co nejvíc. Moje kamarádka jich měla např.při stimulaci na IVF 30, takže reakci při IUI stejně asi nijak moc nezjistíš.jinak s tou prací tě chápu,pokud jsi tam spokojená a tolik let a ráda by ses tam pak i vracela,tak je asi lepší odejít tak nějak s tím, že to budou vědět dopředu a budou s tim počítát. Já to v práci taky tak udělala ale jelikož to z mého razítka je poznat a brala jsem si propustky kvůli IUI, tak jsem to tam i narovinu řekla a už asi 2 měs. vědí, že půjdeme v lednu do IVF,takže s tim počítají.

littlemousecz
8. pro 2011

@montysek no tak to by fakt nemělo cenu, uvidíme, co řekne doktor příští pátek
A díky, že to s tou prací chápeš. Docela mě mrzí, že by si mohl někdo myslet, že mi na ní záleží víc, než na dítěti. Ale přeci jenom bez práce nejsou koláče a nemít tu práci, tak si nemůžu dovolit ani byt (i když na hypo), ani to dítě. Teď bydlíme ve starým stavení, máme krom chodby jednu místnost, kde je ložnice a kuchyň v jednom a koupelnu. Na zdech se pravidelně dělá plíseň a je tam zima i v létě. V zimě to na víc než na 19-20° nedostanem, to bysme se nedoplatili za topení.To je důvod, proč už čekáme dva a půl roku a řešíme to až teď. Na jaře by měl být novej byt hotovej.Myslím, že je v dnešní době důležitý zajistit potomky i materiálně. I když se dá na lecčems uštetřit (třeba kočár nemusí stát 20 tisíc, uvažuju i o látkování místo papírovek - i když to má i jiný důvody, oblečení zdědíme po bráchových dětech, postýlka je ještě po manželovi atd.), tak každá by chtěla pro svoje děti jen to nejlepší. A mateřskou to fakt nekončí, děti budeme živit minimálně do 18-ti, ne-li dýl. Proto je pro mě důležitý z práce odejít v dobrým, abych se tam mohla vrátit. Já prostě nejsem typ člověka, kterýmu by nevadilo měnit práci každej rok.

anina32
8. pro 2011

@montysek
@littlemousecz Já to v práci taky řekla, potřebovala jsem aby mi měnily směny abych mohla jezdit na ultrazvuky a taky by to asi nebylo fér kdybych teď před vanocema přinesla najednou ze dne na den neschopenku, tak jsem jsem je varovala radši rovnou, už koncem řijna když jsem vyfasovala injekce. Naštěstí tam jsme samý ženský a docela dobrá parta tak nikdo nic neříkal, a holky mi volaj a píšou a držej palce. Taky už vědí o co jde protože před dvěma lety to jedna holčina od nás taky zkoušela a taky narovinu řekla jak to je. 😉

kharik
8. pro 2011

@littlemousecz množství si bohužel nepamatuju, ale bylo menší než má být. spermiogram nám dělali až v den IUI, naštěstí, jinak by se třeba ani IUI nekonalo, kdo ví 😅
všem snažilkám tady držím palce !!!!!

petrufa86
8. pro 2011

@littlemousecz ahojda, dobrý přístup, taky bych to nechala na doktorovi, ten snad ví, co pro Vás bude nejlepší, jestli zkusit IUI nebo jít rovnou do IVF. jojo, to přemýšlení nad tím chápu, taky by mě to hlodalo, ale vydrž a uvidíte. Já tak ystále přemýšlím nad tím, jestli bobísky mám ještě u sebe nebo jestli to už vzdali. Je to hrůza.
Nemyslela jsem to špatně s tou prací, jen mě to tak přišlo, ale máš pravdu, nejde s mimčem bydlet v 1 místnosti , takže tě chápu.

@anina32 @littlemousecz Myslím, že můžete být rádi, že to máte v práci takhle fajn. Já jsem na jednu stranu ráda, že už v tý firmě, co jsem byla nepracuju. Nebylo to tam špatný, ale ke konci to šlo docela z kopce, nikdo se s nikím radši nebavil, pže měl strach o práci, každej byl s každým strašný kamarád a za zády se všichni pomlouvali, prostě děs. A myslím, že to tam je teď ještě horší. Takže kdybych tam ještě makala, tak bych to určitě nikomu neřekla, pže padáka bych měla jistýho hnedka, co taky s těhotnou, že. (aspoň tak to udělali s účetní, ta když řekla, že je v tom, tak ji dělali takový naschváli, že hned šla na kontrolku). Dobrej přístup, co? A ty nervy by mě za to nestáli. A tu výbavičku na mimčo taky neřeším. Postýlka mě stačí z IKEI za 800,- Kč, kočárek za 6000 kč a a ségra doufá, že budeme mít holčičku, aby se zbavila oblečení.
Mě dostala přítelova sestřenka, která má taky dvojčata a jednou mě vyprávěla, jak byla kupoval postýlky, přebalováky s vaničkami,nějaké oblečení a ostatní věci a nechala v krámě 100 tisíc. Proboha za co? Ale oni dávají na jevo, že na to mají, děti chodí od 1 roku v adidasových teplákovkách, nike botách a ... když je pak člověk vidí, jak si hrají na písku a už to nejde doprat nebo si u nás vezmou koloběžky a za půl hodiny mají díry v botech, tak mě to přijde vyhazování peněz. Neříkám jim to koupit v 5 když už mají trochu rozum, ale v 1 roku?

littlemousecz
8. pro 2011

@petrufa86 to víš, že tam ještě jsou, je potřeba myslet pozitivně (se mi to říká co? už teď se bojím toho, jak to snesu, když se to nepovede) Já doufám, že se mi podaří srovnat psychiku do takovýho stavu, abych se nesesypala, když se to nepodaří. Mám na to jedno takový dobrý motto: "Můžeš mít velké sny, ale musíš mít odvahu selhat." Norman Vaughn. Použil to myslím v souvislosti s nějakým "výletem" na sevetní pól, ale myslím, že je to docela pravda a že to sedí na většinu situací v životě.
No 100 tisíc za výbavu mi přijde i na dvojčata moc (třeba jestli kupovala dva přebalováky? to je přece blbost, stejně víc než jedno ve stejnou dobu přebalit nezvládne a co vím od kamarádky, tak zásadně chtěj dvojčata přebalovat v rozdílnou dobu). No a značkový věci chápu jen v případě, že to má nějakej zdravotní význam (např.boty, alergie na umělinu apod.), ale silně pochybuju, že třeba ty boty od Adidasu nebo Niku jsou dobrý pro roční dítě (i když designově jsou zmáknutý, koukala jsem, že bych je koupila synovci, ale má to absolutně plochej vnitřek, takže by měl při svý váze asi za chvíli plochý nohy).
Můj brácha se švagrovou byli v tomhle taky trochu magoři, ale rychle se z toho vyléčili, když zjistili, že malej ze všecho do měsíce vyroste. Ale zase to znamená, že nebudu muset koupit snad ani jedny dupačky 🙂.Teda doufám, že budu mít koho oblíkat ☹ A i kdyby to byla holka, tak to řešit nebudu. To snad není povinný oblíkat holčičky do růžové a chlapečky do modré ne? Hlavně těm dětem je to asi tak do dvou let úplně fuk že jo.

littlemousecz
8. pro 2011

@petrufa86 No a jestli to u teba v práci bylo tak jak píšeš, tak se ani nedivím, že sis na to udělala takovej názor. Pokud by to tady bylo taky tak, tak bych šla na neschopenku ani bych nemrkla.

petrufa86
8. pro 2011

@littlemousecz Je, a co tak slyším od bývalých kolegů, se kterýma si občas píšu, tak to tam je čímdál horší, peníze hrozný, každej buzeruje každýho, šetřej jak se dá a to neustálý pomlouvání je snad čímdál horší, ale každej se bojí otevřít hubu aby nedostal padáka. My měli základ, který snad ani nemají prodavačky a pak prémie, který jsme ale nemuseli dostat, takže když se vedoucí usmyslel, že nám je nedá, tak jsme šli domů s 10 tisícema.

petrufa86
8. pro 2011

@littlemousecz taky mě 100 tisíc přijde moc,a le ona jedna postýlka stála 10 000 kč, do toho dva přebalováky, pže v tom měla i vaničku a mohli koupat oba naráz, to bylo 5000kč x 2 a ono ti to naskakuje.Hele, myslím, že těm dětem je jedno, co mají na sobě. I ségra teď kupovala malý zelený mikinky a kalhoty a hnědý bodíčka, pže říkala že mají přerůžováno a že to chce nějakou změnu. Kdyť proč by holka nemohla mít modrou mikinku a kluk oranžový lacláky? A právě tý sestřenky Emička snad do 4 roků odmítala růžovou, prostě když už začala mluvit, tak říkala že tu růžovou na sebe nechce.

Jo, nervy jsou hrozný, dneska při vaření jsem si vzpomněla na to že by to taky nemuselo vyjít a dostala jsem záchvat pláče, hrůza. Přítel už mluví v tom smyslu jako by bylo jasný, že už tam jsou, ráno mě hladil břicho a odpolko, když jsem ho šla vyprovodit k autu, tak mě říkal ať jdu domů, ať bobkové nenastydnou a do toho tohle. Já bych chtěla dneska usnout a probudit se 19týjo a mít hladinu HCG tak 1500 😉

littlemousecz
8. pro 2011

@petrufa86 Tak to si asi docela dost ráda, že už tam nejsi viď? Já sice už taky neberu tři roky prémie, ale mám o něco víc, než 10 (předpokládám, že to je čistýho), a pořád je to o dost víc, než má tady v okrese většina lidí, takže si nestěžuju (teda jo, stěžuju, ale jen tak naoko a ze srandy, to už je takovej místní folklor, že se remcá na plat, ale neměnila bych).

littlemousecz
8. pro 2011

@petrufa86 to věřím, že musíšm ít nervy na pochodu, taky budu mít...možná by sis měla z přítele vzít příklad a nepřipouštět si jinou variantu, než tu, že tam jsou.Jenže když chlapi to prožívají tak nějak jinak, z pohledu pozorovatele. I když to neznamená, že by to miminko chtěli míň, jen to mají prostě jinak no.

littlemousecz
8. pro 2011

@petrufa86 no kupovat všechno dvakrát, i to co není potřeba, to je pro mě vyhazování peněz, ale někdo si to holt dovolit může a někdo ne....

anina32
8. pro 2011

@petrufa86 Ahoj, koukám že v tom s tím pláčem nejsem sama, to asi dělaj ty hormony 😉 Když vono to vůbec neutíká.... 😨

anina32
8. pro 2011

@littlemousecz
@petrufa86 My máme postýlku ještě po synovi, teda když jsem se sem stěhovala k manželovi tak si asi sousedi museli myslet že už něco chystáme 😀 Ale co je uložená v garáži, přece ji nebudu dávat pryč když doufám že ji ještě budu potřebovat 😉 Oblečeníčko mám slíbené od sestry, tak asi největší položka bude kočárek 😀 Doufám že ho budeme potřebovat 😉 A když tak už rovnou pro dvojčátka 😉

petrufa86
8. pro 2011

@littlemousecz jojo, to víš, furt se předváděli a najednou ejhle jejího manžela v listopadu propustili z práce a už je po vyskakování. Na jednu stranu jsem ráda, že sem odtamtud pryč, stejnak sem říkalala, že po mateřský bych se tam už nevrátila, pže si nedovedu s dítětem pracovat na 3 směny a o víkendech. Já si taky jinou variantu moc nepřipouštím, ale v koutku duše se připravuju na to, že se to nemusí povést a na testu bude pořád jen / čárka a hladina HCG O. ☹

petrufa86
8. pro 2011

@anina32 No to neutíká, odpolko čučím na telku, usnu u toho, v noci zase nemůžu spát pže sem přespalá a musím nad tím přemýšelt, prostě děs. Tak když nebudeš náročná, tak i na dvojčátka se dá sehnat krásný kočárek okolo 8 tisíc a to si myslím není moc, když ho můžou mít do 3 roků. My budeme mít taky oblečení, fusak, autosedačku, hrací deku, lehátko a ... od ségry, má 10měsíční holčičku, takže to oblečení nebude 20 let starý 😉

holubice.petra
8. pro 2011

AHojky holky moc vám všem držím pěsti!!
@petrufa86 ještě tě to nenutí testovat já už testovala šestý den kdy tam byl pidi duch a pak každý den vyplácala jsem snad dvacet testů pak jsem je chodila kupovat pokaždý do jiný lékárny aby neřekli že jsem na hlavu 😀

Holky já nevím já bych se být vámi na všechno vyprdla i na tu práci a šla na kontrolku...já když jsem poprvé otěhotněla tak jsem si taky nechtěla dělat zle v práci a chtěla jsem našetřit ještě nějaké peníze atd...práci jsem měla dobrou v kanceláři ale i tak jsem potratila nevím jestli to bylo tím ale myslím že to bylo i jedno k druhému...po IVF jsem hned po transféru poctivě týden ležela jen v postely a opradu jsem byla celých devět měsíců na neschopence...nejprve jsem se hrozně doma nudila a chyběli mi lidi ale pak jsem si už zvykla...o peněz jsem přišla že to nechci ani počítat, ale stojí to za to teď na mě huláká to naše zlato z postýlky a já jsem neskutečně šťastná 😀
My se snažili o prcka pět let a to se na to člověk asi už jinak dívá....

petrufa86
8. pro 2011

@holubice.petra Nazdárrek, Nutí, ale držím se, chci testovat až v úterý. Přítel se taky dneska ráno ptal, kdy to zkusím. Já jich mám 8, tak snad bude stačit, pokud ne, ve městě jsou 2 lékárny, tak bych musela koupit v každý nějaký. Tak já měla v sobotu transfer, poctivě ležela do pondělí a od úterý uvařím, přítel jede ve čtvrt na 2 do práce a od tý doby ležím u telky nebo jsem na počítači, takže si myslím, že se šetřím.
A ty jsi to na sobě nějak cítila, že by to mohlo klapnout nebo jsi neměla žádný příznaky (bolesti v podbřišku, špinění atd) a test riskla? Já jdu na krev 19týho. to mě řeknou hned jestli je to ok nebo budu muset čekat do druhýho dne. A pokud to klapne tak tam budu ještě chodit nebo mě už pošlou k mý doktorce?

anina32
8. pro 2011

@holubice.petra Tak já jsem na neschopence a asi letos už do práce nepůjdu i kdyby to na poprvé nevyšlo tak chceme hned jít na Ket 😉 , ale docela mě překvapilo že mi odmítli dát vycházky, čili já byla v pátek na OPU, v uterý ET a teď se dostanu z baráku až dvacátýho půjdu na krev, takže vánoční nákupy jdou mimo mě. Neměla bych v úmyslu někde zbytečně courat ale aspoň hodinka denně by nebyla k zahození. Jsme na vesnici, syna jsem do teď vozila do školy autem, protože manžel bývá přes týden mimo republiku, teď si tedy musel vzít tenhle týden ošetřovačku a učí syna na autobus, po neděli už půjde do práce, ale já z toho mám strach jak to zvladne jezdit sám. K tomu všemu si tedy připadám úplně odříznutá od světa když nemůžu vystrčit paty z baráku 😒

anina32
8. pro 2011

@petrufa86 To já mám schovanej jenom jeden test 😉 , další si jít koupit nemůžu a manžel mi ho nekoupí protoze je zásadně proti, tak si ho šetřím na přísti sobotu 🙂

petrufa86
8. pro 2011

@anina32 To já mám už zásobu nakoupenou a přtel naštěstí není proti.To tě manžel tak hlídá že by věděl, že jsi byla v lékárně? a kdy ti jdeš na krev?taky v pondělí 19týho jako já?

anina32
8. pro 2011

@petrufa86 Já nemůžu už od pátku z baráku protože nemám vycházky a s tím jsem jaksi nepočítala ☹ Na krev jdu 20. když byl 6. transfer.

petrufa86
8. pro 2011

@anina32 pochybuju, že na tebe někdo přijde, všem musí být jasný, že nikam nepůjdeš když seš po transferu. A když budeš 10 minut pryč a oni by přišli, tak si myslím, že bys to okecala.

lenpet
9. pro 2011

@holubice.petra Maxíkovi vše nej k měsíci.Toto ale letí.

littlemousecz
9. pro 2011

@holubice.petra Gratuluju Maxíkovi k výročí, ať hezky roste.
S tou prací uvidím. Pokud mi bude dobře, tak bych byla po ET doma zhruba týden a pak bych asi do práce šla. Pokud doktor řekne, že je nějaký riziko, tak bych taky nešla až do konce. Pokud by všechno probíhalo normálně, tak si myslím, že není důvod do práce nechodit. A kdyby mi třeba ráno bývalo blbě, tak se šéfem se dá dohodnout a myslím, že by neměl nic proti tomu, kdybych chodila třeba až na jedenáctou.Pro něj je důležitý, se si udělám svou práci.Ale všechno to záleží na průběhu těhu (doufejme, že se dočkáme). No ale dokud se to nepodaří, tak bych nechtěla, aby to někdo v práci věděl.