CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

littlemousecz
5. pro 2011

@majka43 Díky za podporu. My si řekli, že to prostě nějak půjde. Stálo nás to jeden večer slzavýho údolí, ale jsme rozhodnutí do toho jít co nejdřív. Tak trochu i kvůli tomu, že spg se zhoršuje. M.má strach, aby pak nebyl úplně bez spermií. No a i když mě bude v lednu třicet, tak nejmladší už taky nejsem a děti chceme dvě, tak asi není na co čekat.

majka43
5. pro 2011

@littlemousecz Prní den MS začínáš, tak dvanáctý je odběr a šestnáctý je transfer a pak ještě dva týdny do krve, jak to dopadlo. Je to podle toho, jak reaguješ na stimulaci.

littlemousecz
5. pro 2011

@majka43 Tak to asi vypadá spíš na neschopenku. Akorát nechci, aby to v práci někdo věděl. Může mi dát neschopenku prakt.dr? Nebo dávají nesch.s razítkem gynekologie? To by asi taky bylo schůdný, i když pak by si to asi každej domyslel, ale to už mi pak bude jedno.

majka43
5. pro 2011

@littlemousecz Já už kolem toho lítám čtyři roky a pořád nic.

majka43
5. pro 2011

@littlemousecz Já chodím pro neschopenku jedině k obvodní. Řeknu jí to na rovinu, proč to potřebuji a nějakou chřipku vždycky napíše. I teď to tak udělám.

littlemousecz
5. pro 2011

@majka43 a na ten utz se chodí před odběrem a pak až do transferu? po trensferu taky nebo se jen čeká na výsledek? promiň za tolik dotazů, ale nějak se to snažím vstřebat, abych na to byla připravená a něco mě nezaskočilo.

majka43
5. pro 2011

@littlemousecz Kdyby bylo razítko gynekologie, tak se můžeš vymluvit na nějakou cystu, ale horší je, že na razítku je asistovaná reprodukce, proto chodím k obvodní.

littlemousecz
5. pro 2011

@majka43 🙂 tak to mě by obvodní musel napsat nejmíň zápal plic, protože s chřipkou chodím normálně do práce, to tady každej ví, max 2-3 dny dovolený. já myslela, jestli nemůže napsat neschopenku přímo kvůli IVF, ale se svým razítkem, budu se ho muset zeptat asi

majka43
5. pro 2011

@littlemousecz Po transferu se už jen čeká, záleží jakou máš práci. Taky nevíš, jak ti bude po OPU, můžeš mít bolesti.

littlemousecz
5. pro 2011

@majka43 tak to je blbý, razítko CARu právě nechci.no snad něco vymyslíme s obvoďákem, snad se naše personální v kódech nemocí nevyzná

majka43
5. pro 2011

@littlemousecz No já jí chci říct, aby mi napsala náběh na zápal plic, to by mohlo v práci projít.

majka43
5. pro 2011

@littlemousecz Kdybychměla jen chřipku, tak by mě taky asi brzy volali ať už jdu do práce, kor teď o vánocích, kdy je nejvíc práce.

littlemousecz
5. pro 2011

@majka43 já sedím v kanceláři, tak pokud by to nebylo moc zlý, tak by se to asi dalo vydržet. no uvidíme, jak to naplánujeme.

littlemousecz
5. pro 2011

akorát pokud by to vyšlo už na leden, tak by mě asi v práci neměli moc rádi... vychází mi to na prvních 14 dní, tak bych to asi musela zkrátit na týden a pak to nějak přežít. počítala jsem to a odběr by mi vyšel na pondělí 2. a tranfer na čt. nebo pátek, tak bych si o víkendu mohla dát pohov a v pondělí by se vidělo, buď obvoďák a kdyby to neprošlo, tak Sanus a děj se co děj, ať si každej myslí, co chce

littlemousecz
5. pro 2011

@majka43 nebo myslíš, že by mi mohla napsat neschopenku gynDr?

petrufa86
5. pro 2011

@littlemousecz Hele, nevím, jak v jiných sanusech, ale v pardubicích na všechno (na různý papíry, propustky,atd) dávají razítko první privátní chirurgické centrum a pod tím je napsano gynekologie, takže z toho nemůže poznat, proč máš neschöpenku. Jak píše majka, můžeš mít cystu a tisíc dalších nemocí. Myslím si, že to je docela nemístné dávat na neschopenku razítko CARu, kdyť je tvýmu vedoucímu a mzdoví účetní po tom velký kulový, proč ji máš. A každej není takový, že by se tím chlubil po celý firmě. A nebo si řekni, ať ti tam dá razítko přímo tvůj doktor v CAru. Já měla třeba na receptu: MUDr. Jan Vodička, MUDr. Ctibor Provazník gynekologie a porodnictví Sanus HK, pobočka Pardubice.

Co se týče to spermiogramu je to spíše o štěstí. Přítel ho měl poprvé katastrofální, teď před transferem na 1. Nechápeme to. Ale jak doktor říkal, je to ovlivněno mnoha faktory. Stresem, životosprávnou, může za to i nervozita, když to ze sebe musí vyprodukovat, ale i to, jak se vyspí, jaký je počasí a.....

petrufa86
5. pro 2011

@anina32 Krásný počet i krásné vyvíjení, dneska už budou 8 bunečný,ne? Jinak mě už vaječník nebolí a břicho taky ne, jen sem tam mě v něm píchne, tak nevím, jestli je to správně nebo špatně.

petrufa86
5. pro 2011

@littlemousecz Vždycky se to dá zvládnout. tak místo sedačky budete mít miminko ne? A je lepšímít mimi než kus nábytku, ne?

majka43
5. pro 2011

@littlemousecz
@petrufa86 V Jihlavě se to z razítka poznat dá. I z OBI a Repromedy z Brna se to poznalo. Tak nevím.

littlemousecz
5. pro 2011

@petrufa86 Díky, uvidíme, jak je to v Jihlavě.
No m.byl na spermiu dvakrát, množství zhruba stejný, ale morfologie se zhoršila. Dr. říkal, že pokud je to takhle dvakrát (odstup cca 4 měsíce), tak to už lepší bude jen zázrakem. A na morfologii nic moc nepomáhá. Dá se prý zlepšit množství, ale morfologie je z většiny genetika a ovlivnit moc nejde.

petrufa86
5. pro 2011

@littlemousecz Sice sedíš v kanclu, ale je to zápřah. Já byla dneska u blbýho zubaře, tam jsem jela autem, ušla 300 m, sedla do křesla, ušla zase 300 m k autu, jela do masny, tam koupila salámy a jela domů autem a mám toho plný brejle. Uvařila sem si konvici čaje a opět ležím v posteli.

majka43
5. pro 2011

@petrufa86 To je dobře, že tě píchne, to se zavrtávají.

petrufa86
5. pro 2011

@majka43 tak to teda ještě že chodím do Pardubic. I přítel, když byl se spermoušema, tak měl strach, co bude na propustce, pže by to chlapi v práci strašně řešili a je tam to, co sem psala.tenkráít říkal, že kdyby tam bylo CAR, že si radši vezme dovču.

petrufa86
5. pro 2011

@littlemousecz Je to zvláštní ta příroda. Na prvním spg výsledky katastrofa, doktor říkal, že se too moc nezlepší a teď? O 100 procent lepší i ta morgologie. Přítel bral a doporučil nám to i doktor selen a zinek. Bral je 6 měsíců. Třeba se to po tom zlepšilo, třeba taky ne. Ale nic za to nedáš, když je koupíš, zase tak drahý to není. Takže s tím spg neházej flintu do žita

petrufa86
5. pro 2011

@majka43 to doufám. A co u tebe, něco novýho?

montysek
5. pro 2011

Ahojky,tak jsme dnes poslali žádost na pojišťovnu a mám si tak za týden zavolat. Mezi 20 - 22.12. dostanu nějakou injekci, která bude působit 14 dní a stimulace začne začátkem ledna, tak jsem na to zvědavá. 🙂

littlemousecz
5. pro 2011

@petrufa86 No ono to u nás není o nábytku, ale o sádrokartonu, obkladech do koupelny a kuchyňské lince. Nábytek sbíráme po příbuzných, co se už komu nehodí. Ale jak jsem psala, jdem do toho, ať to stojí, co to stojí.
Selen a zinek bere m. už od tho posledního spg, teda něco přes tři měsíce, a to už by se mělo podle androloga projevit, spermie se prý vyvíjí tři měsíce.
Každopádně jdeme do IVF a IUI jsme vyřadili pro hodně malou naději na úspěch.
@majka43 Tak uvidíme, třeba mi obvoďák vyjde vstříc, nebo zkusím tu gynDr, jestli by mi to nenapsala ona.

littlemousecz
5. pro 2011

@petrufa86 tak hlavně ať se hezky zavrtají a za 14 ať jsou tam //

petrufa86
5. pro 2011

@littlemousecz hele, já taky nevím, jak to u nás bude. Jsem na úřadu práce a pokud se to povede, budu jen do února brát podporu a do porodu nic. Přítel vydělává tak akorát, ale podle sociálky dost na to, aby mě mohl živit. Na výbavičku peníze máme, ale z čeho budu platit ostatní věci nevím. A taky jsme do toho šli. Byly jsme už v rozjetým vlaku a nechtělo se mě ho už zastavovat a za 3 měsíce vše obíhat znovu. Ke všemu přítel už taky není nejmladší, v dubnu mu bude 35, takže není na co čekat. Prostě si říkáme nějak bylo, nějak bude a některý lidi na tom jsou ještě hůř a taky žijou. Prostě si vždycky vzpomeneme na to, že třeba budeme v ruce držet miminko/a a je po přemýšlení, co bude.

anina32
5. pro 2011

@petrufa86 Tak dneska nám zamrazili jedno devítibuněčný a dvě osmibuněčný, ostatní jsou prý taky krásný, zítra rano v půl osmé mi dvě zavedou a ostatní taky zamrazí 😉