CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

dasty79
autor
6. srp 2011

@majka43 - tak to moc gratuluju,že tě požádal o ruku 🙂 Ale tohle se neodmítá...
Je super,že ti na něco ještě přišli - uvidíš,že tě přeléčí a mimi se hned podaří 🙂
Tak to musela být nádherná dovča
🙂Jen si pěkně užívejte.Přeju moc štěstíčka,ať vám vše vyjde
🙂

Já to říkám pořád - ńěkdy stačí pár odběrů krve a hned je problém na světě 🙂
A to mě málokdo bere vážně - je zbytečný cpát peníze do několika IVF,když to jednou
nevyjde.Já jsem sama příklad,že kdyby jsme do dnes zkoušeli IVF,že těhu ještě nejsem....

dasty79
autor
6. srp 2011

@sissi6 - tak to bude dobrý 🙂 Nejpřesnější jsou výsledky z prvotrim.screeningu ve 12tt.
To je dobře,že na plodovku nemusíš - tohle bude dobrý,neboj.Popřípadě ti doplněj nějaký
prášky,jestli ti něco chybí.

sissi6
6. srp 2011

@dasty79 doufám, že to nic nebude, dr. mi dala nějaké dotazníky kde budeme muset oba vypsat všechno příbuzenstvo, sourozence, rodiče, prarodiče, sourozenci rodičů, roky narození, zdravotní stav, kdo umřel tak proč atd., prý to bude jen nějaký pohovor.

samanta001
6. srp 2011

@sissi6 to bude dobrý, na tomhle pohovoru kamarádka taky byla a mají už tříletou zdravou holčičku. 🙂

dasty79
autor
7. srp 2011

@sissi6 - tak na genetice tam jsme taky s manžou taky byli - ptali se na všechny nemoce v rodině a potraty a komu se jak dařilo otěhotnět a kdo na co umřel,.....Ale my tam byli,když jsme nemohli otěhotnět...

sissi6
7. srp 2011

@samanta001 tak to si mě trochu uklidnila 🙂

@dasty79 a jak si psala, že vám brali asi 6 nebo 7 zkumavek krve, tak to myslíš, že nám teď taky budou brát? Mě to teda nevadí, ale přítel by to asi nepřežil 😀. Dr, mluvila jen, že nás vyzpovídají.

dasty79
autor
8. srp 2011

@sissi6 - ty zkumavky brali myslím na imunologii.Na genetice každýmu jednu,nebo dvě.A když jsem to přežila já,takovej posera,tak to zvládne i tvůj přítel 😀
Ale vy to máte v těhu,tak vás asi jen vyzpovídají....My tam byli při snaženíčku.

sissi6
9. srp 2011

Ahoj, tak jsme dneska byli na tý genetice, přišlo mi to úplně zbytečný, nakonec nám řekli, že máme 3 možnosti, buď jít hned zítra na odběr plodové vody, nebo nejít vůbec a nebo si to ještě rozmyslet, řekli jsme že na plodovou vodu nepůjdu, tak jsem tam musela podepsat něco jako reverz, že jsem to odmítla, takže úplně o ničem. Sem myslela, že se nějak víc budou třeba zaobírat těma dotazníkama, ale to s náme dr. jen tak v rychlosti prošla.

rvasata
9. srp 2011

@dasty79 Správně,to je přístu...neboj zvládneš to.Už se moc těším na fotečku a co se to teda v bříšku schovává..Obdivuju.já bych to asi nevydržela to nevědět

dasty79
autor
10. srp 2011

@sissi6 - a proč tě chtěli poslat na plodovku????něco se jim nezdálo????taky bych asi nešla - od kámošek vím,jak to je stresující - asi 3 týdny a pak je vše většinou ok!A to ještě můžeš při odběru plodovky přijít o mimíska...

@rvasata - taky jsem zvědavá,co mám v bříšku 😀 fotku určo dám.Je to první,tak jsme aspoň napnutý.
A u druhýho bych si to asi už nechala říct - jestli někdy budeme mít.
Tys to věděla u Sárinky?Prej to ženská tak nějak vycejtí co čeká....
Tak jsem zvědavá,jeslti to bude to co cítím 😀 😀 😀
A já se těším,až nám tady oznámíš // 🙂

@samanta001 - tak jak u dr.?

Tady je nějak mrtvo 😕 Skoro nikdo sem už nechodí

Kde jste všechny snažilky,čekatelky na // a těhulky a maminky????

dasty79
autor
10. srp 2011

@montysek - injekce zvládneš.Nic to není a třeba Clostilbegyt by ti nepomohl?
Já se teda před 1.injekcí klepala jak ratlík a pak jsem musela k obvodní dr. a
sestřička mě to pak píchla a naučila 😀 A pak další injekce už jsem píchala
téměř poslepu - je to malá jehlička,nebolí to...

dasty79
autor
10. srp 2011

@michaela28 - tak na zítřejší utz držím moc moc palečky 🙂 tak nám pak dej vědět.
Uvidíš krásný miminečko a možná už i srdíčko (nevím kolikátý jsi tt)
Tak hodně štěstíčka 🙂

sissi6
10. srp 2011

@dasty79 jak mi brali krev v 16tt, tak jedna hodnota má myslím být asi 1 a já to měla 1,18 dr. mi říkala, že mě chce vidět genetička, ale že si odběr plodové vody nežádají, no a genetička to nechala takhle na nás. Podle mě zbytečná cesta do hk, asi jen potřebovali zas nějaké body 😒 . Ještě nám tam dali něco přečíst a tam bylo psáno, že když odeberou plodovou vodu a výsledek je špatný, tak že v 90% je mimi stejně zdravý, tak pak nechápu, proč to odebírají. Dnes jsem byla na kontrole u své dr. tak jsem jí přenesla papír z genetiky a říkala, že jsem se rozhodla dobře, že s tím myomem, bych o mimi mohla přijít. Od soboty mě nějak tvrdne břicho, tak jsem to dr. říkala, tak mě něco měřila, ale už si nepamatuju co, ale je to dobrý. Na další kontrolu jdu už za 12 dní, protože pak má dr. dovolenou, ale jsem docela ráda, že tak brzo, jsem pak taková klidnější. Co si myslíš, že budete mít? To ses dobrá, že to vydržíš a nenecháš si to říct. Já už vím co budeme mít 🤐

samanta001
10. srp 2011

@dasty79 tak u dr. všechno v pořádku, mimču se zatím ven nechce vůbec, ale už je hlavičkou dolu tak je to fajn. Já jsem chudokrevná tak jsem dostala železo, jinak asi nic. Na křivku mám jít do nemocnice ve středu nebo v pátek, ale půjdu asi až v pátek, protože ve středu jdu zase do poradny teď už po týdnu, to je super mě ty návštěvy gyn. teď tak baví, to jsem nemyslela, že někdy řeknu. 😀 A co si myslíš, že budete mít? Já byla zezačátku přesvdčená, že mám v bříšku holčičku, ale jak mi všichni říkají, že to bude kluk tak jsem se nějak nechala zviklat.
@sissi6 A copak budete mít vy? Holčičku nebo chlapečka?

dasty79
autor
11. srp 2011

@sissi6 - a copak budete mít???????Pochlub se 🙂 Jo udělali jste dobře,že jste na plodovku nešli,
taky bych nešla - je to stresující.to je přesně ono - to jsou ty blbý tripply - který někdy vyjdou špatně - nějkaá hodnota a přitom to je falešně pozitivní!Když ti vyšel screening dobře,tak to je to hlavní a nejdůležitější a podle toho bych se řídila!Tak odpočívej.Mě tvrdlo břicho od 24tt a brala jsem magnézko a hodně odpočívala a pak po měsíci dobrý.Já už teď chodím na kontroly každej tejden - tak jsem taky ráda.A co jména:Už víte?
No já nevím,co to bude -ale mám takový tušení že kluk (nebo možná to není tušení,ale přání 😀 )
Tak uvidíme - jestli to je tak jak se říká,že to ženská pozná 😀

@samanta001 - to je dobře,že je mimísek hlavičkou dolů 🙂 Moje mimčo taky - nebo aspoň doufámže
se nepřetočilo.....,ale minulý týden tak bylo 🙂 Taky mám od minulé kontroly železo 🙂
Já teď od úterý budu mít poradnu každé úterý a to je spojený i s monitorem - můj dr, to má naštěstí
v ordinaci,tak nemusím nikam jinam.....Ale taky už každý týden.Aspoň jsme pěkně pod dohledem 😀
Já taky teď ráda chodím na gyndu,když je vše ok a hlídaj mě a mimčo 😀
Já si myslím kluka - tak uvidíme 😀 Ale vy jste si to nechali říct,ne??????

radkaflosik
11. srp 2011

tak 1.8 jsem byla na KET a dali mi tam to jedno embryo , a v pondělí mám ject na krev abych věděla zda jsem nebo nejsem těhotná 🙂 ale dnes se dostavil menzes tak můj optimismus klesl ☹ ale doufám že to bude ok 🙂

sissi6
11. srp 2011

@samanta001 to je dobře, že kontrola dopadla v pořádku 🙂. Taky jsem si nemyslela, že někdy budu chodit ráda na gyndu 😀. Já myslela, že si sem psala, že budete mít holčičku a vy to nevíte a necháte se překvapit?

@dasty79 ještě genetička říkala, že jak to vyšlo blbě, tak že to může být ovlivněný utrogestanem, protože ten mi po tom krvácení znovu nasadili. Mě už minule dr. napsala nějaký magnosolv, je v tom taky magnezium je to nějaký prášek v pytlíčku, který se rozpustí ve vodě. Přístí kontrolu mi bude dr. dělat nějaký podrobný ultrazvuk bude mimčo měřit tak se těším 🙂

Jo a my čekáme kluka 🙂, ale tak nějak jsem to tušila, protože u přítele v rodině to jsou samý chlapy přítele táta je že tří bráchů a ty mají všechny synové a ty synové mají taky kluky až teda na jednoho ty mají holčičku.

@radkaflosik držím palce, aby to bylo v pořádku 🙂

samanta001
12. srp 2011

@sissi6
@dasty79 nene nevíme co budeme mít, moje dr. ve 20t tak nějak mluvila v ženským rodě tak jsem byla přesvědčená, že je to teda holka a je po překvápku, ale pak jsem šla na sono srdíčka a řekla doktorce ať mi to teda řekne a ona, že se přiklání ke klukovi 😀 takže jsem věděla prdlačku a víckrát už se neptala je to 50 na 50 😀 , ale ty 3 týdny už to vydržím. No moje dr. to právě v ordinaci nemá tak musím do nemocnice,ale vůbec mi to nevadí aspoň si to tam okouknu do čeho jdu 🙂
@radkaflosik doufám za tebe, že bude vše v pořádku, držím pěsti...

dasty79
autor
12. srp 2011

@radkaflosik - a je to opravdu ms a nebo jen špinění?Držím palečky ať je to zavrtávání mimíska a ať je krvička pozitivní 🙂

@sissi6 - tak ještě to je ovlivněný utrošem,no tak to bych vůbec nešla.....
Já mám taky magnosolv - prášek do vody - docela je chutnej 🙂
To mě na křeče v nohách a nebo bolest v podbřišku pomáhal!
Ale už jsem ho vysadila - pak prej brzdí porod....tak tento týden ho už neberu.

Blahopřeju ke klučíkovi 🙂 @sissi6 - a jak se bude jmenovat, máte pár typů???

@samanta001 - já taky myslela,že vám řekli holku.Tak to jsem teda zvědavá,co to u vás bude 🙂
a ty si myslíš co?
Já si to taky byla okouknout v porodnici - prohlídla jsem si sály a pokoje.....
A jak ti to jde teto?trénuješ s neteřinkou?

michaela28
12. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem včera byla v Sanusu na UTZ , bylo to naprosto nádherný 🙂. Včera jsem byla 6+1tt a už máme srdíčko. Za 2 týdny další kontrola a když to bude včechno dobré, tak už přejdu ke svému dr.

samanta001
12. srp 2011

@dasty79 já vůbec netuším co to bude, byla jsem přesvědčená, že holka ale teď se zase přikláním ke klučinovi tak uvidíme... Taky mám magnosolv, ale i tak ty křeče občas mám, teď mám poslední dva balíčky a pak už na to taky prdím. Jo jo s neteřinkou trénuju vidím jí skoro každý den tak je to fajn už se těším až budou dětičky trošku větší a budou si spolu rozumnět jak dvojčátka 🙂

@michaela28 gratulace veliká k srdíčku ať se vám daří a buď na sebe opatrná.

rvasata
12. srp 2011

@dasty79 Jojo my jsme to věděli,jak z plodové vody,na které jsem byl a pak na genetickým UTZ.Já bych to nevydržela,já sjem necítila nic..já jsem si jen neskutečně moč přála holčičku 🙂 Doufám,že oznámím brzo,ale tebe sledujuuuuuuuuu

rvasata
12. srp 2011

Přeju krásný den holky,jak se máte?

dasty79
autor
13. srp 2011

@michaela28 - velká gratulace 🙂 Hlavně se šetři.Přeju hodně štěstíčka,ať je vše tak jak má 🙂

@samanta001 - jo to máš dobrý - dětičky si budou spolu rozumnět 🙂 To moje švagrová má 4letou a 8letou holku a ségra ještě nemá...Tak budeme mít obě aspoň překvápko,co se nám narodí 🙂

@rvasata - dík,že mě sleduješ 😀 Já tě pak taky budu sledovat,neboj.A druhý by sis přála taky holčičku a nebo kluka?Moc bych ti to už přála 🙂

To je hrozný,jak sem už skoro nikdo nechodí.....

holubice.petra
13. srp 2011

@dasty79 ahojky asi není přes prázdniny čas 😉 já se byla ve středu podívat do Kolínské porodnice a moc se mi tam líbilo tak rodit budu tady porodní sály jsouu celkem nové a mají to moc hezky zorganizované byl u toho 1,5hod takový malý kurz 😀 Dneska si jedeme vyzvednout do Prahy kočárek to se už taky moc těším na ten koráb ulic 😀 😀 a jak se jinak cítíš? ty to máš opravdu už za pár 😉

dasty79
autor
13. srp 2011

@holubice.petra - já myslela,že ty budeš rodit v Pardubicích?
Do Prahy nejedete do Malli?Tak pak napiš pocity - jak se ti koráb ulic líbí 🙂
Je to pořádnej tank - super do terénu 🙂 Už se těším,až budem drandit.
Jo jo už se to blížííííí,zítra chci začít cvičit s Epinem,tak jsem na sebe zvědavá....
Teď jsem v pohodičce - vše nachystané a odpočívat už tak nemusím.Občas
jedem někam na kratší výlet.Akorát špatně spím a pořád lítám na wc,jak
mě prcek tlačí dole.....A co ty???Jak je tobě?

sissi6
13. srp 2011

@samanta001 tak budete mít alespň překvapení 🙂

@dasty79 Děkuju 🙂. Zatím mám vybraný jména Jakub a Tomáš, ale až prolistuju kalendář, tak mě třeba napadne něco úplně jiného, ještě jsem ty jména ani přítelovi neříkala, tak ještě nevím jestli to projde, ani jsem mu neřekla, že to bude kluk 😀, se neptal, ale on o tom miminku stejně mluví jako o klukoj. Taky mě ten magnosolv docela chutná. Křeče v nohách zatím nemám, ale včera mě břicho tvrdlo docela dost často, někdy mě vyskočila i boule, tak mám trochu strach. To jsem neslyšela, že magnosolv brzdí porod, ale to je pro mě dobře, když jsem dr. říkala, že mě tvrdne břicho, tak ze mě moc radost neměla a říkala, že musím vydržet alespoň do 32tt. Kde jsi se byla podívat v porodnici? V Náchodě a jak se Ti to tam líbilo?

@michaela28 gratuluju k srdíčku, ať je všechno v pořádku 🙂

sissi6
13. srp 2011

Holky kde je k vidění co nejvíc kočárků? Nejlíp v okolí Náchoda nebo Hradce. Asi tak za měsíc až bysme měli někam cestu tak už bych se chtěla na nějaký kouknout.

dasty79
autor
13. srp 2011

@sissi6 - Jakub je hezký 🙂 ale to má naše souśedka,tak to je blbý...a Tomáška jsem chtěla já po manžoj,ale on ho nechce po sobě...Tak on přítel ještě neví,že budete mít kluka?no to je dobrý 😀
Mě taky tvrdlo od 24tt břicho a taky se to dr. moc nelíbilo,tak jsem pak musela hodně odpočívat s nožkama nahoře a nic nedělat 😀 Magnézko by se mělo vysadit okolo 36tt - aby nebrzdilo porod.
Jo byla jsem v porodnici v Náchodě - to jsme tam byli s tím předporodním kurzem a vše tam je nové a pěkné,tak teď jen doufat,že to do Náchoda stihnem.
Ty taky budeš rodit v Náchodě???
Kočárky - záleží na tom co chcete - jestli levnější,tak v Polsku nebo u kina Vesmír,nebo u HK jak je Vesna....
a jestli dražší tak třeba v Náchodě na Komendě kousek od prodejny Laštovic a nebo v HK John Nell
A doporučuju pokud teda nebudete mít polskej,tak vybrat tady někde v obchodě a objednat přes net - vyjde levněji!nám vyšel asi o 4tisíce levnějc,než kdyby jsme ho koupili na KOmendě v Náchodě 🙂

galigula
13. srp 2011

Ahoj holky, mohla bych se k vam pridat? Mam doma jednoho prcka ze Sanusu a ted se chystame na 2.IVF, protoze bychom chteli druhe. Jezdime do HK a od ctvrtka po kontrole si zacnu pichat injekce. Budu rada, kdyz me vezmete mezi sebe, dekuji 🙂