CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

andinecka
6. led 2011

@jezulicka
já měla pizzu, ale nic moc.

a že by sestra měla umělecký sklony - to ne, byla tenistka,
raci jsou úžasně rodinný typy.

zato já budu mít dalšího lva (mamka, babička, přítel, mimiš) - tak se mám na co těšit.

jezulicka
6. led 2011

@andinecka no to bude vládnout jako všichni lvi...aspon se neztratí....
tak pizza a domácí?nebo sis objednala?tu mám ráda ..tak mně chutná vše...ale nějak
mi po tom obědě skáčou střeva 😀 asi ta kombinace nebo špenát.... 😖

tevi
6. led 2011

@vodni velká gratulace. Já ten svůj neúspěch nějak nezvládám. Tolik jsem tomu věřila. Nevím, jak dál. Připadám si, že jsem zklamala. Muže, syna a hlavně sebe. Prostě jsem selhala... ☹ ☹ ☹

vodni
6. led 2011

@tevi Tevinko, to chce čas, věř mi, mám to za sebou dvakrát 😔 Neselhala jsi, ani jsi nikoho nezklamala, prostě to tak mělo být, nesmíš se ptát proč a rozhodně ne hledat vinu v sobě, aspoň to zkus... Máš nádherného a šikovného kloučka, takže je jasné, že to u tebe funguje, jde to, akorát asi nebyla ta správná chvíle...
Mně osobně to trvalo u prvního neúspěchu týden, u druhého (to bylo to biochemické) to bylo ale mnohem horší. Věř mi, že je milionkrát lepší negativní test, než se // dočkat a pak o ně přijít... 😔 I teď jsem hodně opatrná se radovat, protože vím, jak mě ten druhý pokus hodně srazil k zemi. A mrzí mě, že se nemůžu radovat z //, že to u mě asi navždy bude spojené s tím strachem. Ale: nesmíme se vzdávat!!! Je to boj a v boji se musíme dívat jen před sebe, i když je to moc těžké...
Poplakání člověku sice moc neuleví, ale je to zapotřebí, prostě to smutné je, a nedá se nijak smazat, v co člověk tak věřil... Ale vyřvi to zklamání ze sebe... I to je důležité. Máš rodinu, která ti určitě pomůže. U mě to sice s manželem bylo nejdřív trochu komplikované - ze začátku totiž asi taky nevěděl, jak reagovat nebo jak se s tím vypořádat... Myslím, že to hodně prožíval v sobě a až asi po týdnu jsme se dokázali o tom pobavit a vzájemně se podržet. A i když mi manžel strašně moc pomohl, tak musím říct, že asi nejvíc mi pomohlo, když jsem si o tom popovídala při auditu s panem dr.F. Ten mi opravdu dodal sílu koukat se před sebe, najít si cíl a snažit se na něj zase připravit. A nejen tím, že jsme spolu naplánovali další termíny, a já viděla datum, kdy se může zase všechno zvrátit k dobrému, ale i tím, jak se mnou mluvil... vždyť ho znáš... Opravdu to chce čas... Posílám velké objetí, drž se kočko 😵

ami33
6. led 2011

@vodni jo s těma bublinama mi to sestřička taky říkala, že ať se tím nezabývám, že tam žádný vzduch být nemůže, že se to jenom pak zbytečně camrá ven hehe...ty tvoje čárečky no nádhera...sem to četla v horoskopech na 2011 že je rok plodnosti, letos budem chodit všechny s pupíkama 😀

vodni
6. led 2011

@ami33 jééé, ami, fotočka, pěkná 😉

ami33
6. led 2011

díky, hele tak mě napadlo, jak jste na tom kdo s kávou, pijete kofeinový nebo raději bez? má to nějaký vliv, nebo stačí když to omezím až v těhu?

ami33
6. led 2011

Jo a ode deška nechodím na obědy do toho pajzlu, vařím si doma...zdravě..masíčko, zeleninku a vím že to mám všechno čerstvý. Nevíte jak to je s těma bílkovinyma při stimulaci? sem četla, že se na to zaměřit a hlavně pitnej režim, ten si budu musaet hodně hlídat, páč já sem jako sahara hehe. 🙂

vodni
6. led 2011

@ami33 já teda od začátku stimulace piju bezkofeinový. Sice to není ono, ale našla jsem jakýsi "stravitelný", který celkem dám, takže tak. Nevím kdo tu psal, že kofein brání snad i nějak uhnizďování embrya, ale co je na tom pravdy nevím 😕 Někdo zase jen omezil... Prostě asi podle toho kolik toho do sebe láduješ, já si dávala stejně vždycky tak jedno (ale velký 😝) denně, no a teď to bezkofeinový.

vodni
6. led 2011

@ami33 bílkoviny a hlavně pitný režim je důležitý až po punkci. Brání totiž rozvoji hyperstimulačního syndromu (OHSS). Záleží ale na tom, kolik budeš mít folikulů-vajíček. Exot jako já s 3 vajíčky se OHSS bát nemusí, ale kočky co mají 15-20 či víc se už hlídají - po punkci sestřička všechno vysvětlí (tj. měřit břicho, pít 3l denně - ale to až po punkci)

mufinka0
6. led 2011

Čauky 🙂
@vodni Je to tam 🙂 Moc Ti přeju, aby to vydrželo!!! A v pondělí abys měla mnohem vyšší HCG 😉 😉 Ale ono bude! Musí, uvidíš 🙂
Já jak sem teď chodím tak začínám myslet na KET, jen ještě pořád mám nějak strach 🙄 Nechci dřív jak na jaře, snad do té doby už mě ty pochybnosti opustí 😒 😒 Ale jak tak koukám, tak skoro všechny, které jste šli na ET s nižším stadiem, tak jste těhu... A my co jsme měli nejvyšší, tak nic 😕 😕 Ikdyž Vám to moc přeju, tak tomu nerozumím. Slyšela jsem názor, že embryjkům je nejlíp v děloze, ale tak proč tedy dělají prodlouženou kultivaci?? 😖 No,...asi zase začínám moc přemýšlet 😝 😀 😀 😀 😀 😀

ami33
6. led 2011

@vodni no sem si to myslela, třeba to vliv nemá,ale když se obejdu bez cigaret, to to kafe je detail. Aháá, po punkci , já myslela už během té stimulace, že to hrozí, tak to jo, to mě ještě řeknou. Jinak já s tím mým fsh mám obavy že žádná nosnice nebudu...no uvidíme.

vodni
6. led 2011

@mufinka0 Mufi, NESROVNÁVAT, NETROJČIT, NEHLEDAT MOC INFORMACÍ!!! 😉
Doktoři vědí proč co a jak, a myslím, že valná většina úspěšných měla spíš vyšší stádia... Na PK jsou různé názory, jeden je ten jak píšeš, v děloze je embryu nejlíp, ale když jich je víc, určitě je lepší vybrat to nejlepší a to se pozná jenom tak, že se kultivují déle. Taky s PK dochází k transferu v době, kdy je sliznice lépe připravená... Bez PK to je taky otázka - já si třeba říkala, proč jsem u 2.IVF neměla víc dní (když už jsem to zaplatila... PK jsem měla vlastně jen o pár hodin, ještě jsem se tady rozčilovala, jestli pamatuješ), že by se třeba přišlo na to, že ani jedno z těch dvou embryií není dobré, k ET by nedošlo a ušetřila bych pokus. Jenže to ti žádný doktor nemůže říct, co by se s těmi třeba i slabšími embryi stalo v děloze. Jestli se tam vyvíjí stejně jako v misce.. Holt, doktoři nejsou bozi, takže všechno vědět ani ovlivnit nemůžou...
Je dobré, že máš mrazáčky. To je velká výhoda, že nemusíš podstupovat celé ivf... Sice je to určitě taky psychicky moc náročné, ale když nic jiného, aspoň toho není tolik... A taky máš za sebou už i nějaká vyšetření, takže doktoři už budou vědět jak cíleně zabojovat 😉 A na jaře půjde @pampeliska36 (březen?) a @drndapetka (duben?) tak by se hned bojovalo líp 😉

vodni
6. led 2011

@ami33 neboj, já už se dostala na hodnoty kolem 15, což je hladina, při které CARy už něchtějí IVF ani dělat... A při hodnotě kolem 13 jsem měla perfektní reakci (teda "na mě perfektní" - já mám těch problémů ale víc). Máš to sice zvýšené, ale od toho máš ty trošku vyšší dávky (klasika je 150 IU, ty začínáš na 200, ne?), takže to bude OK 😉 A hlavně, není důležitá kvantita, ale kvalita. Já jsem celkem i "ráda", že jich nemívám třeba 15, to si ani nedovedu představit (ha, ha, vždycky si na všem snažím najít pozitiva 😝) - a) jak bych to zvládala, a pak b) já nemám mc vyřešenou tu etickou stránku věci - co se stane s "nepotřebnými" embryi, která třeba nejdou zamrazit 😔

lenceslava
6. led 2011

@pampeliska36 Ahoj. pojedeme opět do naší milované itálie.Jinak dneska den na p......Napřed se v práci pohádám s jednou takovou a nikdo se mě nezastane,potom se mi po cestě na nákup vylije v autě džus,pak mi u globusu letící kamínek udělá pavouka na skle a aby toho nebylo málo mi manža doma oznámí že mu volalal neuroložka že má otřesný jaterní testy a okamžité musí vysadit léky(který si včera vyzvedl(hodnota asi 60000)) musí se objednat na gastrocosi a musí mu nasadit jiné léky protože tyto mu po dvou letech pohodového užívání začal dělat neplechu. FÁKT DOBREJ DEN. Takže jsem se rozhodla že se dneska opiju.

vodni
6. led 2011

@lenceslava 😖 😖 😖

mufinka0
6. led 2011

@vodni 🙂 🙂 Já vím,..nesrovnávám se, jen se trošku divím 😀 😀 😀 Každá jsme svůj "originál".
Vyšetření za sebou mám asi 3 to jo, to jsem ráda, ale v podstatě nic nového nevíme. hahaha.... Jen že mi nedají příště Anopyrin, protože mám trošku pomalejší srážení krve. Jinak nic... Včera jsem zrovna byla na chirdě a nechávala si vyříznout výrustek a zrovna mi doktor říkal, že nějak dýl krvácím, tak to bude asi ono. No nezbývá mi nic, jen doufat, že mimču to nebude vadit. ☹ ☹
Něco Ti řeknu, ale nebuď naštvaná,..Natulaa měla stejný případ jako Ty, myslím, že dokonce měla i stejný počet vajíček a na ET šla za 2 dny, jako Ty,..a víš co?? Ona neplatila prodlouženou kultivaci!!! Prý o ni nejde v případě, že se nepřesáhne určitý počet hodin. 😕 😕 Ale asi to má každý CAR jiné. Jak píšeš, mohla jsi mít "pokus" navíc. Ale myslím, že VZP přispívá na léky i u 4 pokusu. ALE TO TY NEBUDEŠ POTŘEBOVAT!!!!!! 😅 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lenceslava
6. led 2011

@vodni ahoj kočko,hele takže já když potřebovala taky vyšší dávky tak bych teoreticky taky mohla mít něco se štítkou? Na unice mi mudr říkal že mám ty hodnoty trošku horší,ale nic zásadního.

mufinka0
6. led 2011

@lenceslava Ahoj,..tak to je super, fakt... Hele,...na opíjení zapomeň!!!! Akorát Ti bude zítra zle a nic s tím nevyřešíš! Manžel si ty léky musí hradit sám??? 😲 😲 Myslela jsem, že na tu jeho nemoc pojišťovna platí v plné výši. Vždyť za to chudák nemůže!! Objedná se na gastroskopii, strčí mu tam asi hadičku do krku a budou ho zkoumak i přes žaludek. Není to příjemný, ale dá se to vydržet. Mě to totiž možná čeká už podruhý,..ale ještě zkoušíme nějaký léky 🙂 Tak doufám že zaberou, už se chci jen soustředit na KET. 🙂

vodni
6. led 2011

@mufinka0 nenaštvu 😀 akorát s natulou bych se tuze nerada srovnávala 😀 😀 😝 😝 😝
Já nakonec velmi podrobně zjistila jak to s tou PK je - a u toho pokusu jsem ji měla právě jen o 4h - prostě kdyby nebyla noc a transferovali by v noci, tak PK nebyla 😝 Ale protože prostě časově to nevyšlo jinak (počítáno od hodiny ICSI oplodnění), tak holt byla i když to bylo ob dva dny. PK je totiž cokoliv nad 48h, byť jde třeba o minuty.
Ale na Unice je to tak, že záleží na počtu embryií. Teď jsem PK měla grátis 😎

vodni
6. led 2011

@lenceslava FSH ne TSH - TSH je štítka. Takže nevím. Ale tys měla reakci přece skvělou ne? Aspoň si tak matně pamatuju, že vajíček bylo kolem 10?
Jo a já ti teda to opití naopak schvaluju, někdy je to zapotřebí 😉 I to, že je z toho pak člověku zle, líp se pak vidí ty ostatní zlý věci - aspoň u mě to tak (někdy) funguje 😝

mufinka0
6. led 2011

@vodni Tak to je fajn 🙂 Nesrovnávám Tě s Natulou, to ne. Jen vím, že ji PK neúčtovali. S minutama to je mazec 😀 😀 😀 No ale co se dá dělat, že.. 😉 To už je koneckonců fuk, hlavně aby to vydrželo a ono vydrží. 😵

vodni
6. led 2011

@mufinka0 jj, to naše stotisícové miminko prostě musí vydržet 😀 😀 😀

mufinka0
6. led 2011

@vodni Cože?? Už?? Ty jo,...tak to je mazec. Nás teda všechno i včetně mrazáčků vyšlo na 53 tisíc. 😝 Ale Ty máš pokus navíc,..to je pravda a myslím, že jsi měla i vyšší dávky, páč já nakonec nemusela dokupovat nic navíc.

vodni
6. led 2011

@mufinka0 jj, je to tak, asi bez 10 klacků teda... Hodně dělají právě ty doplatky za vysoké dávky i to, že jsem měla stimulaci ve dvou cyklech prodlužovanou o několik dnů. A máš IP 😉

mufinka0
6. led 2011

@vodni No to už při takové částce nehraje roli 🙂 Taky máš IP.

lenceslava
6. led 2011

@mufinka0 čau babule. Nene nehradí (naštěstí) ale že si je včera vyzvedl a naštěstí je nevytahal z krabice(má ve zvyku ty menší krabičky vytahat z té větší a naskládat je pěkně do skříně) a tohle vyšetření mu dělat nebudou,trubky má ok,jeho játra ten lék asi nějak nemusí.to oddělení se jmenuje gastronevímco 😀 on už to tak jednou měl,řekli mu že má shubnout(což ted máme v plánu oba) a mít jaterní dietu.pak se mu to zlepšilo,ted v létě to měl úplně v cajku,ale ted to má asi opravdu špatný když mu hned mudra volala. ☹ 😢

croyance
6. led 2011

Ahoj holky, tak už i já se vezu v tomto kolotoči IVF. Budu ráda, když sem za vámi budu moct přijít 😉 😅 Už vás nějakou dobu pročítám, ale teprve dneska jsem si dodala odvahy a píšu 🙂

mufinka0
6. led 2011

@lenceslava ach joo,.. ☹ To je fakt nespravedlivý! Když už má něco, tak aspoň to ostatní by mohl mít sakryš v pořádku! Ty léky jsou asi silný,..no ale pokud mu pomůže trošku shodit a hlavně mít nějakou dietku, tak to je to nejmenší, co může udělat 🙂 Hlavně, že to jde. 😉 A vy se chystáte na IVF kdypak?? 🙂

mufinka0
6. led 2011

@croyance 🙂 Ahoj,..já sem sice patřím tak napůl (jsem z jiného CAR), ale i tak Tě tady vítám a věz, že Ti tady holky moc pomůžou přemoct ten čas, kterej se přes ten celý cyklus tolik vleče 🙂 😉 😉 Hodně štěstí 🙂 😵 😵 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru