CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
3. srp 2010

@lenceslava Já budu ta zděšená a bledá jak stěna 😀 Beru sebou manžu na podporu 😉

drndapetka
3. srp 2010

@luciiiie že bych to zkusila zítra sama? 🙂 manža tu nebudu, budu mít na to větší klídeček. Horší ale pak co když to zase nezvládnu.....to by bylo po jedné dávce, že? 🙄

luciiiie
3. srp 2010

@drndapetka víš ono třeba když budeš fakt muset, že ti nic jiného nezbyde než si to píchnout sama 😅 Ale třeba se ti ozve ještě ta kámoška.. Ono není příjemný dělat něco co se ti příčí, ale není to tak zlý, jak to vypadá. A nebo fakt zavřít oči a píchnout. Držím pěsti 😉

lenceslava
3. srp 2010

@drndapetka takže paní bílá a manžel zelený? 😀

vodni
3. srp 2010

Ahoj holky, tak ze mě vydolovali 4 vajíčka! Kvalitní 🙂 Na mě tedy supeeeer! 🙂
@lenceslava máš stejný protokol jako já - antagonist, což je taky krátkej protokol. Byla jsem s ním spokojení, akorát mi v rozpise naplánovali mrchu na dřív. Přesvědčovala jsem je, že po Marvelonu dorazí 6. den, a oni že ne, tak to dali o 3 dny dřív. Samozřejmě došla 6. den.... 😉 Ale bylo to OK, mailem mi poslali nový rozpis a 3.DC jsem začala píchat. Je dobrý, že to rychleji uteče 🙂 Akorát ten můj doplatek za vyšší dávky nebyl až tak OK, ale na to kašlu...
@drndapetka mně kromě koukání na injekce a videa výrobců (abych si na to "zvykla") pomohlo, když tu první injekci dávala sestřička se mnou. Já držela injekci a špek, a ona mi tu ruku vzala a prostě tou mojí rukou injekci dala 😝 Taky jsem totiž zůstala jako zdřevěnělá tak 2 mm nad kůží 😀 Ale od té doby píchám bez problémů

drndapetka
3. srp 2010

@vodni No teeeeda, tak to je super počet 😵 A jakpak se cítíš? Máš neschopenku nebo ne?

drndapetka
3. srp 2010

@lenceslava No manžel je zelený z práce už dost..... 😀

vodni
3. srp 2010

@drndapetka Díky! Taky jsem ráda, spíš jsem myslela, že budou jen 3, takže pozititvní překvápko 🙂 Jinak se cítím celkem dobře, bolí mě to trochu víc než minule, ale jen hodně slabě, tak jako MS. Neschopenku nemám, já si na to vzala tentokrát dovolenou + práci domů.

drndapetka
3. srp 2010

@vodni Ježiš, vy jste všichni tady blázínci s tou prací. 😅 ...to já se strašně těším jak si odpočinu. Práce jde stranou, hlavně že bude mimi 🙂

vodni
3. srp 2010

@drndapetka neblázním 🙂 ale mám takovou práci, kde se dá nechodit do kanceláře a pracovat z domu. Dovolenou si šetřím, až bude hůř 😉

drndapetka
3. srp 2010

@vodni tak já bych taky mohla dělat 90% věcí z domu, stačilo by si vzít domů notebook a služební telefon. Ale proč bych to dělala, když mám pro tyto případy zástupkyni. jen ať si tam pěkně beze mě poradí 😀

drndapetka
3. srp 2010

Jsem já to ale fištron 😀 jsem si to pěkně vymyslela, abych nemusela píchat sama 😀 jsem fakt sraška, já to vím, ale už s tím holt nic nenadělám 😀 Takže zítra budu strašit manžu ráno ve službě 🙂 MHDéčkem jsem tam u něj za 20 minut, to není tak hrozný, akorát nemůžu do vojenskýho objektu, tak budeme píchat v autě 😀 😀 😀 😀 No a ten pátek jsem pořešila tak, že si beru dovolenou, ještě ve čtvrtek večer jedu do vyškova a v pátek ráno mi po noční směně píchne injekci moje ségra 😉 jsem já to šikulka "vyčůraná" 😀 navíc si prodloužím víkend, a uvidím po dlouhé době mamku a ségru 😵 nemáme te´dka nějak na rodinu čas jak rekonstruujeme ten byteček ☹

vodni
3. srp 2010

@drndapetka 😀 Máš to pěknbě vymyšlené 😉 Ale taky bys to mohla udělat i tak, že si zajedeš normálně na Unicu 😉 Nám to i sestřička jednou nabízela, že pokud to nejde, takať přijedeme... Si tam zavolej a určitě uvidíš, byly dost ochotný - minule jsem tam jezdila na agolutin o víkendech...

drndapetka
3. srp 2010

@vodni Na Unicu je to dál než za manželem 😀 A navíc manžel nedělá modřiny, mám ho natrénovanýho 😀 Spojila jsem dobrý s užitečným 😀

lenceslava
3. srp 2010

@vodni čáááu. V kolik jsi šla na sál? Prosim tě kolik jsi tedy doplácela dohromady za léky?At vím s čím mám počítat?Já jsem moc ráda že to tentokrát bude rychlejší.@drndapetka ty jsi koumák,ale věř že by jsi to zvládla i sama.

drndapetka
3. srp 2010

@lenceslava nene, se znám....dneska jsem se skoro zhroutila.....jsem prostě srababa a basta 😀

lenceslava
3. srp 2010

@drndapetka jal chceš,já se hádat nebudu 😀 @vodni takže mám počítat že mrchu taky nedostanu už v po když v pá končím s marvelonem?Akorát ti o tech pár dní posunou protokol ne?

vodni
3. srp 2010

@lenceslava Šla jsem po 10, jednak anestezioložka chodí na 10 a taky tam měli dost narváno... Já měla ty vyšší dávky, tak nevím, jestli ti to pomůže. Máš taky Gobnal nebo Puregon? Já měla: prvních 6 dnů 300 IU Gonalu denně = tj. 2 pera po 900 IU, na pojišťovnu, takže dopalatek cca 5tis. Další 3 dávky Gonalu = nad limit pojišťovny, takže pero jsem kupovala jako samoplátce - cca 9tis. Teda, ta pojišťovna proplácí víc jednotek, ale pero se a) dělá jen v určitých velikostech, a pak b) se taky předpokládalo, že budu stimulovat déle, proto jsem kupovala pero s 900 IU. Poslední dávku jsem ale nevyčerpala, takže jsem ji sestřičkám věnovala (tj. zbytečně jsem tedy zaplatila 3tis...), Ještě nevím, jak to bude u závěrečného vyýčtování, Menopur by se mi totiž měl vlézt do toho zbytku limitu pojišťovny, takže ten snad už doplácet nebudu (ale minule jsem doplácela - 1 ampule, tj. 75 IU je za 700). Pak byly nějaké doplatky za prednison a kys. listovou (ale to bylo v řádu desítek-stovek?), a ještě jsem teď doplácela myslím kolem 400 za agolutin a estrofem - ale těch jsem teď brala míň, z minulého pokusu mi od zbyla krabička od každého

vodni
3. srp 2010

@lenceslava počítat můžeš se vším 😉 ono je to dost individuální, kdy po vysazení mrcha dojde. Když nedojde, tak si zavoláš sestřičce, ta ti řekne ať zavoláš v den co přijde, předělají tabulku a posunou začátek injekcí o ty dny, o kolik mrcha přišla později. A současně změní data ultrazvuku.

drndapetka
3. srp 2010

@vodni Ty jo, celkem masakr skoro15 tisíc za injekce 😕 ale hlavně, že to k něčemu bylo 😵

vodni
3. srp 2010

@drndapetka no my počítali s tím, že zadarmo to nebude 😀 @lenceslava ještě jsem zapomněla na Pregnyl (před OPU jsem měla 10tis jednotek, a po mám 3 dávky 1500 jednotek), ale ten je bez doplatku, stejně tak jsou bez doplatku injekce Cetrotide

lenceslava
3. srp 2010

@vodni no já minule dala za injekce dohromady 11000.A pregnyl máš do zadku nebo břicha??Já mám puregon,nechala jsem tam sestřičce pero,na co bych ho brala když ho mám z minula že?Měla jsem taky nějaký zbytky puregonu z minule jenže mi sestřička řekla at ho vyhodím,že jak se to jednou propíchne tak se rychleji zkazí,takže jsem vyhodila tak litr no.

vodni
3. srp 2010

@lenceslava já právě taky měla už propíchnuto, takže sestra říkala, že to vydrží tak 14 dnů, tak jsem jim to tam nechala, kdyby nějaké kočce chyběla dávka, ať jí to dají, jestli můžou... Prý že jo, Nevím, jak jsou doplatky za Puregon, ale minule jsem taky pár dávek měla jako samoplátce a vycházelo to tak nějak stejně (3tis za mou dávku, tj 300 IU). Jo, Pregnyl do zadku, ještě upozorňovala, že do druhé půlky než agolutin 😀 A byla tam taková nová sestřička na sále, aspoň já ji tam dřív nikdy nezažila - měla jsem dřív takovou tu blondýnu - "ráznou paní". Teď tam byla taková kočička mladá, hodná, ochotná 🙂

lenceslava
3. srp 2010

@vodni já si minule taky platila poslední dávku tech 300 sama .Uvidíme jak to bude. A neřekla bych že ta paní byla rázná,ale nepříjemná,ani jednou co jsem ji tam potkala se neusmála. A zažila jsem ji že byla opravdu protivná když jsem byla na opu s jednou kočkou,neměla vyplněné papíry tak ta sestra byla dost nepříjenmá,že anestezioložka už je tam a že čekat nebude, přitom mi tam byli na osmou a ona přijela až kolem jedenácté,tak jsem řekla že mi na ni taky čekat museli tak se snad nikdo nezblzní,ta kočka byla chudera už tak vyklepaná a ona na ni byla ještě zlá,a já jsem taková tlama že se vždycky ozvu,v práci mám kvůli tomu taky pořád konflikty.Prostě nesnáším když se někdo povyšuje a bezdůvodně se po někom vozí no.Možná jsem tu sestřičku dneska potkala.Není hodně blond mladá?Příjde mi tedy že je tam spoustu nových sestřiček.

vodni
3. srp 2010

@lenceslava 😕 ty jo, tak to je nechutný. U mně byla jen "rázná", i se usmála, ale fakt to teda nebyla favoritka. Taky to nemám ráda (kdo by měl, že jo). Jo, ta mladá mi připadala hodně mladičká, štíhlá, menší, blondýnka, měla myslím nějak sepnutý vlasy... Ta se ti bude líbit 🙂 byla moc příjemná a ochotná - aspoň u nás na pokoji...

kveta
3. srp 2010

@drndapetka Keď som si sama pichala prvú injekciu na Unice, tak som najskôr váhala asi 15 sekúnd s pichnutím... a po pichnutí som lapala po dychu a bledá ako stena som sa pýtala, či to je už následok injekcie... 😀

luciiiie
3. srp 2010

@drndapetka ty jsi pytlík 🙂 Ale tak když se na to necítíš, tak sis to pěkně vymyslela 😉 Ale věř, že bys to zvládla 😉

vodni
3. srp 2010

@kveta 15 sekund? 😀 Já několik minut 😝

lenceslava
3. srp 2010

Mě pomohla seastřička,vzala mi ruku a šup a už to bylo.Ale jak říkam já v tom měla praxi takže..... ale je fakt že něco jinýho je píchat do manži a do sebe

lenceslava
3. srp 2010

Holky já se rozhodla že si asi založím album.A řekla bych že bude hodně velký. A peču slaný koláč. Mňááám.(aspon doufám).

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru