Čekání po odběru vajíček

aaddeellaa
8. únor 2017

Ahoj holky,
jsem po odběru vajíček. Manžel má špatný spermiogram,má vrozenou vadu, že má spojené dva chromozomy a tudíš není možné přirozené oplodnění + má málo spermií s hlavičkami, má spíš jen ty bičíky, takže taky špatně. Stimulovaná jsem byla krátce, vše bylo v pořádku a odebrali mi vajíčka.. Jenže jsem nepochopila, nebo teda spíše se mi to rozleželo v hlavě až v autě při cestě domů), proč další návštěva bude až mezi 10-12 dnem od prvního dne menstruace, což je cca až za 3 týdny? Na internetu čtu, že pokud se vše dobře uchytí, tak je to okolo 6. dne, kdy se to zavádí zpět, tak teď mi vrtá hlavou, proč až za 3 týdny.. Na internetu to nemůžu nikde dohledat.. A do CARu se mi volat nechce, protože si připadám už teď úplně blbá, že se na to ptám... Je to tím, že ty spermie se budou nějak testovat? Zaplatili jsme všechny metody, které s tím souvisí.. Moc děkuji všem chytřejším 🙂 😉

aaddeellaa
autor
8. bře 2017

@fofinha Tak to je dobře, že to berete s humorem. To my nežertujeme ani mezi sebou na toto téma. Kolikrát bych chtěla něco aspoň od manžela slyšet... Nevím ani co, prostě to něco, že to třeba zvládneme a tak podobně. Ale je fakt, že u nás jsem ten držák a tahoun ve všem já.. Vždycky mi to vyhovovalo a teď bych tak strašně potřebovala, aby někdo podržel mě a řekl, že to zvládneme... Takže já si ode dneška říkám před zrcadlem a nahlas, že to bude vše v pořádku.. Vám závidím ten nadhled, opravdu... 🙂

aaddeellaa
autor
8. bře 2017

@aquila Děkuji moc za radu. Červené nepiju, ale ten ananas si ráda dám. Kdo bude dělat transfer ani nevím. Paní, co mi volala, mluvila o paní doktorce, takže doufám a přeju si, že to bude paní doktorka Hromadová.

fofinha
9. bře 2017

@aaddeellaa no, ono není zase tak úplně co závidět. do té doby, než se podařily zamrazit nějaké spermie, to bylo taky peklo - což znamená 2 roky...
ale neboj, určitě to zvládnete, máte 3 krásné a zdravé embrya (teď už nejspíš jedno v tobě?) a vše bude v pořádku! posílám hodně sil a pozitivní energie!! 🙂

absintka19
9. bře 2017

@aaddeellaa to vtipkovani ma neco do sebe 🙂 me manzel rekl, jak se vtdy povida ze matka je jista vzdy, tak co kdyz nam vymenili embryjko a cekame treba cernouska, itala nebo vietnamce 🙂 tak nas to pobavilo oba 🙂 ono stres nikomu nepomuze, ani tobe, ani prckovi.

aaddeellaa
autor
24. bře 2017

Ahoj holky, chci se s Vámi podělit.. Vyšlo to. 🙂 Snad to tak i zůstane... 🙏🙏

fofinha
24. bře 2017

@aaddeellaa tak to moc gratuluji!!!!! ❤ nám z 10ti embryí vyšlo 100% v pořádku jen jedno, další 3 s mozaikama... takže se modlím, aby hned ten první transfer vyšel. dělala jsi něco speciálního?? 😀

aquila
24. bře 2017

@aaddeellaa paráda, gratuluju! Vzpomněla jsem si na tebe, jak to asi dopadlo 😉 Jsem ti říkala, že jsou to machři! Tak hlavně ať je i dál všechno v pořádku!

aaddeellaa
autor
24. bře 2017

@fofinha
@aquila Děkuju moc holky. Je to zázrak. Neuvěřitelné. Pořád to vstřebávám. Strašně moc doufám, aby bylo vše v pořádku.

aaddeellaa
autor
24. bře 2017

@fofinha Jak mi poradila @aquila, tak jsem každé ráno měla ananas a každý večer deci červeného vína. 🙂 Držela jsem to tak 5 dnů. A žádné koupele a tak, to je jasné, ale jinak vůbec nic. Normálně jsem cvičila, jak jsem zvyklá, fungovala zcela normálně. Akorát jsem si ode dne transferu každý den hladila bříško s větou: Miláčku vydrž. 🙂 Trochu bláznivé, ale mě to vždycky strašně potěšilo.

fofinha
24. bře 2017

@aaddeellaa to je krásné! skoro se mi vehnala slza do oka!! 🙂

aaddeellaa
autor
24. bře 2017

@fofinha joo, to mě taky každé ráno při hlazení.. 🙂 Prostě brát to tak, že už to tak je a že to tak prostě bude a fertig!! 🙂 A ještě jsem ani neprasila, co se týče jídla. Můj gynekolog mi hned od začátku řekl, že se mám i krotit ohledně jídla a nepřejídat se a nežrat páté přes deváté.. Že to tělo to hodně zatěžuje a nemám mu brát zbytečnou energii. Tak toho jsem se ještě držela. Možná blbost, ale já jsem maximalista a kdyby to náhodu nevyšlo, tak vím, že jsem pro to udělala opravdu všechno a zbytek byla příroda....

jezz13
7. dub 2017

Ahoj holky, koukám, že už máte zkušenosti, tak požádám o radu. Jak dlouho u vás celý proces IVF trval? Mám za sebou 2 x ZT po přirozeném rychlém otěhotnění, takže spermiogram, vejcovody, ovulace atd. jsou nejspíš v pořádku. Podle doktorů je asi chyba v genetice (je mi 37), takže jsme se domluvili na IVF s PGS. Na vyšetření genetiky jsme objednaní za 3 týdny, příští týden nejspíš krve a spermio. Já teď někdy čekám na první porevizní MS. Za předpokladu, že se na vyšetřeních žádná chyba nenajde, jak dlouho vám trvalo, než začali doktoři se stimulací? Např. pokud budou výsledky genetiky někdy po 2 MS, dá se čekat, že hned po 3 MS začnou nebo je tam ještě nějaká příprava? a jestli to dobře chápu, pokud se dělá genetika embryí, tak se zavádí až v dalším cyklu? Díky všem za odpověď na možná hloupé otázky, holt bych to mimčo měla nejraději hned 🙂

fofinha
7. dub 2017

@jezz13 ahoj, u nás byla příčina PGS spatny spermiogram, takze po vysledcich genetiky jeste musel manzel na urologii a andrologii. takze se to u nas desne tahlo snad cca pul roku (manzel se s tim nemohl nejak vyrovnat a ja na nej az tak moc netlacila). ale jakmile byly vsechny vysledky kompletni, slo se hned na stimulaci. pak jsme cekali 5 tydnu na vysledky genetiky embryii (ale myslim ze zalezi na centru tam chodite, myslim ze ne vsude se ceka tak dlouho). s nasledujicim cyklem jsem se objednala na 10.tyden cyklu na kontrolni UTZ s tim ze bude KET v nativu, ale bohuzel mam nizkou sliznici, takze jsem nafasovala hormony na dalsi cyklus. na opu jsem byla 6.2. a do dneska stale na neco cekame. uz mi to prijde usmevne :D

jezz13
7. dub 2017

@fofinha Díky za odpověď. To máte taky veselé. Tak to držím palce, ať se sliznice konečně vzpamatuje, když už jste to dotáhli tak daleko. Třeba bude embryjko aspoň natěšené a pořádně se chytne 🙂

pasteta
9. dub 2017

@aaddeellaa Ahoj,můžu se zeptat proč jíst ananas a pít víno?Čeká mě to v červnu a asi bych zkusila všechno,pro někoho i totální blbosti, jen by se zadařilo a nemusela jsem to absolvovat znovu.