Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nelynka
1. čer 2009

milus jasny ze vim 😉

na okoli nemaj misto nikde..a zase nechci dojizdet vic jak 40km a uz vubec ne na smeny pokud mi nedaj aspon 16 000 v hrubim..jinak projezdim vic jak zarobim
ale tady na okoli nikde nic..
bud mam malo zkusenosti, nebo jich mam az prislis moc, nebo najnovsie im vadi i to ze nemam trvalej pobyt tady

nelynka
1. čer 2009

katur kutnu horu som neskusala..na ten smer som sa ani nezamerala len kolin a tam nikde nic co by bolo vyhodne a oplatilo sa..
aj ked teraz sa oplati asi vsetko uz..
co by som chcela delat?
nevim, nejlip asi 12ky, kratkej dlouhej tyden..aby jsme meli s manzem cim vic casu na sebe..ale co konkretne to nevim..je mi to asi i jedno..

dracekmracek
1. čer 2009

já se ti zkusím poptat i na Kolín 😉

miluse
1. čer 2009

Nely, jo to chápu.. je to boj s tou prací. Když už nevědí co by tak si prostě vymyslí to, že jsi cizinka... hmmm, taky dobrý 😨 ach jo...

nelynka
1. čer 2009

dekuju katus😉

milus to jo, jenomze na to ti nikdo neskoci dneska, ja jsem ty pani rikala ze tady mame hypoteku i manzela mam tady a ona ze ne ze kdyz budu mit trvalej pobyt mam se ozvat..
pak stahli inzerat a v nedeli jsem uz koukala ze ho maj zase vyvesenej, tak hold ta pani co ji vzala to asi hoden brzo vdzdala 😀 😀

miluse
1. čer 2009

Hele, tak to asi nebylo žádný extra super místo 🙂 . Najdeš lepší, uvidíš 😵

A jen tak mezi řeší, proč sis ještě nevyběhala ten trvalý pobyt? Vím, od jedné slovenky od nás z diskuze, že je to tedy skoro o nervy, ale má ho no! Ikdyž v dnešní době si myslím, že jim to může být jedno, když jsme v EU a slováci jsou stejně pořád naši bratia, tak vo co gou, že jo.

nelynka
1. čer 2009

milus, jednak pro to ze tady musim byt 5let aby mi ho dali bez okolku a po druhy proto, ze pokym mam trvalej pobyt na slovensku, mam narok na doplaceni porodnyho ze slovenska, co dela nejakejch 8000kc..
tady je tusim 15 000 a tak je 25 000sk...tak jen a jen proto..8000 je 8000 😀 😀

nelynka
1. čer 2009

a nejako mi ten trvalej pobyt ani nechybi..stejne je to naprd..mam prechdnej a ten staci 😉

miluse
1. čer 2009

ahááá, tak to jo 😉 to je slušnej rozdíl

Jj, ono už se stejně na nějaký trvalý pobyt nehraje a je to spíše formalita, stejně vláda i navrhuje, aby na nových občankách už toto info nebylo

nelynka
1. čer 2009

jo jo, to je, proto si to chci nechat aspon kym nebude dite a pak uvidime, ale reknu ti pravdu ja si ani nejak jeste nevim predstavit ze bych nemela trvalej pobyt u rodicu jeste, predsejenom..
minule jsme se o tom bavili i s manzelem a rikal ze on to taky jeste nepotrebuje, ze to ma cas..mozna tak za 5-10let..15let..uvidime 😉
jak se tady zabidlime 😀 😀 😀

monivo
1. čer 2009

Teda....minulý týden debata vázla, tak sem celý den nenakoukla a najednou tolik nových příspěvků 🙂

Miluš, jdeme tam v pondělí, v 15.30. Tuším, že vy tam jdete dříve, že? Každopádně držím palce, pokud by se zadařilo IUI, tak by to bylo super, určitě je to lepší. Bohužel, u nás by to byla ztráta času.

Jestli mohu k tomu trvalýmu pobytu, jestli je to teda k věci, ale dělám v bance, kde schvaluji hypotéky , ale u cizinců chceme trvalý pobyt (i v rámci EU) a myslím, že nejsme jediná banka. To jen tak pro info 🙂

nelynka
1. čer 2009

monivo my sme brali hypo a nepotrebovali sme trvaly pobyt a to sme obaja slovaci 😉

nelynka
1. čer 2009

a co vim, tak trvalej pobyt zatim z bank (co ja vim) chce jenom komercka..
ta uz cizincum bez trvalyho pobytu neda ani pujcku

dracekmracek
1. čer 2009

nelynko tak to máte zase v pohodě že vám dali hypo,nám ne 😀 😝

umíš nějaký jazyk?máš nějaké prac.zkušenosti?

nelynka
1. čer 2009

katus poslem ti IP

miluse
1. čer 2009

Moniv, jj, jsme na půl 1.

Tak už mám v sobě pregnyl, manža bodnul jak včelička 😀. Mon, já to IUI prozatím beru jen jako zpestření před IVFkem... a nepřikládám tomu moc nadějí, prostě buď a nebo

monivo
2. čer 2009

nelynka, ono se to zpřísnilo až teď poslední dobou. V komerčce ale naštěstí nepracuji 🙂 Buďte rádi, že již hypotéku máte.

Miluš, jak vypadá ta injekce? To je to pero?

miluse
2. čer 2009

Mon, ne ne, pregnyl je obyč malá injekce, dostaneš dvě ampulky a ty musíš smíchat, pomocí větší jehly a poté ty jehly vyměníš za menší a ďobneš... jsem ráda, že se toho manža ujal... já bych to asi sama nezvládla

monivo
2. čer 2009

Taky si to nedokážu představit 🙂 Radši se nebudu víc vyptávat, taky mě to nejspíš čeká, tak se nechám překvpait. Každopádně přeji úspěšné "píchání". Kdy jdeš na IUI? V pondělí jdeš na UTZ?

miluse
2. čer 2009

Pregnyl určitě, ten je na vyvolání ovulace, tedy uvolnění vajíček.

Na IUI zítra v pondělí na kontrolní UTZ, zda tam není cysta a dohodnout se předběžně na IVFko a podepsat reversi

monivo
2. čer 2009

Jo aha, už tak, tak to držím palce. Hlavně aby spermijky byly šikovný 😉 Já to vidím taky tak, že se v pondělí dohodnem na IVF. Už jsem začala brát ten prášek, co mi dala na imunologii (snižuje mimo jiné tlak), ale zatím mi naštěstí nic není. Chvilkama teda mám pocit, že mám mžitky, ale to jen tak hoďku po tom, co si ho vezmu. ale je to snad pro dobro věci, tak to musím vydržet. 🙂

boruvka2
2. čer 2009

Přeji hezký den, našla jsem toto forum abych mohla zjisit nějaké informace o gennetu v Praze. Včera jsme ho s manželem podruhé navštívili, a domů jsme oba jeli absolutně znechuceni a nestačili jsem se divi chování. Mám chromozomální vadu,která je dědičná a preimplantační diagnostika je jedno z řešení mého problému. Už mám jednu dceru,je zdravá,ale nevěřím, že bych mohla mít podruhé takové štěstí. Rozhodli jsem se tedy pro Gennet.Ovšem jpo včerejší zkušenosti jsme s manželem odrazeni. Měla jsem schůzku s Mudr. Krutílkovou z genetiky,její jednání bylo tak arogantní, že jsem s manželem měli pocit, že ji snad překážíme a když jsem se ji zeptala kolik celý ten proces obnáší návštěv, tak mi začala říkat, že tam jezdí i klienti z Italie a Německa a nemají problém s dojížděním.....no, nebudu se rozepisovat. Pak nás poslali nakrev a opět, jednání sestry, která nám nemohla odebrat krev a stále říkala, "No vy jste mi teda páreček" - nikomu z vás to neteče a pak arogantně nás poslala pryč...mám ráda legraci a umím přetočit věci do legrace a zasmát se sobě, věci apd.,zažila jsem si díky mé nemoci toho hodně v žit¨votě, ale tato zkušenost mě naprosto odrazuje od Gennetu. Na červenec máme mít další návštěvu, jsem objednána na kontultaci IVF,ale po dnešní noci, kdy jsem nespali ani jeden z nás, stále váháme a asi budeme hleddat něco jiného nebo počkáme. Jak jsem tady četral vaše příspěvky, víte, jedná se o tak delikátní věc a záležitost na celý život, a chování a přístup lidí, kteří v tom mají pomoci je úděsný. S pozdravem Boruvka P.S. Děkuji všem za příspěvky a možnost se podělit... 🙂

miluse
2. čer 2009

Borůvko 😕 tak to zírám.... na genetice jsem se s tím nesetkala, my jsme měli paní doktorku Hejtmánkovou a ta byla v pohodě, jen jsme jí na první schůzce moc nerozuměli, ale to se pak vše vyřešilo.

Ke komu jdete na konzultaci na IVF? Zatím jsem měla štěstí na samé milé doktory, resp. doktorky, ikdyž dr. Vykysalá mě taky trošku svým chováním zarazila, ale jiné holky si ji tu chválí. Ale u nás to bylo dáno tím, že jsme první dvě návštěvy měli u paní primářky a pak jsme jednou museli k ní, páč primářka neměla volno.

Každopádně rozhodnutí je na vás a jestli by se vám to tam nezamlouvalo, tak zkuste jiný CAR, jistě vám někde pomůžou 😉 naštěstí je jich v Praze i v ČR dost 😉

dracekmracek
2. čer 2009

¨Boruvko nevím co říct,genetiky neznám,jen pana doktora Kulovaného a ten byl bez problémů,je mi to moc líto,i za gennet jeden člověk se chová zle,a vás to odradí což chápu.Sestry v laboratoři nepatří ke gennetu je to samostatná laborka,ale neměly by se takhle chovat.Já tam mám ráda jednu a ostatní mi nesedí.Ale u paní doktorky jsem spokojená a vlastně i u ostatních s kterými se setkávám a proto tam zůstávám až do šestinedělí....

boruvka2
2. čer 2009

Milusko ahoj, děkuji za odpověď. CAR je sice hodně, ale všude nedělají preimplantační diagnostiku a pak IVF....No, já sjem tím chováním tak znechucena, buď to přejde a půjdu na ten další termín, nebno to ukončíme. Místo abych se těšila, byla jsem nadšená, tak jsem odcházela jako zbitý pes....tedy i manžel. Na IVF na konzultaci nevím ke komu jdu, nemám to u sebe a v tom všem zmatku jsem zapomněla. Myslím ale, že je to Mudr Vykysalá. 🙂

dracekmracek
2. čer 2009

boruvko psala jsem ti výše ale asi jsi už odpovídala Miluši,každé nám sedí něco jiného,mně záleží nejvíc na profesionalitě a lidském chování,sama chodím k paní doktorce Vykysalé a jsem u ní spokojená.Ještě mi přijde dobrý Mudr Košťák,ale ten tu taky někomu neseděl,záleží na tvé povaze každý doktor je tam jiný a ahlvně jim trvá než tě poznají a začnou se k tobě chovat trochu lidksy....

boruvka2
2. čer 2009

Ano, o tom mluvím, lidský přístup, trocha úcty a náklanosti. Když se manžel Mudr. Krutílkové zeptal na nějaké věci ohledně zamražení a vlivu na DNA..... ona se na něj ohradila, kam jako směřuje jeho otázkami a že už nám jasně vše vysvětlila.Sama pracuji s lidmi, s rodinami vážně postižených dětí s nemocemi, které jsou vzácné, a takto se k někomu zachovat, hanbou a studem se propadnu. Děkuji dracku za příspěvek. Boruvka

miluse
2. čer 2009

Boruv, dráček má pravdu.

Jinak v laborce, jsem se taky zatím nesetkala s nikým nepříjemným, asi jsem měla štěstí. My jsme tedy měli taky super úvod, když jsme tam přišli poprvý, páč jsem zmáčkla na recepci trošku špatný tlačítko a sestra co tam seděla, tak místo aby řekla, že si máme zmáčknout o vedle, tak nás posadila si sednout, že prý si pro nás setra přijde, no a ona samo nikde. Ale to vše se překonalo a teďky už to docela frčí.

Uvidíš, třeba na tebe doktorka Vykysalá udělá dobrý dojem, většina co k ní chodí, tak si ji chválí 😉 a když u ní budete od začátku, tak je to taky o něčem jiném.

Katu, ona si tě tedy nechá nakonec jo? Tak to je fajn, viď 😉

dracekmracek
2. čer 2009

boruvko je to smutný no....tohle je až moc teda,má právo se ptát na cokoliv a hlavně oni jsou tam od toho aby nám pomohli...
Mně paní doktorka nesedla an první konzultaci ale je to o tom jak říkám,nezná tě má odstup,ale dám ruku do ohně že by ti tohle nikdy neřekla.Odešla jsem k ní od Mudr Daňka který mi nesedl,ale jakmile jsem nebyla jeho pacientka,tak jsem na něj změnila názor na sále se choval hezky....každému sedne někdo jiný....jako milusi nesedí Vykysalá tak mě nesedí primářka,z jistého důvodu,ale pokud je u ní někdo spokojený respektuju to....není tam vyloženě zlý doktor,ale osobně si myslím že ti porozumí líp žena,až na tu genetičku teda.....

barrca
2. čer 2009

Borůvko, úplně ti rozumím ... na první návštěvě v gennetu jsem také byla dost překvapená - myslela jsem si, jak se toho spoustu dozvím a budeme mít na všechno čas a nakonec jsem odcházela, nebyla o moc moudřejší a ani nevěděla, co mě čeká ... nevzdali jsme to, zkusili jim dát ještě jednu šanci a teď jsme tam maximálně spokojení - i když se zatím ještě nezadařilo 😒 . Chodíme k Dr. Vykysalé a ta je fajn (ale na první schůzce je zpravidla taková odměřenější ... teď už to vím 😉) Na genetice jsme nedávno byli u dr. Hejtmánkové a ta byla supr - dokonce nám urychlila výsledky testů a měli jsme je tak za 14 dní místo za tři měsíce - to jsem valila oči 🙄 ... nedávno byla manžel na jiném caru u androloga (myslím že v iscare) a říkal, že to tam byla strašná masovka a působilo to na něj daleko hůř. Tak jsme rádi za gennet.... pokud ti můžu radit (i když je to zcela na tobě-vás), tak bych to ještě jednou s gennetem zkusila a pak bych se rozhodla....