Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

zuzulik
3. čer 2009

miluse, ja ji take chapu a myslim si, ze az moc dobre 😵 😵

dracekmracek
3. čer 2009

zuzulik hodněkrát jsem se setkala s tím jak se personál chová k cizincům...opravdu rozdíl od nás češek....a je to smutné...páč platíme i my...

miluse
3. čer 2009

Mělo by to být ke každému stejně, ať je to čech, ital nebo slovák 😠

helenky
3. čer 2009

holky jdu vás pozdravit a to tedy koukám, co se to v gennetu dějě..ale je pravda, že je to o setkání s konkrétním člověkem...co teba zrovna nemá den a zapomene se chovat jako profesionál.Ale to se nakonec může stát někde jinde také..já měla jedno takové setkání s dr.daňkem...bylo tuším naše asi 5. ..předtím pohoda, potom pohoda..prostě občas se nepovede..a také jsem odcházela jako zbitý pes..a příště už zase bylo dobře..odpustila jsem mu 🙂
Anlek: já šla na kontrolu 20.dc sama, manžel i já jsme podepisovali papíry k IVF před OPU... dostala jsme je domu k prostudování..je toho docela dost.

holky moc vám držím palce!!

boruvka2
4. čer 2009

Dobré ráno, podle toho co jsem četla tak preimplantační diagnostika je v Italii a Anglii zakázána - snad etické problémy, proto hodně cizinek jezdí do Čech. Ale jak jsem seděla v hale, a hlavou mi běželo vše, prošla jedna sestřička nebo lékařka, já opravdu nevím kdo to byl a hezky se usmála - sledovala jsem její kroky a vešla do dveří s nápisem International Office... tak možná to chování k cizincům je jiné. Hezký den. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Co mohu čekat od první konzultace kvuli IVF? Teď mi běží krevní testy na genetiku. Děkuji. Boruvka

anlek
4. čer 2009

Zazuliku a helenky, opravdu ted chteji ten podpis uz na vysetreni 20. den cyklu pred. Ja jsem se pak jeste ptala kamaradky, co tam pracuje, jestli je to pravda nebo ne. A ona mi rekla, ze se to zmenilo (zrejme ty predpisy EU diky kterym je drazsi zamrazovani embryi). Takze podepsat se ma na te kontrole a kdyz nahodou muz nemuze, tak muze podepsat pozdeji, ale nemaji to radi.
Jeste k tem cizincum tam, oni to maji podle me trochu rozdelene, kdo pracuje s cizinci a kdo ne (podle me i jazykova vybavenost hraje velkou roli) a pak je to o lidech. Nekdo je prijemnejsi a nekdo min.

monivo
4. čer 2009

Ahoj holky,koukám, že debata se docela rozjela. Já naštěstí zatím špatné zkušenosti nemám, ale možná jen proto, že jsme tam zatím byli jen párkrát. Je pravda, že je někdy blbý se ptát víckrát, aby člověk nevypadal hloupě, ale pak když vyjdeš z ordinace, tak vlastně víš půlku a co pak? Jenže jak máš vědět, na co se zeptat?!Všechno by ti měli říct, ale jak nám na první konzultaci řekla primářka, všechno pořád říká dokolečka a už pak kolikrát mluví moc odborně nebo něco zapomene, takže se máme ptát. Ale jak ti pak mohou vynadat za to, že tam s tebou není manžel, když jsi to nevěděla? 😒 Každopádně, od toho tu máme tento web a je super, že se tu můžeme jedna druhé zeptat na radu. Každá si tu zažila svoje, takže se vždy najde někdo, kdo má podobný problém a rád poradí.

barrca
4. čer 2009

Presně tak anlek, teď opravdu chtějí podepsat ty papíry dopředu kvůli standardům EU - já jsem toho byla svědkem 😉 ... ale zas se tak moc nedělo, když je manžel podepsal až před opu, jen by to nemělo být pravidlem. Primářka totiž sama říkala, že jí připadá trochu vyhrocené, aby se to podepisovalo "tak brzy", ale že bohužel musí dodržovat pravidla.

Ad) přístup k cizincům, jednou jsem zažila, že jsem čekala asi 30 min. na zaplacení ICSI, protože dali přednost cizince (která přišla až po mně) a měla potřebu se vykecávat. No já jsem tenkrát kvetla, protože taky toho času nemám tolik a hlavně jsem tam byla první - se mnou se nikdo nikdy tak příjemně nevykecává. Ačkoli je pravda, že "mezinárodní" sestřičku jsem měla u opu a byla moc milá i na mě.... Všimla jsem si, že je tam min. jedna sálová sestra, která mluví perfektně německy i anglicky a která se vždy věnuje cizinkám a ta je fakt moc milá.... nojo, ale bohužel to není pravidlo u těch ostatních ...

dostalova42
4. čer 2009

Ahojky holky všem vám držím palečky at se vám to povede jako mně ,mně se to povedlo na první pokus a mám už dvě tříměsíční krásné holčičky Janičku a Nikolku

monivo
4. čer 2009

dostalova42, ty jsi také chodila do gennetu?

barrca
4. čer 2009

Gratuluji k dvojčátkům - jak to zvládáš? A díky za palce, budeme je potřebovat 😉

mandre
4. čer 2009

Moni, četla jsem že bereš už prášky - Pentomer, já jsem si přidala už i 2. ráno, takže beru 2 už asi týden, zatím bez vedlejších příznaků, tak snad nám to zabere... 😝 Zjistila jsem, že mi zmizel jakoby 1 ekzemovitý flíček, který jsem měla asi 3/4 roku, ale to bude asi ti Prednisonem - je to kortikoid 😖

monivo
4. čer 2009

Mandre, asi 3 dny jsem ho brala jen k večeru a dobrý. A minulý víkend jsem byla doma, tak jsem to zkusila i ráno a taky v pohodě. Takže od soboty ho také beru 2x denně a nic mi není. Mám sedavé zaměstnání, takže je to v poho. Do toho ještě beru Duphaston na cyklus, takže teď 9 dní beru ráno a večer 2 prášky a připadám si jak nějaký lazar 🙂 V pondělí jdu k primářce, tak uvidím, jestli mi třeba ten Prednison dá také. Řekla ti, jak to budeš brát dlouho? A máš přijít na kontrolu na imunologii? Já tam mám jít na kontrolní odběry někdy o prázdninách.

mandre
4. čer 2009

Neřekla jak dlouho, na imunologii mi o kontrole taky nic neřikali.. 😒 Mi to ted zkousime sami, pristi cyklus bych zkusila IUI. Jak na cyklus, máš nepravidelný??? Já jsem nikdy nic nebrala, tak se nevyznám 😀 😀 😀

monivo
4. čer 2009

Aha, takže to možná budeš brát tak dlouho, než se vám zadaří. Nás čeká IVF, takže asi taky do té doby. Primářka akorát říkala, že před IVF se Pentomer musí vysadit, protože způsobuje krvácení nebo tak něco. Cyklus mám nepravidelný, takže už moje gyn mi předepsala Duphaston a primářka říkala, ať u něj zůstanu. Jeden měsíc jsem ho nebrala a museli mi píchnout injekci. Jen by mě zajímalo, jak rychle ten Pentomer a Prednison zabírají.

miluse
8. čer 2009

ahojky kočuldy,

tak jsem dneska byla u paní primářky a měla dobrou náladu 😅 Mon, měla ji ještě i u vás? 😕 Vše krásně vysvětlila, podepsali jsme reversi, nakonec budu mít pera puregon, prý je to pro mě lepší vzhledem k výsledkům HP, ale už nevím proč přesně. No nakonec nám popřála, ať k té stimulce nedojde a že nás znovu ráda uvidí s pozitvním těhu testem 😀

monivo
9. čer 2009

Ahoj,

ano, také jsme tam včera byli. Primářka byla fajn, byli jsme tam asi 45min, na hodně věcí jsme se ptali (spíš tak nějak vím na co se ptát díky těmto diskuzím 🙂 ) Na genetice mi zjistili riziko vzniku žilní trombozy, takže musím na hematologii na Karlák, ale to s tím až tolik nesouvisí. Jinak jdu 21DC na UTZ (29.6. k MUDr. Langerové, primářka tam ten týden není). Dostali jsme na prostudování revers, mám naplánovaný krátký protokol, stimulovat budu Gonalem (ještě mluvila o puregonu, tak nevím, jaký je mezi nima rozdíl). Takže mi to vychází, že poslední týden v červenci bych měla mít OPU. A jak ty, Milu, datumově?

miluse
9. čer 2009

ahojky Mon,

no já bych měla příští týden testovat zda se zadařilo IUI a poté bych to event. měla dostat, takže mě OPU vychází někdy ke konci června a budu stimulovat puregonem, taky nevím jaký je mezi těmi pery rozdíl. No oni vědí co dělají.

monivo
9. čer 2009

🙂 zrovna jsem vás dočetla na žirafkách, tam jsi to taky psala. Tam to děsně frčí, stačí pár hodin nesledovat a už je to pak na půl hodiny. Ale nechápu, jak to holky v práci stíhaj 🙂 Tady to poslední dobou vázne, tak si aspoň čtu tam. Aspoň pak na konzultaci vím, o čem doktorka mluví 🙂 Nedostala jsi náhodou od primářky takovou brožurku, kterou ona napsala? Píše se v ní, co, kdy a jak probíhá. Je to docela šikovný. Píše tam i o těch předoperačních vyšetřeních.

miluse
9. čer 2009

😕 Mon, tak to jsme nedostali ☹ no asi už to pro nás nemá smysl, když už jsme tak ostřílení 😀 , ale ráda bych si ji přečetla. No tak se na ni zeptám event. příště.

JJ, na žirafách to frčí... hele ono se to zvládnout občas dá, taky jsem to tak měla, ale teďky musím být opatrnější, už nám hlídaj stránky, kam lezem a jak tam dlouho jsme, takže už mi ty volnější časy skončily ☹

saronka
9. čer 2009

ahojky.. musím vřele doporučit, včera jsem tam byla na plodovce, milý přístup, vše vysvětlili, ukázali, manžel byl se mnou celou dobu, výborný ultrazvuk..byli jsme tam i na genetické konzulataci a dost mě paní doktorka uklidnila i když tam to riziko bylo

miluse
10. čer 2009

Ahojky Šári 🙂 tý jooo, ty už jedeš 20 tt, to to letí 😕 🙂 přeji příjemný a klidný zbytek těhu.

JJ, dole jsou příjemný, taky jsme byly na genetice. A můžu se zeptat jak to vyšetření plodovky probíhalo? Páč mě to asi nejspíš čeká taky 😒

monivo
10. čer 2009

Milu, jestli chceš, můžu ti tu brožuru naskenovat a poslat meilem. Jinak jak se ptáš na tu plodovku. Kamarádka byla na odběru plodové vody v gennetu u dr. Raškové (vyšlo jí riziko 1:45). Nejdřív měli asi cca hodinovou debatu o rodinných příslušnících, kdo měl jaké nemoci, na co zemřel apod. Pak jí tedy upozornili na rizika, která to obnáší a musela podepsat, že s tím zákrokem souhlasí. Nedělá se to pod narkozou, ani lokální. Asistuje u toho i sestra, je to normální jako jehla, kterou vpíchnou do břicha pod ultrazvukem. Trvá to cca 15min. Pak tě musí někdo domů odvést, chvíli tam musíš tedy posedět a pak můžeš domů. Týden pak musíš být doma a stále ležet, mít co nejméně pohybu. Výsledky u něčeho víš druhý den, něco až za 14dní. Pak se jde na kontrolní ultrazvuk, jestli je vše v pořádku. Kamarádka říkala, že neš odešla domů, tak jak doktor, tak sestřičky se pořád ptali, zda je vše v pořádku. Takže opravdu dobrý přístup.

miluse
10. čer 2009

Monivo, to by jsi byla moc hodná, jestli by tě to nějak neobtěžovalo, mejlík ti hodím do IP ju 😉

Hmm, takhle ten popis vypadá tak nějak v pohodě, ale já jsem srabík a nereda nechávám do sebe píchat injekcemi a jehlami, bojim bojim 😅

monivo
10. čer 2009

Jasně, pošlu, to není problém, ale až zítra, mám to doma.

To je jasný, že bys měla strach, kamarádka taky z toho byla hodně špatná, to riziko, které jí na testech vyšlo bylo vysoké, ale nakonec vše v pořádku, takže asi není třeba stresovat, je to dost individuální. A ty už vůbec neplaš dopředu, když to zatím nevíš jistě 😉

miluse
10. čer 2009

No jo, to jsem celá já 😅 ... jak říká manža "řeším věci, které ještě nenastaly" ☹

monivo
10. čer 2009

🙂 to znám. Pak si o tom čtu na netu nebo tady a jsem vyplašená ještě víc. Ale už jsem to přestala dělat, ono to všechno nějak dopadne 🙂

terezka.h
10. čer 2009

Ahoj holky, prosím Vás moc.Neměla byste některá zbytek Puregonu?Moc byste mi pomohly. Dyžtak prosím do IP. MOckrát děkuji. Pěkný den Terka. 🙂

miluse
10. čer 2009

Holky, tu tak přemýšlím... kdy je v Genetu možné dostat neschopenku? Už od stimulky, pokud ji např. špatně snáším nebo až od OPU? Se radši ptám dopředu, informací nikdy není dost. 😀

monivo
10. čer 2009

Milu, mám pocit, že všechny holky odsud poslední dobou zmizely 🙂

Ale také by mě to zajímalo nebo vůbec ohledně neschenky či prostě dovolené v klidu doma. Jak jsem ti psala o té brožuře, tak tam píšou, že je třeba klid, vyhýbat se fyzické zátěži, ale že není třeba klid na lůžku, že to stejně úspěch neovlivní a jestli chodit do práce či ne je individuální podle toho, v jakém prostředí pracuješ a jak. Tak mě to právě bylo divný, že tu hodně holky píšou, že jak po OPU i po ET mají PN, tak by mě to také zajímalo.