Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
13. led 2012

@malina2 ahoj,vyšel nám hraniční NT screening,tak jsem hned šupajdila 😉,moc moc gratuluju!!!!!!!
@raducha a cítíš se na princeznu nebo na raubíře? I když mě každej řikal,že to bude určo kluk,že vypadám dobře a akorát jsem všem vytřela zrak 😉

darkwitch
13. led 2012

@majcam no hlavně se mi do toho nechce, protože to s tím tělem vždycky strašně zacvičí a jistota, že to vyjde žádná... ale tak snad to vyjde 🙂 a nebudu muset řešit jak IVF zamává s ms 😀

majcam
13. led 2012

@darkwitch já to právě před tímto IVF vzdala,smířila jsem se s tim,že prostě jsem asi ženská,která neprožije těhotenství...no a když mi ještě ke všemu zaváděli dvoudenní embryo 😨 😨 .... 😲 ,tak to jsem si úplně ťukala na čelo... 😉

monivo
13. led 2012

@maharall ahoj, to jsi mě mile překvapila, že si to pamatuješ 🙂 Bylo to rychlé. Jen UTZ, byla tam kromě dr. Brandejské ještě mladá doktorka, myslím Palásková (tak nějak). Docela se ve mě šťourala dlouho, nic příjemného, ale pak to převzala i Brand. 🙂 Hormonální profil je ok, to vyšetření neprůchodnosti kvůli jizvě je taky v pořádku, jizva je dobrá, tak by snad neměla dělat potíže. Ale jsem dnes 10DC a jelikož mám dlouhé cykly, tak zatím nebylo nic vidět. Takže jdu znovu ve středu. Jakmile už to bude tak jak má být, tak si píchnu Pregnyl. Pak po 48hodinách začnu brát Utrogestan a jelikož jsou embrya 5ti denní, tak po 5ti dnech KET (snad jsem to tak pochopila dobře). Já teda každopádně tomu moc nerozumím, proč čekáme na přirozenou ovulaci, když mi zavedou už hotové embryo.
Ostatní holky, rozumíte tomu tady někdo? Byla jste tu některá na KET?
@hypo jak jsi to měla ty? A jak se vůbec daří?
@maharall a jak se daří tobě?

darkwitch
13. led 2012

@monivo já to měla nějak jinak... brala jsem estrogen a pak asi po ovolaci mi ho zavedli

monivo
13. led 2012

@darkwitch že jo? Já mám pocit, že i @hypo ho brala. No uvidíme 🙂 KET bude podle mě někdy v posledním lednovém týdnu.

darkwitch
13. led 2012

@monivo možná je to tak lepší, ten estrogen je děsnej jed...

monivo
13. led 2012

@darkwitch no oni všechny ty léky nejsou do těla nic dobrého - injekce, která způsobí, že se vytvoří více než jedno vajíčko a pak injekce, která způsobí ovulaci vajíček.....to všechno je hrozně nepřirozené. Ale co nám jiného zbývá, že? 😒

darkwitch
13. led 2012

@monivo no to jo... co jiného nám zbývá...

monnn
14. led 2012

@darkwitch ahoj Klárko - jen tak matně vzpomínám nechystala jsi se na jinou metodu?nevím jak se jmenovala,ale tam se snad odebírala vajíčka nezralá a nechávala se dozrát až v laboratoři,nebo to byl někdo jinej 😔 se v tom hezky plácám nakukuji,ale nestíhám vše,tak se omlouvám zda píšu blbosti 😕 😔 😕
@majcam jj,mě při Martovi zas každej říkal že budeme mít holčičku a až ke konci a těhu když už mě oblečení doslova obepínalo,někteří změnili názor 😀 ,no a já se to dozvěděla dva dny před porodem 😨 a máte vybraný krásný jména - já chtěla taky Viktorku,jen mě každý odrazoval 😖 bydlíme totiž u splavu 😀 😀

darkwitch
14. led 2012

@monnn pamatuješ si to dobře, uvažovala jsem i o jiné metodě, ale nakonec jsem se radši rozhodla pro dlouhý protokol, přece jen je tam rozdíl v úspěšnosti docela velký a u té nové metody není jisté jestli ten předpoklad, proč ji použít je správný... bylo to těžké rozhodování, ale nakonec dám přednost vyšším procentům úspěšnosti...

monnn
14. led 2012

@darkwitch tak to jo,to je jasný 😉 budu moc držet pěsti 🙂 🙂 a ono těžko říct co je lepší - ta metoda byla snad jen šetrnější,že se nepodávalo tolik léků,že jo a cenově to bylo jak?jestli tedy si to pamatuješ! 😨 😨 😲

darkwitch
14. led 2012

@monnn byla šetrnější, cenově stejné, platila by to pojištovna, takže možná o něco levnější když by bylo mín léků a myslím, že nehrozilo riziko hyperstimuláku a pokud byl opravdu problém, že nedozrála vajíčka tak, by asi byla o něco lepší, ale tím, že si s tou zralostí není jistá, tak jestli jim chyběla jen chvíle, tak si myslím, že bude lepší dlouhý protokol, který je pro zrání vajíček stejně prý lepší... no já nevím, ale snad jsem se rozhodla správně a vyjde to...
a jak vy, nějak jsem ztratila přehled kdo co, jak jsem tu dlouho nebyla, ale potřebovala jsem si od toho všeho odpočinout, stačí, že je těhotná sestra a kolegyně v práci...

lemurka1
16. led 2012

Ahoj, jsem tu nová a chtěla jsem se vás zkušenějších zeptat, koho byste mi v Gennetu doporučily. Určitě tu nějaké reference budou, ale je tu strašně moc příspěvků, to nemám šanci momenálně pročíst a potřebuji se co nejdříve objednat. Díky moc! 🙂

malina2
16. led 2012

@lemurka1 Ahoj! Jsou tam podle mě všichni odborníci, já chodila k Brandejské, je skvělá.

malina2
16. led 2012

@majcam @rychetkami Holky, nevíte, jak je to letos s vycházkama na rizikáči? Prý to omezili na 6 hod denně, je to pravda? Chci zůstat doma, ale tohle mi připadne hrozný...

monivo
16. led 2012

@lemurka1 přesně tak, všichni jsou dobří. Také chodím k Brandejské, zažila jsem i dr. Langerovou, taky je fajn. Jinak osobně neznám nikoho. Uvidíš, až se budeš objednávat. Počítej s tím, že objednací lhůta je min. měsíc až dva. Nevim, jak hodně na to spěcháš, ale případně se rozhodni i pro toho, kdo by měl nejbližší volný termín. Pokud nespěcháš, tak si řekni přímo o konkrétního doktora, kterého by ti tu někdo doporučil 🙂

monivo
16. led 2012

@malina2 no to jo, to je teda mazec. Jestli nám to vyjde tak, že mi skončí rodičák a budu ještě těhotná a budu muset na rizikový (abych nemusela na pár měsíců do práce), tak by mě asi kleplo, mít s malým dítětem takovéto vycházky 😠

majcam
16. led 2012

@malina2 ahoj,no já mám zatím neomezené,ale zítra jdu na kontrolu ke gyndr. kvůli tomu špinění,tak jsem zvědavá co řekne,no připomínat se mu s tim nebudu 😀 ,ale je to síla teda,být zavřená pomalu jak v kleci 😠

raducha
16. led 2012

@majcam ahoj kočko to máš vycházky z gennetu nebo od svého gynekologa? já je mám bohužel omezený na čtyři hodky a prý to neomezeně nejde. ☹ 😢 😠

malina2
16. led 2012

Holky, od letoška to je skutečně omezený na max. 6 hodin denně, sondovala jsem teď na netu. Připadně mi naprosto nehorázný, že se to vztahuje i na rizikáč! Poté, co jsem se začala snažit, zrušili porodný a teď ještě zavedli tohle, prostě smůla...
@raducha Proč jen 4 hodiny denně? Podle čeho to takhle stanovil???

raducha
16. led 2012

@malina2 to právě nechápu. jdu k němu 26.1. tak se ho pokusím zeptat znovu.

rychetkami
17. led 2012

@malina2 Mali, je to tak, jak píšeš, mně to doktor zatím neupravoval. Teď je mi to docela egal, ležím doma kvůli krvácení a špinění, ale kdyby náhodo to ustalo, tak nemůžu ani odjet k našim...napadlo mně, že bych v případě odjezdu musela na OSSZ nahlásit místo pobytu, kde bych dodržovala léčebný režim....je to na palici.

zabka77
17. led 2012

Ahoj holky. Po dlouhé odmlce se hlásím. Všem těhulkám gratuluji a držím všechny palce at vše probíhá bez komplikací 🙂 O de dneška aplikuji synarel čekám na ms a pak přijde na řadu gonal. Je to naše 3 ivf tak doufáme že už to snad klapne 😉

majcam
17. led 2012

@raducha ahooj,no v Gennetu jsem měla povolených 6 hodin a neomezený mám od svého gyndr.,
...no a dnes jsem teda u něj byla,mám nadále klidový režim,špinění už snad doznívá,princezna se mrská,a jinak mi nic nekontroloval,nechtěl do mě zbytečně šťourat,protože v pátek jdu do Gennetu na kontrolu po odebrání těch klků,tak tam si mě prohlídnou...no a neschopenku jen podepsal a o menších vycházkách nepadlo zatím ani slovo 🙂

martas24
17. led 2012

@lemurka1 Ahoj ja mam Langerovou a jsem zatim spokojena..a na prvni konzultaci jsem cekala dva mesice... 😔

aknel1976
18. led 2012

Zdravím holky, nemámmoc čas sem chodit, dětičky mi dávají zabrat 😅
Jdu vám jen nabídnout podpůrný těhotenský pás, pokud by jste někdo měl zájem. Je to naprosto úúúúúžasná věc!!!! Hlavně ke konci těhu a kor u dvojčat, ale je to super i pro jednočetné těhu!!!
https://www.modrykonik.cz/bazar/jine-pro-mamink...

malina2
18. led 2012

@rychetkami Nemá smysl se nad tím rozčilovat. Ale doma zůstanu, snad mi těch 6 hod bude stačit. Jak seš daleko? Nějak se mi to tady nezobrazuje... Já jdu příští středu (7tt) teprve k dr, už teď jsem z toho ve stresu, že tam zase nic nebude...

malina2
18. led 2012

@rychetkami Aha, tak poté, co jsem se přihlásila, už to tady vidím, 14tt. Co to bude? Taky 1+1 jako zvalentova? Ta se nám nějak odmlčela!!! Asi už nakupuje pleny 🙂

rychetkami
18. led 2012

@malina2 nebooj, tentokrát to musí vyjít, už jen čistě statisticky🙂 budu na tebe myslet.
Ještě zdaleka nevíme, co to bude (já si myslím, že tam jsou dva kluci, cítím se na tak), já teď řeším to věčný špinění, i když to asi nemá smysl řešit...krev to není, vypadá to, že to může být ještě následek toho veikýho krvácení před dvěma týdny. Zítra nás čeká NT screening, bojím se tam asi jako ty na příští středu, mám velký strach z toho, že miminka nejsou ok. takže ležím a doufám