Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

crime
6. dub 2012

Holky, moc děkuji za zkušenosti. Právě, že jsem si o tom ultrazvukovém vyšetření vejcovodů taky na netu četla dost hororové scénáře a byla z toho dost vyplašená, tak jsem se na to potřebovala zeptat. Takže se to dá vydržet. 🙂 Tak si asi předtím vezmu brufen, abych měla trochu jistotu. 🙂
Jinak předevčírem jsem si měla píchnout první injekci Pregnylu do břicha... teda, kdybyste viděly, jak jsem vyváděla. 😀 Přítel se odhodlal a píchnul mi jí, ale byla jsem strašná hysterka. 🙂 Teď už se tomu sama směju, protože to fakt nic nebylo. 🙂 A dneska jdu ve 14hod na inseminaci, tak mi držte palečky. Vím, že šance není moc velká, ale pořád je. 🙂)

raducha
6. dub 2012

@crime hodně štěstí kočko.

crime
6. dub 2012

@raducha moc děkuji!!! šance je malá, ale přece jen tam nějaká je, tak proč by se to nemuselo podařit zrovna mě. 🙂 no uvidíme.

raducha
6. dub 2012

@crime taky jsem nevěřila a šance nebyla pomalu žádná. první pokus jsem s otěhotněním počítala automaticky a nepovedlo se 😢 a při druhém pokusu jsem měla horší výsledky než při prvním a rovnou jsem to hodila za hlavu a čekáme holčičku 🙂

majcam
6. dub 2012

@crime měla jsem to přesně stejně jako raducha 😉
@raducha ahoj,jak válčíte princezny 😲

crime
6. dub 2012

@raducha fakt? já jsem si říkala, že když by první neklaplo, tak asi nemá smysl zkoušet další pokus, ale evidentně má. 🙂
@majcam to je fakt zajímavý. 🙂

zvalentova
6. dub 2012

@majcam @raducha @crime přesně tak, měla jsem to stejně. U prvního IVF jsem díky pozitivním ohlasům doktorů počítala s těhotenstvím, vše jsem si tak i zařídila. A nevyšlo to.
U druhého jsem šla spíš jen tak abych si to nevyčítala, plánovala nové fitko, dovolené a výsledek se už pěkně pronese 😀

crime
6. dub 2012

@zvalentova tak to je super! tak uvidíme, když mi to nevyjde na poprvé, evidentně má smysl jít i na druhou IUI. 🙂 a to už by bylo, aby to nebylo 🙂)

monivo
6. dub 2012

@crime já na tom byla v lednu, hysterosonografie, je to ono? Už to dnes tolik nebolí, jako dříve. Používá se jiná tekutina (gel), platí se za něj 1000Kč (řekli ti to?). Ležíš na klasickém rovném lehátku, zadkem úplně na kraji, nohy pokrčené. Zavedou ti katetr, kterým pomalu sestra vpraví kontrastní tekutinu a doktor u toho dělá ten vnější UTZ. Já z toho měla hodně velký strach, na netu všude píšou, jak to bolí. Ale cítila jsem jen trochu tlak v podbřišku. Sestra mi taky doporučila vzít si před vyšetřením brufen, tak to možná taky pomohlo. Ale pak až do večera mě bolelo břicho jako na silnou MS. Ale nic hrozného. Mě to vyšetření dělali kvůli jizvě po císaři před KETem. Doktorka chtěla mít jistotu, že je jizva OK.

monnn
6. dub 2012

Zdravím vás všechny,nakukuji jen nepřispívám - ,ale koukám jako blázen
@zvalentova ty seš pořád 3 v 1 😲 ??? 😅 ,,jj jak píšeš jedno mimčo co nejdřív a druhé později 😀 😀 😀
jo a holky nevítekdy se Dr. Bukvová vrátí??Se mi zdá,že někdo psal,že se chce vrátit co nejdříve.

raducha
6. dub 2012

@majcam ahoj kočko. klárka roste a v úterý začínáme osmý měsíc. už se nám to krátí 😅 v květnu mě čeká osm rehabilitací,mám velké bolesti kyčlí.tak doufám že je zvládnu do porodu. chtěla bych zvládnout ještě chodit cvičit do bazenu pro těhulky. gynekolog naznačoval že by byl pro mě asi vhodný císařák, tak uvidíme. co nového u tebe,kočko?

maybay
8. dub 2012

@crime ahojky, ke komu jsi sla na inseminaci? ja tam byla v patek ve 13:10.

crime
10. dub 2012

@maybay ahojky, chodím k doktorce Langerové, takže u ní. Byla jsem tam na 14hod, ale ještě jsem tam chvíli čekala než bude vzorek upravený.

crime
10. dub 2012

@monivo díky za zkušenost. Jasně, když se nezadaří po IUI, tak jsem objednaná na HyCoSy, jak píšeš. Tak se toho docela děsím, ale doktorka právě říkala, že Gennet cca od listopadu místo kontrastního gelu, který prý zbytečně moc nafukoval dělohu, používají kontrastní pěnu, díky které to tolik nebolí. Říkala jsem si, že bych si právě před tím jeden brufen vzala, i když mi o něm doktorka nic neříkala. A tisícovku to stojí, to máš pravdu, na to mě upozornila.

maybay
10. dub 2012

@crime je to tvoje prvni IUI? moje ano. Tak to se dozvime ortel stejne 🙂 kdy budes testovat?

majcam
11. dub 2012

@zvalentova kdepak jste?! Už jsem o tobě dlouho neslyšela,ze bys už je měla u sebe?! 😉

majcam
11. dub 2012

@raducha jj letí to jako blázen,já tomu furt nemůžu uvěřit,že to takhle dopadlo,kór u nás dvou, dvoudenní embryjka 😲 😲 😲 my taky pěkně rostem,hlavně já 😅 ,už mám deset kilo nahoře 😉 ..,chtěla jsem se tě zeptat,byla jsi ještě v Gennetu na nějakým velkým UTZ kromě ve 12 a 20tt?! Někde jsem slyšela,že se ještě dělá ve 30tt,ale gyndr mi zatim nic neřekl,jestli se mám někam objednávat... 😕

barrca
11. dub 2012

@majcam dělá se utz ještě po 30tt (nemusí to být nutně ve 30tt), většinou gyndař posílá do porodnice, kde budeš rodit ... hlavním cílem je zjistit polohu plodu, teda míma ... tj. zda už se otočilo hlavičkou dolu a nebo ne ... no já ho měla ve 32tt hlavičkou dolu a pak se ještě pěkně otočil a zůstal dolů koncem pánevním, tak jsem měla akutní císař 😀 Jinak ten utz zas tak důležitý není, už žádné genetické testy ani nic tě nečekají! Ale určitě si o něj řekni, kdyby gyndař zapoměl (je to zadarmo a uvidíš zase prcka v akci ... náš drobek si tam akorát tehdá cucal palec 😀 )

majcam
11. dub 2012

@barrca jé díky ahoj,co to vidim?! Čekáš prďolku?! 😲

sipkova1
11. dub 2012

@majcam jo jo dělá se mezi 30.-32., koukaj na polohu plodu, množství plodovky, kde je placenta a táák. Já ho měla 30+4. Pak vlastně na to podobný koukaj v poradně v porodce. Teda Ty už jsi daleko 🙂. Kde budeš rodit? Natálka je krásný jméno 🙂

majcam
11. dub 2012

@sipkova1 ahoj 😉 Rodit budu na Bulovce,ležela jsem tam tenkrát na gyndě na laparce a nemohla jsem si stěžovat,tak uvidíme... 😉 no letí to jako blázen,jak jsem psala,stále tomu štěstí nemůžu uvěřit,pomalu jsem se smiřovala s adopcí a ono to IVF vyšlo....Co Matyášek?!

sipkova1
11. dub 2012

@majcam malej je úžasnej 🙂. Já tomu taky pořád nemohla uvěřit, furt jsem odkládala nákup výbavičky až z toho bylo okolí nervózní a začali nakupovat oni 😉 . Tak budu držet palce.

majcam
11. dub 2012

@sipkova1 děkuju,taky se k tomu pořádně nemůžu dokopat,furt si řikám,ještě po téhle poradně a pak zase po další 😉

barrca
11. dub 2012

@majcam nojo, už to tak bude 🙂 nejdřív jsme na prvního juniora čekali přes tři roky a prošli vším možným a pak se jednou manžel rozhodl, že už to nebudeme řešit a ničemu se bránit (po císaři jsme měla mít povinný roční stop od dalšího otěhotnění) a hned na poprvé se to ujalo ... nechápu a dokud neuvidím na screeningu, že je vše OK, tak tomu snad neuvěřím 😀

majcam
11. dub 2012

@barrca tak supeeeer,moc gratuluju,mám slzy v očích...to je skvělý,no jo už si pohnojená tak to jde šup šup 😉

crime
11. dub 2012

@maybay jojo, moje prvni. 🙂 jsem na to zvedava, nejradsi bych testovala uz ted, ale mam pry testovat az pristi patek 20.4., ale nevim, jestli to vydrzim 🙂 co ty?

rory_g
11. dub 2012

Ahoj holky, tak od zítřka začínám stimulku s Menopurem, mám 5 dní 225IU 😅 a potom se uvidí po ultrazvuku, jak dál. Sice mi bude kontrolní utz dělat Vykysalá (první IUI mě u ní dost bolelo a krvácela jsem), ale snad se nic nemůže stát...tak mi prosím držte palce, abych rozšířila řady úspěšných genneťaček 🙂

maybay
11. dub 2012

@rory_g IUI te bolelo? to me prekvapuje, ja jsem skoro nic necitila....

rory_g
11. dub 2012

@maybay já byla v lednu u Vykysalé a bolelo, i jsem krvácela, v únoru u Langerové jsem necítila vůbec nic.

maybay
11. dub 2012

@absti ahojky, uz testujes?